Статьи

Камера в Windows 10. Як зробити фото на ноутбуці або записати відео з веб камери комп'ютера?

 1. Робота з додатком «Камера» в Windows 10
 2. Як робити фото і записувати відео на ноутбуці з Windows 10?
 3. Перегляд фото та відео, редагування, фільтри, ефекти
 4. Налаштування веб камери в Windows 10. Як її відключити, включити, чому не працює?

Як виявилося, розробники в Windows 10 додали додаток «Камера». Так, я вже більше року користуюся Windows 10 на своєму ноутбуці, але це додаток знайшов зовсім недавно. Кожен день відкриваю для себе щось нове 🙂

Так ось, через це додаток «Камера» можна робити фото прямо на ноутбуці, або навіть записувати відео. Тепер можна робити Селфі не тільки на телефон, але і на ноутбук. Уявляєте, це ж новий рівень. Або записувати відео на веб камеру свого ноутбука, або комп'ютера. Так, вбудована камера на ноутбуках не виділяється хорошою якістю, особливо на старих моделях, але її цілком достатньо, щоб зробити аватарку для якогось месенджера, ВК, або інших соціальних мереж. Особливо, якщо під рукою немає телефону з нормальною камерою, або фотоапарата.

Якщо на вашому ноутбуці, або стаціонарному комп'ютері (до якого підключена USB веб камера) встановлена ​​Windows 10, то зробити фото, або записати відео можна без установки якихось сторонніх програм. До того ж, як я помітив, Windows 10 практично завжди автоматично ставить драйвера на веб камеру. Так що-проблем з цим взагалі не повинно бути.

Можливо, знадобиться: як зробити скріншот в Windows 10?

Досить запустити додаток «Камера» і можна робити фото. І навіть редагувати їх в вбудованому редакторі. Застосовувати різні фільтри, ефекти, і навіть додавати тривимірні ефекти. Або створювати відео під музику.

Робота з додатком «Камера» в Windows 10

Додаток «Камера» можна знайти в меню Пуск, або через пошук.

Запускаємо його і відразу бачимо зображення з веб камери. Якщо у вас немає картинки з камери, або помилка «Потрібно ваше дозвіл», то в кінці статті ми розглянемо вирішення цієї проблеми.

Ось так виглядає стандартний додаток для роботи з веб камерою в Windows 10:

Ось так виглядає стандартний додаток для роботи з веб камерою в Windows 10:

Щоб відкрити налаштування програми, потрібно натиснути на кнопку у вигляді шестерні в правому верхньому кутку програми.

Налаштувань там не багато. Давайте розглянемо їх:

 • Дія, яке буде виконуватися при утриманні кнопки камери в додатку «Камера». За замовчуванням воно відключено. Можна вибрати «Серія фото», або «Запис відео».
 • Пропорції фотографій і дозвіл. За замовчуванням там встановлено максимальний дозвіл фото, які ми будемо робити на камеру свого ноутбука.
 • Сітка кадрування. Вона відключена. Та й думаю, вона нам не потрібна.
 • Серійна зйомка. Якщо включити цю настройку, то програма буде постійно робити фото, якщо таймер включений. Поки ви не зупините цей процес натиснувши на кнопку.
 • Налаштування запису відео з веб камери. Якість відео та придушення мерехтіння. Залежно від камери, настройки можуть відрізняться.
 • Цифрова стабілізація відео. Чи не перевіряв як це працює. Можете спробувати включити.
 • І остання корисна настройка - «Змінити розташування для збереження фотографій».

Виглядають настройки ось так:

Просте і функціональне додаток. Нічого зайвого. Все просто і зрозуміло.

Як робити фото і записувати відео на ноутбуці з Windows 10?

Щоб зробити фото з веб камери ноутбука, достатньо натиснути на кнопку «Зробити знімок».

Для запису відео з веб камери потрібно переключиться в режим «Відео» і натиснути на кнопку записи. Знизу піде відлік часу. Можна поставити запис на паузу, або зупинити її. Ролик буде збережений автоматично.

Для фото можна виставити таймер на 2, 5, або 10 секунд.

За замовчуванням програм працює в автоматичному режимі. Але так само є «Професійний» режим, переключившись в який можна задати вручну настройки яскравості.

Начебто всі функції розглянув. Йдемо далі.

Перегляд фото та відео, редагування, фільтри, ефекти

Всі фото і відео зроблені на комп'ютері через програму «Камера» за замовчуванням зберігаються в папку «Зображення» - «Альбом камери».

Але відкрити їх можна прямо з програми.

Але відкрити їх можна прямо з програми

Там можна дивитися зроблені на ноутбуці фото і переглядати записане на веб камеру відео. Але крім цього їх можна редагувати. Для такого невеликого додатки функціонал там дуже пристойний.

Крім звичайного «Повернути», «Видалити», «Поділиться», «Друк» і т. Д., Можна обрізати фото, застосовувати фільтри, ефекти, щось малювати, робити написи, робити відео з фото під музику і навіть додавати тривимірні ефекти.

Відео так само можна редагувати. Звичайно ж можна обрізати записане відео, додавати уповільнене відтворення, зберігати фото з відео, малювати, додавати музику і інші ефекти. У тому числі тривимірні.

Дуже цікаво, прям затягує. Поки писав статтю, половину витраченого часу сидів і грався з 3D ефектами 🙂 Там ще можна різні об'єкти завантажувати і розміщувати їх на фото і відео.

Всі ці фото та відеозаписи звичайно ж можна зберегти, поділиться ними, роздрукувати і т. Д.

Налаштування веб камери в Windows 10. Як її відключити, включити, чому не працює?

В налаштуваннях конфіденційності в Windows 10 можна відключити камеру. Заборонити всім додаткам її використовувати. Або навпаки, включити її. Якщо вона з якоїсь причини відключена.

Зробити це можна в «Пуск» - «Параметри». Розділ "Конфіденційність", вкладка «Камера».

Можна повністю заборонити використання камери, або тільки для якихось конкретних програм.

Якщо камери в системі немає, але вона є в вашому ноутбуці, або підключена до комп'ютера, то потрібно перевірити в диспетчері пристроїв. Запустити його можна командою mmc devmgmt.msc виконавши її у вікні, яке з'явиться після натискання клавіш Win + R. Або іншим, зручним для вас способом.

Там повинна бути вкладка «Камера», або «Пристрої обробки зображень». Ось так це виглядає у мене:

Ось так це виглядає у мене:

У мене цей пристрій USB 2.0 UVC HD WebCam. Якщо у вас є схожий пристрій на одній з цих вкладок, то все повинно працювати. Якщо біля камери є значок у вигляді стрілки, то її потрібно «Задіяти» (включити пристрій) натиснувши на неї правою кнопкою миші. Після цього камера буде доступна в системі.

Після цього камера буде доступна в системі

До речі, це самий просто і надійний спосіб повністю відключити веб камеру ноутбука. Просто натискаємо на неї правою кнопкою миші і вибираємо "Відключити пристрій».

Просто натискаємо на неї правою кнопкою миші і вибираємо Відключити пристрій»

Якщо камери в диспетчері пристроїв Windows 10 немає взагалі (але вона фізично є на вашому пристрої), то вона або зламалася (відключена), або потрібно встановити драйвер. Драйвера можна скачати з сайту виробника ноутбука, або самої камери. Качайте драйвер строго для своєї моделі і для Windows 10. Після установки драйвера все повинно запрацювати.

Проблеми з камерою в Windows 10 бувають рідко, так як система автоматично ставить всі необхідні драйвера.

10. Як її відключити, включити, чому не працює?
Як робити фото і записувати відео на ноутбуці з Windows 10?
10. Як її відключити, включити, чому не працює?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача