Статьи

Гостинний двір в Києві залишається у власності держави - Верховний суд

Фото: sud.ua

Верховний суд України прийняв рішення за київським Гостиного двору https://cdn.segodnya.ua/img/article/11368/53_main_new.1525746658.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/11368/53_tn.1525746658. jpg 2018-05-09T09: 32: 01 + 03: 00 Влада Фонд держмайна раніше відзначав, що стан будівлі погіршується і Гостиного двору загрожує руйнування

Верховний суд України залишив в силі рішення повернути будівлю Гостиного двору на Контрактовій площі (Київ) у власність держави, повідомила прес-служба київської прокуратури.

"8 травня 2018 року Верховний Суд підтримав принципову позицію прокуратури міста Києва та регіонального відділення Фонду держмайна в м.Києві та залишив в силі постанову Київського апеляційного господарського суду, яким державі повернуто будівлю" Гостинний двір ", розташоване на Контрактовій площі в Києві", - повідомили в прокуратурі.

У прес-службі нагадали, що будівля Гостиного двору загальною площею 9433 кв.м з 1994 року перебувало в оренді приватної структури ВАТ "Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство" Укрреставрація ".

Як відзначають в прокуратурі, за умовами договору орендар взяв на себе повну відповідальність за збереження пам'ятки архітектури і утримання будівлі в належному санітарному, протипожежному і технічному стані.

При цьому регіональне відділення Фонду держмайна м.Києва неодноразово встановлювала факти істотного порушення орендарем умов договору, зокрема, погіршення стану об'єкта оренди, що створило загрозу руйнування пам'ятника архітектури "Гостинний двір".

РВ ФДМУ по м.Києву звернулося до Господарського суду Києва з позовом про розірвання договору оренди та зобов'язання повернути майно, однак суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, прокуратура Києва оскаржила його в суді апеляційної інстанції, який погодився з доводами прокуратури і прийняв рішення про повернення Гостиного двору в держвласність .

"Верховний Суд в повному обсязі підтримав позицію державних органів у зазначеній справі, зобов'язавши ВАТ" Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство "Укрреставрація" повернути державі будівлю "Гостинного двору", - резюмували в київській прокуратурі.

Нагадаємо, "Укрреставрація" також зобов'язали виплатити ФДМ 29 712 грн за експертизу, яку в минулому році провели фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, щоб оцінити стан будівлі. В той же час Гостинний двір простоює без даху, ремонту і консервації вже четвертий рік . За словами активістів, за цей час споруда занепала: цегляні стіни почали обсипатися, а будівля заросло травою і кущами.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача