Статьи

Dr.Web: Користувачам Android заважають банери-вимагачі

Компанія "Доктор Веб" - провідний російський розробник засобів інформаційної безпеки - фіксує зростання звернень користувачів мобільних пристроїв, що працюють під управлінням операційної системи Android. При перегляді деяких веб-сайтів вікно браузера раптово блокується банером, що вимагає відправити на короткий номер платне СМС-повідомлення.

Натискання на кнопку "Скасувати" зазвичай не призводить до відключення банера, а перезапуск браузера в деяких випадках викликає його повторна поява. Приклад подібного блокуючого вікна показаний нижче:

В даному випадку мова йде про давно відомої і широко поширеною проблеми, з якою вже стикалися користувачі інших операційних систем. Даний банер виводиться на екран не який-небудь троянської програмою, а вбудованим в переглядається користувачем веб-сторінку сценарієм, написаним на мові JavaScript. Саме з цієї причини антивірусне ПЗ не реагує на його появу.

Оскільки вікно-вимагач блокує нормальну роботу браузера, користувач позбавляється можливості відкрити інші веб-сторінки або завершити роботу браузера штатними засобами. Крім того, на мобільних пристроях із слабкою апаратної конфігурацією виконання скрипта може привести до зависання операційної системи. У ряді випадків не допомагає ні перезапуск браузера, ні навіть перезавантаження апарату, оскільки деякі браузери за замовчуванням відкривають останню завантажену в них веб-сторінку, що призводить до повторної появи вікна-здирника.

У разі якщо на екрані вашого пристрою виник подібний банер, ми рекомендуємо вивантажити процес запущеного в операційній системі браузера, для чого слід перейти до системного аплету "Налаштування", відкрити вікно "Додатки", "Управління додатками", потім активізувати вкладку "Працюючі", вибрати в списку процес запущеного в операційній системі браузера, натиснути на його значок і скористатися кнопкою "Зупинити". Крім того, рекомендується натиснути на кнопку "Очистити кеш", щоб видалити шкідливий скрипт з кешу браузера. Також можна встановити на вашому пристрої Диспетчер завдань для ОС Android сторонніх розробників або включити в налаштуваннях браузера функцію блокування спливаючих вікон.

Оскільки дана проблема актуальна для різних операційних систем, адреси містять подібні сценарії сайтів додані в бази батьківського контролю ПО Dr.Web і списки сайтів, що поширюють віруси.

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача