Статьи

Комісійна торгівля в інтернеті

 1. Якщо коротко, то вам необхідно:
 2. Приймати б / у товар можна:
 3. НЕ пропустіть: " Інтернет-магазин 2.0: продаємо в інтернеті законно "
 4. Ваша відповідальність:

У вас вже є успішний бізнес в інтернеті, або ще тільки мрієте про нього, хочете розширити перевірену бізнес-ідею, а може ще в пошуку? Поки ви думаєте, який бізнес принесе вам найбільший успіх, ми продовжуємо розвивати тему e-commerce і юридичних тонкощів в цій сфері. Даний матеріал присвячений комісійній торгівлі і тому, як використовувати можливості інтернету для продажу товарів, що були у вжитку.

Даний матеріал присвячений комісійній торгівлі і тому, як використовувати можливості інтернету для продажу товарів, що були у вжитку

Про всю підготовчу роботу ви можете дізнатися з наших статей « 11 важливих речей, про які потрібно знати інтернет-магазину »І спільного з нашим партнером циклу матеріалів -« Бізнес в Білорусі ».

Якщо коротко, то вам необхідно:

 • зареєструвати ІП або компанію, після чого стати на облік у податкових органах, ФСЗН, пройти реєстрацію в Білоруському республіканському унітарній страховому підприємстві «Белгосстрах», відкрити розрахунковий рахунок, оформити трудові відносини з працівниками, якщо такі плануються;
 • зареєструвати доменне ім'я, використовуючи білоруський хостинг;
 • зареєструвати свій інтернет-магазин в Торговому реєстрі;
 • дотримуватися розміщення обов'язкової інформації на сайті інтернет-магазину, не продавати заборонені товари;
 • придбати і зареєструвати касове обладнання, передбачити можливість розрахунку шляхом дистанційного перерахування грошових коштів - така вимога передбачена законодавством;
 • продумати порядок взаємодії з клієнтами, питання доставки та прийому грошових коштів при її здійсненні, налагодити документообіг.

Коли ці етапи пройдені, можна приймати товар і укладати договори. І оскільки мова піде про продаж б / в товарів, для початку визначимося, що взагалі таке «товари, що були у вжитку».

Угода між Урядом Республіки Білорусь, Урядом Російської Федерації та Урядом Республіки Казахстан про порядок переміщення фізичними особами товарів для особистого користування через митний кордон митного союзу і здійснення митних операцій, пов'язаних з їх випуском (підписана 18.06.2010) визначає їх, як товари, що мають видимі ознаки шкарпетки, прання, експлуатації.

Зверніть увагу, що ви маєте право реалізовувати лише непродовольчі товари, що були у вжитку.

Приймати б / у товар можна:

 • за договором комісії від фізичних та юридичних осіб (ІП) - п. 2 Постанови Ради Міністрів Республіки Білорусь від 01.06.2007 № 744 «Про затвердження Правил комісійної торгівлі непродовольчими товарами та внесення зміни до постанови Ради Міністрів Республіки Білорусь від 7 квітня 2004 № 384 », від ІП або юридичних осіб - Цивільним кодексом Республіки Білорусь.

Укладення договору, виплата грошових коштів, а також повернення прийнятого на комісію, але непроданого товару, виробляються фізичній особі за умови пред'явлення ним документа, що підтверджує укладення договору комісії і документа, що посвідчує особу.

Обов'язкові вимоги до договору комісії передбачені п. 15 Постанови № 744 та ГК РБ.

 • за договором купівлі-продажу від фізичних та юридичних осіб.

При придбанні б / в товарів ІП може застосовуватися Акт закупівлі (Інструкція про порядок ведення обліку доходів і витрат індивідуальними підприємцями, затвердженої постановою МНС від 24.12.2014 № 42 «Про деякі питання, пов'язані з обчисленням і сплатою податків, зборів (мит) інших платежів , контроль за обчисленням у платою яких здійснюють податкові органи »).

Тобто вам знадобляться типові форми договорів комісії та купівлі-продажу, які повинні не тільки відповідати вимогам законодавства, а й захищати ваші інтереси.

Крім того, вам не обійтися без публічної оферти .

Відносини між покупцями і інтернет-магазином будуть грунтуватися на публічній оферті про продаж б / в товарів інтернет-магазином. Тобто покупець, роблячи замовлення, проставляє галочку, підтверджуючи прочитання і відповідно прийняття всіх умов.


НЕ пропустіть: " Інтернет-магазин 2.0: продаємо в інтернеті законно "

Ви маєте право:

 • відмовити в прийомі товару, що має, наприклад, брудний вигляд;
 • на комісійну винагороду (воно може бути встановлено як відсоток до ціни, за якою буде проданий товар, або відразу у вигляді фіксованої суми).

Ви зобов'язані:

Тобто в даному випадку інтернет-магазином не обійтися.

 • провести передпродажну підготовку: оглянути товар, визначити ступінь зносу, перевірити якість (за зовнішніми ознаками), працездатність, комплектність, а також наявність необхідної документації;
 • укласти договір комісії (купівлі-продажу), виписати товарний ярлик;
 • розмістити товари на сайті магазина;
 • а також надати необхідну і достовірну інформацію про товар (в тому числі інформацію його стані, наявні недоліки, ступінь зносу, наявність гарантії і про проведені санітарно-протиепідемічні заходи (чистка, прання, дезінфекція, дезінсекція), технічні характеристики (для технічно складних товарів побутового призначення), призначення товарів і можливості використання їх за призначенням і так далі;
 • виплатити належну фізичній особі (комітенту) суму за продані товари, не пізніш як на 3-й робочий день після їх продажу і надати звіт про виконання;
 • повернути непроданий товар фізичній особі після закінчення терміну реалізації.

Ваша відповідальність:

 • за втрату, недостачу або пошкодження прийнятих на комісію товарів;
 • перед покупцями за невідповідність товарів характеристикам їх стану, даними при прийомі б / в товарів;
 • неустойка в розмірі 0,5 відсотка від вартості на дату продажу за кожен день прострочення при затримці виплати грошових коштів комітенту.

1. Загальні вимоги - товари повинні бути чистими, придатними для використання, і, як правило, не вимагають ремонту або реставрації;
2. Якщо мова йде про одяг або взуття - в обов'язковому порядку і те, і інше підлягає пранню або хімічного чищення. Хімчистку, прання, ремонт і реставрацію інших вживаних товарів можна проводити лише при необхідності.
3. Продаж б / в товарів, щодо яких відповідно до санітарно-епідеміологічними вимогами законодавства повинна бути проведена гігієнічна експертиза, здійснюється за наявності відповідного висновку.
4. Існує ряд б / в товарів, які заборонено продавати. Це питання регулюють п.12 Постанови Ради Міністрів Республіки Білорусь від 01.06.2007 № 744 та п.6 Постанови Ради Міністрів Республіки Білорусь від 15.01.2009 № 31. Перелік наведено нижче.

Клікайте на зображення, щоб збільшити його.

Клікайте на зображення, щоб збільшити його

Необхідно пам'ятати, що передбачений ще і перелік товарів, які не припустимо продавати без (поза) торгового об'єкта - в інтернет-магазині. Частково дані товари дублюють вищевказаний перелік, а ось, наприклад, ювелірні вироби, дорогоцінні камені в перелік заборонених б / в товарів не входять. Тобто з урахуванням вимог п.6. Постанови б / у вони повинні реалізовуватися тільки в торговому об'єкті.

5. Вживані товари не маркуються контрольними (ідентифікаційними) знаками і не підлягають державній реєстрації та обов'язковому підтвердженню відповідності в Республіці Білорусь. Тобто продавати їх можна без сертифікатів.

Ще раз повторимо, що дуже важливо вказувати всю необхідну інформацію про товари на сайті. Важливо це в тому числі тому, що за загальним правилом б / у товари належної якості обміну та поверненню не підлягають. Однак якщо ви не вкажете цю інформацію, покупець має законне право за своїм вибором пред'явити вимоги, передбачені Законом "Про захист прав споживачів».

А якщо ви взяли на комісію товар, недоліки і дефекти якого змогли виявити вже після приймання, але ще до продажу, сміливо знімайте його з продажу і повертайте фізичній особі. Але без оплати ваших витрат зі зберігання.

PS Є питання? Задайте їх нам по телефону +375 29 646-07-70 або по email - [email protected] .

Зображення: pixabay.com

02-08-2017

Ще більше корисної інформації по інтернет-торгівлі на семінарі " Інтернет-магазин 2.0: продаємо в інтернеті законно ". НЕ пропустіть!

← Назад

PS Є питання?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача