Статьи

IT-World: Онлайн-месенджери


Як спілкуватися в Інтернеті онлайн Найбільш популярні онлайн-месенджери ICQ , Jabber і Skype , Поступово освоюються Google Talk і Facebook , Іноді використовуються поширені на заході MSN і Yahoo! Messenger . Кожен з них має власний клієнтом (програмою), але більше поширений альтернативний софт, що дозволяє підключити декілька протоколів до однієї оболонці (мультипротокольні клієнти). Останній варіант зручний тим, що не вимагає установки декількох клієнтів і освоєння різних інтерфейсів, економить ресурси комп'ютера, прискорює його запуск (одна програма стартує швидше, ніж дві-три), а також не перевантажує інтерфейс зайвими об'єктами (ті ж іконки в системному треї) . Крім того, подібні програми мають «архітектурними надмірностями» начебто надбудов, плагінів, прикрас, які розширюють функціональні можливості. Незручність доставляє хіба що не завжди коректна підтримка протоколів, через яку рветься зв'язок, і необхідність постійно відслідковувати оновлення. Проблеми виникають і з-за того, що інтернет-провайдери блокують доступ до деяких ресурсів, а багато роботодавців навмисно роблять те ж саме - щоб співробітники не витрачали робочий час на особисті потреби. Існує і другий вид онлайн-месенджерів - веб-сервіси, їх можна запустити на будь-якому комп'ютері будь-яким браузером і навіть в середовищі мобільної ОС (BlackBerry, Android, iOS). Вони підтримують всі популярні інтернет-комунікатори, причому найчастіше в особистому кабінеті користувача запам'ятовуються налаштування для кожного з них, і для кожного входу не потрібно вводити кілька логінів і паролів. Цей варіант кращий для тих, кому не потрібні красивості, а досить практичного, надійного і простого засобу спілкування, доступного всюди, де є комп'ютер і підключення до Інтернету. Та й турботи про свіжість версії або протоколу лежать на плечах розробників сервісів, споживання ресурсів комп'ютера мінімально, а зручність безсумнівно: запустив браузер - отримав повний доступ; закрив - робоче місце прибрано.
Зрозуміло, тут теж є свої особливості: спартанський інтерфейс, відсутність полігонів / надбудов, необхідність тримати відкритою окрему вкладку (стежити, щоб випадково її не закрили), відсутність всіх сервісів окремого онлайн-мессенджера роблять таке рішення не дуже привабливим для деяких користувачів. Втім, це вже як кому подобається.
У чому полягає різниця онлайн-месенджери
Найстаріший клієнт з 20-річною історією, з якого все починалося, - ICQ. Починав з нього і я, адже досить довгий час йому не було альтернатив. На жаль, в процесі розвитку він зіпсувався - настирливої ​​банерної рекламою, повальним зломом акаунтів, розсилкою спаму і вірусів, підвищеним інтересом спецслужб, ненажерливістю до ресурсів комп'ютера (чого вартий тільки вимога двоядерного процесора!) І нестабільною роботою. Починаючи з версії 2003b клієнт практично не користувався популярністю, внаслідок чого власник, медіакомпанія AOL продала його інтернет-компанії Mail.Ru Group, що (в теорії) може допомогти повернути колишні позиції. У всякому разі, новий власник прибрав рекламу, а також усунув саме проблемне місце - неможливість інтеграції з соцмережами. На жаль, інші проблеми поки не зникли, а появу безлічі альтернативних клієнтів з більш багатим функціоналом підвищило конкуренцію.
Статут проблемами з офіційним клієнтом, і я, і багато користувачів, переключилися на програму Miranda , Яка підтримує всі діючі протоколи і дозволяє нарощувати функціонал за допомогою модулів.

Мабуть, це самий універсальний клієнт: як жартують користувачі, з нього можна зробити і триколісний велосипед (простий, легкий і компактний клієнт з мінімумом функцій), і міжзоряний крейсер (з будь-якими сервісами, функціями, зручностями і красивостями). Звичайно, чим більше ви встановлюєте «обважень», тим нестабільнішою робота програми, тому від збирача потрібно не тільки уважність і посидючість по «обробці напилком», а й уміння вчасно зупинитися, поки вавилонська вежа не впала під власною вагою. Існує ряд готових збірок Miranda від різних авторів, які цінуються саме за вдале поєднання функцій і стабільності роботи. Модульна архітектура Miranda укупі з відкритістю коду робить цей клієнт найпривабливішим для тих, хто хоче отримати певний набір сервісів і нічого зайвого.


Своїми стартовими можливостями знаменитий клієнт QIP: користувачеві надається щось на зразок навороченій «Міранди», з безліччю прикрас, але з підтримкою плагінів. Тобто при бажанні ви можете або відразу почати працювати з ним, або поступово додавати сервіси та розширення. На жаль, з легкого і зручного онлайн-месенджера QIP перетворився в монструозну програму: полегшеної версії немає, але якщо вам потрібен клієнт, що підтримує кілька популярних протоколів, що не вимагає постійної доопрацювання і в той же час володіє красивим інтерфейсом, - це не найгірший вибір . Тільки врахуйте, що всю приватну інформацію він зберігає на серверах в незашифрованому вигляді, і вона ризикує опинитися у відкритому доступі.
Любителям софта з відкритим кодом, без прикрас і складного інтерфейсу сподобається Simple Instant Messenger . Програма діє під операційними системами сімейств Windows / Linux / FreeBSD і досі затребувана. Головний недолік - остання версія випущена в 2007 році, а пререліз датований 2008-му. Я б не став встановлювати настільки застарілий продукт, але не згадати про нього не можна.
Більш цікавий вибір - клієнт Trillian , Хоча б через те, що він простий в застосуванні, а список підтримуваних протоколів включає все, навіть Skype. Trillian запускається не тільки на ПК, але і на мобільних пристроях, що зручно для користувачів декількох девайсів (один клієнт на все). При бажанні не важко розширити можливості програми плагінами і змінити оформлення. Зручний, легкий і досить коректно працює онлайн-месенджер, який підійде тим, кому з якихось причин не сподобалися Miranda або QIP.
Пару слів скажу і про Skype. Останнім часом він приходить на зміну «асьці», і якщо раніше його застосовували тільки для голосового та відеозв'язку, то тепер все частіше виконує роль основного онлайн-мессенджера - в кінці кінців, знайти людину, що не використовує Skype, зараз майже нереально. Але в роботі зі сторонніми сервісами він обмежений і підходить тільки тим, кому потрібен виключно обмін інформацією з абонентом. Найголовніший плюс Skype - надійний зв'язок і шифрування переданих даних, що робить його унікальним засобом спілкування.
Веб-сервіси
Тим, хто працює з декількома комп'ютерами, знайома проблема зберігання контактів і історії повідомлень: пересівши за одною ПК і запустивши на ньому месенджер, доведеться згадувати, про що ви говорили з співрозмовником зовсім недавно. А якщо спілкування містило довідкову інформацію або посилання - необхідно копіювати частину історії в текстовий файл, що незручно. Нерідко користувача змушують додавати нові контакти на кожному робочому місці, хоча в більшості випадків база зберігається на сервері, але не завжди відпрацьовує коректно (особливо це відчувається при зміні клієнта). І звичайно ж, ефект «чужого комп'ютера». Навряд чи в гостях, інтернет-кафе або офісі буде можливість встановити необхідні клієнти для спілкування, а навіть якщо вони і є - додати свій обліковий запис теж вдається не скрізь.
На допомогу в таких випадках приходять веб-сервіси. Їх не так багато, і всі вони різні, але суть одна: користуючись браузером, ви отримуєте доступ до всіх своїх онлайн-мессенджерам, історії повідомлень і контакт-листу.
Одного разу я теж потрапив в таку ситуацію, правда, пошуки альтернативи софту почав саме з-за проблем з якістю зв'язку і суєти з вибором клієнта. В поле мого зору потрапили IM + , Meebo і imo.im - веб-сервіси, що підтримують мультипротокольні і вміють зберігати історію повідомлень. У підсумку я зупинився на imo.im, і ось чому. Головний недолік meebo і IM +, з моєї точки зору, - необхідність реєстрації в системі. У Meebo це взагалі обов'язково, а в IM + дозволяє скористатися розширеними можливостями. Зрозуміло, реєстрація ще одного сервісу обміну повідомлень багатьом не потрібна, але ці ресурси формують таким чином власні соціальні мережі. Втім, в IM + не обов'язково реєструватися, якщо достатньо одного протоколу і неважлива історія повідомлень - словом, він ідеально підходить для одноразового термінового спілкування з чужого комп'ютера. Реєстрація дозволить підключати кілька акаунтів на один обліковий запис із запам'ятовуванням паролів кожного (IM + підтримує сервіси Facebook, ВКонтакте, Skype, ICQ, Агент Mail.RU, Google Talk, AIM, Jabber, MSN, MySpace, Yahoo! і Я. Онлайн), а також зберігати історію повідомлень.

Свого часу його прозвали «вбивцею Meebo»: простота і доступність перекривали всі можливості останнього. До речі, Meebo не так вже й зручний, наприклад, якщо ви не припускаєте спілкуватися більш ніж з п'ятьма співрозмовниками і не збираєтеся використовувати аккаунт Skype, він підійде вам. Якщо ж вимоги вищі, швидше за все, він не цікавий. Хоча є пара функцій, привабливих для специфічних ситуацій, - можливість вбудовувати інтерфейс Meebo в ваш сайт і здатність обходити міжмережеві екрани.


Всіх цих недоліків позбавлений imo.im: не потрібна реєстрація, ви можете входити під будь-яким із зареєстрованих акаунтів, причому інші підключаться автоматично. Акаунти можна об'єднувати в групи, розділивши, наприклад, особисті і робочі. Підтримується велика кількість протоколів (MSN, Skype, Yahoo Messenger, Google Talk, Facebook, AIM / ICQ, Jabber, MySpace, Hyves, ВКонтакте, Steam), передача файлів і аудіоповідомлень, можлива відеозв'язок за допомогою незалежного сервісу (наприклад, якщо ви відправили запит на відеочат абоненту Skype, йому досить буде натиснути на посилання, яка відкриється в веб-браузері) - це зручно, якщо ви не знаєте, чи підтримує клієнт вашого співрозмовника голосову або відеозв'язок. В якості додаткових переваг зазначу наявність спливаючих повідомлень і звукового сигналу без необхідності установки додаткового ПЗ; можливість групувати вікна для спілкування як окремо, так і у вигляді вкладок-табів, зручний пошук по контакт-листу, підтримка груп, присвоєння статусу і установка для користувача зображення. В іншому imo.im досить специфічний: інтерфейс мінімалістський, зміни скінів немає, кількість смайлів обмежена чотирма, налаштувань гранично мало. Зате історія повідомлень зберігається в зашифрованому вигляді, інтерфейс русифікований і підтримує кириличні тексти без проблем; крім того, сервіс дуже швидкий і стійкий до збоїв. Цікава особливість: його можна запустити на декількох пристроях одночасно і при цьому безконфліктно мати повністю синхронізовані сесії. Якщо у вас в кожній кімнаті по комп'ютеру, а на кухні ви користуєтеся нетбуком або смартфоном - отримані повідомлення будуть одночасно з'являтися на всіх пристроях.
висновки
Розвиток хмарних технологій приносить багато нового в наше життя, в тому числі в сферу інтернет-спілкування. Встановлене софт програв веб-сервісів за всіма параметрами, крім хіба що красивостей і достатку «наворотів», які, втім, не всім потрібні. Завдяки появі онлайн-месенджерів у будь-якого користувача Інтернету з'явилася можливість поєднати всі функції Мережі в одному: відкривши браузер, ви отримуєте доступ і до веб-серфінгу, і поштою, і до обміну миттєвими повідомленнями. Я свого часу вибрав для цієї мети Google, разом з Chrome і поштовим аккаунтом Gmail отримавши універсальну середу в рамках однієї програми, і користуюся цим вже більше двох років, забувши про проблеми спаму, настирливої ​​реклами, неполадками зі зв'язком, збоями сторонніх програм і інших незручності кшталт необхідності регулярно оновлювати додатки, плагіни, розширення і утиліти. Веб-сервіси допомогли позбутися кількох програм, які раніше доводилося обов'язково встановлювати, - в результаті не тільки очистилося місце на диску, але і збільшилися швидкодія і стабільність системи, та й просто працювати стало зручніше. А то, що на будь-якому зі своїх комп'ютерів я можу в будь-який момент отримати доступ до історії повідомлень навіть після вимушеної перевстановлення ОС - і взагалі неоціненний плюс. Шкода тільки, що її не можна імпортувати, але це не така вже й проблема.
Так що якщо вас не лякає аскетичність веб-сервісів - сміливо переходите на них (краще відразу на imo.im). Упевнений, ви точно так же, як і я, оцініть їх переваги.

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача