Статьи

Генетики вперше відредагували викликають хвороби мутації в людських ембріонах

Вчені, крім цього, змогли змінити ядерну ДНК, яка впливає на фенотип людини - зростання, зовнішність, колір очей і т.д. Вчені, крім цього, змогли змінити ядерну ДНК, яка впливає на фенотип людини - зростання, зовнішність, колір очей і т

Фото: ТАСС, Антон Тушин

Москва. 3 серпня. INTERFAX.RU - Американські генетики з університету Орегона вперше за допомогою технології Crispr-Cas9 відредагували мутації в людських ембріонах, які могли б викликати хвороби. Стаття про це опублікована в журналі Nature.

У дослідженні вчені запліднили донорські яйцеклітини сперматозоїдами, які містив ген, що викликає схильність до розвитку серцевої недостатності. Коли яйцеклітина була запліднена, вчені застосували інструмент для редагування генів Crispr-Cas9, який працює як свого роду ножиці, відсікають дефектні частини гена.

Після того, як проблемні ділянки розрізані, клітини можуть відновлюватися зі здоровими частинами і, таким чином, позбутися від мутації, яка викликає хворобу. 42 з 58 ембріонів були відредаговані так, що у них не виникло мутації, а значить була поставлена ​​перешкода розвитку хвороби, яка могла виникнути з ймовірністю в 50 відсотків.

Якби цим ембріонам було дозволено розвинутися в плід, то він був би позбавлений від серцевої хвороби. Однак генетики знищили ембріони через кілька днів після дослідження, тому робота залишається на експериментальній стадії.

Дослідження показує, що вчені незабаром можуть відредагувати генетичні мутації, щоб запобігти народженню дітей із захворюваннями. Техніка може в кінцевому підсумку дозволити лікарям рятувати ембріони від успадкованих мутацій, перш ніж ембріон стане плодом.

Хоча вчені тільки відредагували мутації, які можуть викликати хвороби, вони при цьому змінили ядерну ДНК, що знаходиться в основі клітини і впливає на фенотип людини - на інтелект, зростання, зовнішність, колір очей і т.д.

Вчені відзначають, що тепер необхідно якомога швидше вирішити всі юридичні проблеми і визначити моральні аспекти редагування генома для лікування захворювань на стадії ембріонів. Відсутність визначеності в цій області сильно позначається на можливостях дослідників.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача