Статьи

Коли wordpress хостинг не потрібен: як створити сайт без допомоги CMS

  1. Мій досвід веб-майстри
  2. альтернатива CMS
  3. Переваги статичних веб-сайтів
  4. мінуси
  5. висновок
  6. Відгуки про хостинг:

Ця стаття розглядає основні переваги статичних веб-сайтів перед CMS.

Ця стаття розглядає основні переваги статичних веб-сайтів перед CMS

У разі якщо ви плануєте завести власний сайт, то швидше за все йдете по вже второваною стежкою. Зараз ви в муках вибору відповідної системи управління контентом, тобто CMS. Ви борозните Мережа, читаючи порівняльні огляди WordPress і Drupal, Joomla та Typo3.

Ви намагаєтеся зрозуміти, яка загальна функціональність вам необхідна, з якими проблемами ви зіштовхнетеся в реальності, а також потягне обраний WordPress хостинг обрану CMS.

Можливо, ви плануєте найняти фрілансера або ж веб-студію для того, щоб делегувати цю діяльність ім.

В обох випадках я вам скажу, що ваші зусилля, напевно, марні. Вам просто не потрібна система управлінням контентом.

Мій досвід веб-майстри

Одному з моїх сайтів стукнуло десять років. За весь цей час портал встиг попрацювати на ряді двигунів. Правда ще більше CMS я перепробував в якості потенційних варіантів. Адже завжди хочеться тільки більшого.

Будучи технічно досить підкованим, а також обожнюючи возитися з командним рядком, з лінуксом і кодом, я, тим не менш, завжди з великим опором сприймав будь-які технічні проблеми з моїми інтернет-сайтами.

Як хороший приклад, оновлення на стороні хостинг провайдера, через якого перестав добре працювати PHP. Або ж портал відкривається тільки через раз, оскільки вже не вистачає ОЗУ на сервері.

В кожному окремому випадку слідувала досить тривала переписка зі службою техпідтримки в спробах зрозуміти, що ж робити: щось міняти в своєму коді або переходити на більш дорогий тарифний план. Звучить знайомо, правда?

Є такий термін - ціна можливості. Коли ви б'єтеся над технічними складнощами, ви точно не займаєтеся розвитком сайту.

Час, який було витрачено на метушню з PHP, легко можна б було витратити, скажімо, на написання цікавої статті, або маркетинг і істотне поліпшення інтерфейсу сайту.

альтернатива CMS

В останні роки популярність набрали генератори статичних сайтів. Суть їх у тому, що ви створюєте контент у форматі RsT або Markdown. Після цього запускаєте генератор і на виході отримуєте папку з файлами HTML, які потім заливаєте на сервер.

Ось і все, ваш інтернет-ресурс онлайн!

Вся фішка в тому, що, по суті, вам не потрібен LAMP стек. Адже файли HTML можна опублікувати на тому ж Github Pages або Amazon S3. Таким чином, відмовостійкість ваших сайтів сильно підвищується.

Є дуже багато таких генераторів, фактично на будь-який смак.

Особисто я користуюся Pelican, так як Python, на якому той написаний, мені зрозумілий і близький.

Переваги статичних веб-сайтів

Пропоную вам розглянути основні переваги статичних веб-сайтів перед сучасними динамічними CMS.

Швидкість роботи

Статичні сторінки - це те, з чого починалася Мережу. На сервері знаходяться файли HTML, які той без зайвих рухів тіла віддає за запитом клієнта. Так швидко, наскільки це взагалі можливо.

У разі динамічних веб-ресурсів, що генерують HTML на льоту, на стороні сервера відбудеться така довга ланцюжок дій. Веб-сервер отримає певний запит, виконає необхідний шматок коду (Python, Perl, PHP, Ruby), який звернеться до БД і сформує гіпертекстову сторінку, щоб веб-сервер її повернув клієнту.

Якщо що-небудь в цьому ланцюзі зламається, користувач просто не отримає довгоочікувану сторінку. Так ми переходимо до ще одного перевазі.

надійність

Чим система простіше, тим вона надійніше. У випадку з сучасними статичними сайтами немає потреби в додаткових компонентах (MySQL і PHP).

Якщо ваш портал виросте в майбутньому, то вам не треба буде турбуватися про зміну тарифу через розрослася БД. І сайт не буде відкриватися через раз, оскільки PHP почав від'їдатися занадто багато пам'яті. Вам не треба буде боятися кожного нового поновлення на стороні хостинг провайдера і неприємних сюрпризів.

Безпека

Описується рішення також майже вільно від проблем з безпекою. Тоді як Мережа буквально кишить новинами про різні вразливості динамічних CMS. На хвилину, 79% всіх порталів на основі WordPress добре уразливі для відомих «іксплоітов».

Статичні інтернет-ресурси, навпаки, не бояться різних SQL-ін'єкцій, а також спроб хакерів виявити уразливості в самому коді веб-додатків. Вам не треба піклуватися про встановлення спеціальних патчів безпеки.

дешевизна хостингу

Для того, щоб хостити статичні веб-ресурси вам не потрібен дорогий хостинг в Європі . Github Pages, напррімер, дозволяє безкоштовно розміщувати статичні сторінки.

Amazon S3 буде коштувати приблизно від 30 центів до пари доларів на місяць в залежності від вашого трафіку. У разі якщо ви клієнт DigitalOcean, вам точно вистачить і мінімального тарифу вартістю 5 доларів на місяць.

Просте резервне копіювання

Вихідні файли (шаблон, текст, картинки) статичного сайту дуже комфортно зберігати в якомусь git-репозиторії, де відслідковуються всі зроблені коли-небудь зміни.

Якщо доведеться змінити хостинг в Україні - а таке трапляється в житті кожного веб-майстра - перенесення сайту не складе проблем. Досить тільки залити папки з файлами HTML на новий сервер. Ніяких вам дампа БД і подальшого відтворення, а також налаштування PHP, MySQL.

мінуси

Нечесно було б співати дифірамби в сторону описуваних статичних сайтів, при цьому не повідомляючи про мінуси таких рішень.

Перш за все, статичні портали - не для всіх.

У разі якщо у вас веб-ресурс оновлюється щохвилини, то, швидше за все, краще вам скористатися звичайним динамічним рішенням. Генерація статичних сторінок стоятиме на заваді на шляху до загальної швидкості оновлення.

Або, скажімо, інтернет-магазин, де вам необхідний бекенд зі статистикою замовлень, даними про залишки на складі і масовим оновленням товарів. Реалізувати такий за допомогою генераторів статичних веб-сайтів, безумовно, можна, проте гра не буде коштувати свічок через навороченій складності, яка просто нівелює названі вище переваги.

Крім того, на мою думку, найбільшу перешкоду, яка заважає широкої популяризації статичних інтернет-сайтів, це особливі вимоги до технічного бекграунд веб-майстри.

Редагування в маркдауне, робота з командного рядка, а також копіювання файлів на сервер вимагають певних навичок. Тоді як старт в тому ж Вордпресі, який можна автоматично поставити практично на будь-якому хостингу, освоїть навіть користувач, який не бачив нічого крім ВКонтакте.

висновок

Сьогоднішня ситуація з великим засиллям CMS, які використовуються з приводу і без, виражається в дуже негативному досвіді як користувачів, так і веб-майстрів. У зв'язку з цим чим більше в Мережі з'явиться сайтів, створених за допомогою генераторів статичних веб-сайтів, тим швидше, надійніше і різноманітніше вона буде.

Успіхів вам!

Відгуки про хостинг:


Звучить знайомо, правда?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача