Статьи

Флоренція скасувала вирок Данте Аліг'єрі

портрет Данте, Рєпін, фото visualphotos.com

Флоренція скасувала вирок Данте Аліг'єрі https://cdn.segodnya.ua/img/article/1136/98_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/1136/98_tn.jpg 2008-06-18T12: 50 : 15 + 03: 00 Світ Міська рада Флоренції скасували вирок, винесений 700 з гаком років тому самому знаменитому уродженцю цього міста - Данте Аліг'єрі.

За те, щоб виправдати Данте, проголосували 19 членів міської ради, в той час як проти висловилися п'ятеро. Мер Флоренції Леонардо Доменічі заявив, що політичні колізії, які стали причиною винесення поетові смертного вироку, залишилися далеко в минулому, зате його творчість вічно і становить гордість міста. "Прийняте рішення - важливий крок до повної реабілітації Данте", - зазначив він.

Опоненти мера, втім, дотримуються дещо іншої думки. Вони стверджують, що, якби не суворий вирок, що спричинив за собою вигнання, Данте ніколи не створив би свої великі твори.

Данте Аліг'єрі втік з Флоренції, де йому загрожувала смертна кара, в 1302 році. Після цього він протягом 20 років поневірявся по Італії, розділеної в ті часи на безліч маленьких держав, а в 1321 г. умер в Равенні. Саме у вигнанні великий поет написав свої найвизначніші твори, включаючи "Божественну комедію".

Причини, за якими Данте виявився у вигнанні, досить характерні для тих часів. Син знатного роду виявився втягнутий в політичну боротьбу між Папою і німецьким імператором за контроль над Італією. Поет виявив себе затятим прихильником ідеї незалежності Флоренції і в 1300 р у віці 35 років, був обраний пріором, тобто одним з правителів міста.

На жаль, заняття політикою не довели Данте до добра. Незабаром у Флоренції взяла гору партія його супротивників, які вирішили заарештувати незручного суперника. Поет став ховатися, тоді його спочатку засудили до двох років тюремного ув'язнення і виплати штрафу в розмірі 5 тис. Флоринів (що було на той час дуже великою сумою), а потім і зовсім постановили стратити. Після цього Аліг'єрі вважав за краще назавжди покинути рідне місто.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача