Статьи

Коли wordpress хостинг не потрібен: як створити сайт без допомоги CMS

  1. Мій досвід веб-майстри
  2. альтернатива CMS
  3. Переваги статичних веб-сайтів
  4. мінуси
  5. висновок
  6. Відгуки про хостинг:

Ця стаття розглядає основні переваги статичних веб-сайтів перед CMS.

Ця стаття розглядає основні переваги статичних веб-сайтів перед CMS

У разі якщо ви плануєте завести власний сайт, то швидше за все йдете по вже второваною стежкою. Зараз ви в муках вибору відповідної системи управління контентом, тобто CMS. Ви борозните Мережа, читаючи порівняльні огляди WordPress і Drupal, Joomla та Typo3.

Ви намагаєтеся зрозуміти, яка загальна функціональність вам необхідна, з якими проблемами ви зіштовхнетеся в реальності, а також потягне обраний WordPress хостинг обрану CMS.

Можливо, ви плануєте найняти фрілансера або ж веб-студію для того, щоб делегувати цю діяльність ім.

В обох випадках я вам скажу, що ваші зусилля, напевно, марні. Вам просто не потрібна система управлінням контентом.

Мій досвід веб-майстри

Одному з моїх сайтів стукнуло десять років. За весь цей час портал встиг попрацювати на ряді двигунів. Правда ще більше CMS я перепробував в якості потенційних варіантів. Адже завжди хочеться тільки більшого.

Будучи технічно досить підкованим, а також обожнюючи возитися з командним рядком, з лінуксом і кодом, я, тим не менш, завжди з великим опором сприймав будь-які технічні проблеми з моїми інтернет-сайтами.

Як хороший приклад, оновлення на стороні хостинг провайдера, через якого перестав добре працювати PHP. Або ж портал відкривається тільки через раз, оскільки вже не вистачає ОЗУ на сервері.

В кожному окремому випадку слідувала досить тривала переписка зі службою техпідтримки в спробах зрозуміти, що ж робити: щось міняти в своєму коді або переходити на більш дорогий тарифний план. Звучить знайомо, правда?

Є такий термін - ціна можливості. Коли ви б'єтеся над технічними складнощами, ви точно не займаєтеся розвитком сайту.

Час, який було витрачено на метушню з PHP, легко можна б було витратити, скажімо, на написання цікавої статті, або маркетинг і істотне поліпшення інтерфейсу сайту.

альтернатива CMS

В останні роки популярність набрали генератори статичних сайтів. Суть їх у тому, що ви створюєте контент у форматі RsT або Markdown. Після цього запускаєте генератор і на виході отримуєте папку з файлами HTML, які потім заливаєте на сервер.

Ось і все, ваш інтернет-ресурс онлайн!

Вся фішка в тому, що, по суті, вам не потрібен LAMP стек. Адже файли HTML можна опублікувати на тому ж Github Pages або Amazon S3. Таким чином, відмовостійкість ваших сайтів сильно підвищується.

Є дуже багато таких генераторів, фактично на будь-який смак.

Особисто я користуюся Pelican, так як Python, на якому той написаний, мені зрозумілий і близький.

Переваги статичних веб-сайтів

Пропоную вам розглянути основні переваги статичних веб-сайтів перед сучасними динамічними CMS.

Швидкість роботи

Статичні сторінки - це те, з чого починалася Мережу. На сервері знаходяться файли HTML, які той без зайвих рухів тіла віддає за запитом клієнта. Так швидко, наскільки це взагалі можливо.

У разі динамічних веб-ресурсів, що генерують HTML на льоту, на стороні сервера відбудеться така довга ланцюжок дій. Веб-сервер отримає певний запит, виконає необхідний шматок коду (Python, Perl, PHP, Ruby), який звернеться до БД і сформує гіпертекстову сторінку, щоб веб-сервер її повернув клієнту.

Якщо що-небудь в цьому ланцюзі зламається, користувач просто не отримає довгоочікувану сторінку. Так ми переходимо до ще одного перевазі.

надійність

Чим система простіше, тим вона надійніше. У випадку з сучасними статичними сайтами немає потреби в додаткових компонентах (MySQL і PHP).

Якщо ваш портал виросте в майбутньому, то вам не треба буде турбуватися про зміну тарифу через розрослася БД. І сайт не буде відкриватися через раз, оскільки PHP почав від'їдатися занадто багато пам'яті. Вам не треба буде боятися кожного нового поновлення на стороні хостинг провайдера і неприємних сюрпризів.

Безпека

Описується рішення також майже вільно від проблем з безпекою. Тоді як Мережа буквально кишить новинами про різні вразливості динамічних CMS. На хвилину, 79% всіх порталів на основі WordPress добре уразливі для відомих «іксплоітов».

Статичні інтернет-ресурси, навпаки, не бояться різних SQL-ін'єкцій, а також спроб хакерів виявити уразливості в самому коді веб-додатків. Вам не треба піклуватися про встановлення спеціальних патчів безпеки.

дешевизна хостингу

Для того, щоб хостити статичні веб-ресурси вам не потрібен дорогий хостинг в Європі . Github Pages, напррімер, дозволяє безкоштовно розміщувати статичні сторінки.

Amazon S3 буде коштувати приблизно від 30 центів до пари доларів на місяць в залежності від вашого трафіку. У разі якщо ви клієнт DigitalOcean, вам точно вистачить і мінімального тарифу вартістю 5 доларів на місяць.

Просте резервне копіювання

Вихідні файли (шаблон, текст, картинки) статичного сайту дуже комфортно зберігати в якомусь git-репозиторії, де відслідковуються всі зроблені коли-небудь зміни.

Якщо доведеться змінити хостинг в Україні - а таке трапляється в житті кожного веб-майстра - перенесення сайту не складе проблем. Досить тільки залити папки з файлами HTML на новий сервер. Ніяких вам дампа БД і подальшого відтворення, а також налаштування PHP, MySQL.

мінуси

Нечесно було б співати дифірамби в сторону описуваних статичних сайтів, при цьому не повідомляючи про мінуси таких рішень.

Перш за все, статичні портали - не для всіх.

У разі якщо у вас веб-ресурс оновлюється щохвилини, то, швидше за все, краще вам скористатися звичайним динамічним рішенням. Генерація статичних сторінок стоятиме на заваді на шляху до загальної швидкості оновлення.

Або, скажімо, інтернет-магазин, де вам необхідний бекенд зі статистикою замовлень, даними про залишки на складі і масовим оновленням товарів. Реалізувати такий за допомогою генераторів статичних веб-сайтів, безумовно, можна, проте гра не буде коштувати свічок через навороченій складності, яка просто нівелює названі вище переваги.

Крім того, на мою думку, найбільшу перешкоду, яка заважає широкої популяризації статичних інтернет-сайтів, це особливі вимоги до технічного бекграунд веб-майстри.

Редагування в маркдауне, робота з командного рядка, а також копіювання файлів на сервер вимагають певних навичок. Тоді як старт в тому ж Вордпресі, який можна автоматично поставити практично на будь-якому хостингу, освоїть навіть користувач, який не бачив нічого крім ВКонтакте.

висновок

Сьогоднішня ситуація з великим засиллям CMS, які використовуються з приводу і без, виражається в дуже негативному досвіді як користувачів, так і веб-майстрів. У зв'язку з цим чим більше в Мережі з'явиться сайтів, створених за допомогою генераторів статичних веб-сайтів, тим швидше, надійніше і різноманітніше вона буде.

Успіхів вам!

Відгуки про хостинг:


Звучить знайомо, правда?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.