Статьи

Довго завантажується ноутбук при включенні на windows 10

 1. Причини «гальмування»
 2. методи рішення
 3. очищення дисків
 4. Дефрагментація
 5. Налаштування автозавантаження
 6. Відео огляд Wise Care 365
 7. чистка реєстру
 8. Корисне відео

А ви стикалися з проблемою, коли довго завантажується ноутбук при включенні на windows 10? Особисто я неодноразово опинявся в такій ситуації після установки великої кількості додатків. Іноді це дуже гальмує ноутбук windows 10 дратує, особливо якщо запуск триває кілька хвилин. Упевнений, це почуття Вам знайоме. Щоб прискорити систему, необхідна оптимізація завантаження на Windows 10. Про це і піде мова в даній статті.

Уповільнення роботи ПК - це неминуче явище, яке може настати відразу ж після установки системи, або через кілька місяців активного користування. По своїй натурі я - перфекціоніст, і люблю, коли все працює чітко і злагоджено. Саме тому, я постійно експериментую з оптимізацією налаштувань. Не завжди це призводить до бажаного результату, але методом проб і помилок я вивів майже ідеальну формулу прискорення запуску. Хочете поділюся?

ЗМІСТ СТАТТІ:

Причини «гальмування»

Чому ж «десятка» з часом починає повільно працювати? Причин може бути декілька, але найпоширенішими є:

 • Фрагментація файлової системи;
 • Накопичення «сміття»;
 • Безліч процесів в автозавантаженні;
 • Фізичний знос жорсткого диска.

методи рішення

Можна боротися з такими проблемами як штатними способами, так і за допомогою сторонніх додатків. Я схиляюся до першого шляху, але якщо не хочете морочитися, то можна використовувати утиліти для підвищення продуктивності. Про них мова піде в кінці даної публікації.

очищення дисків

Можете в це не вірити, але непотрібні файли (сміття) можуть впливати на швидкість запуску і роботи ОС. А як вони виявляються на наших носіях? Деякі залишаються після скачування оновлень Microsoft, нових версій драйверів. Інші мають намір при кешування браузера, і якщо їх тривалий час не чистити, то можна недорахуватися кількох гігабайт дискового простору. Деякі додатки засмічують систему звітами (балками) та іншими майже марними файлами.

На допомогу нам приходить вбудована утиліта, запуск якої здійснюється наступним чином.

Покрокова інструкція

 • Переходимо в «Мій (цей) комп'ютер» і викликаємо контекстне меню на диску з встановленою операційною системою.
 • Вибираємо пункт «Властивості».

Вибираємо пункт «Властивості»

 • Відкриється вікно з наочним відображенням зайнятого місця, а під діаграмою буде кнопка «Очищення диска». Її то і слід натиснути.
 • Запуститься аналізатор, який оцінить, скільки пам'яті можна буде звільнити. Процес цей може зайняти кілька хвилин.

Процес цей може зайняти кілька хвилин

 • Коли аналіз закінчиться, Вам буде запропоновано вибрати те, що потрібно видалити. Але я рекомендую клікнути по опції «Очищення системних файлів», щоб виконати більш глибоке сканування.

Але я рекомендую клікнути по опції «Очищення системних файлів», щоб виконати більш глибоке сканування

 • Доведеться почекати ще хвилин 5-10. Але в підсумку список знайденого сміття істотно розшириться. Тепер просто виділяєте галочками все, що вважаєте непотрібним, і тиснете на «ОК».

Тепер просто виділяєте галочками все, що вважаєте непотрібним, і тиснете на «ОК»

 • Підтверджуємо своє рішення і чекаємо закінчення чистки.

Ось і все, комп'ютер трохи прискорився. Але це ще не межа. Можна виконати аналогічні кроки для інших дисків (не тільки системного). Рекомендую для видалення сміття використовувати додаток CCleaner або Advanced SystemCare :

завантажити

Дефрагментація

Як тільки дана можливість з'явилася в Windows, багато нею користувалися і з приводом, і без оного. Пізніше багато розробників софта створили зручні утиліти для реалізації цієї мети. І про штатний функціонал користувачі почали забувати. А дарма! Адже це базова «фішка» Microsoft, яка оптимізована для роботи з ОС, на відміну від сторонніх додатків .

Покрокова інструкція

 • Переходимо в «Мій (цей) комп'ютер» і викликаємо контекстне меню на диску з встановленою операційною системою.
 • Вибираємо пункт «Властивості» і переходимо на вкладку «Сервіс».
 • Кількома по кнопці «Оптимізувати».
 • У вікні, спочатку вибираємо розділ, а потім аналізуємо його (як на скрині):

У вікні, спочатку вибираємо розділ, а потім аналізуємо його (як на скрині):

 • Процедура може виявитися тривалою. Все залежить від розміру диска. В результаті буде відображено відсоток фрагментації (чим він вищий, тим гірше).

В результаті буде відображено відсоток фрагментації (чим він вищий, тим гірше)

 • Рекомендую запускати дефрагментацію тільки в тому випадку, якщо показник перевищує 5%. Для продовження - клік по кнопці «Оптимізувати». Відразу ж підкреслю, що процес може зайняти кілька годин. Не рекомендується в цей час користуватися ПК. Так що, можете поки зайнятися своїми справами. На жаль, прискорити цю справу ніяк не можна.

В якості альтернативи раджу використовувати додатки з цього списку .

Йдемо далі. На черзі ще один ефективний спосіб підвищення швидкості завантаження системи.

Налаштування автозавантаження

Особисто я використовую для цієї мети сторонній софт ( CCleaner або Wise Care ). Але можна обійтися і без них.

 • В поле «Виконати» (Win + R) вводимо команду msconfig.
 • Переходимо у вкладку «Автозавантаження» і знімаємо галочки з непотрібних пунктів.
 • Перезавантажуємо ПК.

І все ж, більш гнучке налаштування краще виконувати з використанням Wise Care . Ця комплексна утиліта є платною, але надається пробний період з повним доступом до всіх можливостей. Потім можна придбати ліцензію (або застосувати інші способи активації).

Після установки можна в головному вікні виконати перевірку, яка виявляє помилки в реєстрі, системний сміття, історію перегляду браузерів і т.д. Потім переходимо у вкладку «Оптимізація».

Потім переходимо у вкладку «Оптимізація»

Зліва з'явиться список доступних дій. Є і дефрагментація, яку ми розглядали вище. Але нас на даному етапі цікавить пункт «Автозапуск»:

Але нас на даному етапі цікавить пункт «Автозапуск»:

Використовуючи перемикачі, міняємо стан додатків, які гальмують завантаження, з включеного на вимкнений. можна виконати відключення непотрібних служб , Вибравши відповідну вкладку. Але попередньо варто відзначити галочкою опцію «Приховати служби Microsoft». Так буде безпечніше.

Відео огляд Wise Care 365

Тепер пора перейти до наступного етапу прискорення запуску.

чистка реєстру

Для цієї мети можна скористатися все тим же софтом Wise Care.вибіраем розділ «Очищення» і натискаємо на кнопку «Сканувати». Коли всі помилки будуть знайдені, тиснемо «Виправити» і насолоджуємося результатом.

Рекомендую робити подібні процедури хоча б раз на тиждень.

Ще одні аналог - Advanced System Care . Непоганий утилітою для подібної мети є і CCleaner . Інтерфейс дуже простий і не буду витрачати час на його опис. Скачайте програму з офіційного сайту, встановіть і користуйтеся. Перевагою є постійне оновлення бази непотрібних файлів для більш ретельної «збирання сміття».

Це стороннє ПО перевірено мною особисто. Можу поручитися за коректність його роботи. Інші додатки використовуйте на свій страх і ризик.

Як бонус хочу поділитися інформацією про автоматичної оптимізації під SSD. Здавалося б, навіщо прискорювати те, що саме по собі працює швидко. Але це помилкова думка. Стежити за порядком потрібно не тільки на HDD, але і на твердотільних накопичувачах.

Уявляю Вашій увазі безкоштовний SSD Mini Tweaker. Відгуки про софт тільки позитивні. Оновлюється часто. Але подальша доля проекту мені невідома, можливо на момент прочитання статті щось зміниться. Так що, вирішуйте самі, користуватися цим твікери чи ні.

Після запуску потрібно відзначити всі опції і натиснути «Застосувати». Все просто!

Все просто

Крім цього, варто спробувати SSD Fresh - безкоштовний оптимізатор.

Корисне відео

Упевнений, тепер Ваша система Windows працює швидше!

Хочете поділюся?
А як вони виявляються на наших носіях?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача