Статьи

Фортепіано в музиці джаз

Фортепіано в музиці завжди відігравало особливу, неоціненну роль.Цей дивовижний інструмент цілком може відтворювати безліч чудових мелодій.Він подібний до сьогодення яскравому ансамблю.Така характерна риса з давніх часів вабила музикантів до цього інструменту.Для фортепіано було написано величезне число музичних творів, навіть більш ніж для інших музичних інструментів.

Фото: Takkk / commons Фото: Takkk / commons.wikimedia.org

На фортепіано, як відомо, можливо грати як акомпанемент, так і мелодію. І цей факт дозволив йому стати найбільш поширеним музичним інструментом в побуті. Особливо, якщо справа стосується виконання популярних музичних творів.

Фортепіано в 19 столітті

У 19 столітті фортепіано було значно вдосконалено і набуло широкого поширення завдяки численним талановитим майстрам і виробникам. У Росії виготовлення даних музичних інструментів було пов'язано в першу чергу з Петербургом.

Фортепіано ділиться на такі різновиди: рояль - з горизонтальним розташуванням струн, і піаніно - з вертикальним.

Серед різноманітних моделей фортепіано виділяються авторські роботи, які вражають як своїм яскравим звучанням, так і приголомшливим дизайнерським оформленням. Вони являють собою справжні дивовижні витвори мистецтва.

Вони являють собою справжні дивовижні витвори мистецтва

Багато сімей мріяли придбати собі в будинок цей приголомшливий музичний інструмент. Власне, як нині люди прагнуть придбати новий комп'ютер або ЖК-телевізор. Сьогодні ж ми маємо приголомшливу можливість, яка позбавляє нас від двох найбільших проблем, з якими стикалися наші предки, при покупці фортепіано. Мова, йде, звичайно ж, про електронний піаніно. сьогодні цифрове піаніно може використовуватися в навушниках і має набагато менші габарити, без втрати якості звучання.

Але в далеку епоху фортепіано завжди вважалося чимось особливим, витонченим. Воно привносив в будинок свою неповторну атмосферу. Особливо в той момент, коли ввечері всі члени сім'ї збиралися біля каміна на сімейну вечерю. І раптом невидима рука торкає клавіші - кімната миттєво перетворюється. Радісні обличчя в матовому висвітленні, накритий наїдками стіл, старовинний інтер'єр, злегка погойдуються штори, довгі тіні - все навколо охоплено спокійній мелодійністю. А музика звучить то голосніше і швидше, закликаючи поспішати кудись у далечінь, назустріч пригодам, то спокійна і м'яко, маючи в своєму розпорядженні до роздумів і неквапливому спілкуванню, то романтично і життєрадісно.

Той, хто блискуче володів грою на цьому музичному інструменті, в будь-якому будинку ставав почесним гостем і його часто просили зіграти найпопулярніші композиції.

Фортепіано і джаз

Ну а для джаз-виконавця фортепіано - такий інструмент, який володіє як недоліками, так і своїми перевагами. Піаніст здатний виконувати композиції двома руками, які працюють окремо один від одного. Це дозволяє відігравати грунд-біт і відразу ж вводити мелодію. Фортепіано може виступати як сольний інструмент.

Але, взявши акорд, або звук, музикант не може змінювати його тембр, гучність і висоту. А цей момент є дуже важливим в джазі. Тому джазовий клавішник виявляється зовсім в інших умовах, ніж духовий музикант. І він змушений вишукувати спеціальні прийоми і методики створення ефектів джазу. Дані методики засновані на двох особливих принципах, а їх першоджерела лежать в двох незалежних традиціях.

Першою з цих традицій є Гарлем-страйд-піано. Дана традиція зародилася на північному сході, який вельми збагатився після періоду Громадянської війни. А також в курортних зонах, що знаходяться поблизу північно-східних міст.

Особливою популярністю володіють «рент-паті». Спочатку ними були прийоми, що влаштовуються з метою збору грошей на оплату оренди. Орендар квартири пропонував різні недорогі закуски, напої і запрошував яскравого талановитого піаніста. Плата за вхід на дані заходи, як правило, становила кілька десятків центів. Ці вечірки пізніше набувають величезну популярність і перетворюються на справжні кабаре.

Приємного Вам прослуховування чарівних звучань фортепіано!

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача