Статьи

INDX - біржа від Вебмані: що це і навіщо?

 1. Умови і особливості торгівлі на біржі INDX.RU
 2. Дохід на дивіденди - все дуже погано
 3. Спекулятивний дохід - вже щось
 4. Питання законності доходу на INDX.RU і гарантії біржі

Бажання самостійно управляти власним портфелем інвестицій - відмінний шлях до фінансової незалежності. Але це справедливо тільки для тих трейдерів, які добре знайомі з законами ринку. Торговий майданчик INDX.RU створена з метою інвестицій в реальні акції (частки акцій) і грамотного практичного навчання трейдингу. Біржа пропонує доступ до ринку так званих нот. Це частки акцій, які можна зберігати для отримання доходу у вигляді дивідендів або продавати з метою отримання спекулятивного прибутку. Варто розібратися докладніше.

Варто розібратися докладніше

Умови і особливості торгівлі на біржі INDX.RU

Серед переваг варто відзначити відсутність комісій за здійснення угоди. Лише при поповненні торгівельного рахунку ви заплатите стандартну комісію WebMoney 0.8%. Так як це дочірній проект групи WebMoney, ніяких інших способів поповнення і виведення коштів не передбачено.

Тепер давайте поговоримо про умови торгівлі і вигоди використання біржі:

 • вам не потрібно відкривати брокерські рахунки і користуватися послугами посередників для виходу на ринок;
 • трейдер може купити навіть одну ноту акції, яка дорівнює певної частки реального активу;
 • торгівля відбувається за заявками - це важлива особливість, ви не можете продати свої ноти назад біржі;
 • прибутковість ваших активів прямо залежить від вашого вміння вчасно купити і продати акції.

Самі організатори біржі називають її зручним і ефективним навчальним посібником для початківців трейдерів. Втім, і заробити тут можна при великому вмінні торгувати. Єдиний недолік майданчики - занадто мала активність користувачів. Це знижує ліквідність ваших активів, значно подовжує час продажу і покупки нот.

Дохід на дивіденди - все дуже погано

Для отримання доходу на дивіденди по акціях слід закуповувати найбільш дохідні інструменти. Припустимо, ви вірите в світле майбутнє компанії Microsoft. Досить відшукати інструмент на біржі під назвою MSFT.SER і купити допустима кількість нот.

Давайте розглянемо реальний приклад. Одна нота MSFT.SER в середньому коштує 0.70 WMZ (еквівалент долара). Виплата дивідендів залежить від виплати компанії на реальну акцію. Останнім часом одна нота заробляє 0.0025 WMZ за квартал. Відповідно, за рік нота принесе 0.01 WMZ доходу. Для заробітку хоча б 100 WMZ в рік вам доведеться вкласти шалені гроші - 7 000 доларів. Так що про дохід з дивідендів годі й казати.

Спекулятивний дохід - вже щось

Левова частка доходу учасників біржі INDX.RU будується на спекуляціях. За допомогою вірної покупки і продажу нот трейдери збільшують розміри свого аккаунта в системі. Але тут варто згадати про малий попит через малу кількість людей на біржі. Тому ліквідність ваших грошей дуже сумнівна. І це ще раз підтверджує, що INDX став системою для навчання трейдерів, а не для реальної торгівлі акціями.

При більш-менш хорошому розмірі капіталу ви зможете отримати спекулятивний дохід і на цій біржі. Обсяг акцій обмежений. Наприклад, продукт MSFT.SER присутній на біржі в кількості 10 000 нот, що дорівнює 100 звичайних акціях компанії Microsoft. Закупивши велику частину нот, ви зможете виставити заявки на продаж за завищеною ціною і будете самі управляти цим невеликим ринком.

Закупивши велику частину нот, ви зможете виставити заявки на продаж за завищеною ціною і будете самі управляти цим невеликим ринком

Питання законності доходу на INDX.RU і гарантії біржі

Багато потенційних трейдери запитують про законність такого інструменту доходів. Теоретично ви повинні задекларувати отриманий на біржі дохід, заплатити з нього податки. Але практично заробити гідну суму буде досить складно. Всі гроші виводяться на гаманці WebMoney, далі ви розпоряджаєтесь ними на ваш розсуд. Питання законності розмитий, але прямих заборон на отримання такого доходу немає.

З приводу гарантій можна навести кілька фактів:

 • біржа існує з 2005 року, має досить значним капіталом, вкладеним в акції;
 • регулярно з'являються нові інструменти, гарантовані системою платежів WebMoney;
 • кожна нота підтверджена реальними акціями всесвітньо відомих компаній або іншими фінансовими інструментами;
 • торгівля відбувається між користувачами, біржа не має власних інтересів в процесі торгів;
 • за весь час існування не було серйозних казусів і спірних моментів в роботі майданчика.

Можна підвести певну риску і сказати про те, що заробіток солідних грошей на INDX.RU малоймовірний. Але потренувати свої навички трейдера і зайнятися захоплюючою грою з реальними грошима і акціями ви цілком можете. В цьому є переваги у вигляді малих ризиків, потенційного доходу і захоплюючій розробки власного портфеля акцій. Але і мінусів вистачає - мала ліквідність, мізерна прибутковість по дивідендах і досить висока вартість нот.

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача