Статьи

Функція "Прямий ефір" в Інстаграм: як запустити і як дивитися

  1. Коли і чому з'явилася функція прямого ефіру в Інстаграм
  2. Прямий ефір в Інстаграм: як це працює
  3. Прямий ефір в Інстаграм: особистий досвід

Чи мріяли ви коли-небудь стати зіркою прямого ефіру і вражати всіх своєю красою, іскрометним гумором і приголомшливим інтелектом? Якщо так, то ваш час настав! У Instagram з'явилася функція прямого ефіру!

Тепер будь-який користувач може вийти в прямий ефір прямо зі свого телефону і висловити все, що накипіло. Або поділитися красою, яку бачить навколо. Або розповісти смішну історію, яка з ним сталася щойно.

Як це працює, як включити прямий ефір в Інстаграм і як його дивитися, які є особливості у цього формату - про все це читайте нижче!

Коли і чому з'явилася функція прямого ефіру в Інстаграм

У Росії прямий ефір в Інстаграм з'явився на початку 2017 роки (особисто у мене ця функція в повному обсязі почала працювати в лютому 2017). До цього подібний функціонал був у Periscope і Facebook (прямі трансляції). І все б нічого, якби ваша аудиторія «сиділа» в перископ і Фейсбуці. Якщо ж ваша аудиторія сидить в Інстаграм, то перетягувати її в інші соцмережі дуже складно і незручно. Ось чому все так чекали, коли ж можна буде вести прямі ефірі в самій Інст. І ось дочекалися!

Тепер можна спілкуватися з передплатниками очі в очі, задавати питання кумирам безпосередньо, проводити власні інтерв'ю і підглядати не тільки за прилизаною життям на фотографіях, а й за справжнісінькою, яка відбувається прямо зараз.

Тепер можна спілкуватися з передплатниками очі в очі, задавати питання кумирам безпосередньо, проводити власні інтерв'ю і підглядати не тільки за прилизаною життям на фотографіях, а й за справжнісінькою, яка відбувається прямо зараз

Прямий ефір в Інстаграм: як це працює

Як і з будь-якої новинкою, з прямими ефірами є багато нюансів і своїх особливостей. Давайте розберемо по пунктах те, що працює вже зараз.

Як зробити прямий ефір в Інстаграм

Якщо ви хочете запустити свій власний ефір, то потрібно зайти в розділ Stories , Вибрати режим «прямий ефір» і почати трансляцію.

Врахуйте, що якщо ви збираєтеся прямоефіріть тривалий час, то тримати телефон в руці, швидше за все, буде утомливо. Набагато простіше поставити його на штатив, притулити до стопці книг або стіні або поставити на відкритий ноутбук (так роблю я).

Максимальна тривалість ефіру - близько години. Однак, як показало опитування, до самого кінця зазвичай ніхто не залишається, тому оптимально варто розраховувати на 20-25 хвилин.

Відео прямого ефіру в Інстаграм не зберігаються. Принаймні, поки що. Варто вам зупинити трансляцію - і все, відео більше ніхто не подивиться.

UPD З 20 березня 2017 року прямі ефіри можна зберегти на телефон. Для цього після завершення ефіру натисніть на кнопку «Зберегти» зі стрілкою в правому верхньому куті.

Для цього після завершення ефіру натисніть на кнопку «Зберегти» зі стрілкою в правому верхньому куті

UPD з червня 2017 прямий ефір можна зберегти і розмістити в сторіз на 24 години.

UPD з червня 2017 прямий ефір можна зберегти і розмістити в сторіз на 24 години

Коли ви почнете прямий ефір, деяким вашим друзям буде відправлено автоматичне повідомлення про це, щоб вони могли оперативно до вас підключитися. Якщо ж хтось буде онлайн в цей момент, вони побачать спливаюче вікно прямо в стрічці.

Якщо ж хтось буде онлайн в цей момент, вони побачать спливаюче вікно прямо в стрічці

Як дивитися прямий ефір в Інстаграм з комп'ютера

Прямий ефір в Інстаграм можна дивитися через комп'ютер, за умови, що у вас встановлено додаток Instagram для Windows. Завантажити його можна тут .

Як дивитися прямий ефір в Інстаграм з телефону

Коли хтось із ваших підписок виходить в прямий ефір, Інстаграм розсилає про це повідомлення. На жаль, повідомлення приходять не завжди. Але в стрічці сторіз прямі ефіри прямо так і підписані - «Прямий ефір». Вам залишається тільки натиснути на аватарку того, кого ви хочете подивитися, і ви потрапляєте в ефір.

Якщо ви зайшли до кого-то в профіль і в даний момент ця людина в прямому ефірі, на його аватарке буде відповідна відмітка про це.

Що можна робити «в прямому ефірі» глядачам

Коли ви дивитеся прямий ефір, ви можете зробити 3 дії:

  • написати коментар;
  • відправити сердечка;
  • заховати чат.

Щоб залишити відгук, потрібно натиснути на смужку зі словом «Коментар». У вас з'явиться клавіатура і ви зможете написати і відправити своє повідомлення. Воно з'явиться в загальному чаті на екрані.

Якщо сказати вам нічого, але підтримати ефір хочеться, можна відправити сердечка. Для цього тикайте в правий нижній кут на сердечко. Сердечок можна відправляти скільки завгодно. Прям можете сердечковий водоспад обрушити. Ведучому ефіру буде приємно!

Якщо ж ефір цікавий і вас відволікає чат, ви можете його заховати. Для цього просто тикніте в екран. Захочете повернути чат - ткне в екран ще раз. До речі, якщо ви самі ведете ефір і вас відволікає чат, ви теж можете його заховати, тикнув по екрану.

Ніки в чаті НЕ клікабельні, перейти в акаунт тикнув на кого-то з чату, не вийде.

Як закріпити коментар в прямому ефірі

Закріплювати коментар може тільки автор прямого ефіру. Це зручно, якщо вам ставлять одне і те ж питання мільйон разів. В цьому випадку можна написати відповідь на це питання і закріпити свій коментар. Для цього натисніть на нього і в меню оберіть «закріпити коментар».

Також це зручно, якщо ви розповідаєте про якійсь книзі, фільмі або заході, посилання на яке у вас в профілі. Можна так і написати «реєстрація на захід« Ляляля »за посиланням у шапці мого профілю» і закріпити цей коментар.

Чат прямого ефіру можна «перемотувати»

Іноді чат дуже швидко оновлюється і складно стежити за повідомленнями. На щастя, чат можна «скролл». Просто торкніться екрану в області чату і проведіть пальцем вгору або вниз, так ви зможете відмотати листування і знайти потрібне повідомлення або питання.

Популярні прямі ефіри

Популярні прямі ефіри, також як сторіз і пости, видаються на сторінці пошуку. Поки туди потрапляють ефіри, на яких присутні більше 500 осіб.

Повідомлення про прямі ефіри приходять тільки тим, хто підписаний на автора ефіру. Це робить прямий ефір відносно безпечним і знижує ймовірність присутності ботів, психів і коментарів із серії «покажи сиськи» (такі коментарі не рідкість в Periscope, за що його багато хто не любили). Ви будете спілкуватися з тими, хто вам симпатизує і підписався на вас.

Але якщо ваш ефір потрапив в «популярне» чекайте питання з серії: «Це взагалі хто?» І «Що за нісенітниця вона несе?». Ну і «покажи сиськи», звичайно, куди без них, адже в ваш ефір може заглянути хто завгодно.

Прямий ефір в Інстаграм: особистий досвід

Перш, ніж написати цю статтю, я місяць тестувала прямі ефіри в Інстаграм, запускаючи їх майже кожен день. 11 лютого я зробила прямий ефір про прямі ефіри, де провела невелике опитування серед моїх глядачів. Саме завдяки тому ефіру я дізналася про можливість приховати чат і закріпити коментар! Велике спасибі всім, хто прийшов тоді!

Вся правда про прямому ефірі в Інстаграм

Якщо ви розраховували, що прямі ефіри покажуть вам райські краси і подарують дивовижні інсайти, то немає. Іноді, включаючи прямий ефір, можна побачити ось це:

У розділі «Популярне» є і популярні прямі ефіри теж. І ось там бувають трансляції, коли людина просто мовчить. Ось просто мовчить, дивиться в камеру, виходить з кадру, повертається в кадр, наближає камеру ... І все це мовчки. І цей ефір дивиться 6000 чоловік. А ще мені попадався прямий ефір, де молода людина колупав в носі. Теж, до речі, мовчки.

Прямі ефіри викликають залежність

Чому існують такі дивні ефіри? Тому що ця нова функція викликає залежність. Я відчула її на собі.

Коли ти вперше запускаєш пряму трансляцію, тобі цікаво і трохи страшно. На другий раз страх йде і з'являється бажання поділитися чимось із глядачами. На третій раз хочеться вийти в ефір, навіть якщо тобі нема чого сказати, тому що підсаджуєшся на питання, лайки і увагу до своєї персони. Відчуваєш себе зіркою і це затягує.

Саме через цю залежність у ефірі повно порожніх і безглуздих трансляцій від «балакучих голів», коли люди виходять в ефір, щоб просто вийти в ефір.

Як привести глядачів на свій ефір

Повідомлення про прямий ефір приходять не завжди. Через це деякі передплатники можуть пропустити ваше включення. Щоб цього не сталося, плануйте прямі ефіри заздалегідь і робіть анонси в сторіз, постах або і там, і там. Звичайно, це не гарантує вам рекордні перегляди і навряд чи хтось скасує заради вас справи, але у читачів хоча б з'явиться вибір і можливість поставити нагадування на потрібний час, навіть якщо повідомлення від самого Інстаграма не спаде.

Відвідуваність прямих ефірів

З мого досвіду, у вихідні глядачів прямих ефірів менше. У будні до мене підключався в середньому 50 осіб, у вихідні - 20. Якщо ви підготували цікаву і важливу тему, краще випустити її в будні, так вона збере більше глядачів, ви отримаєте більше питань і ефір пройде цікавіше.

Прямий ефір - спосіб развіртуалізіроваться

Слово «развіртуалізаціі» з'явилося в епоху ЖЖ. Воно означає реальне з'ясування стосунків після довгого віртуального спілкування. У випадку з прямим ефіром ви можете зустрітися відразу з багатьма своїми читачами і для цього не доведеться бронювати приміщення і кудись їхати.

Развіртуалізаціі може впливати і на активність в обліковому записі. «Живий» ефір дає набагато більшу емоційну зв'язок з передплатниками. Ви стаєте для них не людиною «за кадром», а справжнім і живим союеседніком.

Правда, тут може бути і зворотний ефект, якщо по аккаунту вас представляли ерудованим інтелігентом, а в прямому ефірі ви здалися зовсім іншим, читачі розчаруються.

Тема ефіру

Мовчати в ефірі можуть собі дозволити тільки знаменитості. У випадку зі звичайними блогерами глядачам цікавіше дивитися тематичні ефіри або ефір з відповідями на питання (теж по заданій темі).

Тут, правда, теж є своя особливість. Глядачі підключаються до ефіру в різний час. В результаті завжди є хтось, хто пропустив початок і не розуміє, про що мова, а ще одні й ті ж питання з'являються в чаті по кілька разів. Останню проблему можна вирішити, попросивши (і привчивши) глядачів в чаті відповідати на питання замість вас, якщо вони знають відповідь. Це дозволить вам не відволікатися, а глядачам не доведеться слухати одне і те ж.

Це дозволить вам не відволікатися, а глядачам не доведеться слухати одне і те ж

На мій погляд, прямий ефір - відмінна можливість краще познайомитися з передплатниками та показати, який ви (або ваш бренд) класний. І навіть якщо вам поки не подобається цей формат, варто його хоча б спробувати.

А, може бути, ви вже виходили в прямий ефір в Інстаграм? Буду вдячна, якщо поділитеся своїм досвідом в коментарях!

Але якщо ваш ефір потрапив в «популярне» чекайте питання з серії: «Це взагалі хто?
» І «Що за нісенітниця вона несе?
А, може бути, ви вже виходили в прямий ефір в Інстаграм?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача