Статьи

Incanta - думка дівчини про блогосфері

11
жовтень 11  жовтень  Нарешті я добрався до того моменту, щоб розібрати якийсь сайт, як то кажуть, по поличках згідно давньої акції -  огляд за постової

Нарешті я добрався до того моменту, щоб розібрати якийсь сайт, як то кажуть, "по поличках" згідно давньої акції - огляд за постової .

Сьогодні це - Блог Incanta . Чомусь відразу мені здалося, що автором блогу з такою назвою повинен бути брутальний хлопець. Я не знаю звідки у мене склалося таке враження, але слово Incanta у мене асоціюється саме з цим.

Насправді, під цим суворим назвою ховається дівчина-блогер, яку звуть Марина. Блог Incanta, як пише сама Марина, присвячений створенню сайту з нуля і його монетизації, але я думаю, що мета її блогу набагато серйозніше і масштабніше - заробити купу бабла і створити мережу високодохідних сайтів. ;) Правда, про це вона поки не хоче говорити ...

Дизайн - це поняття суб'єктивне, тому я буду ділиться тільки своєю думкою. І почну мабуть з тих моментів, які мені не сподобалися, а саме:

 1. "Шапка" сайту. Відвідувачі сайту звикли, що в заголовку сайту повинен стояти логотип, клік по якому кидає відвідувача на головну сторінку або як найбільш правильніше називати її - початкову. Логотип не завжди повинен складатися з картинки, хоч це і найчастіший випадок, але буває, що в якості логотипу виступає звичайний текст. У цьому випадку саме так. Але чомусь логотип втрачається на загальному тлі. Він би виглядав ефектніше, якби Ви зробили його більш яскравіше, більше і вивели б якимось більш "логотипні" -Текст.
 2. Слоган. Його наявність радує, але чомусь він разом з логотипом тулиться в крайньому лівому кутку і від сайту займає приблизно 0.1%. Його б також не завадило трохи збільшити. І, на мій погляд, варто трохи переробити текст слогану, так як Створити сайт самої з нуля дуже важко читається. Практично 4 літери С йдуть підряд в словах. Як скоромовка. Якщо вже хочете в слогані дати зрозуміти відвідувачам про що сайт (це, до речі, хороша ідея), то слід його трохи видозмінити. Наприклад: Історія про те, як просто красива дівчина стала красивою дівчиною-вебмастером або Дівчина + бажання = сайт + гроші ну або якось по іншому. Просто сильно простий слоган у Вас.
 3. Навіщо Ви основне навігаційне меню розмістили відразу ж під логотипом і притому так дрібно? Я, якщо чесно, зауважив його тільки після того, як вирішив причепитися до вашого логотипу. Воно абсолютно не читається в тому місці, де знаходиться зараз. Воно набагато зручніше знаходилося б, якщо Ви його помістили в правий верхній кут, там йому саме місце, так як там місце просто пустує.
 4. Значки Twitter і RSS на мій погляд повинні якось відгукуватися на наведення мишки. Деякі користувачі, у яких відключені зміни курсора, можуть просто не зрозуміти, що це ще й посилання.
 5. Блок Свіжі записи чогось виводиться на головній сторінці, коли він там взагалі не потрібен. У цей час слід показувати популярні ваші статті взагалі або за рік. У Wordpress повинен бути такий плагін.
 6. Чи не рівне закруглення кутів зображень. Начебто дрібниця, яка дуже сильно ріже очі. Я б залишив би гострі кути, але обрамити б рамкою шириною 3-5 пікселів. До речі, можна зробити рамку з хмар, немов фотка просто випливає з фону сайту. Це було б виконано, як мінімум, в одному стилі з фоном шапки.
 7. Деякі елементи сайту чомусь англійською мовою. Наприклад, Home замість Головною, а також заголовки форми коментарів. Потрібно б поправити, так як коментарі можуть залишати люди різної вікової групи.
 8. Підвал сайту теж якийсь непереконливий. Зверху у Вас позитивні, білосніжні хмари, а знизу страшний будиночок Баби Яги. Якось остраху наганяє. Ну і хоча б рисою відокремте від основного блоку вашого блогу.
 9. Де форма пошуку? Якщо Ви її не використовуєте, то це не означає, що вона взагалі нікому не потрібна. Уявіть, що людина знайшла якусь цікаву інформацію на вашому блозі, але за браком часу вирішив, що прочитає її потім. Я ось зазвичай закладок не роблю на конкретну сторінку, тільки на сайт в цілому. По закінченню декількох місяців, людина все таки зважився прочитати те, що відкладав на потім, але перейшовши на сайт і покликала по сторінках, він зрозумів, що знайти потрібну інформацію він зможе тільки знову звернувшись до пошукової системи і не факт, що ваш блог виявиться в цього разу першим. Тому форма пошуку повинна бути не на самому головному місці сайту, а як мінімум на видному для користувача місці.
 10. Загальний шрифт виведення всіх статей я б трохи освітлити, так як чорні букви на білому тлі в темряві читаються не дуже то приємно.

Єдино, що мені дійсно сподобалося - це реалізація рубрик сайту в вигляді параграфів книги. Я вважаю, що вивчати цей блог можна дійсно як книгу.

PS В цілому, блог викликає дуже позитивні почуття. Мені імпонує ще й те, що автор прагне самостійно розібратися у всьому, кидаючись в пекло і розбираючись у всьому на ходу. Саме завдяки такому методу дилетанти стають професіоналами. Іншого, на жаль, не дано.

Коментарі:

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача