Статьи

Фейкові акаунти в соціальних мережах: як виявити і захиститися

 1. Що таке фейковий акаунти і в чому їх небезпека
 2. 2016 рік. Владивосток
 3. Види фейковий акаунтів
 4. Що робити
 5. Як ідентифікувати фальшиві профілі
 6. Рада 1. Увімкніть здоровий глузд
 7. Порада 2. Увага на фото
 8. Порада 3. Вивчаємо особисту інформацію
 9. Рада 4. Аналізуємо активність
 10. Рада 5. Увага на друзів
 11. Рада 6. Особистий контакт
 12. Рада 7. Використовуйте спеціальні сервіси
 13. підводимо підсумки

Прості способи дізнатися шахрая за фейковий аккаунтом, зберігши свої гроші і репутацію

Прості способи дізнатися шахрая за фейковий аккаунтом, зберігши свої гроші і репутацію.

Як тільки з'явилися соцмережі, їх наповнили сотні фейковий акаунтів «Брітні Спірс», «Біллів Гейтсів» і «Філіппов Кіркоровим». Спочатку їх творці по більшій мірі просто розважалися, але практично відразу це переросло в масштабний тіньовий бізнес, адже акаунти знаменитостей швидко набирали передплатників, і їх можна було вигідно продавати. Крім того, попитом користувалися «мертві душі» для наповнення груп. Так, до 2012 року кількість ботів в групах великих компаній ВКонтакте досягло 76% . Тому адміністрації соцмереж почали активну боротьбу з фейк, і сьогодні ситуація не настільки плачевна, як раніше, але все ж фейків вистачає, і вони приносять чимало проблем бізнесу.

Як виявити фейковий акаунти в Instagram, ВКонтакте, Twitter та інших соціальних мережах? Чи можна (і чи варто) від них захиститися? Саме про це сьогодні піде мова.

Що таке фейковий акаунти і в чому їх небезпека

2012 рік, США

67-річний пенсіонер Мерль Батлер виграє в лотерею $ 218,6 млн. І буквально відразу в Instagram з'являються десятки акаунтів з пропозицією підписатися на канал, причому першим передплатникам «Мерль Батлер» пропонував $ 1000 - мовляв, я виграв стільки грошей, не знаю, що з ними робити, і хочу ними поділитися зі світом. Дивно, але після п'яти років псевдоаккаунти Мерль Батлер з'являються знову і знову:

Якщо користувачі просто підпишуться на стрічку, це не біда. А якщо дійсно вирішать, що їм випав один шанс на мільйон, і відправлять SMS або контактні дані ...

2016 рік. Владивосток

Соцмережі облетіла новина, що в місті відкривається кафе Starbucks. Менш ніж за добу на «офіційну» сторінку в Instagram підписалося майже 1,5 тис. Осіб. Першим 8 тисячам передплатників, які зробили репост, обіцяли три безкоштовних кави. За фактом же кафе не відкривалося, і новина виявилася «качкою». Очевидно, що творці аккаунта хотіли набрати передплатників, перейменувати і швидко продати його.

Таких прикладів безліч. згідно з дослідженням Business Insider , В Instagram 8% акаунтів фейковий. У Facebook загальна кількість таких акаунтів - близько 81 млн , Або 4,1% від загальної кількості профілів. Цифри чималі, особливо якщо врахувати, що за кожним профілем варто реальна людина, що переслідує корисливі мотиви.

Види фейковий акаунтів

Фальшиві акаунти можна розділити на кілька видів:

 • Боти. Це профілі, які зазвичай створюються для просування сайту або сервісу. Також ботами наповнюють групи з метою створення ефекту масовості. Боти не приносять користі для вашого облікового запису, вони спамлять в стрічці і можуть бути джерелом поширення шкідливої ​​інформації.
 • «Розумні» боти. На відміну від звичайних ботів, вони коментують пости, публікують корисний контент, беруть участь в опитуваннях і проявляють інші види активності. Але все це робиться не просто так, а з конкретною метою - просування ресурсу, продукту або ідеї.
 • Псевдоботи. Сюди відносяться профілі реальних людей, які не виявляють активності в ваш обліковий запис (і навряд чи виявлять її в майбутньому). Такі користувачі додаються в друзі всім підряд в надії засвітитися в стрічці рекомендацій і залучити трафік в свою групу. Для вас такі «друзі» не приносять користі.
 • Фейки. Це підроблені профілі реальних людей або компаній. Вони створюються з метою накрутки передплатників, компрометації людини або бренду, або шахрайського заробітку. Фейки небезпечні тим, що через них може постраждати ваша репутація (якщо хтось створює аккаунт нібито від вашого імені) або ви можете втратити гроші (наприклад, якщо замовите рекламу в подібному акаунті).

Що робити

Ось основні причини виявляти і видаляти фальшиві аккаунти:

 • фейки - не ваші клієнти, вони не куплять товар і не замовлять послугу, вони не будуть вам корисні в групі;
 • погіршуються показники ефективності SMM-кампаній через те, що «мертві душі» просто не реагують на маркетингові зусилля з вашого боку, якими б геніальними вони не були. В результаті нереально об'єктивно оцінити якість роботи в SMM-напрямку;
 • фейки і боти регулярно створюють спамние повідомлення з пропозиціями підписатися, завантажити, заробити, що перевантажує стрічку і заважає роботі.

Як ідентифікувати фальшиві профілі

Соцмережі істотно просунулися в боротьбі з накрутками і шахрайськими діями. Багато з них ввели механізм верифікації за номером телефону або кредитну картку і перевірки існування акаунта.

У Twitter верифіковані акаунти позначені спеціальним значком:

У Twitter верифіковані акаунти позначені спеціальним значком:

Аналогічний значок мають підтверджені профілі в Instagram:

Аналогічний значок мають підтверджені профілі в Instagram:

Не відстає і ВКонтакте - в 2017 році тут теж запрацював механізм верифікації:

Не відстає і ВКонтакте - в 2017 році тут теж запрацював механізм верифікації:

Отже, перш за все, звертайте увагу на верифікацію - якщо вона пройдена, то аккаунт справжній. Але далеко не всі верифікують профілі. Як же бути в цьому випадку?

Рада 1. Увімкніть здоровий глузд

Припустимо, ви хочете знайти офіційну сторінку ВКонтакте Дмитра Медведєва. Перед вами два варіанти:

Яка сторінка справжня? Очевидно, що друга. Ну не може у Медведєва бути 12 тисяч передплатників ... І не може Медведєв написати на своїй сторінці «Зв'язок з народом» і «Скільки буде лайків на цьому пості, стільки грошей ти заробиш за цей місяць» ...

У випадку з дуже відомими особистостями часто досить поверхневого аналізу, щоб ідентифікувати фейк. А ось з не настільки розкрученими профілями все складніше.

Порада 2. Увага на фото

У реальних профілях люди зазвичай викладають свої фотографії, причому не відразу, а поступово. Збережіть на комп'ютер фото з профілю і перевірте його унікальність за допомогою Пошуку по картинках Google або сервісу tineye.com . Якщо фото зустрічається в різних профілях і на різних сайтах, то, швидше за все, перед вами фейк:

Порада 3. Вивчаємо особисту інформацію

У фальшивих профілях часто не заповнена особиста інформація або вказані тільки деякі дані. Звертайте увагу не тільки на наявність даних в профілі, але і їх суть. Так, може бути вказано, наприклад, рік народження 1953 а рік закінчення школи - одна тисяча дев'ятсот дев'яносто п'ять.

Рада 4. Аналізуємо активність

Радимо почитати коментарі і вивчити стрічку. Фальшиві профілі наповнюються швидко, і десятки постів можуть з'явитися протягом пари днів. В реальних умовах це малоймовірно. Фейки залишають однотипні коментарі - зазвичай це якийсь спам або тиражований текст.

Фейки підписуються на всіх підряд, і якщо кількість друзів перевалює за 5-7 тисяч, то навряд чи перед вами реальний користувач.

Рада 5. Увага на друзів

Буває, що творці фейків непогано працюють над тим, щоб замаскувати профіль під реальну людину. В цьому випадку зверніть увагу на друзів - до них руки можуть не дійти, і саме по ним можна ідентифікувати бота.

Рада 6. Особистий контакт

Це хороший спосіб перевірити, хто стоїть за членством. Припустимо, якщо до вас додається людина з вашого міста, поставте йому запитання, відповідь на який може знати тільки місцевий житель. Боти або відповідають однотипно ( «Не хочете додавати, не додавайте»), або взагалі не відповідають.

Рада 7. Використовуйте спеціальні сервіси

Вручну перевіряти кожен аккаунт занадто багато роботи. Якщо у вас 200-300 передплатників, то це посильне завдання. А як бути, якщо кількість друзів вимірюється тисячами? У цьому випадку допомагають спеціальні сервіси, які за певними критеріями знаходять фейковий акаунти.

Ось деякі з них:

 • для Twitter: Fakers App, Twitter Audit;
 • для ВКонтакте: AntiDogs, VkBot;

А в Webartex кожна майданчик проходить двоетапну модерацію - автоматичну і ручну. Користуючись послугами платформи, рекламодавець може бути впевнений в тому, що реклама буде розміщена тільки в оригінальних спільнотах ВКонтакте і в акаунтах Twitter, або Webartex поверне всі витрачені на публікацію гроші.

 • для Facebook: розширення для Chrome FAKE FB, FB Checker;
 • для Instagram: FollowerCheck, FameAudit.

При використанні цих або інших сервісів радимо перед видаленням друзів все ж переглядати їх профілі - сервіси часом помиляються, і ви можете втратити реальних передплатників.

підводимо підсумки

Фальшиві акаунти не тільки розсилають спам і псують статистику SMM-кампаній, а й несуть реальну небезпеку: вони поширюють незаконну інформацію, завдають шкоди репутації або шахрайським шляхом виманюють гроші. Саме тому такі профілі треба виявляти і відразу звертатися до адміністрації соцмережі, щоб їх забанили.

Бажано ще на етапі додавання в друзі моніторити профілі на предмет їх «реальності». Крім того, періодично «чистите» свої групи від просочилися ботів і фейків. Благо широкий арсенал інструментів дозволяє це зробити без особливих зусиль. Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви будете впевнені в якості спільноти і збережіть бюджет.

Як виявити фейковий акаунти в Instagram, ВКонтакте, Twitter та інших соціальних мережах?
Чи можна (і чи варто) від них захиститися?
Як же бути в цьому випадку?
А як бути, якщо кількість друзів вимірюється тисячами?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача