Статьи

Клієнти VoIP для Linux

  1. WengoPhone
  2. клієнт Ekiga
  3. ZoIPer
  4. Twinkle
  5. LinPhone
  6. (I Hear U)

Не дивлячись на розвиток різних систем обміну інформацією, які нам подарував Інтернет таких як електронна пошта та служби миттєвого обміну повідомлень, звичайний телефон напевно ще довго буде залишатися найпопулярнішим засобом зв'язку. Ключовим етапом в історії телекомунікацій та Інтернету стала передача голосу поверх IP-мереж, тому за останні роки змінилося саме поняття телефон. Сервіси пропонують послуги підключення ростуть як гриби після дощу. Спробуємо розібратися які ж програми можна використовувати для підключення до VoIP мереж.

Взагалі одним з популярних софтових рішень для організації сервісу Інтернет-телефонії, є Asterisk IP-PBX працює в Linux.

Стаття про Asterisk coming soon

Проект виник, можна сказати, випадково так як його творець Марк Спенсер (Mark Spencer, який розробив також Gaim / Pidgin) не мав достатньо грошей, щоб купити для своєї компанії звичайну АТС, і тому змушений був створювати його СОФТОВА реалізацію.

По цьому не дивно, що для цієї системи існує дуже велика кількість програм, що дозволяють спілкуватися через IP-мережі, які за традицією безкоштовні. За адресою знаходиться один з найбільших списків серверів і клієнтів SIP (протокол встановлення сесії для роботи користувальницьких сеансів, що включають передачу відеоданих і голоси). Ще один список наведено на сайті проекту Asterisk. Ми розглянемо лише частина з них. Але спочатку подивимося, що за замовчуванням нам пропонують розробники KUbuntu, і в його гноми варіанті Ubuntu.

WengoPhone

Мультиплатформовий програмний клієнт SIP мереж WengoPhone дозволяє передавати мовну інформацію і відеозображення на інший комп'ютер, або за підтримки провайдером на стаціонарний або мобільний телефон. Проект розробляється групою добровольців, за підтримки провайдера SIP Wengo. Підтримує різні стандарти протоколу SIP та різні кодеки ILBC, AMR-WB, PCMA, PCMU, AMR і GSM. Ви зможете надсилати текстові між користувачами використовується протокол SIP SIMPLE, але більшість інших клієнтів працюють з використанням XMPP. Тому може бути проблема не сумісності. Також WengoPhone вимагає великої пропускної здатності мережі і не підійде користувачам модемних з'єднань.

При першому запуску програми з'явиться вікно Configure your account, в якому за замовчуванням пропонується підключитися до сервісу Wengo, але WengoPhone не прив'язаний до конкретного сервісу як Skype, тому, вибравши варіант Other (power users only) можна вручну вказати свій сервер, наприклад spinet.ru . Крім Linux, клієнти доступні для Windows і Mac OS X. На сайті доступний і спрощений варіант Classic і розширення до Firefox. Але це не тільки засіб телефонії, це комбайн дає можливість спілкуватися користувачеві за кількома найпопулярнішим протоколам MSN, AIM / ICQ, Yahoo !, Jabber. Всі контакти об'єднані в один список, в якому відображається поточний статус користувача. Підтримується і конференція кількох учасників і відправка SMS. Використання різних протоколів повністю прозоро. Інтерфейс WengoPhone побудований на бібліотеках Qt не локалізований, але з основними функціями розібратися просто.

Інтерфейс WengoPhone побудований на бібліотеках Qt не локалізований, але з основними функціями розібратися просто

Оформлення змінюється за допомогою стилів, які можна вказувати прямо в рядку запуску. наприклад:

$ Wengophone -style plastique

Підтримується всі можливі операції з контакт-листом: пошук і додавання співрозмовником, історія викликів, установка статусу. Тут же знаходяться налаштування аудіо і відео. Для ведення бесіди в чаті, можна використовувати набір смайликів, встановлювати тип і колір шрифтів. Підтримується відправка і отримання файлів.

Правда встановлений в 7.10 з репозитария він сильно глючил.

клієнт Ekiga

У дистрибутиві Ubuntu в якості додатку для IP-телефонії та проведення відеоконференцій, використаний Ekiga (www.ekiga.org). Перша версія цієї програми була написана Деміеном Сандрасом в якості дипломної роботи, який як і раніше є одним з керівників проекту, і називалася GnomeMeeting. Сьогодні Ekiga є частиною робочого середовища Gnome, в яку легко інтегрується. Є версія і для Windows. Ekiga підтримує протоколи SIP і H.323 (за допомогою OpenH323) і здатна взаємодіяти з іншими SIP-сумісними клієнтами, в тому числі і Microsoft NetMeeting. Підтримує безліч аудіо і відео кодеків високої якості. При наявності Novell Evolution можна обмінюватися листами контактів. Менеджер облікових записів дозволяє легко працювати з декількома серверами SIP. При першому запуску вас зустріне майстер початкового налаштування, який допоможе настроїти Ekiga, автоматично виявляються звукові карти, пристрої Video4Linux, відеокамери підключені до порту FireWire. Також як і більшість інших клієнтів підтримується текстовий чат, між співрозмовниками SIP, висновок статусу пошук користувачів та інше. Дитячий вік у Ekiga давно вже пройшов, програма позбавлена ​​дитячих хвороб і працює стабільно. Інтерфейс локалізований, освоїти роботу з програмою буде просто.

ZoIPer

Розробка команди AsteriskGuru, до версії 2 - idefisk) є одним з популярних софтофонов не тільки в Linux, але і в інших платформах Windows і Mac OS X. До чого інтерфейс у всіх версія абсолютно однаковий.

Одним з основних відмінностей цієї програми є робота не тільки по протоколу SIP, але і IAX / IAX2. Підтримуються кодеки GSM, ulaw і alaw G.711, speex, iLBC. Протокол IAX розроблений для зв'язку серверів Asterisk між собою, ідеально підходить при роботі через NAT, більш економно використовує канал (транк). Проект пропонує дві версії ZoIPer: безкоштовну Free і комерційну Biz. Остання має додаткові можливості на кшталт TCP при роботі з SIP, TLS аутентифікацію, кодека G.729, автовідповідача, робота з більш 6 лініями зв'язку, автовідповідь, підтримка Outlook і Thunderbird і деякі інші. Версія ж Free підтримує роботу з декількома обліковими записами (в Free не більше 2), з можливістю настройки кодеків окремо для декількох акаунтів і автоматичною реєстрацією користувачів. Підтримується робота з голосовою поштою, донабор номера, адресна книга, історія дзвінків, швидкий набір номера, визначення Caller ID і показ у спливаючому вікні повідомлення про вхідний дзвінок і інші. Розмір архіву трохи менше 4 Мб, після завантаження распакоиваем в місце, де він буде видно змінної PATCH, наприклад в / usr / bin і робимо його виконуваним.

$ Chmod + x / usr / bin / zoiper

І можна працювати.

Далі розглянемо рішення, які доступні в репозитарії Ubuntu.

Twinkle

Вельми непогана розробка працює тільки під Linux. Домашній сайт проекту www.twinklephone.com . У Ubuntuдостаточно ввести sudo apt-get install twinkle і можна приступати до роботи. Однією з особливостей цього софтофона, можливість роботи не тільки в мережах SIP підключаючись до сервера, але і при прямому підключенні телефонів один до одного. Інтерфейс перекладено на кілька мов російського і українського, на жаль в цьому списку немає, але пункти меню стандартні і маючи деякі знання англійської розібратися з настройками просто.

Добре інтегрується в середу KDE, після запуску ховається в панелі завдань основні дії можна здійснювати за допомогою контекстного меню. При надходженні вхдящего дзвінка з KAddressBook береться ім'я і фотографія абонента, там же можуть зберігатися імена. У новій версії Twinkle є вбудована адресна книга. Підтримуються кодеки alaw, u-law, GSM, Speex narrow / wide / ultra, iLBCG.726. В Twinkle реалізовані всі властиві даному класу додатків функції: очікування, утримання, переадресування і скасування виклику, автовідповідач, повтор останнього дзвінка, конференція, ведення журналів переговорів, підтримується DTMF, MD5 аутентифікація і захищена передача з використанням SRTP / ZRTP. Є можливість персональної настройки рингтон. Підтримується робота через NAT, автоматичне перенаправлення на альтернативний сервер. І багато іншого. Крім цього Twinkle має базові функції мновенного обміну повідомлення, абонентам з адресної книги можна відіслати повідомлення в plain text, отримувати ж повідомлення можна як в текстовому форматі, так і html. На сторінці Add-Ons доступний TwinkleFox, що є розширенням до веб-браузеру Firefox, за допомогою якого можна викликати Twinkle клацанням по номеру на сторінку, що.

LinPhone

Ще один софтофон користується заслуженою популярністю. Крім телефонних переговорів підтримується передача відео і миттєвих повідомлень. Домашня сторінка www.linphone.org. Крім Linux працює в FreeBSD, OpenBSD і Windows. Програма має простий інтерфейс побудований на Gtk + бібліотеках і на жаль теж не локалізований.

Є і консольний режим роботи. Підтримуються протоколи SIP, RTP, STUN (Simple Traversal ofUDP NATs), RFC4629 і RFC3016. Список підтримуваних аудіокодеків аналогічний попередньому рішенню, видеокодеки - H263-1998, MPEG4 і Theora. Може працювати в IPv6 мережах, для чого достатньо активувати прапорець "Use IPv6 network". Як аудіо драйвера використовується Підтримка ALSA, OSS або Arts, підтримується будь-яка веб-камера працює з драйверами V4L або V4L2. Однією з особливостей LinPhone є автоподстройка під доступну смугу пропускання, швидкість передачі аудіо та відео встановлюється з урахуванням мережі. Тому він може використовуватися як на високошвидкісних лініях, так і на модемних з'єднаннях. Реалізована вбудована адресна книга, підтримка DTMF і SIP проксі з декількома варіантами аутентифікації. Можна запускати дзвінки через скрипти або як автовідповідач.

(I Hear U)

Якщо все програми представлені вище в основному орієнтовані на роботу через сервер, то IHU призначена виключно для прямого підключення комп'ютер-комп'ютер. Досить на обох машинах запустити цю програму і ввести у вікні IP-адреса віддаленої машини і можна розмовляти.

Програма має простий інтерфейс, побудований на Qt бібліотеках, не дивлячись на відсутність слідів локалізації розібратися з її роботою просто. При необхідності можна працювати в командному рядку, в тому числі і запускаючи IHU віддалено. Для роботи використовуються звичні TCP / UDP протоколи, ніяких SIP і H.323. За допомогою IHU можна вести розмови якв локальної мережі так і через Інтернет. Підтримується архітектура ALSA, можлива робота з low-latency звуковим сервером JACK. Для компресії звукового потоку використовується вільний кодек Speex. Є можливість кодування потоку за допомогою гібридного алгоритму використовує RSA + Blowfish.

Це далеко не всі програми наявні, в тому числі і в репозитарії Ubuntu, пошук свого ідеалу поки залишаю вам. Linux forever!

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача