Статьи

Фортепіано в музиці джаз

Фортепіано в музиці завжди відігравало особливу, неоціненну роль.Цей дивовижний інструмент цілком може відтворювати безліч чудових мелодій.Він подібний до сьогодення яскравому ансамблю.Така характерна риса з давніх часів вабила музикантів до цього інструменту.Для фортепіано було написано величезне число музичних творів, навіть більш ніж для інших музичних інструментів.

Фото: Takkk / commons Фото: Takkk / commons.wikimedia.org

На фортепіано, як відомо, можливо грати як акомпанемент, так і мелодію. І цей факт дозволив йому стати найбільш поширеним музичним інструментом в побуті. Особливо, якщо справа стосується виконання популярних музичних творів.

Фортепіано в 19 столітті

У 19 столітті фортепіано було значно вдосконалено і набуло широкого поширення завдяки численним талановитим майстрам і виробникам. У Росії виготовлення даних музичних інструментів було пов'язано в першу чергу з Петербургом.

Фортепіано ділиться на такі різновиди: рояль - з горизонтальним розташуванням струн, і піаніно - з вертикальним.

Серед різноманітних моделей фортепіано виділяються авторські роботи, які вражають як своїм яскравим звучанням, так і приголомшливим дизайнерським оформленням. Вони являють собою справжні дивовижні витвори мистецтва.

Вони являють собою справжні дивовижні витвори мистецтва

Багато сімей мріяли придбати собі в будинок цей приголомшливий музичний інструмент. Власне, як нині люди прагнуть придбати новий комп'ютер або ЖК-телевізор. Сьогодні ж ми маємо приголомшливу можливість, яка позбавляє нас від двох найбільших проблем, з якими стикалися наші предки, при покупці фортепіано. Мова, йде, звичайно ж, про електронний піаніно. сьогодні цифрове піаніно може використовуватися в навушниках і має набагато менші габарити, без втрати якості звучання.

Але в далеку епоху фортепіано завжди вважалося чимось особливим, витонченим. Воно привносив в будинок свою неповторну атмосферу. Особливо в той момент, коли ввечері всі члени сім'ї збиралися біля каміна на сімейну вечерю. І раптом невидима рука торкає клавіші - кімната миттєво перетворюється. Радісні обличчя в матовому висвітленні, накритий наїдками стіл, старовинний інтер'єр, злегка погойдуються штори, довгі тіні - все навколо охоплено спокійній мелодійністю. А музика звучить то голосніше і швидше, закликаючи поспішати кудись у далечінь, назустріч пригодам, то спокійна і м'яко, маючи в своєму розпорядженні до роздумів і неквапливому спілкуванню, то романтично і життєрадісно.

Той, хто блискуче володів грою на цьому музичному інструменті, в будь-якому будинку ставав почесним гостем і його часто просили зіграти найпопулярніші композиції.

Фортепіано і джаз

Ну а для джаз-виконавця фортепіано - такий інструмент, який володіє як недоліками, так і своїми перевагами. Піаніст здатний виконувати композиції двома руками, які працюють окремо один від одного. Це дозволяє відігравати грунд-біт і відразу ж вводити мелодію. Фортепіано може виступати як сольний інструмент.

Але, взявши акорд, або звук, музикант не може змінювати його тембр, гучність і висоту. А цей момент є дуже важливим в джазі. Тому джазовий клавішник виявляється зовсім в інших умовах, ніж духовий музикант. І він змушений вишукувати спеціальні прийоми і методики створення ефектів джазу. Дані методики засновані на двох особливих принципах, а їх першоджерела лежать в двох незалежних традиціях.

Першою з цих традицій є Гарлем-страйд-піано. Дана традиція зародилася на північному сході, який вельми збагатився після періоду Громадянської війни. А також в курортних зонах, що знаходяться поблизу північно-східних міст.

Особливою популярністю володіють «рент-паті». Спочатку ними були прийоми, що влаштовуються з метою збору грошей на оплату оренди. Орендар квартири пропонував різні недорогі закуски, напої і запрошував яскравого талановитого піаніста. Плата за вхід на дані заходи, як правило, становила кілька десятків центів. Ці вечірки пізніше набувають величезну популярність і перетворюються на справжні кабаре.

Приємного Вам прослуховування чарівних звучань фортепіано!

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.