Статьи

Емулятор Windows Phone для комп'ютера. Запускаємо на віртуальній машині

  1. Де взяти емулятор Windows Phone?
  2. Навіщо запускати Windows Phone 8.1 на виртуалке?
  3. Як встановити Windows Phone на віртуальну машину
  4. Управління Windows Phone на віртуальній машині

Для початку коротка вступна, передісторія, так би мовити.

Поступив, значить, запит від клієнта «підняти» VPN. Та не простий, а такий, щоб можна було підключатися з будь-яких пристроїв і в першу чергу з мобільних. Особливо цікавив клієнта Windows Phone, оскільки у нього саме такий.

У мобільних пристроях є нативні (тобто «рідні», вбудовані в ОС) VPN-клієнти, але вони підтримують підключення до VPN IPsec, по протоколу IKEv2 . Тому на linux-сервері клієнта був налаштований саме такий VPN, за допомогою Strongswan. Налаштували підключення з Android, IOS і зі звичайною деськтопной Windows - все працює.

А клієнт зі свого віндофона підключитися не може, хоч застрелити. Тиждень билися. А це ж ще потрібно тестувати, а віндофона, зрозуміло, немає ні у мене, ні у колеги, з яким це все піднімали. На тестування доводиться смикати самого клієнта. А це час, це незручність для клієнта. Став шукати можливість запустити емулятор Windows Phone. Виявилося така можливість є, але тільки під вінду - є емулятор для розробників додатків під Windows Phone. А у мене Linux на робочому ноутбуці.

Подумалося, що можна запустити віртуальну машину c Windows 10 , Наприклад, а в ній цей емулятор. Але це не спрацювало, бо тулку зажадав підтримки Hyper-V, якого звичайно ж на віртуальній машині не буде. Для цього потрібно встановити Windows на «залізо» - що мені не підходить.

Для цього потрібно встановити Windows на «залізо» - що мені не підходить

Де взяти емулятор Windows Phone?

Пошукав трохи, виявив що можна запустити цей емулятор без зайвої ОС, відразу на віртуальній машині. Ось і ділюся з вами.

Ідея проста. Потрібно створити віртуальну машину і підключити до неї замість диска вже готовий образ VHD (Віртуального диска) з Windows Phone 8.1 на борту. Благо цей образ можна висмикнути з офіційного емулятора WP 8.1 від Microsoft.

Навіщо запускати Windows Phone 8.1 на виртуалке?

Ну якщо, наприклад, як в моєму випадку - ви працюєте з під Linux або MacOS. Або якщо вам потрібно надати доступ до однієї системи з віндофоном для декількох розробників по мережі. Або вам потрібно ще якісь збочення на зразок, прости хоспаде, запуску бота на смартфоні з Віндовс ... Загалом, мало ли. Та й взагалі, це наше true' шлях - запускати з якомога меншими «милицями» якими в нашому випадку за замовчуванням є сама по собі Windows.

Як встановити Windows Phone на віртуальну машину

Отже, з теорією розібралися, настав час приступати. Для початку знадобиться встановити Virtualbox .

Процес наочно показаний ось в цьому відео. Але тут крім самої установки і запуску також показаний процес вилучення VHD з тулкіта від MS.

Нам потрібно створити машину з Windows 8.1 (32-bit). При виборі в списку ОС вона може бути без вказівки битности.

Коли Virtualbox почне запитувати про диск - вибирайте варіант - існуючий.

Далі вибираємо той самий файл, який був завантажений за посиланням і розпакований. У моєму випадку він був об'ємом близько 1,8 Gb.

Після створення заходимо в налаштування і виставляємо 1 Gb оперативної пам'яті (можна було поставити відразу) і 2 ядра процесора (CPU).

Тепер все готово, запускаємо і все

Управління Windows Phone на віртуальній машині

При запуску на виртуалке включається клавіатура. ось інформація про маппинге клавіш для управління віндофоном з клавіатури .

Активується по pgUp або Pause / Break. Але нічого путнього з наявними клавішами зробити не вдається. Потрібно управляти пальцем.

А ось з цим велика проблема, якщо у вас не touch-пристрій. Тому що запустити то її не проблема, але чим туди тикати - це питання.

Тому як курсора миші звичайно ж ви не побачите. Хоча миша цілком собі працює, але керувати доведеться «навпомацки». А це дуже складно і довго. Як вирішити цю проблему я не розібрався. В результаті навіть не зміг протестувати то що збирався.


В результаті навіть не зміг протестувати то що збирався

Весь мій прогрес - за годину я дістався до налаштувань VPN і його включення.

Але як створити профіль або вже тим більше підключитися - це я не подужав. Кинув баловство і переключився на інші завдання. Якщо знаєте як вирішити це питання - розкажіть будь ласка, буду

Де взяти емулятор Windows Phone?
На виртуалке?
Де взяти емулятор Windows Phone?
На виртуалке?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача