Статьи

IT-World: Щедрий файлообмін, або Як завантажити файли великого об'єму

  1. Сергій Гріцачук

IT Expert Як це зробити Сам собі адмін Сергій Гріцачук

| 26.06.2012

Як можна передавати файли великого об'єму
Як завантажити / завантажити файл об'ємом до 5 Гбайт
Як завантажити / завантажити файл об'ємом від 5 Гбайт
Як можна передавати файли великого об'єму

Кожному користувачеві доводиться стикатися з необхідністю ділитися інформацією в особистих і робочих цілях. Звичайно, поодинокі фотографії (і інші зображення), текстові файли та електронні таблиці легше переслати електронною поштою або через інтернет-комунікатори, файли побільше - викласти на FTP. А ось більш об'ємний контент передають на зовнішніх носіях - флешках і жорстких дисках, якщо, звичайно, адресат знаходиться в межах досяжності. Якщо ж він далеко (в іншому місті або країні), можна вдатися до файловим сервісів: завдяки хмарним сховищ, поширенню безлімітних інтернет-тарифів завдання вирішується просто. Крім того, часто виникає потреба зберегти дані для власних потреб перед поїздкою чи відпусткою з тим, щоб в будь-який момент, з будь-якого комп'ютера, отримати до них доступ. Нарешті, хмарні сховища вирішують проблему архівів: синхронізація в реальному часі дозволяє убезпечити себе від втрати важливої ​​інформації, а також підтримувати її актуальною на декількох комп'ютерах. Йдеться про контент обсягом у кілька гігабайт: більший розмір файлів передавати по цифрових каналах вже важко, та й така потреба виникає не часто.
Як завантажити / завантажити файл об'ємом до 5 Гбайт
Чому саме 5 Гбайт? Справа в тому, що це максимальний обсяг файлу, підтримуваний деякими хмарними сховищами. Для цієї мети найкраще підійдуть Google Drive , Microsoft SkyDrive і SugarSync , Які надають безкоштовно 5-7 Гбайт дискової пам'яті. Переваги рішення - безкоштовність, необтяжлива реєстрація та наявність зручної клієнтської утиліти для синхронізації файлів.
SugarSync за замовчуванням тільки розміщує файли в хмарі (як резервні копії), причому спочатку оперує з папками «Документи», «Зображення», «Моя музика», «Мої відеозаписи» і файлами на робочому столі, але можна вибрати і інші директорії. Будь-які файли будуть автоматично завантажені на сервер, а ступінь використання відведеного простору покаже спеціальний індикатор. При необхідності автоматичної синхронізації з іншими пристроями доведеться вручну вказати в утиліті необхідні каталоги для кожного з пристроїв (Manage Sync Folders). Це дуже зручно, тому що вирішує проблему обміну контентом з мобільними девайсами (смартфонами і планшетами). Число підключаються гаджетів необмежена, крім того, для кожного з них можна налаштувати індивідуальні папки для синхронізації (вони не обов'язково повинні мати однаковий шлях). Втім, якщо ви плануєте лише періодично обмінюватися даними, ніяких додаткових дій не знадобиться: в процесі установки створюється папка Magic Briefcase, файли в якій синхронізуються автоматично на всіх комп'ютерах - достатньо скопіювати в неї необхідний файл, щоб отримати його на іншому комп'ютері. Корисна опція відправки даних по електронній пошті (її доведеться активізувати в настройках). Користувач отримує в розпорядження унікальний поштову адресу, куди можна відправити лист з вкладенням - воно автоматично потрапить в папку Magic Briefcase - Uploaded by Email. Всі операції з файлами зручно здійснювати за допомогою файлового менеджера SugarSync. Він, крім іншого, дозволяє скопіювати файли з віддаленого комп'ютера з папки, не включеної в список синхронізуються. Втім, ряд опцій інтегрований в Провідник Windows - не обов'язково викликати цю утиліту, щоб отримати посилання на файл, який ви плануєте надіслати другу або колезі.
Кожному користувачеві доводиться стикатися з необхідністю ділитися інформацією в особистих і робочих цілях
Якщо SugarSync цікавіше в якості особистого файлового сховища, то Google Drive і Microsoft SkyDrive привабливіше для роботи: практично для будь-яких з підтримуваних типів документів є можливість редагування вбудованими засобами або додатковими розширеннями (не обов'язково встановлювати, наприклад, AutoCAD - для Google Drive є розширення). Засоби роботи з файлами припускають заздалегідь обумовлену користувачем папку, чий вміст і буде «отзеркаліровано» з хмарним сховищем, а потім - і на всіх пристроях, підключених до Google Drive. Для синхронізації пропонується вибір довільних папок на дисках або документів Google. Крім того, передбачена синхронізація файлів інших користувачів, до яких вам відкрито спільний доступ. Microsoft SkyDrive надає трохи кращі можливості роботи над документами за рахунок інтеграції з MS Office. З точки зору підтримки великих файлів перевага Google Drive в тому, що він дозволяє безкоштовно передати до 5 Гбайт (SkyDrive - тільки 2 Гбайт).
Як завантажити / завантажити файл об'ємом від 5 Гбайт
Для передачі файлів більшого обсягу краще застосовувати файлообмінники. При цьому слід звертати увагу не тільки на максимальне доступний простір, а й на граничний розмір одного файлу. Нерідко даний параметр буває обмежений 200 Мбайт, як, наприклад, у TurboBit.net (без реєстрації). Якщо такий обсяг малий, можна піти двома шляхами: зареєструватися на ресурсі (дозволить завантажувати файли об'ємом до 100 Гбайт) або розрізати вихідний файл на частини за допомогою відповідного файлового менеджера. Незручність останнього способу в тому, що для файлу великого розміру (понад 1 Гбайт) доведеться «заливати» багато частин, а вашому адресату для «зборки» знадобиться точно такий же файловий менеджер. Простіше зареєструватися безкоштовно отримати сховище необмеженого розміру. TurboBit.net цікавий тим, що для передачі невеликих файлів можна не реєструватися, правда, тоді термін зберігання даних складе всього сім днів. Для зареєстрованих користувачів термін зберігання збільшиться до 60 днів, причому лічильник обнуляється в момент останнього скачування. Для безкоштовного аккаунта діють обмеження, що дозволяють завантажити не більше 5 Гбайт на добу. Мабуть, найкраще присвятити TurboBit.net виключно для передачі файлу, і не перетворювати його в сховище резервних копій і часто затребуваних документів.
Реєструватися краще на ресурсі « Яндекс.Народ »- якщо, звісно, ​​у вас ще немає облікового запису. Якщо є - можна відразу ним користуватися. Пропоноване сховище обмежує розмір файлу 5 Гбайт (для одного файлу) або 2 Гбайт (якщо одночасно завантажується декілька файлів), що надається місце нічим не лімітується. Час зберігання завантаженого контенту обмежена терміном в 90 днів з моменту викладання або 45 днів з моменту останнього завантаження. Сервісом передбачено повідомлення про наближення кінця терміну, так що користувачеві досить стежити за поштою, щоб не пропустити момент продовження послуги. Звичайно, це також створює деякі незручності, але все-таки набагато більше підходить тим, кому треба мати потрібні файли під рукою, щоб оперативно поділитися посиланням на них. Будь долучення можна захистити паролем: навіть володіючи посиланням, завантажити його буде неможливо; а тому, відправляючи одержувачу адресу, доведеться супроводжувати його і паролем. Додаткова зручність сервісу - відправка посилання за допомогою електронної пошти прямо з веб-сторінки (досить в спеціальні поля ввести адресу одержувача і текст повідомлення) - зручна для тих, хто зареєстрований в системі "Яндекс.Пошта".
Взагалі файлообмінники поступово втрачають популярність через появу хмарних сервісів. Важко конкурувати, наприклад з 4shared , Який надає будь-якому користувачеві, що має рахунок у Google, Twitter або Facebook (або виконав п'ятихвилинну реєстрацію), 15 Гбайт вільного простору з терміном зберігання файлів 180 днів з моменту останнього відвідування ресурсу. Найпростіший інтерфейс з легким керуванням і зручні утиліти для синхронізації (Sync) і управління файлами (4shared Desktop) роблять роботу з ним досить приємною, щоб віддати перевагу саме цей сервіс і для обміну файлами, і для зберігання резервних копій. Єдине обмеження - обсяг файлу не може перевищувати 2 Гбайт - доведеться долати розрізанням на частини файловим менеджером або архіватором (або переходом на платний пакет). Завантажувати файли на 4shared можна (крім утиліти синхронізації) як з веб-інтерфейсу, так і з FTP-сервера (свого або чужого), а завантажувати - по одному, групою або отримавши торрент-посилання на всі файли (що надає додаткову зручність тим, у кого не дуже швидкий канал). Очевидно, цей хмарний сервіс вирішує відразу кілька проблем, а не тільки завдання передачі файлу.


висновки
Знайти файлообмінник на всі випадки життя майже неможливо, хоча дуже добре в цьому плані зарекомендували себе саме хмарні сервіси. Правда, функція обміну файлами у них другорядна, і використовувати хмара лише з такого приводу навряд чи варто. Ймовірно, саме з цієї причини класичні файлообмінники, що діють за принципом «виклав, кинув посилання і забув», до цих пір популярні.
Яким би ресурсом ви ні скористалися, перед початком роботи настійно рекомендую перечитати Правила і Ліцензійна угода, щоб уникнути конфліктів з законом і не потрапити в категорію правопорушників. Поширення ліцензійного контенту, в тому числі музики, кінофільмів і програм без дозволу авторів - вже протизаконно, а про поширення порнографії і говорити не варто. Виявивши подібне, власники сервісу мають повне право не тільки знищити ваші файли і заблокувати доступ до сховища, а й передати інформацію в правоохоронні органи. Також слідкуйте за відсутністю в файлах вірусів.
Не забувайте і про те, що універсального захисту не існує, і перевіряйте, в якому режимі ви публікуєте файли - вільно для всіх, для володаря посилання, тільки собі або з пральний захистом - якщо не хочете випадково «поділитися» конфіденційним вмістом з усією Мережею. Якщо файлообмінний ресурс не володіє такою можливістю, розміщуйте файли в архів з паролем.

Ключові слова: Мережеве сховище

про авторів

Сергій Гріцачук

Оглядач, аналітик, інженер-системотехнік. Дійсний член «Клубу експертів Intel», сертифікований фахівець (Мюнхен) з мережних і серверних технологій з 1993 року. Комп'ютерами та супутніми рішеннями займається з 1985-го, учасник численних виставок, володар нагород за оригінальні схемотехнічні і програмні розробки. Перший диплом отримав в 1984 році від «Патентного бюро» журналу «Юний технік». Захоплюється полюванням, риболовлею, водно-моторним спортом. «Статут суєтою цивілізації, вважаю за краще відокремлене життя вдалині від неї. Весь вільний час віддаю родині і дітям ».

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача