Статьи

Дзвінки по VoIP без комп'ютера

ОБЛАДНАННЯ

Не секрет, що IP-телефонія стрімко перетворюється на все більш популярний спосіб зв'язку для корпоративних клієнтів і приватних користувачів. Однак масовому розвитку подібної послуги заважає чисто технічне обмеження: для зв'язку через Мережу необхідний комп'ютер і голосова гарнітура (як варіант - мобільні Skype-телефони, см. PC Week / RE Mobile, N 10/2006, с. 8, або гібридні термінали з підтримкою голосового зв'язку за технологією VoIP, см. PC Week / RE, N 5/2007, с. 20). Свій спосіб вирішення проблеми представила на виставці "Связь-Експокомм-2007" компанія Panasonic, випустивши серію гібридних телефонних апаратів стандарту DECT під назвою Globarange і обіцяє забезпечити їх власникам доступ до VoIP-сервісу joip за допомогою компанії Deltathree.

У серію Globarange входять два термінали - BB-GT1540 (160 дол.) І BB-GT1520 (140 дол.), Що розрізняються лише наявністю у першого з них складальної клавіатури на базовому блоці. Обидва пристрої сумісні з цифровими гібридними IP-АТС Panasonic серії KX-TDA, підтримують визначник номера і список викликів на 50 абонентів, укомплектовані цифровим автовідповідачем, мають у своєму розпорядженні телефонним довідником на 100 чоловік і функцією повторного набору на 10 номерів. Спеціально для домашніх користувачів в термінали інтегровані 16-голосна поліфонія і функція вибору підсвічування екрану і мелодій дзвінка (для корпоративних користувачів подібні можливості зайві). Дисплеї у цих моделей - монохромні з дозволом 103х65 пікселів. Заявлені параметри по ємності акумуляторної батареї - 14 днів в режимі очікування і 5 годин у режимі розмови.

Нові моделі від Panasonic зроблені двохлінійні - це значить, що вони можуть підключатися не тільки до наявних у звичайній наземній телефонної лінії (коннектер RJ-11), а й до мережі Інтернет по Ethernet-кабелю (порт RJ-45). На жаль, адаптера Wi-Fi, за допомогою якого можна було б підключити подібний термінал до точки доступу, встановленої будинку або в офісі, не передбачено, і найближчим часом він не з'явиться.

Моделі будуть цікаві тим споживачам, які здійснюють велику кількість далеких дзвінків, - протягом трьох років з моменту реєстрації в Мережі дзвінки між VoIP-терміналами для них будуть безкоштовними. У комплекті поставки терміналу користувач отримає також CD з програмною версією телефону, що дозволить йому, перебуваючи, наприклад, у відрядженні, дзвонити додому або в офіс з ноутбука, сплачуючи при цьому лише інтернет-трафік.

Гібридний термінал BB-GT1540

Мінімальна швидкість каналу, якої буде достатньо для того, щоб зробити дзвінок, становить 256 кбіт / с - це досить велика цифра, якщо врахувати, що багато пристроїв можуть здійснювати передачу даних при швидкості каналу в 32-64 кбіт / с. Судячи з підходу компанії-виробника до подібного проекту (користувачам будуть пропонуватися термінали, які зможуть працювати тільки з одним сервіс-провайдером, абсолютно невідомим в Росії), Panasonic має намір створити свою власну VoIP-мережу на противагу Skype (в глобальному масштабі) і SipNet ( в масштабі Росії), припускаючи, що зможе завоювати якщо не глобальний ринок, то нішу для телефонів DECT (за оцінками компанії, це 4-4,2 млн. користувачів на кінець 2006 р). Подібне завдання, правда, є досить непростою при тому, що компанія Deltathree працює тільки з Panasonic і не робить аналогічної послуги іншим виробникам устаткування. Потрібно також відзначити, що для перекладу приватних користувачів в нову мережу їм як мінімум необхідно надати російський телефонний номер, чого Panasonic обіцяти поки не може навіть до початку офіційних продажів терміналів, яке планується на серпень 2007 року (відсутній локальний російський оператор зв'язку в якості сервіс -провайдер).

За запевненням представників компанії-виробника, термінали не вимагають ніяких складних налаштувань і відповідають відомої концепції Plug & Play - готові до роботи відразу ж після підключення електроживлення і ліній зв'язку. До початку продажів терміналів буде визначена вартість вихідних дзвінків на номери телефонних мереж загального користування та номери мобільних операторів зв'язку. Швидше за все, їх буде три - безлімітні дзвінки, тариф з певною кількістю включених хвилин і звичайна "повременка" (оплата за кожну хвилину розмов).

Версія для друку

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача