Статьи

IT-World: Онлайн-месенджери


Як спілкуватися в Інтернеті онлайн Найбільш популярні онлайн-месенджери ICQ , Jabber і Skype , Поступово освоюються Google Talk і Facebook , Іноді використовуються поширені на заході MSN і Yahoo! Messenger . Кожен з них має власний клієнтом (програмою), але більше поширений альтернативний софт, що дозволяє підключити декілька протоколів до однієї оболонці (мультипротокольні клієнти). Останній варіант зручний тим, що не вимагає установки декількох клієнтів і освоєння різних інтерфейсів, економить ресурси комп'ютера, прискорює його запуск (одна програма стартує швидше, ніж дві-три), а також не перевантажує інтерфейс зайвими об'єктами (ті ж іконки в системному треї) . Крім того, подібні програми мають «архітектурними надмірностями» начебто надбудов, плагінів, прикрас, які розширюють функціональні можливості. Незручність доставляє хіба що не завжди коректна підтримка протоколів, через яку рветься зв'язок, і необхідність постійно відслідковувати оновлення. Проблеми виникають і з-за того, що інтернет-провайдери блокують доступ до деяких ресурсів, а багато роботодавців навмисно роблять те ж саме - щоб співробітники не витрачали робочий час на особисті потреби. Існує і другий вид онлайн-месенджерів - веб-сервіси, їх можна запустити на будь-якому комп'ютері будь-яким браузером і навіть в середовищі мобільної ОС (BlackBerry, Android, iOS). Вони підтримують всі популярні інтернет-комунікатори, причому найчастіше в особистому кабінеті користувача запам'ятовуються налаштування для кожного з них, і для кожного входу не потрібно вводити кілька логінів і паролів. Цей варіант кращий для тих, кому не потрібні красивості, а досить практичного, надійного і простого засобу спілкування, доступного всюди, де є комп'ютер і підключення до Інтернету. Та й турботи про свіжість версії або протоколу лежать на плечах розробників сервісів, споживання ресурсів комп'ютера мінімально, а зручність безсумнівно: запустив браузер - отримав повний доступ; закрив - робоче місце прибрано.
Зрозуміло, тут теж є свої особливості: спартанський інтерфейс, відсутність полігонів / надбудов, необхідність тримати відкритою окрему вкладку (стежити, щоб випадково її не закрили), відсутність всіх сервісів окремого онлайн-мессенджера роблять таке рішення не дуже привабливим для деяких користувачів. Втім, це вже як кому подобається.
У чому полягає різниця онлайн-месенджери
Найстаріший клієнт з 20-річною історією, з якого все починалося, - ICQ. Починав з нього і я, адже досить довгий час йому не було альтернатив. На жаль, в процесі розвитку він зіпсувався - настирливої ​​банерної рекламою, повальним зломом акаунтів, розсилкою спаму і вірусів, підвищеним інтересом спецслужб, ненажерливістю до ресурсів комп'ютера (чого вартий тільки вимога двоядерного процесора!) І нестабільною роботою. Починаючи з версії 2003b клієнт практично не користувався популярністю, внаслідок чого власник, медіакомпанія AOL продала його інтернет-компанії Mail.Ru Group, що (в теорії) може допомогти повернути колишні позиції. У всякому разі, новий власник прибрав рекламу, а також усунув саме проблемне місце - неможливість інтеграції з соцмережами. На жаль, інші проблеми поки не зникли, а появу безлічі альтернативних клієнтів з більш багатим функціоналом підвищило конкуренцію.
Статут проблемами з офіційним клієнтом, і я, і багато користувачів, переключилися на програму Miranda , Яка підтримує всі діючі протоколи і дозволяє нарощувати функціонал за допомогою модулів.

Мабуть, це самий універсальний клієнт: як жартують користувачі, з нього можна зробити і триколісний велосипед (простий, легкий і компактний клієнт з мінімумом функцій), і міжзоряний крейсер (з будь-якими сервісами, функціями, зручностями і красивостями). Звичайно, чим більше ви встановлюєте «обважень», тим нестабільнішою робота програми, тому від збирача потрібно не тільки уважність і посидючість по «обробці напилком», а й уміння вчасно зупинитися, поки вавилонська вежа не впала під власною вагою. Існує ряд готових збірок Miranda від різних авторів, які цінуються саме за вдале поєднання функцій і стабільності роботи. Модульна архітектура Miranda укупі з відкритістю коду робить цей клієнт найпривабливішим для тих, хто хоче отримати певний набір сервісів і нічого зайвого.


Своїми стартовими можливостями знаменитий клієнт QIP: користувачеві надається щось на зразок навороченій «Міранди», з безліччю прикрас, але з підтримкою плагінів. Тобто при бажанні ви можете або відразу почати працювати з ним, або поступово додавати сервіси та розширення. На жаль, з легкого і зручного онлайн-месенджера QIP перетворився в монструозну програму: полегшеної версії немає, але якщо вам потрібен клієнт, що підтримує кілька популярних протоколів, що не вимагає постійної доопрацювання і в той же час володіє красивим інтерфейсом, - це не найгірший вибір . Тільки врахуйте, що всю приватну інформацію він зберігає на серверах в незашифрованому вигляді, і вона ризикує опинитися у відкритому доступі.
Любителям софта з відкритим кодом, без прикрас і складного інтерфейсу сподобається Simple Instant Messenger . Програма діє під операційними системами сімейств Windows / Linux / FreeBSD і досі затребувана. Головний недолік - остання версія випущена в 2007 році, а пререліз датований 2008-му. Я б не став встановлювати настільки застарілий продукт, але не згадати про нього не можна.
Більш цікавий вибір - клієнт Trillian , Хоча б через те, що він простий в застосуванні, а список підтримуваних протоколів включає все, навіть Skype. Trillian запускається не тільки на ПК, але і на мобільних пристроях, що зручно для користувачів декількох девайсів (один клієнт на все). При бажанні не важко розширити можливості програми плагінами і змінити оформлення. Зручний, легкий і досить коректно працює онлайн-месенджер, який підійде тим, кому з якихось причин не сподобалися Miranda або QIP.
Пару слів скажу і про Skype. Останнім часом він приходить на зміну «асьці», і якщо раніше його застосовували тільки для голосового та відеозв'язку, то тепер все частіше виконує роль основного онлайн-мессенджера - в кінці кінців, знайти людину, що не використовує Skype, зараз майже нереально. Але в роботі зі сторонніми сервісами він обмежений і підходить тільки тим, кому потрібен виключно обмін інформацією з абонентом. Найголовніший плюс Skype - надійний зв'язок і шифрування переданих даних, що робить його унікальним засобом спілкування.
Веб-сервіси
Тим, хто працює з декількома комп'ютерами, знайома проблема зберігання контактів і історії повідомлень: пересівши за одною ПК і запустивши на ньому месенджер, доведеться згадувати, про що ви говорили з співрозмовником зовсім недавно. А якщо спілкування містило довідкову інформацію або посилання - необхідно копіювати частину історії в текстовий файл, що незручно. Нерідко користувача змушують додавати нові контакти на кожному робочому місці, хоча в більшості випадків база зберігається на сервері, але не завжди відпрацьовує коректно (особливо це відчувається при зміні клієнта). І звичайно ж, ефект «чужого комп'ютера». Навряд чи в гостях, інтернет-кафе або офісі буде можливість встановити необхідні клієнти для спілкування, а навіть якщо вони і є - додати свій обліковий запис теж вдається не скрізь.
На допомогу в таких випадках приходять веб-сервіси. Їх не так багато, і всі вони різні, але суть одна: користуючись браузером, ви отримуєте доступ до всіх своїх онлайн-мессенджерам, історії повідомлень і контакт-листу.
Одного разу я теж потрапив в таку ситуацію, правда, пошуки альтернативи софту почав саме з-за проблем з якістю зв'язку і суєти з вибором клієнта. В поле мого зору потрапили IM + , Meebo і imo.im - веб-сервіси, що підтримують мультипротокольні і вміють зберігати історію повідомлень. У підсумку я зупинився на imo.im, і ось чому. Головний недолік meebo і IM +, з моєї точки зору, - необхідність реєстрації в системі. У Meebo це взагалі обов'язково, а в IM + дозволяє скористатися розширеними можливостями. Зрозуміло, реєстрація ще одного сервісу обміну повідомлень багатьом не потрібна, але ці ресурси формують таким чином власні соціальні мережі. Втім, в IM + не обов'язково реєструватися, якщо достатньо одного протоколу і неважлива історія повідомлень - словом, він ідеально підходить для одноразового термінового спілкування з чужого комп'ютера. Реєстрація дозволить підключати кілька акаунтів на один обліковий запис із запам'ятовуванням паролів кожного (IM + підтримує сервіси Facebook, ВКонтакте, Skype, ICQ, Агент Mail.RU, Google Talk, AIM, Jabber, MSN, MySpace, Yahoo! і Я. Онлайн), а також зберігати історію повідомлень.

Свого часу його прозвали «вбивцею Meebo»: простота і доступність перекривали всі можливості останнього. До речі, Meebo не так вже й зручний, наприклад, якщо ви не припускаєте спілкуватися більш ніж з п'ятьма співрозмовниками і не збираєтеся використовувати аккаунт Skype, він підійде вам. Якщо ж вимоги вищі, швидше за все, він не цікавий. Хоча є пара функцій, привабливих для специфічних ситуацій, - можливість вбудовувати інтерфейс Meebo в ваш сайт і здатність обходити міжмережеві екрани.


Всіх цих недоліків позбавлений imo.im: не потрібна реєстрація, ви можете входити під будь-яким із зареєстрованих акаунтів, причому інші підключаться автоматично. Акаунти можна об'єднувати в групи, розділивши, наприклад, особисті і робочі. Підтримується велика кількість протоколів (MSN, Skype, Yahoo Messenger, Google Talk, Facebook, AIM / ICQ, Jabber, MySpace, Hyves, ВКонтакте, Steam), передача файлів і аудіоповідомлень, можлива відеозв'язок за допомогою незалежного сервісу (наприклад, якщо ви відправили запит на відеочат абоненту Skype, йому досить буде натиснути на посилання, яка відкриється в веб-браузері) - це зручно, якщо ви не знаєте, чи підтримує клієнт вашого співрозмовника голосову або відеозв'язок. В якості додаткових переваг зазначу наявність спливаючих повідомлень і звукового сигналу без необхідності установки додаткового ПЗ; можливість групувати вікна для спілкування як окремо, так і у вигляді вкладок-табів, зручний пошук по контакт-листу, підтримка груп, присвоєння статусу і установка для користувача зображення. В іншому imo.im досить специфічний: інтерфейс мінімалістський, зміни скінів немає, кількість смайлів обмежена чотирма, налаштувань гранично мало. Зате історія повідомлень зберігається в зашифрованому вигляді, інтерфейс русифікований і підтримує кириличні тексти без проблем; крім того, сервіс дуже швидкий і стійкий до збоїв. Цікава особливість: його можна запустити на декількох пристроях одночасно і при цьому безконфліктно мати повністю синхронізовані сесії. Якщо у вас в кожній кімнаті по комп'ютеру, а на кухні ви користуєтеся нетбуком або смартфоном - отримані повідомлення будуть одночасно з'являтися на всіх пристроях.
висновки
Розвиток хмарних технологій приносить багато нового в наше життя, в тому числі в сферу інтернет-спілкування. Встановлене софт програв веб-сервісів за всіма параметрами, крім хіба що красивостей і достатку «наворотів», які, втім, не всім потрібні. Завдяки появі онлайн-месенджерів у будь-якого користувача Інтернету з'явилася можливість поєднати всі функції Мережі в одному: відкривши браузер, ви отримуєте доступ і до веб-серфінгу, і поштою, і до обміну миттєвими повідомленнями. Я свого часу вибрав для цієї мети Google, разом з Chrome і поштовим аккаунтом Gmail отримавши універсальну середу в рамках однієї програми, і користуюся цим вже більше двох років, забувши про проблеми спаму, настирливої ​​реклами, неполадками зі зв'язком, збоями сторонніх програм і інших незручності кшталт необхідності регулярно оновлювати додатки, плагіни, розширення і утиліти. Веб-сервіси допомогли позбутися кількох програм, які раніше доводилося обов'язково встановлювати, - в результаті не тільки очистилося місце на диску, але і збільшилися швидкодія і стабільність системи, та й просто працювати стало зручніше. А то, що на будь-якому зі своїх комп'ютерів я можу в будь-який момент отримати доступ до історії повідомлень навіть після вимушеної перевстановлення ОС - і взагалі неоціненний плюс. Шкода тільки, що її не можна імпортувати, але це не така вже й проблема.
Так що якщо вас не лякає аскетичність веб-сервісів - сміливо переходите на них (краще відразу на imo.im). Упевнений, ви точно так же, як і я, оцініть їх переваги.

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.