Статьи

Історія браузера Internet Explorer: як з'явився найскандальніший браузер нашого часу

  1. Створення Internet Explorer, або Як Білл Гейтс «проспав» Інтернет
  2. Перша перемога Internet Explorer
  3. Захід Internet Explorer
  4. Internet Explorer сьогодні

І все-таки монополія - ​​велика сила. Якщо в твоїх руках знаходиться найпопулярніша операційна система на планеті Земля. Якщо багатший за тебе тільки 19 країн в світі. Якщо протягом багатьох років ти диктуєш свої правила гри, то ти можеш дозволити собі бути поважним.

Г ОВОР про історію успіху браузера Microsoft Internet Explorer, не варто забувати про те, що сам по собі цей браузер - досить середня і не така вже потужна розробка, який нам її сьогодні хочуть представити. Але якщо у тебе є можливість інтегрувати свою програму в Windows (найпопулярнішу операційну систему світу), то нею в будь-якому випадку будуть користуватися мільйони. Володіючи таким колосальними можливостями, ти витягнеш в лідери навіть саме посереднє рішення.

І Саме так і сталося з Internet Explorer. Вступ закінчено. Запрошую вас в шлях по історії створення IE.


Створення Internet Explorer, або Як Білл Гейтс «проспав» Інтернет

Д аже генії інколи помиляються. Так, власне сталося і з Біллом Гейтсом : На початку 90-х він був твердо впевнений в тому, що Мережа так і залишиться долею обраних. Сьогодні це звучить дико і навіть смішно, але хід думок Гейтса можна зрозуміти: в ту давню пору Інтернет ще не був адаптований під простого користувача. Все було дуже дорого, важкувата і складно для освоєння. Керуючись міркуваннями про слабкий потенціал Мережі, Microsoft сконцентрувався на мінімумі - створення онлайн-служби MSN, яка, на думку керівництва, повинна була покрити всі потреби нечисленних користувачів.

І грянув 1995 год ... І прозріли вони. І зрозуміли, як же вони помилялися.

Жартую, звісно. Все було не так пафосно, але суть передана вірно - саме в 1995 році перед компанією Microsoft постала необхідність терміново переглянути свою стратегію. MSN, в яку були вкладені колосальні кошти, не справлялася з роллю лідера. Білл Гейтс розумів, що їм терміново потрібен браузер , Який би зумів, як мінімум, стати популярним і зручним. Було прийнято рішення про початок роботи над IE.


Перша перемога Internet Explorer

В середині 90-х в Інтернеті панував браузер Netscape. Перед розробниками Internet Explorer було поставлено конкретне завдання - в найкоротші терміни створити програму, яка відвоювала б у Netscape пальму першості. В основі першого релізу лежали напрацювання не існуючого нині браузера Mosaic. Природно, дещо було покращено, а дещо - доопрацьовано.

Н аконец, 16 серпня 1995 року, була випущена перша версія в Internet Explorer. До речі, вона ще не була інтегрована в Windows і пропонувалася для вільного скачування. Безкоштовний браузер, відразу ж інтегрований в Windows'95, з'явився трохи пізніше - в 1996 році. І це відразу ж почало приносити свої плоди: у програми з'явилися перші шанувальники. До речі, вже починаючи з другого релізу (листопад 1996 роки) браузер був доступний як для Windows, так і для Mac.

До 2001 року було випущено шість версій програми, причому кожна з версій істотно оновлювалася і модернізувалася. Потрібно віддати належне Internet Explorer - для того часу це був цілком добротний браузер: висока швидкість завантаження, повна безкоштовність, постійні оновлення.

Н е дивно, що саме в період з 1999 по 2003 роки браузер Internet Explorer завоював величезну частку ринку, остаточно розгромивши в чесній боротьбі абсолютно не оновлюваний Netscape Navigator. Саме цей період (до 2003 року) прийнято вважати «золотою ерою» IE: за деякими даними в той момент програмою користувалися до 90% відвідувачів Інтернету. Цифра більш ніж значна.

Захід Internet Explorer

У 2001 році відбулася подія, яке спочатку піднесло популярність Internet Explorer на саму висоту, а потім перетворилося в його «могильника». Саме в цей рік вийшла знаменита шоста версія Internet Explorer, що стала причиною тисяч важких нервових розладів і нападів ненависті у веб-майстрів усього світу. Ця версія зовсім ігнорувала загальноприйняті стандарти розробки сайтів і додатків, спеціально прийняті на консорціумі W3C.

Г ОВОР простою мовою, сайти можуть мати гарний вигляд у всіх відомих браузерах, але будуть відверто «плисти» в Microsoft Internet Explorer 6. Природно, такий стан речей не подобалося занадто багатьом. Чи не додавали оптимізму і численні дірки в безпеці програми.

Ч то ж саме сталося? Все просто - звичайне запаморочення від успіхів. Крім того, що сама по собі шоста версія була досить хороша (не рахуючи згаданої вище проблеми і проблем з безпекою), вона встановлювалася на Windows XP - справжній шедевр Microsoft, який побив всі рекорди популярності серед користувачів: немислима річ, навіть сьогодні, через більш 10 років, цієї ОС користуються мільйони людей.

З лягала просто фантастична ситуація: дуже популярна версія браузера встановлена ​​на ще більш популярну версію ОС. Здавалося б, диво, яке можна порівняти з виграшем в лотерею.

У ви, Microsoft не має потягнула конфронтації з усім світом і не винесла з цієї ситуації ніякої користі для себе. Не беруся судити, що саме стало першопричиною такої дивної позиції: гординя чи, бажання створити альтернативне (читай, згодом головне) напрямок у розвитку браузерів або щось ще. Те, що відмінно спрацювало з Windows, не спрацювало з браузером ИЕ: користувачі не захотіли прийняти нав'язані правила гри і почали шукати інші програми для серфінгу в Мережі.

З а шостою версією браузера закріпилася погана слава як серед веб-розробників, так і серед користувачів. І чим більше зростала популярність XP, тим більше невдоволення викликав вбудований в неї браузер. Ось такий парадокс в історії Internet Explorer.

Internet Explorer сьогодні

До онечно, компанія Microsoft почала поспіхом виправляти ситуацію, але було вже надто пізно. Відтік користувачів почався і продовжується до цих пір. Так, була дев'ята версія Internet Explorer, де всі сайти проглядалися цілком коректно, та й проблеми з безпекою були більш-менш вирішені. Але безцінний час вже було втрачено. За ці роки виросли і оперилися нові програми ( опера , хром , Файерфокс ), Які із задоволенням підхопили прапор, який випав з з слабнучих рук IE. Момент був втрачений.

Н а сьогоднішній день налічується 11 повноцінних релізів IE, причому останній - цілком конкурентоспроможний продукт. Не без вад, звичайно.

Д а, сьогодні частка браузера Internet Explorer коливається від 25% в США до 8% в Росії і деяких країнах Європи. Але якими силами це дається компанії! Якщо раніше приплив користувачів був цілком природним, то сьогодні утримання позицій можливо тільки за підтримки трьох китів: величезних грошей, масового піару і, звичайно ж, інтеграції в найпопулярнішу в світі ОС Windows.

Т о, що буквально валялося під ногами ще вчора, сьогодні творцям браузера доводиться добувати колосальними зусиллями.

У від така вона, історія браузера Microsoft Internet Explorer. Браузера, який міг стати для відвідувачів Інтернету тим же, чим стала Windows для більшості користувачів комп'ютерів - всім. Але в підсумку IE став всього лише одним з.

Ч то ж саме сталося?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача