Статьи

Інтеграція з «розумним» будинком і інтерфейс-хамелеон: чому вам терміново потрібен браузер Vivaldi

Ще й двох років не минуло з тих пір, як норвезька команда розробників, що складається (в основному) з колишніх співробітників компанії Opera, представила на суд користувачів першу версію свого інтернет-браузера Vivaldi, який є, мабуть, найшвидше продуктом подібного роду на всьому світовому ринку програмного забезпечення. Сьогодні ж, 22 листопада о 11:00, виходить новий реліз браузера - Vivaldi 1.5.

Чому Vivaldi?

Складно сказати точно, що саме наштовхнуло розробників на таку назву. Можливо, ностальгія за часами роботи з браузером Opera. А може, це недвозначний натяк нинішньому керівництву Opera Software, мовляв, «Опера» - це лише продукт, а першоджерелом його все одно є композитор?

Сам Йон фон Течнер (співзасновник компанії Opera Software і засновник Vivaldi Technologies) в одному зі своїх інтерв'ю колись коротко повідомив, що їм просто сподобалося це назва, але таємниці, хто його придумав і як - не розкрив.

Сам Йон фон Течнер (співзасновник компанії Opera Software і засновник Vivaldi Technologies) в одному зі своїх інтерв'ю колись коротко повідомив, що їм просто сподобалося це назва, але таємниці, хто його придумав і як - не розкрив

Зате основною причиною появи нового браузера він назвав бажання самих розробників зберегти традиції зручних і багатофункціональних браузерів, які останнім часом стали відходити на другий план на тлі засилля таких з обмеженою функціональністю, що розширюється виключно за допомогою надбудов.

У підсумку метою команди Vivaldi стало створення найбільш функціонального і універсального браузера вже «з коробки», що виконує найбільшу кількість завдань з меншими витратами часу. Як движка для свого продукту розробники вибрали Chromium, як найбільш підходящий для планованих завдань, ніж інші варіанти.

Особливо примітний підхід творців браузера до самого процесу його розробки. Зберігаючи головну концепцію Vivaldi - максимальна функціональність і ергономічність для користувачів самого різного рівня, - розробники не стали самостійно вирішувати, що для них (користувачів) буде краще або гірше.

Від «Tech Preview» до Vivaldi 1.5

Сформувавши першу робочу версію своєї програми, розробники відразу ж виклали її для вільного скачування з однією важливою обмовкою: продукт розповсюджується під вивіскою «Tech Preview», тобто фактично - «презентації» з відкритим обговоренням.

Минуло чимало часу поки компанія, з огляду на численні зауваження і побажання користувачів, що враховуються в наступних випадках тестових «збірок», змогла, нарешті, випустити першу офіційну версію свого браузера Vivaldi 1.0. Сталося це в квітні поточного року.

Сталося це в квітні поточного року

Як водиться, абсолютно всі задумки і нові ідеї не змогли знайти в ній свого місця, так як виразно потребували доопрацювання і додатковому тестуванні, а тому розробники попередньо влаштували на своєму сайті великий опитування, де користувачі могли вибрати до п'яти найбільш використовуваних ними функцій.

Керуючись результатами даного опитування, команда з представлених 48-ми позицій, реалізувала приблизно половину: поліпшена робота з вкладками (угруповання, відновлення недавно закритих, і т.д.), «гарячі» клавіші, швидкі команди, приголомшлива схема роботи з закладками, поліпшена Експрес-панель, замітки і багато іншого.

Втім, довго «спочивати на лаврах» в компанії не стали, відразу ж почавши роботу над наступними тестовими збірками для нового релізу. Тестові збірки не змусили себе довго чекати. Що особливо приємно, вони були побудовані вже на фінальній, найстабільнішою версії браузера, і тому викликали не так багато зауважень у користувачів, дозволяючи розробникам не так працювати над старими помилками, скільки усувати нові недоробки і впроваджувати налагоджені функції в чергових оновленнях.

Так, вже через два тижні після фінального релізу версії 1.0, браузер з'явився з новим індексом - 1.1, в якому розробники скоренько врахували найостанніші зауваження користувачів.

На початку травня світ побачила збірка Vivaldi 1.2.470.11 з новою версією ядра Chromium, «одним махом» відсіяти всіх фанатів «бабусі» Windows XP, що залишилися на версії 1.1 без можливості подальшої участі в тестуванні нових збірок браузера.

Потрібно відзначити, що фінальна версія Vivaldi 1.2 з'явилася досить швидко - вже другого червня, і порадувала користувачів невеликим, але дуже приємним набором нововведень: настроюються жести мишею, можливість створення власної стартової сторінки, групове закриття вкладок, а також комбінації клавіш для відкриття редагованого адреси з адресному панелі.

Версія Vivaldi 1.3 вийшла в самому кінці серпня, представивши новий набір з настроюваних тем оформлення, кольорової палітри і обробки адрес IP для WebRTC.

8-го вересня реліз Vivaldi 1.4 порадував функцією зміни тим оформлення за розкладом, можливості створення веб-панелей з унікальною шириною і приємну функцію відновлення випадково закритої вкладки простим кліком середньої кнопки мишки на іконці кошика в правому нижньому кутку.

Перед випуском фінальної версії 1.5 розробники знову вирішили провести опитування користувачів про найбільш використовуваних ними функціональних розширення свого браузера, який тривав куди менше першого опитування, лише 10 днів - з 21 по 30 вересня, і за цей час понад 1600 користувачів своїм голосуванням склали новий список самих популярних функцій браузера. Він явно показав, що в першу чергу користувачі віддають перевагу не декоративним поліпшень інтерфейсу, а саме корисного функціоналу всього браузера.

Подробиці релізу Vivaldi 1.5

Все це розробники врахували при створенні фінального релізу версії Vivaldi 1.5, де не тільки збереглася можливість масштабування сторінки від 20% до 500%, але також з'явилася довгоочікувана можливість створення нових сторінок в заданому масштабі, і не важливо - відкриваєте ви їх в самому браузері або «приходьте» із зовнішнім посиланням, скажімо - з поштового клієнта на зразок The Bat !.

5, де не тільки збереглася можливість масштабування сторінки від 20% до 500%, але також з'явилася довгоочікувана можливість створення нових сторінок в заданому масштабі, і не важливо - відкриваєте ви їх в самому браузері або «приходьте» із зовнішнім посиланням, скажімо - з поштового клієнта на зразок The Bat

До речі, анонсований ще в самому першому тестовому релізі браузера власний поштовий клієнт так і не з'явився, але, як стверджують розробники, робота над ним все ще йде.

Функція переміщення вкладок в новій версії браузера була істотно розширена. Тепер ви можете пересунути на панелі відразу групу, зазначивши потрібні вкладки з утриманням клавіш Shift або Ctrl, а потім перетягнувши як файли в звичайному Провіднику Windows.

Нікуди не поділася і функція угруповання вкладок, які ви можете не просто зібрати на одній кнопці, а й розгорнути на весь екран. Власники моніторів з великою діагоналлю напевно оцінять таку можливість перегляду кількох веб-сторінок відразу.

Власники моніторів з великою діагоналлю напевно оцінять таку можливість перегляду кількох веб-сторінок відразу

Режим комфортного читання сторінок в Vivaldi 1.5 став доступнішим за рахунок окремої кнопки, винесеною прямо в адресний рядок браузера.

Тепер, щоб почитати текст на сторінці, не відволікаючись на рекламні блоки і елементи дизайну сайтів, досить просто на неї натиснути, залишивши тільки текст статті та ілюстрації до неї.

Завдяки вдосконаленому алгоритму оновлень, користувачі з малою швидкістю інтернету можуть завантажувати тільки оновлений код браузера, а не весь інсталяційний файл.

В особистих нотатках тепер можна залишати не тільки коментарі до сторінок або виділеного на них тексту, а й скріншоти цих сторінок.

В особистих нотатках тепер можна залишати не тільки коментарі до сторінок або виділеного на них тексту, а й скріншоти цих сторінок

Ще одним нововведенням, яке важко переоцінити, став менеджер паролів, який тепер не тільки зберігає ваші паролі на різних сайтах, але і дозволяє їх переглядати.

Для більшої зручності цією функцією можна самостійно вмонтувати її прямо в інтерфейс браузера одним з двох способів. У першому випадку ви можете створити домашню сторінку з адресою: chrome: // settings / passwords

Тепер при натисканні на кнопку «будиночка» в панелі інструментів, ви відразу ж перейдете на сторінку ваших паролів.

У разі, якщо ви вже зарезервували за цією кнопкою іншу домашню сторінку, можна скористатися функцією створення веб-панелей на бічній панелі браузера Vivaldi. Створивши панель, водимо в її адресний рядок текст: chrome: // settings / passwords і зберігаємо. Для того, щоб панель розгорталася на всю ширину, скористаємося опцією «Своя ширина» для обраних веб-панелей. Правою кнопкою мишки клікаємо на нашу веб-панель і в контекстному меню вибираємо пункт «Своя ширина». Розсовуємо вікно до потрібного розміру і ... користуємося!

До речі, якщо ви не хочете показувати стороннім наявність панелі паролів, просто сховайте її через контекстне меню на бічній панелі браузера.

Однак не вищеперелічене найбільше вражає в Vivaldi 1.5 ...

Ще в найпершій версії браузера розробники додали в нього симпатичну функцію зміни колірного оформлення інтерфейсу в залежності від палітри, обраної для своїх сторінок веб-дизайнерами. У Vivaldi 1.5 ця функція несподівано отримала абсолютно фантастичне розвиток. Тепер ви можете інтегрувати браузер в систему вашого «розумного будинку», обладнаної бездротовою системою освітлення Philips Hue.

Щось подібне вже колись реалізувала компанія Philips у вигляді підсвічування Ambilight в фірмових телевізорах, яка висвітлює невелике навколишній простір тими ж квітами, що демонструються на екрані.

Але браузер Vivaldi пішов ще далі: використовуючи смарт-лампи Philips Hue, він змінює кольорову палітру всього домашнього освітлення в залежності від оформлення, переглядаються на комп'ютері, веб-сайтів.

Єдине, що засмучує - поки що такі лампи досить дорогі, а тому - переважна більшість користувачів браузера Vivaldi зможуть скористатися нею лише у віддаленому майбутньому. Нова версія браузера Vivaldi 1.5 доступна для скачування на офіційному сайті, починаючи з 22-го листопада (з 11:00).

А може, це недвозначний натяк нинішньому керівництву Opera Software, мовляв, «Опера» - це лише продукт, а першоджерелом його все одно є композитор?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача