Статьи

Довго завантажується Windows на комп'ютері або ноутбуці.

  1. Програмні причини довгої завантаження Windows
  2. Технічні причини довгої завантаження Windows:
  3. Несправність жорсткого диска (поява бед секторів та інших помилок HDD).

У цій статті розглянемо як визначити причини довгої завантаження Windows або інших додатків, а також методи їх усунення.

Умовно поділити їх можна на програмні або технічні.

Програмні причини довгої завантаження Windows

Розташуємо програмні неполадки Windows в порядку убування за частотою їх виникнення:

  • зараження Windows вірусами
  • мало вільного місця на логічних дисках (бажано залишати вільними мінімум 10% на системному диску C: і 5% на інших логічних дисках).
  • сміття в реєстрі Windows
  • фрагментація жорсткого диска
  • «Важкий» антивірус (у старих комп'ютерів), який використовує багато системних ресурсів
  • зайві підключення служби Windows і ін.

Про методи виявлення і усунення даних несправностей можна прочитати в статті на нашому сайті: « Як почистити Windows від сміття. «, АЛЕ найрадикальнішим і дієвим методом« лікування »довгої завантаження операційної системи, є повна перевстановлення Windows з попередніми тестом збережених даних на віруси на інших логічних дисках. Перевстановлення з форматуванням може зайняти на порядок менше часу ніж лікування і дефрагментації.

Технічні причини довгої завантаження Windows:

Малопотужне обладнання ПК або ноутбука для обраної версії Windows

Перед установкою Windows обов'язково переконайтеся, що потужності Вашого обладнання вистачить для нормальної роботи Windows. Навіть якщо «залізо» «в притирання» задовольняє мінімальні вимоги заявлені компанією Microsoft, це не означає що все буде швидко працювати. Після установки Windows доустанавливать ряд додаткових програм, які «з'їдають» частину ресурсів (антивірус, Skype, Viber, uTorrent і ін.) І уповільнюють завантаження і роботу операційної системи.

Симптоми роботи Windows з малопотужним обладнанням: комп'ютер або ноутбук не тільки повільно завантажується, але і працює, постійно підвисає. Крім того дуже «важко» програється онлайн відео, «рве» картинку в іграх (мала частота кадрів).

Методи рішення: зробити апгрейд обладнання (купити потужніший процесор, додати оперативної пам'яті) або поставити менш вимогливу операційну систему Windows (наприклад, Windows XP замість Windows 7, або Windows мінімальна замість Windows максимальна).

Несправність жорсткого диска (поява бед секторів та інших помилок HDD).

Якщо у Вас досить потужна машина, але після переустановлення операційної системи, завантаження все одно відбувається дуже повільно. Крім того часто блимає індикатор роботи жорсткого диска на системному блоці або ноутбуці, найімовірніше у вас проблеми з жорстким диском. Точно виявити дану несправність можна тільки за допомогою спеціальних утиліт (програм) типу Victoria 3.52 (завантажуються під DOS) - найбільш точна, Victoria 4.46 (завантажуються під Windows), HD Tune, HDD Scan і ін.

Симптоми несправності жорсткого диска: Завантаження Windows відбувається довго, але зазвичай різний час. Наприклад, на моїй практиці, час завантаження Windows 8.1 коливалося від 20секунд до 3х хвилин, при перевстановлення на нормальний жорсткий диск, час завантаження не перевищує 7 секунд. Крім того, можуть довго загружатся додатки, але після першого запуску працюють нормально. Бувають вильоти «синього екрану смерті» (BSoD). При сильних пошкодженнях жорсткого диска, при «підвантаження» будь-яких даних під час роботи Windows підвисає курсор мишки.

Методи рішення: лікування (відновлення) за допомогою соотвествующих спец.утіліт, ми рекомендуємо Victoria 3.52 (під DOS) або HDD Regenerator, детальніше в нашій статті « Відновлення битих секторів жорсткого диска (Victoria 3.52 (DOS) і HDD Regenerator) «. Якщо відновити сектора жорсткого диска неможливо, бажано замінити його на новий якомога швидше, щоб уникнути втрати важливих даних.

Несправність системи охолодження комп'ютера або ноутбука.

Бували випадки, коли у людей клинило кулер системи охолодження (частіше в ноутбуках), або вона повністю забивалася пилом, але користувач не звертаючи уваги намагався користуватися ним далі, при цьому щиро шкодуючи чому ЦЕ Г ... Про глючить ??. Обов'язково стежте за справністю і чистотою системи охолодження, а так же станом термопасти. Слідкуйте за температурним режимом процесора і частотою обертання кулерів, наприклад за допомогою програми AIDA64 Extreme Edition (вкладка «Комп'ютер -> Датчики»).

Симптоми несправності системи охолодження комп'ютера або ноутбука: Зазвичай перша (холодна) завантаження відбувається нормально, але після нетривалого часу роботи все починає «глючити», додатки довго завантажуються і повільно працюють. При цьому перезавантаження Windows не допомагає, крім того 2-я і наступні перезавантаження відбуваються довше першої. Температура корпусу, якщо це ноутбук, явно підвищена. Часто спостерігається нехарактерний зі звуком виконання кольорів, або взагалі не чути, при повній зупинці, або кулер гуде намагаючись охолодити надто гарячий радіатор системи охолодження. Бувають перезавантаження системи при іграх або інших навантаженнях на операційну систему.

Методи рішення: провести чистку систем охолодження комп'ютера або ноутбука, заміну термопасти. При несправності кулера або термотрубкі (в ноутбуках), провести їх заміну. Статті по темі: « Чистка комп'ютера від пилу в домашніх умовах. Заміна термопасти. Детальна і повна інструкція в картинках. «,« Обслуговування та чистка систем охолодження ноутбуків і комп'ютерів. Як замінити термопасту. «.

«

Про глючить ?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача