Статьи

ФЕСТИВАЛЬ - Ілля Островський: "Нам не захотів ніхто йти назустріч - ні артисти, ні публіка" - Звукі.Ру

Фестиваль Kubana припиняє своє існування. Про це Звукам повідомив незмінний організатор і натхненник open air, Ілля Островський.
Kubana проводилася в Краснодарському краї щорічно з 2009 року. Зусилля організаторів безумовно не пропадали дарма: у 2013 році фестиваль зібрав 200 тисяч гостей, що дозволяє віднести його до числа найбільших в Росії. Причому, не тільки найбільших, але і найбільш представницьких. Серед команд, які виступали на фестивалі в різні роки - Ляпис Трубецкой, Animal ДжаZ, Таргани !, Tracktor Bowling, Елізіум, а також Infected Mushroom, Korn, Gogol Bordello, Enter Shikari, The Prodigy, System of a Down, Bullet for My Valentine, Ska-P і багато інших.

Звуки зв'язалися з Іллею, щоб розпитати його про причини завершення амбіційного фестивального проекту.

Звукі.Ru: Ілля, чим продиктоване твоє рішення робити "Кубану" в останній раз? Що сталося?
Ілля Островський: Це довга історія і рішення, прийняте не в одну секунду. Останні 3-4 роки ми пливемо проти течії, всупереч правилам і канонам. У минулому році ми зіткнулися з величезною кількістю проблем абсолютно різного характеру, але з жодною з них я не планував мати справу в своєму житті. Фестиваль - це творчий процес. А коли в ці процеси втручаються різні зовнішні чинники - він втрачає сенс. Неможливо приносити радість людям, коли НЕ радієш сам! Я перестав радіти майже два роки тому. Думаю, що це стали помічати не тільки близькі мені люди, а й відвідувачі фестивалю.
Так чи інакше, в минулому році проблеми стосувалися мене особисто або фестивалю в цілому, а в цьому році додалися геополітичні складності, які точно вже не в моїх силах міняти!

Звукі.Ru: Яким чином на тобі позначилися проблеми геополітики?
Ілля Островський: Я можу відповісти однією фразою - на сьогоднішній день міжнародний музичний мультиформатний молодіжний фестиваль не потрібен Росії. Він не потрібен публіці і культурі в цілому. Це при тому, що влада Краснодарського краю нас підтримували і продовжують підтримувати.

Звукі.Ru: Якщо я правильно оцінюю ситуацію, всі проблеми і складності почалися зі знаменитого епізоду з Bloodhound Gang? Або раніше?
Ілля Островський: Ситуація з Bloodhound Gang - це привід. Вона не має відношення до фестивалю і давно забута, хоча, звичайно, осад залишився.

Звукі.Ru: А з чого складається це відчуття непотрібності?
Ілля Островський: Музика об'єднує людей, стирає кордони, расові та національні відмінності. Сьогоднішня ситуація в країні і світі спрямована в протилежний бік. Протистояння Росії та Заходу, поділ на "наші" і "не наші" цінності. Публіка відчуває це і більше не хоче танцювати під американо-європейські "дудки". Сьогодні, скоріше, фестиваль "Нашестя" набуває нових сенс і дихання.

Звукі.Ru: Чи немає у тебе відчуття, що ти залишаєш відвідувачів Куба з величезним розчаруванням?
Ілля Островський: Звичайно ж, є - досить прочитати коментарі "Вконтакте". Але цих відвідувачів недостатньо для того щоб фестиваль існував з економічної точки зору. Так, є досить велика фан-база, але це не 100 000 чоловік, а набагато менше. Це ще одна причина. В цьому році нам не захотів ніхто йти назустріч - ні артисти, ні публіка! Після величезного збитку, який фестиваль поніс в 2013 році, ніхто з російський музикантів не пішов нам на зустріч в фінансових питаннях - хіба що Noize MC і його продюсер Гриша Зорін дійсно підтримали мене. Це було по-людськи дико образливо - всі вони 5 років загоряли на Чорному морі, тусувалися і заробляли гроші. Один раз я запропонував їм просто позасмагати - це їх образило. Те ж саме і з глядачами. Все-таки трохи більше гостей, ніж я підозрював, любили "Кубану", як з'ясувалося, за Prodigy і System Of A Down.

Звукі.Ru: Напевно, тобі страшно гірко було зрозуміти, що спертися, крім як на себе, ні на кого.
Ілля Островський: Поруч зі мною була моя команда, близькі люди - вони мене підтримували. Хоча навіть мої родичі відмовляли мене проводити "Кубану" в цьому році. Це дійсно було легке божевілля. Але питання було принциповим - закритися в минулому році означало зламатися! Зараз же - це зважене моє власне рішення.

Звукі.Ru: А тобі не буде порожньо і нудно без фестивалю?
Ілля Островський: Буде, дуже! Але що я можу вдіяти? Фестиваль - це, в першу чергу, величезна праця і фінансові вкладення. Трудитися я готовий, а коштів більше немає. Мені не вдалася заробити мільйонів за ці 5 років, а все що було зароблено - згоріло в минулому році. Я сподівався, що скорочу витрати цього року за рахунок підтримки музикантів і глядачів. Але на жаль, так не сталося.

Звукі.Ru: Тобто в разі, якщо знайдуться спонсори та люди, які будуть готові стати співінвесторами "Куба", - фестиваль може все ж продовжити своє існування?
Ілля Островський: Не буває просто так абстрактних співінвесторів. "Кубана" в сьогоднішній ситуації - збитковий проект. Навіть спонсорські гроші (а їх з кожним роком через зміни в законодавстві все менше) не покривають всіх витрат. Виживати можна тільки за рахунок "зниження планки" - а цього робити ніяк не хочеться.

Звукі.Ru: Як зарубіжні учасники фестивалю оцінюють ситуацію в Росії?
Ілля Островський: Букинг зарубіжних артистів в Краснодарський край завжди був пов'язаний з купою проблем, - в першу чергу, логістичних. Неможливо пояснити артистам першого ешелону, чому вони повинні з європейського турово автобуса пересісти в літак і з двома пересадками полетіти на "край світу", за їхніми уявленнями. А зараз десь в районі цього "краю світу" йде війна, а ще поруч невизнаний західними країнами Крим. Машина пропаганди працює безвідмовно в будь-якій країні! Хтось відмовляється їхати, хтось подвоює гонорар, хтось "зіскакує" в останній момент. Знову ж, глядачі не готові це сприймати як даність.

Звукі.Ru: Чи були турне, які зірвалися в цьому році?
Ілля Островський: Після серії відмов від зарубіжних артистів, я раптом несподівано отримав відмову від російського учасника однієї з "секретних вечірок" "Куба-2014". Це мене остаточно підкосило, зламавши всю концепцію. Думаю ми вирулимо ситуацію, але удар був найсильніший!

Звукі.Ru: Чи не думаєш ти, що твоєму прикладу послідують організатори інших фестивалів?
Ілля Островський: Складно сказати. Все-таки в Москві ситуація дещо по-іншому. Інша аудиторія, інший менталітет, немає Криму та війни під боком. У Москву закордонні артисти їдуть з більшою охотою.

Звукі.Ru: Мені все ж хочеться вірити, що ти знайдеш рішення і повернеш слухачам їх улюблену "Kubana". Що б ти хотів сказати зараз колегам-промоутерам і глядачам?
Ілля Островський: Ми виконали свою місію. "Кубана" відкрила двері багатьом зарубіжним артистам в регіони, чим активно користуються мої колеги. Ми виростили покоління молоді, яке поїхало на фестивалі в Європу. Зрештою, ми дали поштовх фестивального руху в Росії в цілому. Сподіваюся, рано чи пізно хтось зробить краще - або хоча б повторить!

Що сталося?
Або раніше?
Але що я можу вдіяти?
Що б ти хотів сказати зараз колегам-промоутерам і глядачам?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.