Статьи

ФЕСТИВАЛЬ - Ілля Островський: "Нам не захотів ніхто йти назустріч - ні артисти, ні публіка" - Звукі.Ру

Фестиваль Kubana припиняє своє існування. Про це Звукам повідомив незмінний організатор і натхненник open air, Ілля Островський.
Kubana проводилася в Краснодарському краї щорічно з 2009 року. Зусилля організаторів безумовно не пропадали дарма: у 2013 році фестиваль зібрав 200 тисяч гостей, що дозволяє віднести його до числа найбільших в Росії. Причому, не тільки найбільших, але і найбільш представницьких. Серед команд, які виступали на фестивалі в різні роки - Ляпис Трубецкой, Animal ДжаZ, Таргани !, Tracktor Bowling, Елізіум, а також Infected Mushroom, Korn, Gogol Bordello, Enter Shikari, The Prodigy, System of a Down, Bullet for My Valentine, Ska-P і багато інших.

Звуки зв'язалися з Іллею, щоб розпитати його про причини завершення амбіційного фестивального проекту.

Звукі.Ru: Ілля, чим продиктоване твоє рішення робити "Кубану" в останній раз? Що сталося?
Ілля Островський: Це довга історія і рішення, прийняте не в одну секунду. Останні 3-4 роки ми пливемо проти течії, всупереч правилам і канонам. У минулому році ми зіткнулися з величезною кількістю проблем абсолютно різного характеру, але з жодною з них я не планував мати справу в своєму житті. Фестиваль - це творчий процес. А коли в ці процеси втручаються різні зовнішні чинники - він втрачає сенс. Неможливо приносити радість людям, коли НЕ радієш сам! Я перестав радіти майже два роки тому. Думаю, що це стали помічати не тільки близькі мені люди, а й відвідувачі фестивалю.
Так чи інакше, в минулому році проблеми стосувалися мене особисто або фестивалю в цілому, а в цьому році додалися геополітичні складності, які точно вже не в моїх силах міняти!

Звукі.Ru: Яким чином на тобі позначилися проблеми геополітики?
Ілля Островський: Я можу відповісти однією фразою - на сьогоднішній день міжнародний музичний мультиформатний молодіжний фестиваль не потрібен Росії. Він не потрібен публіці і культурі в цілому. Це при тому, що влада Краснодарського краю нас підтримували і продовжують підтримувати.

Звукі.Ru: Якщо я правильно оцінюю ситуацію, всі проблеми і складності почалися зі знаменитого епізоду з Bloodhound Gang? Або раніше?
Ілля Островський: Ситуація з Bloodhound Gang - це привід. Вона не має відношення до фестивалю і давно забута, хоча, звичайно, осад залишився.

Звукі.Ru: А з чого складається це відчуття непотрібності?
Ілля Островський: Музика об'єднує людей, стирає кордони, расові та національні відмінності. Сьогоднішня ситуація в країні і світі спрямована в протилежний бік. Протистояння Росії та Заходу, поділ на "наші" і "не наші" цінності. Публіка відчуває це і більше не хоче танцювати під американо-європейські "дудки". Сьогодні, скоріше, фестиваль "Нашестя" набуває нових сенс і дихання.

Звукі.Ru: Чи немає у тебе відчуття, що ти залишаєш відвідувачів Куба з величезним розчаруванням?
Ілля Островський: Звичайно ж, є - досить прочитати коментарі "Вконтакте". Але цих відвідувачів недостатньо для того щоб фестиваль існував з економічної точки зору. Так, є досить велика фан-база, але це не 100 000 чоловік, а набагато менше. Це ще одна причина. В цьому році нам не захотів ніхто йти назустріч - ні артисти, ні публіка! Після величезного збитку, який фестиваль поніс в 2013 році, ніхто з російський музикантів не пішов нам на зустріч в фінансових питаннях - хіба що Noize MC і його продюсер Гриша Зорін дійсно підтримали мене. Це було по-людськи дико образливо - всі вони 5 років загоряли на Чорному морі, тусувалися і заробляли гроші. Один раз я запропонував їм просто позасмагати - це їх образило. Те ж саме і з глядачами. Все-таки трохи більше гостей, ніж я підозрював, любили "Кубану", як з'ясувалося, за Prodigy і System Of A Down.

Звукі.Ru: Напевно, тобі страшно гірко було зрозуміти, що спертися, крім як на себе, ні на кого.
Ілля Островський: Поруч зі мною була моя команда, близькі люди - вони мене підтримували. Хоча навіть мої родичі відмовляли мене проводити "Кубану" в цьому році. Це дійсно було легке божевілля. Але питання було принциповим - закритися в минулому році означало зламатися! Зараз же - це зважене моє власне рішення.

Звукі.Ru: А тобі не буде порожньо і нудно без фестивалю?
Ілля Островський: Буде, дуже! Але що я можу вдіяти? Фестиваль - це, в першу чергу, величезна праця і фінансові вкладення. Трудитися я готовий, а коштів більше немає. Мені не вдалася заробити мільйонів за ці 5 років, а все що було зароблено - згоріло в минулому році. Я сподівався, що скорочу витрати цього року за рахунок підтримки музикантів і глядачів. Але на жаль, так не сталося.

Звукі.Ru: Тобто в разі, якщо знайдуться спонсори та люди, які будуть готові стати співінвесторами "Куба", - фестиваль може все ж продовжити своє існування?
Ілля Островський: Не буває просто так абстрактних співінвесторів. "Кубана" в сьогоднішній ситуації - збитковий проект. Навіть спонсорські гроші (а їх з кожним роком через зміни в законодавстві все менше) не покривають всіх витрат. Виживати можна тільки за рахунок "зниження планки" - а цього робити ніяк не хочеться.

Звукі.Ru: Як зарубіжні учасники фестивалю оцінюють ситуацію в Росії?
Ілля Островський: Букинг зарубіжних артистів в Краснодарський край завжди був пов'язаний з купою проблем, - в першу чергу, логістичних. Неможливо пояснити артистам першого ешелону, чому вони повинні з європейського турово автобуса пересісти в літак і з двома пересадками полетіти на "край світу", за їхніми уявленнями. А зараз десь в районі цього "краю світу" йде війна, а ще поруч невизнаний західними країнами Крим. Машина пропаганди працює безвідмовно в будь-якій країні! Хтось відмовляється їхати, хтось подвоює гонорар, хтось "зіскакує" в останній момент. Знову ж, глядачі не готові це сприймати як даність.

Звукі.Ru: Чи були турне, які зірвалися в цьому році?
Ілля Островський: Після серії відмов від зарубіжних артистів, я раптом несподівано отримав відмову від російського учасника однієї з "секретних вечірок" "Куба-2014". Це мене остаточно підкосило, зламавши всю концепцію. Думаю ми вирулимо ситуацію, але удар був найсильніший!

Звукі.Ru: Чи не думаєш ти, що твоєму прикладу послідують організатори інших фестивалів?
Ілля Островський: Складно сказати. Все-таки в Москві ситуація дещо по-іншому. Інша аудиторія, інший менталітет, немає Криму та війни під боком. У Москву закордонні артисти їдуть з більшою охотою.

Звукі.Ru: Мені все ж хочеться вірити, що ти знайдеш рішення і повернеш слухачам їх улюблену "Kubana". Що б ти хотів сказати зараз колегам-промоутерам і глядачам?
Ілля Островський: Ми виконали свою місію. "Кубана" відкрила двері багатьом зарубіжним артистам в регіони, чим активно користуються мої колеги. Ми виростили покоління молоді, яке поїхало на фестивалі в Європу. Зрештою, ми дали поштовх фестивального руху в Росії в цілому. Сподіваюся, рано чи пізно хтось зробить краще - або хоча б повторить!

Що сталося?
Або раніше?
Але що я можу вдіяти?
Що б ти хотів сказати зараз колегам-промоутерам і глядачам?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача