Статьи

Ісус друге пришестя

  1. Визначення місцевого полудня

Існує спосіб визначення географічної довготи вашого місця розташування за допомогою годинника. Для цього необхідно мати годинник, час яких виставлено за місцем з відомою довготою і засікти їх показання в місцевий полудень, а різницю цього часу перевести в градусну міру:


Визначення місцевого полудня

1). Виставте наші дні по Грінвічським часу.

2). Визначити опівдні в даній місцевості. Для цього необхідно скористатися гномоном - найдавнішими сонячним годинником, тобто увіткненою строго вертикально в землю палицею 1-1,5 м. І засікати шляхом відміток на землі довжини падаючої лінії. При наближенні сонця до зеніту, тінь стане зменшуватися, і в момент, коли вона стане найбільш короткою, це і буде істинним полуднем в даній місцевості. Хочеться зауважити, що під час полудня тінь від палиці буде направлена ​​строго з півдня на північ.

3). Визначивши місцевий полудень, засікти показання годин. Далі в отриману різницю внести поправку рівняння часу. Це означає, що кутова швидкість руху не постійна і залежить від пори року. Тому до отриманого результату необхідно додати, або відняти поправку, в залежності від знака, вказаною в таблиці.

Приклад: дата - 2 травня, ваш годинник виставлені за московським часом. Московське літній час відрізняється від світового влітку на 4 години. У місцевий полудень годинник показали 18 годин 36 хвилин. Отже світове час в цей момент було 14 годин 36 хвилин. Віднімаємо від цього 12 годин, отримуємо 2 години 36 хвилин. з урахуванням поправки на 2 травня додаємо 3 хвилини і переводимо в кутову міру. І отримуємо 39 ° західної довготи, тому що місцевий полудень настав пізніше грінвіческого.

Якщо в момент місцевого полудня час за Гринвічем буде менше 12 годин, то у вас східна довгота, якщо більше 12 годині дня, то західна. Даний метод дозволяє визначати довготу з точністю до 2-3 °, причому перебуваючи в екстремальних ситуаціях, у вас швидше за все результат буде відрізнятися від істинного на 0 ° - 4 °, в залежності від пори року.

Визначення географічної широти

Широту можна визначити декількома способами.
Спосіб №1. За допомогою транспортира і схилу. Транспортув можна змайструвати з двох прямокутних планок, скріплених у вигляді циркуля, щоб можна було змінювати кут між ними.

1). У центрі транспортира закріпити нитку з вантажем, що грає роль схилу.

2). Підстава транспортира навести на полярну зірку.

3). З кута між підставою транспортиром і виском відняти 90 °. Отриманий результат буде кутом між полярною зіркою і горизонтом. Оскільки полярна зірка має кутове відхилення від осі полюса світу всього на 1 °, то кут між полярною зіркою і горизонтом буде широтою тієї місцевості, в якій ви перебуваєте.

Оскільки полярна зірка має кутове відхилення від осі полюса світу всього на 1 °, то кут між полярною зіркою і горизонтом буде широтою тієї місцевості, в якій ви перебуваєте

Спосіб №2.

1). Засікти тривалість дня між сходом сонця на горизонті і повним його заходом.

Приклад. Розрахувати довготу Владивостока.

координати

43 ° 7 '0 "N, 131 ° 54' 0" E

десяткові

43.116667, 131.9

UTC те ж саме, що час за Гринвічем

Москва UTC + 3 UTC + 4

Владивосток UTC + 10 UTC + 11

Рішення, Потрібно визначити в який час настане полудень.

Як визначити для Мінська астрономічний полудень, виходячи з літнього та зимового часу?

Найпростіший спосіб визначення полудня за місцевим, а не по декретному часу, по тіні від будь-якого предмета. Вона буде найкоротшою, коли за місцевим часом буде 12 годин.

Полудень ви також можете визначити за сонцем і компасом. Якщо азимут, або уявна лінія від осі компаса на центр сонця, буде дорівнює 180 °, тобто центр сонця буде точно по стрілці, що вказує на південь, це і буде 12 години дня за місцевим часом. Цим способом можна визначити будь-який час дня. Це робиться в такий спосіб. Вимірюємо азимут (тобто робимо як описувалося вище) і ділимо його на 15 ° (24 частина окружності). Таким чином визначаємо величину повороту землі за 1 годину. Це і буде місцевий час в даний момент. Якщо азимут на сонці дорівнює 105 °, то 105 ° ділимо на 15 ° і отримуємо 7 годині ранку. Якщо азимут дорівнює 280 °, то 280: 15 = 18 і 2/3 години, тобто 18 год 40 хв за місцевим часом.

Якщо ви визначите азимут з ​​точністю до 1 °, то час буде встановлено з точністю до 4 хв.

При необхідності слід скорегувати різницю між місцевим і декретною часом, тобто з урахуванням переходу на літній час. Взимку до отриманого часу додати 1 годину, а влітку 2 години, так як в 1930 році за спеціальним декретом у всіх поясах Радянського Союзу час було зрушено на 1 годину вперед. А влітку ми додаємо ще одну годину.

http://www.freeware.ru/program_prog_id_13655.html
забиваєш координати донецька, будуєш Chart для сонця, дивишся, в який час азимут сонця = 180 - це і буде істинним полуднем.
для перевірки забиваєш донецк в pogoda.yandex.ru, дивишся час сходу і заходу, ділиш їх навпіл - отримуєш знову істинний полудень. ну і не забуваєш, що істинний полудень коливається протягом року на плюс-мінус чверть години (це без урахування будь-яких перекладів стрілок, природно)

Отже скористаємося радою

http://pogoda.yandex.ru/vladivostok/

Схід: 07:55 (7.91667)

Захід: 20:16 (20.26667)

(7.91667 + 20.26667) / 2 = 14.09167 - опівдні (14: 05.30)

14 год. 5 з половиною хвилин - це час опівдні

Скільки часу Сонце йшло від Москви до півдня Скільки часу Сонце йшло від Москви до півдня

За допомогою карт Google = Планета Земля

http://www.3planeta.com/googlemaps/karty-google-maps.html

На сторінці вбудована супутникова карта Google. Внизу Google карти знаходиться панель управління.
Переміщаючи курсор миші всередині карти Google, ви помітите, що координати динамічно змінюються. Клацнувши в будь-якому місці карти Google maps, поточні довгота і широта будуть збережені. Одночасно буде визначено адресу (країна, місто, вулиця, будинок, поштовий індекс) розглянутого на карті об'єкта. (За умови що в базах даних Google є ця інформація).

Введіть адресу цікавить вас об'єкта в рядку пошуку, що знаходиться нижче супутникової карти. І натисніть пошук. Якщо об'єкт знайдений, карта Google інформує вас і перемістить до шуканим координатами. Переміщайтеся всередині карти Google maps, користуючись вбудованою в карту панеллю керування. При необхідності, перемикайте карту Google в режими карта, супутникове зображення або комбіноване зображення - карта і супутникове зображення в карті Google накладаються разом. Ця панель інструментів винесено за межі карти Google і знаходиться над картою. Визначити координати можливо у всіх режимах роботи карти. Широта і довгота відслідковуються і записуються одним помахом.

Визначивши, що цікавлять вас координати (довгота і широта) і записавши їх, пізніше можна повернутися до питання, що цікавить вас на карті Google об'єкту. Для цього довгота і широта вводяться через кому в рядку пошуку, що внизу карти Google. Добре визначаються адреси по карті Google в великих американських, австралійських, британських містах. Карти Москви, карти Санкт-Петербурга, карти Волгограда також допоможуть визначити широту - довготу, адреси вулиць, а місцями і номера будинків - якщо ця інформація записана в базах даних карт Google. Скористайтеся цією програмою карти Google, для визначення координат (широта-довгота), можливо, вона буде корисною для бізнесу, роботи або для навчання.

http://kombat.com.ua/vol/vol2.html

Як знайти довготу знаю широту в даній точці?

Визначити момент півдня, спостерігаючи за довжиною тіні. Засікти час по годинах місця з відомою довготою (Грінвіча, наприклад, з Московського часу воно виходить вирахуванням чотирьох годин). Потім, ввівши поправку на різницю середнього сонячного і істинного сонячного часу ( "сонячне рівняння"), знайти відхилення середнього півдня в даній точці і півдня в Грінвічі. Після чого годинник перевести в градуси.

Знаючи широту, ми оцінимо висоту Сонця над горизонтом опівдні, що спростить нам виготовлення гномона. Але робити його все одно доведеться.

Більше допоможе компас. З його допомогою ми виставимо напрямок меридіана, і, отримавши так примітивний пасажний інструмент, замість спостереження за довжиною тіні просто відзначимо час перетину світилом меридіана. Крім того, так ми зможемо визначити довготу не по Сонцю, а по більш слабким світилам - зіркам або планетам, тінь від яких непомітна.

Взагалі, основний інструмент тут - годинник, виставлені за часом точки з відомою довготою. Дуже корисний радіоприймач. Старовинні способи синхронізації часу в різних точках - крім названого вище місячного затемнення - по покриттях зірок Місяцем (що стимулювало розробку в XVIII столітті теорії руху Місяця -Даламбер, Клеро, Ейлер, Лагранж, Лаплас) або по супутниках Юпітера (Ремер - що дозволило виявити кінцівку швидкості світла). Але з корабля спостереження було виробляти неможливо, і включений до складу експедиції астроном проводив їх після висадки на берег, щоб уточнити поправки для хронометрів.

Потрібно спостереження об'єктів з відомими і не пов'язаними з поверхнею Землі координатами. Зірок, планет (в морехідної астрономії вживаються рідше, оскільки треба обчислювати їх координати на небесній сфері, а не купувати готові з довідника; втім, для геодезичних спостережень і координати зірок треба Переобчислювати на поточну дату, внаслідок як прецесії, так і власного їх руху) , Сонця (воно яскраве, і це єдина перевага перед зірками), супутників (GPS, власне).

За "обертанню небесного зводу" знаходимо час в даній точці, і його відхилення від часу в точці з відомою довготою дорівнює різниці довгот.

Взагалі звичайна процедура визначення місця розташування за зірками полягає в тому, що за допомогою секстана вимірюють висоти трьох "навігаційних", тобто координати яких є в навігаційних довідниках, зірок, потім, знаючи час за Гринвічем, визначають, в якій точці земної кулі вони в зеніті , тоді геометричне місце точок, в яких зірка видно на висоті Взагалі звичайна процедура визначення місця розташування за зірками полягає в тому, що за допомогою секстана вимірюють висоти трьох навігаційних, тобто координати яких є в навігаційних довідниках, зірок, потім, знаючи час за Гринвічем, визначають, в якій точці земної кулі вони в зеніті , тоді геометричне місце точок, в яких зірка видно на висоті   є мале коло з радіусом є мале коло з радіусом

Перетин трьох кіл (третій потрібен частково для однозначного вибору точки перетину, але практична важливість трьох вимірів в тому, що вони дозволяють виявляти помилки, будуючи "трикутник помилок") дає розташування.

На практиці не користуються для побудови глобусів і не вирішують рівнянь сферичної тригонометрії (хоча в сучасних системах це цілком можливо), а, приблизно знаючи місце розташування (за попереднім визначенням з поправкою за обчисленням, тобто за курсом руху за минулий час і пройденого шляху) будують на карті наближення до дузі малого кола у вигляді прямої, і шукають перетин трьох таких прямих.

В авіації, де потрібно визначитися швидко, не чекаючи появи зірок, використовують особливі прийоми з багаторазовим вимірюванням висоти Сонця в різних точках шляху.

Астронавігація вивчається, але вже як запасний варіант, в нормі не використовується. Але вона цікава, як завдання за додатком геометрії (в т.ч. сферичної).

Як визначити для Мінська астрономічний полудень, виходячи з літнього та зимового часу?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача