Статьи

Гальмує відео на комп'ютері - як виправити ?!

 1. Програмні причини.
 2. 1. Відсутні або застарілі кодеків.
 3. 2. Драйвера для відеокарти застаріли або були криво встановлені.
 4. 3. Проблеми з іншим програмним забезпеченням комп'ютера.
 5. 4. Високе вірусне активність.
 6. Апаратні причини.
 7. Проблеми Онлайн-відео: YouTube, RuTube, ВКонтакте і т.п.
 8. 1. Низька швидкість і затримки при роботі в Інтернеті.
 9. 2. Проблеми з Flash-плеєром.
 10. 3. Проблеми з відео Онлайн тільки на Chrome (Хром).
 11. Варіант 1. Відключаємо сторонні Flash-плагіни.
 12. 2. Включаємо апаратний графічний прискорювач в Google Chrome.
 13. 3. Пробуємо сторонні Flash-плагіни.
 14. Якщо нічого не допомогло.

Глюки в операційній системі Windows - будь то Windows XP, Windows 7, Windows 8 або Windows 8

Глюки в операційній системі Windows - будь то Windows XP, Windows 7, Windows 8 або Windows 8.1 - бувають різні: часом кумедні, а часом і не дуже. Причиною цього є апаратні неполадки і програмні збої. Одна з найчастіших проблем - гальмує відео при перегляді на комп'ютері або в Інтернет онлайн. У цій статті ми розглянемо з Вами найчастіші причини гальм відео.
По-перше, давайте визначимося з тим, як розуміти «гальмує відео». Під цим явищем ми розуміємо затримки на кілька секунд, завмирання і ривки при відтворенні відео-файлів, поява артефактів на екрані, заїкання або запізнювання звуку. Це може бути як HD-відео, так і прості відео-ролики в SD-якості.
Причина може бути програмна, або апаратна. Розглянемо обидва типи докладніше.

Програмні причини.

Програмних причин, через які починаються проблеми з відтворенням відео дуже багато. Ми розглянемо з Вами самі найбільш часті причини і способи їх лікування.

1. Відсутні або застарілі кодеків.

Відсутні або застарілі кодеків

Кодеки відео - це спеціальні системні бібліотеки, які допомагають операційній системі Windows правильно обробляти відеопотік. Якщо відеокодек, яким затиснута відеозапис не встановлено на комп'ютері, або застаріла версія - то відео може гальмувати. Щоб це виключити - скачайте в Інтернеті і встановіть останню версію K-Lite Codec Pack Mega. На мій погляд, це найбільш вдалий набір відеокодеків, до того ж регулярно оновлюваний.

2. Драйвера для відеокарти застаріли або були криво встановлені.

Головна причина гальм з відео після переустановлення Windows - встановлений стандартний драйвер відеокарти. Іншими словами Windows не знайшла драйверів для вашого пристрою і поставила універсальний драйвер відеокарти:

Для того, щоб встановити або оновити драйвер відеокарти Вам треба для початку в Інтернеті завантажити останню версію драйвера для свого пристрою. Щоб дізнатися марку і модель своєї відеокарти, Вам треба запустити який-небудь апаратний тест - Aida 32/64, SiSoft Sandra або Everest. Там буде відображена повна інформація про Ваших комплектуючих:

Після цього треба зайти на сайт виробника і завантажити останню версію драйвера відеоадаптера. Якщо це драйвери від NVidia або ATI, то вони викачуються як виконуваний файл EXE і встановлюються шляхом його запуску. Якщо ж Ви завантажили драйвер в архіві і без установника, то потрібно буде запустити Диспетчер пристроїв, зайти в розділ Відеоадаптери, клікнути на відеокарті правою кнопкою миші і вибрати пункт Оновити драйвери:

Потім треба тільки вказати шлях до скачаним і розпакованим драйверам відеокарти і дочекатися установки.

3. Проблеми з іншим програмним забезпеченням комп'ютера.

Відео на комп'ютері може гальмувати з огляду на те, що дуже багато запущено процесів і вони працюють в фоні. Таке як правило трапляється, коли користувачі ставлять по кілька антивірусів, десятки різних непотрібних програм, які висять в системному лотку, купу різних ігор, які з собою з Інтернету тягнуть купу різного супутнього сміття та ін.

В результаті оперативна пам'ять і процесор комп'ютера нехило навантажуються і не те що відео гальмувати починає - починає гальмувати всі, що можна.
Що робити в такій ситуації? Звичайно кидатися в бій і відключати всі підряд - не варто. Ви просто можете помилково прибити який-небудь системний сервіс, який затягне за собою інші. Найпростіший, але тим не менш дуже дієвий метод позбавлення від гальм з відео на комп'ютері - це почистити автозапуск і прибрати звідти все зайве.
Чистку автозапуску можна зробити вручну, за допомогою редактора реєстру, але цей спосіб - тільки для досвідчених користувачів. Простому користувачеві буде простіше розібратися з автозапуском за допомогою спеціальних програм - Autoruns, Starter, CCleaner.

Якщо немає можливості встановити одну з цих програм - можна скористатися вбудованим інструментом Windows. Для Windows XP і Windows 7 - це msconfig. Натискаємо комбінацію клавіш Win + R, в рядку відкрити набираємо команду msconfig.

Натискаємо ОК. Відкриється вікно Налаштування системи. Відкрийте вкладку Автозапуск і дивіться на пункти, відмічені галочками.

Щоб не відключити який-небудь потрібний сервіс - краще не чіпайте програми, розташовані в папках C: \ Windows \ System32 (воно ж% systemroot% \ System32 або% windir% \ System32). Уважно дивіться яку програму Ви відключаєте - сміливо можна викинути з автозапуску Skype, uTorrent, Mail-агент, Супутник Mail.ru, GoogleUpdate Service і т.п. Головне - не відключайте антивірусні програми і компоненти драйверів (Nvidia Center, Ati Control Center, Realtek, SoundMax і т.п.)

У випадку з Windows 8 і Windows 8.1 настройку автозавантаження розробники вмонтували прямо в диспетчер задач. Таким чином, для настройки автозавантаження Вам потрібно зайти в Диспетчер завдань (натиснути комбінацію Win + X):

Таким чином, для настройки автозавантаження Вам потрібно зайти в Диспетчер завдань (натиснути комбінацію Win + X):

Потім в диспетчері завдань відкриваємо вкладку Автозавантаження:

Потім в диспетчері завдань відкриваємо вкладку Автозавантаження:

Кількома на ті сервіси, які хочемо прибрати з автозавантаження Windows і натискаємо кнопку Відключити. Після виконаних змін - перезавантажте комп'ютер і перевірте гальмує чи відео на комп'ютері тепер.

4. Високе вірусне активність.

Високе вірусне активність

На жаль, за безпекою свого комп'ютера стежать не все. Результатом є повне зараження операційної системи всякою гидотою. Часто трапляється так, що починає гальмувати відео на комп'ютері, потім взагалі весь комп починає дико тупити. В цьому випадку - потрібно скористатися антивірусними програмами. Якщо Ви не хочете встановлювати антивірус на постійній основі - скористайтеся антивірусними сканерами DrWeb CureIt! або Kaspersky Virus Removal Tools і перевірте системний диск C :.

Апаратні причини.

Якщо ніяких проблем з програмним забезпеченням не спостерігається - потрібно звернути увагу на апаратну сторону, тобто на комплектуючі пристрої комп'ютера. Якщо комп'ютер старий, то в першу чергу треба перевіряти відеокарту. Відео може гальмувати тому, що на відеокарті забитий пилом радіатор, погано крутиться або взагалі зупинився вентилятор.

Результатом буде перегрів відеокарти і само собою почнуться проблеми з відтворенням відео. В цьому випадку - вимкніть комп'ютер, зніміть відеокарту і продуйте її. Якщо відеокарти більше 4-5 років - є сенс зняти радіатор і замінити термопасту - за кілька років вона просто висохла і шкоди від неї тепер набагато більше, ніж користі.
Ще одна дуже схожа проблема, при якій гальмує не тільки відео але і починає пригальмовувати весь комп'ютер (а часом і комп'ютер може просто відключитися) - це перегрів чіпів материнської плати або процесора. І знову ж таки через пил.

Зверніть увагу на стан кольорів (вентиляторів і радіаторів) на чіпах і процесорі - обов'язково продуйте від пилу і перевірте, щоб вентилятори нормально оберталися. Якщо комп'ютеру більше 4-5 років - бажано поміняти термопасту на процесорі.
Так само, варто звернути увагу на обсяг оперативної пам'яті комп'ютера - її може банально не вистачати і комп'ютер починає гальмувати. Дивіться - Ви купили комп'ютер, поставили операційну систему Windows 7 або Windows 8 і стали працювати: встановили антивірус, купу різних програм та ігор. Якщо за встановленими програмами не стежили - комп'ютер перетворюється в програмного монстра, що пожирає ресурси комп'ютера. У підсумку, існуючого обсягу оперативної пам'яті для роботи не вистачає. Само собою відео почне гальмувати! Вихід такий - або докуповувати ще планки оперативної пам'яті, або взятися за допомогою комп'ютерного програмного забезпечення: видалити зайве, почистити реєстр і встановити оновлення операційної системи.
Якщо у Вас ноутбук, то зверніть увагу на режим електроживлення пристрою - можливо у Вас налаштований режим жорсткої економії.

При цьому відеокарти просто не вистачає живлення і вона починає пригальмовувати, а значить буде гальмувати відео на комп'ютері. В цьому випадку - спробуйте в налаштуваннях електроживлення виставити Збалансований режим і перевірити гальмує відео на комп'ютері після цього чи ні.

Проблеми Онлайн-відео: YouTube, RuTube, ВКонтакте і т.п.

Цей варіант я теж не міг пропустити, так як останнім часом більшу частину відеоматеріалу користувачі переглядають через Інтернет в режимі Онлайн з таких популярних місць для розміщення відеофайлів, як YouTube, RuTube, ВКонтакте. Причинами гальм відео на Ютубі можуть бути і апаратні проблеми перераховані вище, як то нестача оперативної пам'яті, наприклад. Проблема може і при сильному завантаженні системи іншими процесами. Але що робити, якщо система більш-менш чиста, ресурсів вистачає, ніяких інших проблем немає ?! Дві найбільш поширених причини наступні:

1. Низька швидкість і затримки при роботі в Інтернеті.

Онлайн-відео буде реально гальмувати якщо у Вас низька швидкість доступу в Інтернет. Але якраз саме якість свого Інтернет-каналу перевірити нескладно. Щодо адекватний результат дасть Онлайн-тест швидкості - сайт SpeedTest.net. Потрібно всього лише зайти на нього і заміряти швидкість на кількох рекомендованих точках:

Зверніть увагу на параметри Download Speed ​​і Ping. Чим вище швидкість закачування - тим швидше буде завантажуватися Ваше відео з того ж Youtube, Rutube або ВКонтакте. А чим нижче пінг - тим швидше буде приходити відповідь від сервера.

2. Проблеми з Flash-плеєром.

Це вже чисто програмна проблема. По-перше, переконайтеся що у Вас встановлена ​​остання версія браузера. Для цього в головному меню браузера виберіть пункт «Про програму» і подивіться яка у Вас версія. Якщо є новіша - браузер повідомить Вам про це і запропонує оновитися. На всіх Інтернет-браузерах окрім Google Chrome (Ніхром, Sware Iron або Yandex.Браузер) потрібно так само оновити флеш-плеєр звідси .

3. Проблеми з відео Онлайн тільки на Chrome (Хром).

Цей варіант можливий тільки на браузерах створених на основі Chromium - Google Chrome, Yandex.Браузер, Ніхром, Sware Iron. Причиною гальм тут може стати конфлікт плагінів для перегляду Flash-вмісту. Справа вся в тому, що в браузері Хром вже є вбудований Флеш-плеєр спочатку. Згодом в плагіни браузера можуть бути встановлені сторонні плагіни від Adobe або Macromedia (з Вашої згоди або без нього). Після цього частенько починаються конфлікти, результатом яких стають проблеми з відтворенням. Є пара способів як з конфліктами можна розібратися.

Варіант 1. Відключаємо сторонні Flash-плагіни.

В адресному рядку браузера набираємо адресу chrome: // plugins і натискаємо кнопку Enter. Відкриється вікно Модулі:

Шукаємо модуль з ім'ям Flash Player. Якщо поруч з ним стоїть кількість файлів - наприклад (2 files) або (3 files), то в верхньому правому куті натискаємо кнопку Детальніше. Відкриються докладні дані про підключаємих модулях:

Знову дивимося на Флеш-плеєр. Знаходимо той, у якого в рядку Розташування присутній ім'я браузера - Google або Chrome. Ті ж плагіни, які розташовані в C: \ Windows \ ... або C: \ Program Files \ ... потрібно відключити. Після цього перезавантажуємо Chrome і перевіряємо.

2. Включаємо апаратний графічний прискорювач в Google Chrome.

Набираємо в адресному рядку браузера адресу chrome: // flags і натискаємо кнопку Enter:

Прокрутити сторінку до пункту «Перевизначення списку програмного рендеринга». Кількома за посиланням Активувати. Перезапускаємо браузер і перевіряємо Онлайн-відео.

3. Пробуємо сторонні Flash-плагіни.

Якщо попередні два варіанти не допомогли - залишається останній: спробувати сторонні Флеш-плеєри для Chrome. Йдемо знову в chrome: // plugins і знаходимо там знову Flash Player. Натискаємо кнопку Детальніше і знову дивимося на відомості про кожного з плагінів. Відключаємо вбудований Флеш-плеєр Хром, тобто той, в рядку Розташування якого є Google або Chrome. Кількома на посилання Відключити. Залишитися має тільки один сторонній. Після цього знову переходимо в chrome: // flags і включаємо «Перевизначення списку програмного рендеринга». Перезапускаємо браузер Хром і перевіряємо чи гальмувати відео Онлайн на YouTube, RuTube або ВКонтакте.

Якщо нічого не допомогло.

Я звичайно ж розглянув не всі причини, за якими може гальмувати відео на комп'ютері під керуванням операційної системи Windows XP, Windows 7, Windows 8 і Windows 8.1. Справа в тому, що це тільки най-най часті проблеми, які можуть привести до появи на комп'ютері гальм з відео. Окремих випадків набагато більше і в багатьох з них не вийде розібратися без грамотного і підготовленого фахівця. Але в 80-90% випадків перераховані поради повинні виявитися корисними і принести результат.

Що робити в такій ситуації?
Але що робити, якщо система більш-менш чиста, ресурсів вистачає, ніяких інших проблем немає ?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача