Статьи

Гальмує відео онлайн в браузері - що робити?

 1. драйвери відеокарти
 2. Апаратне прискорення відео в браузері
 3. Апаратні обмеження комп'ютера, ноутбука або проблеми з ним
 4. Додаткові способи виправити ситуацію, коли онлайн відео гальмує

Одна з поширених проблем при перегляді онлайн відео - воно гальмує в якомусь конкретному браузері, а іноді і у всіх браузерах Одна з поширених проблем при перегляді онлайн відео - воно гальмує в якомусь конкретному браузері, а іноді і у всіх браузерах. Проблема може проявлятися по-різному: іноді гальмують все відео, іноді тільки на конкретному сайті, наприклад, на YouTube, іноді - тільки в повноекранному режимі.

У цій інструкції докладно про можливі причини того, що відео гальмує в браузерах Google Chrome, Яндекс Браузер, Microsoft Edge і IE або Mozilla Firefox.

Примітка: якщо гальмування відео в браузері виражається в тому, що воно зупиняється, якийсь час завантажується (часто можна побачити в рядку статусу), потім відтворюється завантажений фрагмент (без гальм) і знову зупиняється - справа з великою ймовірністю в швидкості Інтернету (також буває, що просто включений торрент-трекер, який використовує трафік, відбувається завантаження оновлень Windows або інший пристрій, підключений до вашого роутеру, активно завантажує щось). Див. також: Як дізнатися швидкість Інтернету .

драйвери відеокарти

Якщо проблема з гальмуючим відео виникла після недавньої переустановки Windows (або, наприклад, після «великого оновлення» Windows 10, що по суті, є перевстановлення) і ви не встановлювали драйвери відеокарти вручну (тобто система встановила їх сама, або ви використовували драйвер-пак), то є чимала ймовірність, що причина лагов відео в браузері - саме драйвери відеокарти.

У цій ситуації рекомендую вручну завантажити драйвери відеокарти з відповідних офіційних сайтів виробників: NVIDIA, AMD або Intel і встановити їх, приблизно як описано в цій статті: Як встановити драйвери відеокарти (Інструкція не нова, але суть не змінилася), або в цій: Як встановити драйвери NVIDIA в Windows 10 .

Примітка: деякі користувачі заходять в диспетчер пристроїв, натискають правою кнопкою миші по відеокарті і вибирають пункт контекстного меню «Оновити драйвер», бачить повідомлення про те, що оновлення драйверів не знайдено і заспокоюється. Насправді, таке повідомлення говорить лише про те, що більш нових драйверів немає в центрі оновлень Windows, але з великою ймовірністю вони є у виробника.

Апаратне прискорення відео в браузері

Ще однією причиною того, що відео гальмує в браузері може бути відключене, а іноді і включене (при неправильній роботі драйверів відеокарти або на деяких старих відкритих) апаратне прискорення відео.

Можна спробувати перевірити, чи включено воно, якщо так - відключити, якщо немає - включити, перезапустити браузер і подивитися, чи збереглася проблема.

У Google Chrome, перш ніж відключати апаратне прискорення, спробуйте такий варіант: в адресному рядку введіть chrome: // flags / # ignore-gpu-blacklist натисніть «Включити» і перезапустіть браузер.

У Google Chrome, перш ніж відключати апаратне прискорення, спробуйте такий варіант: в адресному рядку введіть chrome: // flags / # ignore-gpu-blacklist натисніть «Включити» і перезапустіть браузер

Якщо це не допоможе і відео продовжить відтворюватися з лагами, спробуйте дії з апаратним прискоренням.

Щоб увімкнути або вимкнути апаратного прискорення в браузері Google Chrome:

 1. В адресний рядок введіть chrome: // flags / # disable-accelerated-video-decode і в розпочатому пункті натисніть «Відключити» або «Включити».
 2. Зайдіть в Настройки, відкрийте «Додаткові настройки» і в розділі «Система» переведіть пункт «Використовувати апаратне прискорення».

В Яндекс браузері слід спробувати все ті ж дії, але при введенні адреси сторінки в адресному рядку замість chrome: // використовуйте browser: //

Для того, щоб відключити апаратне прискорення в Internet Explorer і Microsoft Edge, використовуйте наступні кроки:

 1. Натисніть клавіші Win + R, введіть inetcpl.cpl і натисніть Enter.
 2. У вікні, на вкладці «Додатково», в розділі «Прискорення графіки» змініть пункт «Використовувати програмну отрисовку замість графічного процесора» і застосуєте настройки.
 3. Не забудьте перезапустити браузер при необхідності.

Детальніше на тему перших двох браузерів: Як відключити апаратне прискорення відео і Flash в Google Chrome і Яндекс браузері (Відключення або включення прискорення в Flash може стати в нагоді, якщо гальмує тільки відео, що відтворюється через Flash плеєр).

У браузері Mozilla Firefox відключення апаратного прискорення проводиться в Настройки - Загальні - Продуктивність.

Апаратні обмеження комп'ютера, ноутбука або проблеми з ним

У деяких випадках, на не самих нових ноутбуках, гальмує відео може бути викликано з тим фактом, що процесор або відеокарта не справляються з декодуванням відео в обраному дозволі, наприклад, в Full HD. В цьому випадку можна для початку перевірити, як працює відео в більш низькій роздільній здатності.

Крім апаратних обмежень можуть бути і інші, викликають проблеми з відтворенням відео, причини:

 • Високе навантаження на процесор, викликана фоновими завданнями (можна подивитися в диспетчері завдань), іноді - вірусами.
 • Дуже мала кількість місця на системному жорсткому диску, проблеми з жорстким диском, відключений файл підкачки при, одночасно, малому обсязі оперативної пам'яті.

Додаткові способи виправити ситуацію, коли онлайн відео гальмує

У разі, якщо жоден із способів, описаних вище не допоміг виправити ситуацію, можна спробувати наступні методи:

 1. Тимчасово відключити антивірус (якщо встановлено сторонній, а не використовується вбудований захисник Windows), перезапустити браузер.
 2. Спробувати відключити всі розширення в браузері (навіть ті, яким ви на всі 100 відсотків довіряєте). Особливо часто причиною гальмуючого відео можуть бути розширення VPN і різні анонімайзери, але не тільки вони.
 3. Якщо гальмує відео тільки в YouTube, перевірте, чи зберігається проблема, якщо вийти з облікового запису (або запустити браузер в режимі «Інкогніто»).
 4. Якщо відео гальмує тільки на одному сайті, то є ймовірність, що проблема з боку самого сайту, а не у вас.

Сподіваюся, один із способів допоміг вирішити проблему. Якщо ж немає, спробуйте описати в коментарях симптоми проблеми (а, можливо, і виявлені закономірності) і вже використані методи, можливо, мені вдасться допомогти.

А раптом і це буде цікаво:

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.