Статьи

Історія браузера Internet Explorer: як з'явився найскандальніший браузер нашого часу

  1. Створення Internet Explorer, або Як Білл Гейтс «проспав» Інтернет
  2. Перша перемога Internet Explorer
  3. Захід Internet Explorer
  4. Internet Explorer сьогодні

І все-таки монополія - ​​велика сила. Якщо в твоїх руках знаходиться найпопулярніша операційна система на планеті Земля. Якщо багатший за тебе тільки 19 країн в світі. Якщо протягом багатьох років ти диктуєш свої правила гри, то ти можеш дозволити собі бути поважним.

Г ОВОР про історію успіху браузера Microsoft Internet Explorer, не варто забувати про те, що сам по собі цей браузер - досить середня і не така вже потужна розробка, який нам її сьогодні хочуть представити. Але якщо у тебе є можливість інтегрувати свою програму в Windows (найпопулярнішу операційну систему світу), то нею в будь-якому випадку будуть користуватися мільйони. Володіючи таким колосальними можливостями, ти витягнеш в лідери навіть саме посереднє рішення.

І Саме так і сталося з Internet Explorer. Вступ закінчено. Запрошую вас в шлях по історії створення IE.


Створення Internet Explorer, або Як Білл Гейтс «проспав» Інтернет

Д аже генії інколи помиляються. Так, власне сталося і з Біллом Гейтсом : На початку 90-х він був твердо впевнений в тому, що Мережа так і залишиться долею обраних. Сьогодні це звучить дико і навіть смішно, але хід думок Гейтса можна зрозуміти: в ту давню пору Інтернет ще не був адаптований під простого користувача. Все було дуже дорого, важкувата і складно для освоєння. Керуючись міркуваннями про слабкий потенціал Мережі, Microsoft сконцентрувався на мінімумі - створення онлайн-служби MSN, яка, на думку керівництва, повинна була покрити всі потреби нечисленних користувачів.

І грянув 1995 год ... І прозріли вони. І зрозуміли, як же вони помилялися.

Жартую, звісно. Все було не так пафосно, але суть передана вірно - саме в 1995 році перед компанією Microsoft постала необхідність терміново переглянути свою стратегію. MSN, в яку були вкладені колосальні кошти, не справлялася з роллю лідера. Білл Гейтс розумів, що їм терміново потрібен браузер , Який би зумів, як мінімум, стати популярним і зручним. Було прийнято рішення про початок роботи над IE.


Перша перемога Internet Explorer

В середині 90-х в Інтернеті панував браузер Netscape. Перед розробниками Internet Explorer було поставлено конкретне завдання - в найкоротші терміни створити програму, яка відвоювала б у Netscape пальму першості. В основі першого релізу лежали напрацювання не існуючого нині браузера Mosaic. Природно, дещо було покращено, а дещо - доопрацьовано.

Н аконец, 16 серпня 1995 року, була випущена перша версія в Internet Explorer. До речі, вона ще не була інтегрована в Windows і пропонувалася для вільного скачування. Безкоштовний браузер, відразу ж інтегрований в Windows'95, з'явився трохи пізніше - в 1996 році. І це відразу ж почало приносити свої плоди: у програми з'явилися перші шанувальники. До речі, вже починаючи з другого релізу (листопад 1996 роки) браузер був доступний як для Windows, так і для Mac.

До 2001 року було випущено шість версій програми, причому кожна з версій істотно оновлювалася і модернізувалася. Потрібно віддати належне Internet Explorer - для того часу це був цілком добротний браузер: висока швидкість завантаження, повна безкоштовність, постійні оновлення.

Н е дивно, що саме в період з 1999 по 2003 роки браузер Internet Explorer завоював величезну частку ринку, остаточно розгромивши в чесній боротьбі абсолютно не оновлюваний Netscape Navigator. Саме цей період (до 2003 року) прийнято вважати «золотою ерою» IE: за деякими даними в той момент програмою користувалися до 90% відвідувачів Інтернету. Цифра більш ніж значна.

Захід Internet Explorer

У 2001 році відбулася подія, яке спочатку піднесло популярність Internet Explorer на саму висоту, а потім перетворилося в його «могильника». Саме в цей рік вийшла знаменита шоста версія Internet Explorer, що стала причиною тисяч важких нервових розладів і нападів ненависті у веб-майстрів усього світу. Ця версія зовсім ігнорувала загальноприйняті стандарти розробки сайтів і додатків, спеціально прийняті на консорціумі W3C.

Г ОВОР простою мовою, сайти можуть мати гарний вигляд у всіх відомих браузерах, але будуть відверто «плисти» в Microsoft Internet Explorer 6. Природно, такий стан речей не подобалося занадто багатьом. Чи не додавали оптимізму і численні дірки в безпеці програми.

Ч то ж саме сталося? Все просто - звичайне запаморочення від успіхів. Крім того, що сама по собі шоста версія була досить хороша (не рахуючи згаданої вище проблеми і проблем з безпекою), вона встановлювалася на Windows XP - справжній шедевр Microsoft, який побив всі рекорди популярності серед користувачів: немислима річ, навіть сьогодні, через більш 10 років, цієї ОС користуються мільйони людей.

З лягала просто фантастична ситуація: дуже популярна версія браузера встановлена ​​на ще більш популярну версію ОС. Здавалося б, диво, яке можна порівняти з виграшем в лотерею.

У ви, Microsoft не має потягнула конфронтації з усім світом і не винесла з цієї ситуації ніякої користі для себе. Не беруся судити, що саме стало першопричиною такої дивної позиції: гординя чи, бажання створити альтернативне (читай, згодом головне) напрямок у розвитку браузерів або щось ще. Те, що відмінно спрацювало з Windows, не спрацювало з браузером ИЕ: користувачі не захотіли прийняти нав'язані правила гри і почали шукати інші програми для серфінгу в Мережі.

З а шостою версією браузера закріпилася погана слава як серед веб-розробників, так і серед користувачів. І чим більше зростала популярність XP, тим більше невдоволення викликав вбудований в неї браузер. Ось такий парадокс в історії Internet Explorer.

Internet Explorer сьогодні

До онечно, компанія Microsoft почала поспіхом виправляти ситуацію, але було вже надто пізно. Відтік користувачів почався і продовжується до цих пір. Так, була дев'ята версія Internet Explorer, де всі сайти проглядалися цілком коректно, та й проблеми з безпекою були більш-менш вирішені. Але безцінний час вже було втрачено. За ці роки виросли і оперилися нові програми ( опера , хром , Файерфокс ), Які із задоволенням підхопили прапор, який випав з з слабнучих рук IE. Момент був втрачений.

Н а сьогоднішній день налічується 11 повноцінних релізів IE, причому останній - цілком конкурентоспроможний продукт. Не без вад, звичайно.

Д а, сьогодні частка браузера Internet Explorer коливається від 25% в США до 8% в Росії і деяких країнах Європи. Але якими силами це дається компанії! Якщо раніше приплив користувачів був цілком природним, то сьогодні утримання позицій можливо тільки за підтримки трьох китів: величезних грошей, масового піару і, звичайно ж, інтеграції в найпопулярнішу в світі ОС Windows.

Т о, що буквально валялося під ногами ще вчора, сьогодні творцям браузера доводиться добувати колосальними зусиллями.

У від така вона, історія браузера Microsoft Internet Explorer. Браузера, який міг стати для відвідувачів Інтернету тим же, чим стала Windows для більшості користувачів комп'ютерів - всім. Але в підсумку IE став всього лише одним з.

Ч то ж саме сталося?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.