Статьи

ГОСТ Р 51304-2009. Послуги торгівлі. Загальні вимоги

  1. Оцінка якості послуг, що надаються

Автор: Ясин Юрій Едуардович

З метою регулювання якості послуг з реалізації товарів в РФ застосовується національний стандарт ГОСТ Р 51304-2009. Послуги торгівлі. Загальні вимоги. Він об'єднує діючі вимоги до послуг торгівлі оптом і в роздріб. Цей нормативний документ прийшов на зміну ГОСТ Р 51304-99. Послуги роздрібної торгівлі. Новий ГОСТ визначає склад послуги з продажу виробів роздрібним і оптовим набувачам, вимоги до якості та безпеки таких послуг і правила їх оцінки. У всіх випадках послуга реалізації включає надання послуг інформаційного та консультаційного характеру, процедуру продажу вироби, а також сприяння в процесі покупки.

Загальний перелік вимог до надання послуг з реалізації товарів містить наступний список умов:

  • виконання соціальних функцій, основною з яких є забезпечення населення необхідними товарами;
  • забезпечення високої якості послуг в частині асортименту, характеристик продукції та ін .;
  • надання достовірної інформації щодо пропонованих товарів;
  • забезпечення зручності процесу здійснення покупки;
  • надання якісного сервісу в процесі здійснення покупки;
  • безпеку послуг, що надаються;
  • інші вимоги, передбачені цим національним стандартом.

ГОСТ Р 51304-2009 розцінює безпеку послуг для покупців як одне з найважливіших вимог до торгівлі. Цьому питанню присвячено окремий розділ 6 даного нормативного документа. Ця умова передбачає відсутність шкоди від пропонованих товарів для здоров'я покупців, так і забезпечення безпеки процесу покупки, включаючи пожежну безпеку.

Оцінка якості послуг, що надаються

Перевірка дотримання загальних вимог до послуг торгівлі згідно ГОСТ Р 51304-2009 проводиться із застосуванням двох основних методів:

  • експертна оцінка, яка здійснюється з використанням об'єктивних даних про умови надання даної послуги;
  • соціологічна оцінка, яка формується на підставі опитувань споживачів послуг і співробітників торгових компаній.

Дані для оцінки якості послуг можуть збиратися за допомогою одного або обох методів. Зібраний масив відомостей підлягає обробці та аналізу з метою формування підсумкових висновків і рекомендацій щодо поліпшення якості послуг.

Вам може бути цікаво:

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.