Статьи

Газети без паперу

Передбачають чи фантасти дійсне розвиток подій в області технологій або ж винахідники просто рано чи пізно втілюють в життя все більш менш гідні задуми письменників?

У випадку з електронними книгами і газетами очевидно, що вірно друге твердження. Чи не кожне велике фантаст середини минулого століття передбачав відмову від паперу на користь якихось електронних пристроїв для читання. На початку нинішнього століття на ринку з'явилися пристрої для читання електронних книг, які швидко завоювали популярність. Їх екрани, виконані за особливою технологією, на відміну від звичайних комп'ютерних, вельми схожі на звичайний папір.

Процес закачування книг з інтернету, будь то легальна покупка в книжковому онлайн-магазині (звична справа для розвинених країн) або просто піратська копія (реальність пострадянського простору), дуже простий. У будь-якому випадку на це йде менше часу, ніж на поїздку в книжковий магазин.

Після книжкової революції на черзі газетна. Практично одночасно в світі відбуваються два процеси, які змушують припустити, що вже в самому найближчому майбутньому читання газет в електронному вигляді стане нормою, а паперові наклади почнуть скорочуватися.

По-перше, багато великих газети оголосили про прагнення отримувати доходи від доступу до своїх матеріалів в інтернеті і, відповідно, скорочувати паперові тиражі, друк яких дорого обходиться. По-друге, на ринку з'являються пристрої, вельми і вельми зручні для читання газет. Наприклад, гучний Apple iPad.

ЧЕРГОВА РЕВОЛЮЦІЯ: APPLE НАВЧИТЬ ЧИТАТИ ГАЗЕТИ


Удар по папері. Стів Джобс запропонував світу дуже зручну електронну читалку

2010-й рік запам'ятається як ще одна революція, здійснена Джобсом. Глава Apple представив сенсорний планшет iPad, який може зайняти нішу між смартфонами і ноутбуками, потіснивши популярні сьогодні нетбуки. Новий пристрій виглядає дуже привабливою альтернативою нетбукам відразу в декількох сферах застосування - iPad буде зручним для роботи з інтернетом і поштою, перегляду відео в похідних умовах, а також для ігор.

Але є і ще одна сфера, в якій Джобс має намір зробити революцію. Йдеться про сферу читання. Компанія позиціонує iPad як електронну читалку - прямого конкурента Amazon Kindle і Sony Reader. Apple вже створив і представив магазин електронних книг, за допомогою якого користувач iPad зможе купувати книги і завантажувати їх в пристрій.

Однак книгами "читальна революція" не обмежиться. 27-го січня, коли Джобс представляв iPad, на сцену, крім інших учасників презентації, піднімалися і представники одного з найавторитетніших американських видань - The New York Times. Газета давно співпрацює з Apple, вона однією з перших випустила свою програму для iPhone, яка дозволяла мати зручний доступ до сайту компанії.

Тепер газета стала піонером в освоєнні концепції Джобса про читання з планшета. Представники редакції показали зі сцени програму доступу до матеріалів газети - фактично це просто сайт видання, злегка переформатований для більш зручного перегляду на екрані планшета, діагональ якого становить 9,7 дюйма.

На перший погляд нічого особливого в цьому немає, здавалося б, яку роль може зіграти програма для читання The New York Times для iPad в газетному бізнесі? Однак багато аналітиків вже зіставили разом факти і прийшли до висновку, що наслідки співпраці Джобса з найбільшою газетою можуть бути колосальними для друкарської індустрії.

Деякий час назад газета оголосила про те, що з 2011 року доступ до матеріалів видання в інтернеті стане платним. У той же час експерти прогнозують, що обсяги продажів iPad в 2010 році складуть кілька мільйонів штук, а в 2011 досягнуто показника 8-9 млн примірників. Дуже багато з купили пристрій є потенційними читачами найбільшої в світі англомовної газети.

До цього варто додати ще деякі міркування. Наприклад, той факт, що, крім The New York Times, про намір зробити інтернет-доступ платним одна за одною оголошують останнім часом найбільші світові газети. Другий момент - продукт Apple, як завжди викличе масу наслідувань з боку конкурентів. Іншими словами, кількість портативних гаджетів з сенсорними екранами і зручним доступом в інтернет в найближчі роки різко зросте. І цей процес буде збігатися з прагненням газет менше витрачати на папір і отримувати більше прибутків від продажу доступу до своїх матеріалів через інтернет.

БОГ ЕЛЕКТРОНІКИ. До компанії Apple можна ставитися по-різному. Хтось безмірно захоплюється ідеями Стіва Джобса і його підлеглих, нарікаючи при цьому на високу вартість їх продуктів. Хтось з періодичністю в рік-два витрачає накопичене непосильною працею на чергову новинку з логотипом у вигляді надкушеного яблучка. Інші вважають феномен Apple всього лише вдалим піаром. Але навряд чи хтось може заперечувати роль, яку Стів Джобс грає в найважливішому процесі перетікання ідей з площини теорії в реальне життя споживачів.

Колись він показав людям, що комп'ютер може бути не тільки складним інструментом, керованим командним рядком, але і доброзичливою машиною з графічним інтерфейсом і

зручною мишкою. Роки по тому він переконав користувачів в тому, що скачувати музику з інтернету і слухати її на плеєрі iPod набагато зручніше, ніж на звичайних CD-плеєрах. Потім перевернув з ніг на голову ринок телефонів, випустивши iPhone, який навчив користувачів обходитися без клавіатури і управляти пристроєм за допомогою сенсорного екрану.

ЧИТАТИ ЗА ГРОШІ: САЙТИ ГАЗЕТ стануть платними


Перша ластівка. Провідна американська газета в новому форматі

У прагненні найбільших газет продавати свої матеріали в інтернеті немає нічого незвичайного. Це не просто бажання заробити більше грошей, це спроба зберегти свою прибутковість в принципі. Конкуренція між друкованими та онлайновими виданнями в останні роки істотно загострилася, і часто ситуація складається не на користь перших. Безумовно, це твердження поки лише в малому ступені стосується таких країн, як Україна, де мільйони жителів як і раніше не користуються інтернетом. Однак в розвинених країнах онлайн-видання та блоги вже змогли відвоювати у "друкарів" суттєвий шмат рекламного пирога.

Основні проблеми друкованих видань - витрати на папір і друк тиражів, а також доставка газет в роздрібні мережі. У електронних видань таких проблем немає, бо витрати на створення, підтримку і розкручування сайту відчутно менше. Немає і проблеми з роздрібними продажами - у інтернету немає географії, і користувач може зайти на будь-який сайт з будь-якої точки земної кулі. Ці міркування змусили більшість друкованих видань обзавестися своїми сайтами. У деяких газет сайти лише частково відображають зміст газети. У інших, навпаки, всі статті доступні для безкоштовного читання. Деякі видання вже багато років відпрацьовували схему з продажем доступу до статей за гроші.

Перелом у свідомості видавців відбувся, коли друкованим виданнями довелося особливо туго під час глобальної економічної кризи. Це стало останньою краплею. Кінець 2009 і початок нинішнього року принесли цілу розсип новин про рішення найбільших видавництв продавати доступ в онлайні за гроші.


Нові часи. Газета скоротить витрати на друк за рахунок інтернету

Першою ластівкою стала The New York Times. Газета, яка видається колосальними тиражами, давно була об'єктом нападок з боку екологів - відомо, що для друку 1,6 млн примірників недільного номера газети потрібно вирубати 75 тис. Дерев. Однак на рішення керівництва газети вплинула, звичайно, не екологія, а економіка.

З 2011 року доступ до вмісту сайту The New York Times стане платним для всіх передплатників, крім тих, хто підписаний на паперову версію газети, заявила директор видавництва Дженет Робінсон. "Таким чином компанія збільшить кількість джерел доходу і буде менше залежати від економіки", - сказала Робінсон.

Слідом за американською газетою про свої наміри зробити доступ до своїх матеріалів в інтернеті платним, оголосили провідні французькі газети Le Figaro і L'Express. Аналогічним чином збирається вчинити і компанія Axel Springer - видавець провідних німецьких газет Berliner Morgenpost і Hamburger Abendblatt. Дві інші газети холдингу - Bild і Die Welt - вже давно мають платні програми для доступу до своїх матеріалів на iPhone.

Втім, деякі експерти припускають, що перехід до електронного читання газет не буде безболісним. Істотна частина аудиторії ще довгий час буде віддавати перевагу традиційні паперові газети.

ГЕТЬ підсвічування: ОЧІ менше втомлюються


Справжня електронний папір не має підсвічування

Головна проблема таких пристроїв, як iPad, а також ноутбуків і традиційних комп'ютерів полягає в тому, що їх екрани, прекрасно підходять для перегляду відео та роботи з кольоровими зображеннями, які не дуже годяться для читання. Яскраве підсвічування стомлює очі, і навіть більше того - просто псує зір.

У зв'язку з цим більшість виробників пристроїв для читання електронних книг не виявляють особливої ​​стурбованості у зв'язку з виходом iPad. Представлені на ринку читалки в більшості своїй обладнані екранами на основі технології e-ink (електронне чорнило).

Технологія була створена в дослідницькому центрі Xerox в середині 1970-х - потрібно більше двох десятиліть, щоб довести її до розуму. Нарешті на початку 2000-х з'явилися перші пристрої, що використовують екрани, зроблені за цією технологією. Вони відрізнялися від екранів звичайних комп'ютерів монохромностью (тільки чорний або білий колір), відсутністю підсвічування (читати з них можна лише за наявності освітлення, як і в випадку зі звичайним папером), великий час оновлення екрану, в зв'язку з чим ускладнено використання анімації. Головне достоїнство екрану з технологією e-ink - то, що очі читача втомлюються не більш, ніж при читанні з паперу.

Вже до 2005 року на ринку було представлено кілька пристроїв, які змусили багатьох користувачів відмовитися від покупки паперових книг. Поява у таких читалок кольорових екранів ще більше розширило коло їх шанувальників. Вже сьогодні багато моделей читалок оснащуються бездротовими модулями WiFi або 3G. У перспективі це дасть можливість завантажувати і читати газети, не завдаючи очам шкоди.

Скрутити в трубочку: ЕКРАН ЯК ГАЗЕТА


Прорив. LG довела ідею електронного паперу до досконалості

У нинішньому році отримала втілення ще одна мрія фантастів, причому має безпосереднє відношення не тільки до книг, скільки до газет.

Компанія LG представила гнучку електронну папір, що має розміри звичайного газетного аркуша формату А3. За твердженням розробників, продукт оптимізований для використання в якості цифрової газети і здатний відтворити відчуття, які виникають при читанні звичайної газети.

Діагональ революційного пристрою становить 19 дюймів, товщина - всього 0,3 мм, а вага - всього 130 г. На відміну від звичайних дисплеїв, TFT-матриця нанесена нема на скло, а на спеціальну металеву фольгу, завдяки цьому екран може приймати початкову форму після того, як його згортають або гнуть.

Уже в цьому році на ринок надійде гнучка електронна книга з використанням цієї технології і меншою діагоналлю екрану - 11,5 дюйма. 19-дюймовий пристрій, придатне для того, щоб замінити паперові газети, ймовірно, з'явиться в наступному році. Поки невідомо, яким чином в ці пристрої будуть передаватися файли для чтенія.Сложно уявити, що в гнучкому пристрої такої товщини вдасться розмістити модулі бездротового зв'язку. Можливо, будуть використовуватися картки пам'яті, наприклад, MicroSD.

ДРУК НА ВІДСТАНІ

Років 10 тому, коли ще складно було уявити собі ідею компактних комп'ютерів з доступом в інтернет, у видавничому світі набула поширення ідея про дистанційну друку газет. Суть її полягала в тому, щоб скоротити витрати на друк газет в друкарнях і транспортування тиражів в різні регіони. Замість цього пропонувалося розробити автоматизовані газетні кіоски, здатні друкувати газети прямо в момент, коли покупець замовляє їх. Такий кіоск повинен був мати доступ до інтернету, щоб завантажувати свіжі номери газет, і вбудований принтер досить високої якості.

Сам процес замовлення і отримання газети виглядав би наступним чином. Покупець підходить до кіоску, вибирає в меню бажане видання, кидає монетку і чекає кілька хвилин, протягом яких в надрах кіоску відбувається друк. Загалом, процес дуже схожий на роботу кавового автомата.

У 2000 році стало відомо про створення декількох компаній світу, які приступили до розвитку цієї технології. Відразу ж стали очевидні складнощі, які могли перешкодити успіху. По-перше, необхідно було домовитися з газетами про своєчасну підготовку номерів в якомусь уніфікованому форматі (наприклад, PDF, який на той момент ще не став настільки загальновизнаним форматом, яким він є сьогодні). По-друге, потрібно було щось придумати з форматом газетних шпальт. У різних країнах газети мають різний розмір паперу. Уніфікація, безумовно необхідна для стандартизації принтерів в кіосках, вимагала певного компромісу. Таким чином виходило, що деякі газети, які "наживо" виходять на аркушах великого розміру, в кіосках могли бути отримані в сильно зменшеної копії з дрібними шрифтами, які було не так уже й зручно читати.

Прихильники ідеї все ж заявляли, що дрібні шрифти не стануть перешкодою для читачів, оскільки читати з паперу все ж набагато зручніше, ніж з екрану комп'ютера. Однак на ділі все виявилося зовсім не так.

Вже на рівні маркетингових досліджень з'ясувалося, що попит на послугу буде не таким вже й великим. Великих інвесторів, які виявили бажання вкласти кошти в створення мереж таких кіосків, не знайшлося. Ідея була апробована в деяких країнах, проте вже в 2003-2004 роках стало ясно, що основна аудиторія, на яку розраховували автори ідеї, - мандрівники, які бажають читати газети рідною мовою в якій би країні вони не знаходилися, - возять з собою ноутбуки та воліють інтернет.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Передбачають чи фантасти дійсне розвиток подій в області технологій або ж винахідники просто рано чи пізно втілюють в життя все більш менш гідні задуми письменників?
На перший погляд нічого особливого в цьому немає, здавалося б, яку роль може зіграти програма для читання The New York Times для iPad в газетному бізнесі?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача