Статьи

Інструкція: як прошити SSD

Навіщо прошивати SSD
Широке поширення твердотільних накопичувачів (SSD) як в портативних, так і стаціонарних комп'ютерах дозволило вирішити безліч проблем (збільшення швидкості завантаження ОС, підвищення швидкодії додатків), але одночасно створило і нові. Несподівані пригальмовування ( «фризи») або зависання при зверненні до жорсткого диска, зниження швидкості доступу до даних, а то і зовсім відмова з втратою інформації були спочатку частим явищем, що породила думку про ненадійність SSD. Серед подібних помилок, наприклад, згадувався слабкий сигнал в інтерфейсі SATA, що в свою чергу призводило до негативних проявів, включаючи неможливість виходу із сплячого режиму або приєднання на максимальній швидкості (6 Гбіт / с), мимовільне відключення диска. З'ясувалося, що більшість подібних явищ не мають ніякого зв'язку з апаратним забезпеченням або конструкцією - причиною було недосконалість микропрограммного коду, або прошивки. Така «прошівкозавісімость» нехарактерна для механічних жорстких дисків, тому до неї виявилися не готові не тільки власники ПК, але і виробники. Втім, випуск будь-якого нового пристрою завжди супроводжувався схожими випадками, і сьогодні перепрошивка SSD стала досить буденною справою: методики напрацьовані, а вендори регулярно оновлюють ПЗ.
Як правило, нові прошивки дозволяють не тільки позбутися від усіх труднощів, але і підвищити швидкість роботи дисків, а також поліпшити стабільність. По суті, після апдейта навіть найпроблемніші SSD благополучно «виліковуються» від дитячих хвороб - користувачеві досить лише стежити за випуском прошивок і своєчасно оновлювати мікрокод. Але навіть на тих накопичувачах, які нормально працюють з моменту придбання, корисно оновлювати прошивку, так як з новою версією вони демонструють вищі показники швидкості читання.
Як покроково прошити SSD
Кожен виробник пропонує власні варіанти прошивки - від найпростіших (завантажити, записати, запустити, перезавантажитися) до більш трудомістких, що вимагають виконання певної послідовності дій (аж до використання командного рядка). Але є ряд обов'язкових попередніх операцій, які неодмінно слід виконати перед оновленням.
Головне - забезпечити збереження даних, якщо ви збираєтеся перепрошити SSD тільки заради поліпшення його роботи. Якщо він відмовив, система його не бачить або дані не важливі, цей пункт можна пропускати.
Перший крок - встановити програму Acronis True Image Home 2012 з безкоштовною 30-денний ліцензією. З її допомогою потрібно зробити образ диска (системного), який найкраще розмістити на зовнішньому носії. Підійде для цієї мети зовнішній жорсткий диск, але можна і встановити SSD в інший комп'ютер. Онако якщо мова йде про стаціонарному ПК, образ краще розмістити на другому HDD. Після створення бекапа треба зробити завантажувальний диск (оптичний), що дозволить після поновлення відновити дані за допомогою процедури Recovery. Звичайно, якщо відтворити диск завантажувальний, можна обійтися стандартним копіюванням. Зовсім не обов'язково, що після прошивки всі дані пропадуть (про це попереджають) і / або завантаження з SSD стане неможливою, але краще застрахувати себе від подібних неприємностей.
Заздалегідь треба підготувати завантажувальну флешку. Саме флешку, тому що в ряді випадків на неї знадобиться скопіювати все необхідне для прошивки, так що оптичний диск не підійде. Варто так надходити чи ні - вирішувати вам, оскільки це одне з необов'язкових дій (якщо таке не обумовлено в інструкції з перепрошивки вашої моделі SSD); в будь-якому випадку мати подібну флешку бажано.
Нарешті, потрібно завантажити з сайту розробника нову версію прошивки і - якщо це потрібно - спеціальне програмне забезпечення (програматор). Зрозуміло, коли є інструкція, обов'язково скачайте і її; якщо ж вона приведена на сайті - роздрукуйте. Перед завантаженням прошивки слід дізнатися точну версію Навіщо прошивати SSD   Широке поширення твердотільних накопичувачів (SSD) як в портативних, так і стаціонарних комп'ютерах дозволило вирішити безліч проблем (збільшення швидкості завантаження ОС, підвищення швидкодії додатків), але одночасно створило і нові наявної прошивки. Робиться це багатьма способами, наприклад, переглядом при запуску комп'ютера, в BIOS, а також в переліку пристроїв і устаткування Windows. Іноді таку можливість надають фірмові утиліти, але найпростіше скористатися безкоштовним ПО сторонніх розробників: інформацію про версії прошивки надають CrystalDiskInfo, HD Tune , HWiNFO32 / 64 і SiSoft Sandra Lite . Будьте уважні: файли прошивок не тільки розрізняються для моделей, а й залежать від обсягу однієї і тієї ж моделі і / або серії SSD.
Дати рекомендації з перепрошивки всіх наявних на ринку моделей і типів SSD нереально, тому як приклад я приведу найтиповіші, на мій погляд.
Оновлення прошивок для твердотільних дисків Corsair на платформі SandForce 2000 (Corsair Accelerator, Corsair Force 3, Corsair Force GT і Corsair Nova 2) виконується за допомогою фірмової утиліти Corsair SSD Field Update Tool . З її допомогою треба визначити номер серії диска (останні п'ять цифр в поле Signature вгорі, праворуч), після чого завантажити файл оновлення з аналогічним цифровим кодом.

Corsair SSD Field Update Tool

В архіві з цією програмою поставляється і керівництво по оновленню в PDF-форматі, яке варто вивчити: зокрема, перед оновленням потрібно перевести дисковий контролер в режим AHCI (в BIOS), а якщо це викличе проблеми з роботою операційної системи - замінити драйвер на стандартний Microsoft AHCI або навпаки, на нативний драйвер Intel / AMD. Після виконання цих кроків достатньо запустити утиліту, вибрати потрібний диск зі списку, натиснути кнопку Update Firmware, вказати файл з образом-оновленням і дочекатися кінця процедури перепрошивки. Після її завершення треба натиснути кнопку Rescan For Drives і переконатися в тому, що версія прошивки диска змінилася на необхідну. В Corsair запевняють, що операція зміни версії не носить деструктивний характер, але краще не ризикувати. Крім того, утиліта гарантовано працює в середовищі Windows 7; під іншими ОС вона, мабуть, не тестувалася.
Другий приклад - утиліта для твердотільних дисків OCZ і нові прошивки для накопичувачів на контролері Indilinx Everest 2 (Agility 4 і Vertex 4). На відміну від попередньої, тут оновлення носить деструктивний характер, руйнуючи всі дані, так що резервну копію доведеться зробити неодмінно. Отже, запуск з системного диска неможливий: завантажувати систему доведеться з іншого диска (на другому комп'ютері, наприклад). Власники ноутбуків, оснащених портом eSATA, можуть спробувати задіяти для цієї мети зовнішній накопичувач з відповідним інтерфейсом - на нього доведеться встановити ОС заздалегідь, обов'язково налаштувавши доступ в Інтернет (він знадобиться утиліті-программатору).

Власники ноутбуків, оснащених портом eSATA, можуть спробувати задіяти для цієї мети зовнішній накопичувач з відповідним інтерфейсом - на нього доведеться встановити ОС заздалегідь, обов'язково налаштувавши доступ в Інтернет (він знадобиться утиліті-программатору)

Як і в попередньому випадку, обов'язкова процедура перекладу контролера жорстких дисків в режим AHCI. Тут є одна тонкість: якщо ви оновлюєте мікропрограму на системному диску, виконати це потрібно перед створенням образу, добившись стійкої роботи системи з необхідними драйверами (так само, як і для попередньої ситуації). Це надасть можливість відразу ж після відновлення інформації з образу-бекапа приступити до роботи.
Після завантаження операційної системи з альтернативного носія і запуску утиліти, якщо є доступ до сайту розробника, остання сама завантажить необхідну версію оновлень. Процедура проходить в два етапи: на першому мікрокод буде оновлено до версії 1.4.1.2, після чого буде потрібно вимкнути комп'ютер і почекати 30 секунд. На другому - OCZ Toolbox виконає остаточне оновлення до версії 1.4.1.3. Після завершення операції залишиться переконатися в тому, що прошивка успішно змінилася на нову, повернути диск на місце і відновити систему з резервної копії.
Коли не рекомендується прошивати SSD
Якщо для вашої моделі SSD існує оновлення, його необхідно встановити. Відхилення від цього правила допускається тільки в тому випадку, якщо прошивка вийшла невдалою, з помилками, тому про всяк випадок уважно стежте за відгуками користувачів, що мають аналогічну модель, і за інформацією на сайті розробника.
Також не слід намагатися покращувати те, що чудово працює: навіть якщо виробник випускає оновлення, що усуває помилку, на яку скаржаться багато користувачів, але у вас вона не проявляється (незважаючи на подібні умови експлуатації), не варто поспішати з апдейтом. Зрозуміло, ця рада хороший тільки, коли помилка не приводить до критичних або незворотних наслідків (наприклад, виходу накопичувача з ладу). І звичайно ж, категорично не рекомендується прошивати диск прошивки від іншої моделі: незважаючи на поширені чутки про можливість «потроїти швидкість», такі дії, швидше за все, приведуть до повної непридатності накопичувача.
висновки
Більшість компонентів комп'ютера побудовані на тісній взаємодії електронної частини і мікропрограм, оновлювати яке доводиться регулярно - в такому випадку доведеться всього лише звикнути до думки, що сховище даних просто поповнило перелік подібних пристроїв. Єдине, що можна порекомендувати потенційним власникам SSD, - вибираючи модель для свого комп'ютера, орієнтуйтеся не тільки на обсяги і вартість, але і на простоту і зручність процедури поновлення микрокода. Додатковою умовою для хорошого вибору можуть виявитися відгуки на спеціалізованих форумах - в кінці кінців, очікувати виправлень існуючої помилки замість того, щоб користуватися диском, не найкраще рішення.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача