Статьи

Google вебмастерам про прийняття вручну заходів проти спаму

15 серпня 2013 пройшла чергова відеозустрічей представників Google з веб-майстрами на тему «Перегляд прийнятих вручну заходів проти спаму». Зустріч провели співробітники команди якості пошуку Google Марія моево і Андрій Ліпатцев.

Андрій Ліпатцев

Зустріч була присвячена новому інструменту для веб-майстрів, що показує заходи, прийняті вручну щодо сайту командою по боротьбі зі спамом. Детальніше про нову функцію можна прочитати на Довідковому форумі для веб-майстрів .

Інструмент знаходиться в розділі «Пошуковий трафік» і називається «Заходи, прийняті вручну».

Андрій Ліпатцев: У підрозділі «Збіги на в цьому сайті» описуються заходи, які були прийняті щодо всього сайту. Нижче описані причини, за якими були вжиті заходи, наприклад, «неінформативне марне зміст» - один з найпопулярніших видів спаму, через якого відбувається видалення сайту з пошукового індексу повністю.

Крім збігів на всьому сайті, є ще так звані «Часткові збіги». Це можуть бути два типи збігів: які заходи будуть прийняті відносно якоїсь частини сайту, наприклад, щодо поддомена з абсолютно не мають відношення до сайту вмістом, який був створений при зломі сайту. Тобто, це деякі заходи, прийняті вручну, які діють щодо окремих сторінок, розділів або посилань. Це може привести як до того, що деякі розділи сайту пропадуть з індексу, так і до того, що до всього сайту в індексі буде показано повідомлення про те, що його відвідування, можливо, може завдати шкоди. У розділі «Порушено» буде вказано, яка саме частина сайту піддалася заходам.

На підставі результатів роботи команди Google, які застосовують до сайтів заходи вручну надалі будуються алгоритми, які буду працювати в більш широкому масштабі.

Ранжування в Google не обмежується визначенням PageRank сторінки, і має сенс говорити про те, що, коли вживаються заходи щодо посилань, що ведуть на сайт, це не означає, що заходи вживаються щодо всього сайту.

Марія моево: Після того, як було вжито заходів, щоб привести сайт у відповідність з рекомендаціями щодо якості, можна подати запит на повторну перевірку. У відправленні запиту потрібно вказати, що саме було зроблено.

Командою розглядається більшість запитів. Чи не розглядаються часто повторювані запити, або запити спамерів, які не мають ніякого сенсу.

Після розгляду прийде повідомлення про результати повторної перевірки.

Андрій Ліпатцев: Заходи вручну щодо посилань приймаються в досить великих обсягах, хоча щодо загальної кількості застосованих вручну заходів це найменша категорія з прийнятих заходів. Основна кількість ручних заходів приймається проти агресивного спаму, проти злому.

У людини, яка купує домен, тепер є можливість за допомогою цього інструменту заздалегідь дізнатися, чи не застосовувалися раніше до домену ручні заходи, або не віддалився він з індексу за агресивний спам.

Питання: Після використання інструменту для відхилення посилань «Disallow» потрібно чекати, поки посилання зникнуть?

Андрій Ліпатцев: По-перше, посилання не зникнуть. Інструмент те саме атрибуту «nofollow» - він просто вказує, що PageRank при переході по цьому посиланню вказувати не треба. Але фізично на існування цієї посилання він ніяк не впливає, і в інструментах для веб-майстрів вона буде показуватися.

Марія моево: Якщо ви отримали попередження про неприродних посиланнях, які ведуть на сайт, треба постаратися видалити хоча б якусь кількість цих посилань.

Андрій Ліпатцев: Головні інструменти веб-майстра - це здоровий глузд і аналіз ситуації. Але, якщо використовувати інструмент для видалення посилань, при цьому як і раніше продовжуючи брати участь в біржі - це буде виглядати досить дивно.

Питання: Заговорили про PageRank і вирішив запитати, оскільки PR не оновлювався більше 180 днів, то можна на нього не звертати уваги?

Андрій Ліпатцев: Показник PageRank в тулбаре колись був створений, щоб надавати більше інформації вебмастерам. А так як потім їм стали користуватися в дивних сенсах і для дивних цілей, то його перестали часто оновлювати і сильно підтримувати. Зараз він реально оновлюється буквально кілька разів на рік.

Марія моево: Замість PageRank потрібно звертати увагу на якісь інші статичні показники - на трафік, на цільові дії відвідувачів на сайті.

Питання: Чи прирівнюється «Disallow» до видалення?

Андрій Ліпатцев: Ні, не прирівнюється.

Питання: В якому форматі слід представляти запит на розгляд?

Андрій Ліпатцев: UTF8. Інакше він не буде оброблений системою.

Питання: Сайт був видалений з видачі за штучні посилання. Ті посилання, які могли контролюватися, були видалені. При запиті на перегляд раніше приходить відповідь про порушення. Як зрозуміти, які посилання порушують?

Андрій Ліпатцев: Якщо щось не вдається відхилити фізично - потрібно відхилити.

Щоб зрозуміти, які посилання не відповідають рекомендаціям - досить подивитися на самі рекомендації. Там немає захмарних вимог. І перше, саме базове правило: якщо за ці посилання гроші платилися - то це порушення рекомендацій.

Питання: Що зміниться для сайту якщо шляхом зняття посилань і / або відхиленням посилань буде скасовано запобіжний «Штучні посилання на ваш сайт: заходи щодо посилань»?

Андрій Ліпатцев: Якщо прийнята така міра, то існує ймовірність того, що велика кількість посилань на цей сайт просто не сприймається. Таким чином, вся інша діяльність, спрямована на підвищення популярності сайту, йде коту під хвіст, оскільки Google просто перестає дивитися на це.

Марія моево: Не треба чекати, що після того, як заходи були скасовані, сайту відразу повернуть всі колишні позиції. Просто треба працювати так, щоб вас рекомендували, щоб його популярність росла природним чином.

Андрій Ліпатцев: І треба пам'ятати, що посилання - це не єдина річ. Звичайно, після зняття заходів, прийнятих вручну, сайт зможе знову ранжуватися на найвищих позиціях. Але не через те, що були зняті заходи, а через те, що він цього заслуговує.

До питання про конкурентів. Є способи, досить надійні, визначати, що відбувається - чи реально це робота сеошника або підступи конкурентів. Але якщо такі підозри все-таки є - то потрібно вказати на всі підозрілі посилання і відправити запит на повторну перевірку.

Марія моево: Взагалі, кращий спосіб нашкодити конкуренту - це мати кращий товар. Хочете піднятися в результатах - зробіть так, щоб людям подобалася послуга, товар, сайт.

Андрій Ліпатцев: Я не можу заперечувати, що люди можуть намагатися за допомогою посилань шкодити конкурентам. Але я не бачив, щоб це набуло якийсь результат.

Підготувала Олександра Кірьянова

Як зрозуміти, які посилання порушують?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача