Статьи

Гальмує відео на комп'ютері - як виправити ?!

 1. Програмні причини.
 2. 1. Відсутні або застарілі кодеків.
 3. 2. Драйвера для відеокарти застаріли або були криво встановлені.
 4. 3. Проблеми з іншим програмним забезпеченням комп'ютера.
 5. 4. Високе вірусне активність.
 6. Апаратні причини.
 7. Проблеми Онлайн-відео: YouTube, RuTube, ВКонтакте і т.п.
 8. 1. Низька швидкість і затримки при роботі в Інтернеті.
 9. 2. Проблеми з Flash-плеєром.
 10. 3. Проблеми з відео Онлайн тільки на Chrome (Хром).
 11. Варіант 1. Відключаємо сторонні Flash-плагіни.
 12. 2. Включаємо апаратний графічний прискорювач в Google Chrome.
 13. 3. Пробуємо сторонні Flash-плагіни.
 14. Якщо нічого не допомогло.

Глюки в операційній системі Windows - будь то Windows XP, Windows 7, Windows 8 або Windows 8

Глюки в операційній системі Windows - будь то Windows XP, Windows 7, Windows 8 або Windows 8.1 - бувають різні: часом кумедні, а часом і не дуже. Причиною цього є апаратні неполадки і програмні збої. Одна з найчастіших проблем - гальмує відео при перегляді на комп'ютері або в Інтернет онлайн. У цій статті ми розглянемо з Вами найчастіші причини гальм відео.
По-перше, давайте визначимося з тим, як розуміти «гальмує відео». Під цим явищем ми розуміємо затримки на кілька секунд, завмирання і ривки при відтворенні відео-файлів, поява артефактів на екрані, заїкання або запізнювання звуку. Це може бути як HD-відео, так і прості відео-ролики в SD-якості.
Причина може бути програмна, або апаратна. Розглянемо обидва типи докладніше.

Програмні причини.

Програмних причин, через які починаються проблеми з відтворенням відео дуже багато. Ми розглянемо з Вами самі найбільш часті причини і способи їх лікування.

1. Відсутні або застарілі кодеків.

Відсутні або застарілі кодеків

Кодеки відео - це спеціальні системні бібліотеки, які допомагають операційній системі Windows правильно обробляти відеопотік. Якщо відеокодек, яким затиснута відеозапис не встановлено на комп'ютері, або застаріла версія - то відео може гальмувати. Щоб це виключити - скачайте в Інтернеті і встановіть останню версію K-Lite Codec Pack Mega. На мій погляд, це найбільш вдалий набір відеокодеків, до того ж регулярно оновлюваний.

2. Драйвера для відеокарти застаріли або були криво встановлені.

Головна причина гальм з відео після переустановлення Windows - встановлений стандартний драйвер відеокарти. Іншими словами Windows не знайшла драйверів для вашого пристрою і поставила універсальний драйвер відеокарти:

Для того, щоб встановити або оновити драйвер відеокарти Вам треба для початку в Інтернеті завантажити останню версію драйвера для свого пристрою. Щоб дізнатися марку і модель своєї відеокарти, Вам треба запустити який-небудь апаратний тест - Aida 32/64, SiSoft Sandra або Everest. Там буде відображена повна інформація про Ваших комплектуючих:

Після цього треба зайти на сайт виробника і завантажити останню версію драйвера відеоадаптера. Якщо це драйвери від NVidia або ATI, то вони викачуються як виконуваний файл EXE і встановлюються шляхом його запуску. Якщо ж Ви завантажили драйвер в архіві і без установника, то потрібно буде запустити Диспетчер пристроїв, зайти в розділ Відеоадаптери, клікнути на відеокарті правою кнопкою миші і вибрати пункт Оновити драйвери:

Потім треба тільки вказати шлях до скачаним і розпакованим драйверам відеокарти і дочекатися установки.

3. Проблеми з іншим програмним забезпеченням комп'ютера.

Відео на комп'ютері може гальмувати з огляду на те, що дуже багато запущено процесів і вони працюють в фоні. Таке як правило трапляється, коли користувачі ставлять по кілька антивірусів, десятки різних непотрібних програм, які висять в системному лотку, купу різних ігор, які з собою з Інтернету тягнуть купу різного супутнього сміття та ін.

В результаті оперативна пам'ять і процесор комп'ютера нехило навантажуються і не те що відео гальмувати починає - починає гальмувати всі, що можна.
Що робити в такій ситуації? Звичайно кидатися в бій і відключати всі підряд - не варто. Ви просто можете помилково прибити який-небудь системний сервіс, який затягне за собою інші. Найпростіший, але тим не менш дуже дієвий метод позбавлення від гальм з відео на комп'ютері - це почистити автозапуск і прибрати звідти все зайве.
Чистку автозапуску можна зробити вручну, за допомогою редактора реєстру, але цей спосіб - тільки для досвідчених користувачів. Простому користувачеві буде простіше розібратися з автозапуском за допомогою спеціальних програм - Autoruns, Starter, CCleaner.

Якщо немає можливості встановити одну з цих програм - можна скористатися вбудованим інструментом Windows. Для Windows XP і Windows 7 - це msconfig. Натискаємо комбінацію клавіш Win + R, в рядку відкрити набираємо команду msconfig.

Натискаємо ОК. Відкриється вікно Налаштування системи. Відкрийте вкладку Автозапуск і дивіться на пункти, відмічені галочками.

Щоб не відключити який-небудь потрібний сервіс - краще не чіпайте програми, розташовані в папках C: \ Windows \ System32 (воно ж% systemroot% \ System32 або% windir% \ System32). Уважно дивіться яку програму Ви відключаєте - сміливо можна викинути з автозапуску Skype, uTorrent, Mail-агент, Супутник Mail.ru, GoogleUpdate Service і т.п. Головне - не відключайте антивірусні програми і компоненти драйверів (Nvidia Center, Ati Control Center, Realtek, SoundMax і т.п.)

У випадку з Windows 8 і Windows 8.1 настройку автозавантаження розробники вмонтували прямо в диспетчер задач. Таким чином, для настройки автозавантаження Вам потрібно зайти в Диспетчер завдань (натиснути комбінацію Win + X):

Таким чином, для настройки автозавантаження Вам потрібно зайти в Диспетчер завдань (натиснути комбінацію Win + X):

Потім в диспетчері завдань відкриваємо вкладку Автозавантаження:

Потім в диспетчері завдань відкриваємо вкладку Автозавантаження:

Кількома на ті сервіси, які хочемо прибрати з автозавантаження Windows і натискаємо кнопку Відключити. Після виконаних змін - перезавантажте комп'ютер і перевірте гальмує чи відео на комп'ютері тепер.

4. Високе вірусне активність.

Високе вірусне активність

На жаль, за безпекою свого комп'ютера стежать не все. Результатом є повне зараження операційної системи всякою гидотою. Часто трапляється так, що починає гальмувати відео на комп'ютері, потім взагалі весь комп починає дико тупити. В цьому випадку - потрібно скористатися антивірусними програмами. Якщо Ви не хочете встановлювати антивірус на постійній основі - скористайтеся антивірусними сканерами DrWeb CureIt! або Kaspersky Virus Removal Tools і перевірте системний диск C :.

Апаратні причини.

Якщо ніяких проблем з програмним забезпеченням не спостерігається - потрібно звернути увагу на апаратну сторону, тобто на комплектуючі пристрої комп'ютера. Якщо комп'ютер старий, то в першу чергу треба перевіряти відеокарту. Відео може гальмувати тому, що на відеокарті забитий пилом радіатор, погано крутиться або взагалі зупинився вентилятор.

Результатом буде перегрів відеокарти і само собою почнуться проблеми з відтворенням відео. В цьому випадку - вимкніть комп'ютер, зніміть відеокарту і продуйте її. Якщо відеокарти більше 4-5 років - є сенс зняти радіатор і замінити термопасту - за кілька років вона просто висохла і шкоди від неї тепер набагато більше, ніж користі.
Ще одна дуже схожа проблема, при якій гальмує не тільки відео але і починає пригальмовувати весь комп'ютер (а часом і комп'ютер може просто відключитися) - це перегрів чіпів материнської плати або процесора. І знову ж таки через пил.

Зверніть увагу на стан кольорів (вентиляторів і радіаторів) на чіпах і процесорі - обов'язково продуйте від пилу і перевірте, щоб вентилятори нормально оберталися. Якщо комп'ютеру більше 4-5 років - бажано поміняти термопасту на процесорі.
Так само, варто звернути увагу на обсяг оперативної пам'яті комп'ютера - її може банально не вистачати і комп'ютер починає гальмувати. Дивіться - Ви купили комп'ютер, поставили операційну систему Windows 7 або Windows 8 і стали працювати: встановили антивірус, купу різних програм та ігор. Якщо за встановленими програмами не стежили - комп'ютер перетворюється в програмного монстра, що пожирає ресурси комп'ютера. У підсумку, існуючого обсягу оперативної пам'яті для роботи не вистачає. Само собою відео почне гальмувати! Вихід такий - або докуповувати ще планки оперативної пам'яті, або взятися за допомогою комп'ютерного програмного забезпечення: видалити зайве, почистити реєстр і встановити оновлення операційної системи.
Якщо у Вас ноутбук, то зверніть увагу на режим електроживлення пристрою - можливо у Вас налаштований режим жорсткої економії.

При цьому відеокарти просто не вистачає живлення і вона починає пригальмовувати, а значить буде гальмувати відео на комп'ютері. В цьому випадку - спробуйте в налаштуваннях електроживлення виставити Збалансований режим і перевірити гальмує відео на комп'ютері після цього чи ні.

Проблеми Онлайн-відео: YouTube, RuTube, ВКонтакте і т.п.

Цей варіант я теж не міг пропустити, так як останнім часом більшу частину відеоматеріалу користувачі переглядають через Інтернет в режимі Онлайн з таких популярних місць для розміщення відеофайлів, як YouTube, RuTube, ВКонтакте. Причинами гальм відео на Ютубі можуть бути і апаратні проблеми перераховані вище, як то нестача оперативної пам'яті, наприклад. Проблема може і при сильному завантаженні системи іншими процесами. Але що робити, якщо система більш-менш чиста, ресурсів вистачає, ніяких інших проблем немає ?! Дві найбільш поширених причини наступні:

1. Низька швидкість і затримки при роботі в Інтернеті.

Онлайн-відео буде реально гальмувати якщо у Вас низька швидкість доступу в Інтернет. Але якраз саме якість свого Інтернет-каналу перевірити нескладно. Щодо адекватний результат дасть Онлайн-тест швидкості - сайт SpeedTest.net. Потрібно всього лише зайти на нього і заміряти швидкість на кількох рекомендованих точках:

Зверніть увагу на параметри Download Speed ​​і Ping. Чим вище швидкість закачування - тим швидше буде завантажуватися Ваше відео з того ж Youtube, Rutube або ВКонтакте. А чим нижче пінг - тим швидше буде приходити відповідь від сервера.

2. Проблеми з Flash-плеєром.

Це вже чисто програмна проблема. По-перше, переконайтеся що у Вас встановлена ​​остання версія браузера. Для цього в головному меню браузера виберіть пункт «Про програму» і подивіться яка у Вас версія. Якщо є новіша - браузер повідомить Вам про це і запропонує оновитися. На всіх Інтернет-браузерах окрім Google Chrome (Ніхром, Sware Iron або Yandex.Браузер) потрібно так само оновити флеш-плеєр звідси .

3. Проблеми з відео Онлайн тільки на Chrome (Хром).

Цей варіант можливий тільки на браузерах створених на основі Chromium - Google Chrome, Yandex.Браузер, Ніхром, Sware Iron. Причиною гальм тут може стати конфлікт плагінів для перегляду Flash-вмісту. Справа вся в тому, що в браузері Хром вже є вбудований Флеш-плеєр спочатку. Згодом в плагіни браузера можуть бути встановлені сторонні плагіни від Adobe або Macromedia (з Вашої згоди або без нього). Після цього частенько починаються конфлікти, результатом яких стають проблеми з відтворенням. Є пара способів як з конфліктами можна розібратися.

Варіант 1. Відключаємо сторонні Flash-плагіни.

В адресному рядку браузера набираємо адресу chrome: // plugins і натискаємо кнопку Enter. Відкриється вікно Модулі:

Шукаємо модуль з ім'ям Flash Player. Якщо поруч з ним стоїть кількість файлів - наприклад (2 files) або (3 files), то в верхньому правому куті натискаємо кнопку Детальніше. Відкриються докладні дані про підключаємих модулях:

Знову дивимося на Флеш-плеєр. Знаходимо той, у якого в рядку Розташування присутній ім'я браузера - Google або Chrome. Ті ж плагіни, які розташовані в C: \ Windows \ ... або C: \ Program Files \ ... потрібно відключити. Після цього перезавантажуємо Chrome і перевіряємо.

2. Включаємо апаратний графічний прискорювач в Google Chrome.

Набираємо в адресному рядку браузера адресу chrome: // flags і натискаємо кнопку Enter:

Прокрутити сторінку до пункту «Перевизначення списку програмного рендеринга». Кількома за посиланням Активувати. Перезапускаємо браузер і перевіряємо Онлайн-відео.

3. Пробуємо сторонні Flash-плагіни.

Якщо попередні два варіанти не допомогли - залишається останній: спробувати сторонні Флеш-плеєри для Chrome. Йдемо знову в chrome: // plugins і знаходимо там знову Flash Player. Натискаємо кнопку Детальніше і знову дивимося на відомості про кожного з плагінів. Відключаємо вбудований Флеш-плеєр Хром, тобто той, в рядку Розташування якого є Google або Chrome. Кількома на посилання Відключити. Залишитися має тільки один сторонній. Після цього знову переходимо в chrome: // flags і включаємо «Перевизначення списку програмного рендеринга». Перезапускаємо браузер Хром і перевіряємо чи гальмувати відео Онлайн на YouTube, RuTube або ВКонтакте.

Якщо нічого не допомогло.

Я звичайно ж розглянув не всі причини, за якими може гальмувати відео на комп'ютері під керуванням операційної системи Windows XP, Windows 7, Windows 8 і Windows 8.1. Справа в тому, що це тільки най-най часті проблеми, які можуть привести до появи на комп'ютері гальм з відео. Окремих випадків набагато більше і в багатьох з них не вийде розібратися без грамотного і підготовленого фахівця. Але в 80-90% випадків перераховані поради повинні виявитися корисними і принести результат.

Що робити в такій ситуації?
Але що робити, якщо система більш-менш чиста, ресурсів вистачає, ніяких інших проблем немає ?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.