Статьи

Досвід експлуатації Xiaomi Mi A1: чи варто купувати смартфон з «голим» Android?

  1. Про апдейте Xiaomi Mi A1 до Android 8.0 Oreo
  2. Про швидкій зарядці в Xiaomi Mi A1
  3. Про чохлах для Xiaomi Mi A1
  4. Так купувати Xiaomi Mi A1 чи ні?

Одного ранку в жовтні минулого року я прокинувся, почухав за вухом і купив собі смартфон Xiaomi Mi A1. Мабуть, найбільш нетиповий смартфон Xiaomi, оскільки в ньому замість MIUI варто голий Android.

Потім я його тиждень-другий поганяв - і написав огляд.

В процесі тестування апарат справив дуже непогане враження, так що вирішено було не позбуватися від нього через місяць, як я частенько роблю з купленими просто інтересу заради пристроями, а залишити надовго в якості другої трубки. Що я і зробив.

Для початку скажу наступне. Насправді той Xiaomi Mi A1, що ви бачите на фотках, - це вже другий екземпляр в моїх загребущих. Перший знищила однорічна донька через три тижні після покупки. Одного разу я відвернувся, вона взяла смартфон зі столу і злегка пополіровала їм паркет. Скло екрану покрилося, гм, такими собі вибоїнами, за які в процесі управління чіплявся палець.

Оскільки модель на той момент (кінець жовтня) була абсолютно новою, і запчастини для неї в нашому невеликому південному місті були відсутні, я від того примірника позбувся.

Однак завдяки описаним події вдалося усвідомити два важливих моменти. Перший: але ж у Xiaomi Mi A1 немає бортиків навколо екрану! Так, вони є далеко не у всіх смартфонах. Але ті апарати, в яких ця найпростіша захист є, без проблем пережили б екзекуцію з боку дитини.

Але ті апарати, в яких ця найпростіша захист є, без проблем пережили б екзекуцію з боку дитини

Другий момент: металевий корпус пофарбований так собі. Якщо носити апарат без чохла - фарба (в моєму випадку золотиста) з часом облезет і / або почне сколюватися. Донька не так вже й сильно терла Mi A1 про дерево, плюс робила це всього хвилини дві, - і на тобі, з'явився помітний скол поруч з камерами.

Ці думки подарував мені перший екземпляр Xiaomi Mi A1, а все, що ви прочитаєте нижче, виявлено вже в процесі використання другого. На руках він три з лишком місяці. Смартфон експлуатувався щодня, завдяки чому і накопичився матеріал для статті в жанрі «досвід експлуатації» (ви її зараз читаєте).

Це коли цукерково-букетний період між вами і гаджетом давно пройшов і почалися сірі будні, в яких всі косяки здаються страшними, а позитивні моменти, що кинулися в очі відразу після знайомства, радують вже не так сильно. Загалом, все як з людьми.

Про апдейте Xiaomi Mi A1 до Android 8.0 Oreo

Що треба сказати в першу чергу - з «голим» Android'ом у Xiaomi все склалося не дуже добре. Не, до пори до часу апарат працював стабільно, регулярно отримував апдейти з патчами безпеки і таке інше. Але до кінця 2017 Xiaomi обіцяла випустити оновлення з Android 8.0 Oreo. І слово своє стримала, нехай повідомлення про наявність апдейта вилізло на екран чи не під бій курантів.

А далі почалося щось дивне. Деякі пользовали зі сльозами на очах скаржилися на неймовірну кількість глюків в цій прошивці, через що Xiaomi взагалі призупинила розсилку поновлення. Справедливості заради скажу, що я його відразу ж поставив і ніяких особливих проблем в роботі смартфона не помітив. Однак інші люди скаржилися на якісь проблеми з продуктивністю.

Ок, кілька тижнів в Xiaomi щось там допілівать і в підсумку викотили два нових апдейта - один для тих, хто встиг оновитися до «вісімки», інший для тих, хто не встиг. А в кінці січня оновлення для хто не встиг знову було вилучено - його розсилку призупинили ...

Загалом, самі бачите - все пішло якось наперекосяк. Таке іноді буває, коли та чи інша компанія лізе в якусь нову для себе область. Наприклад, Qualcomm, не менше великим досвідом у своїй області, ніж Xiaomi в своїй, одного разу вирішила задіяти в своєму флагманському чіпсет не фірмові кастомниє ядра Krait, а базові напрацювання ARM. Здавалося б, це навіть простіше, але на виході вийшла Qualcomm Snapdragon 810 - одна з найневдаліших платформ за всю історію компанії. Так і з Xiaomi, яка вирішила освоїти «голий» Android. Здавалося б, куди вже простіше? Але немає, китайці трохи зганьбилися.

Ще раз: я ніяких особливих глюків у Mi A1 не помітив. Може, тому, що в різних партіях смартфонів однієї моделі коштують екрани різних виробників, пам'ять різних постачальників, різні модулі камер і так далі. Тому хтось спостерігає глюки, а у кого-то все прекрасно працює.

Навпаки, прошивка з Oreo принесла цілий ряд дрібних приємностей, які реалізовані в цій версії ОС. Головна з них особисто для мене - можливість регулювання колірної температури екрана: в прошивках на основі Android 7.1.2 Nougat для Mi A1 цієї опції чомусь не було.

Про швидкій зарядці в Xiaomi Mi A1

Правда, з оновленням пов'язаний один цікавий ... чи то глюк, то чи нюанс. Ще в кінці минулого року, до релізу прошивки з Android 8.0 Oreo, з'явилася інформація, що після апдейта в Xiaomi Mi A1 з'явиться функція швидкої зарядки. У жовтневому огляді я назвав її відсутність одним з явних недоліків смартфона, а тут на тобі - цей самий недолік виправляють!

Але не тут-то було. Дійсно, після поновлення при зарядці від розетки з блоком живлення на 2 А (як комплектним, так і будь-яким іншим) на екран вилазили повідомлення про швидкої зарядки. І смартфон дійсно начебто почав заряджатися трішки швидше. Грубо кажучи, раніше потрібно було дві години, а тепер хвилин на 10-15 менше. А іноді все одно дві години ... Загалом, якась, пардон, муть.

І в одному з оновлень повідомлення про «швидкій зарядці» прибрали. В Інтернеті пишуть, що це просто фішка Android 8.0 Oreo - якщо пристрій заряджати порівняно потужної зарядкою (якраз на 2 А), то ОС видає таку фразу незалежно від того, чи реально це швидка зарядка за допомогою Qualcomm Quick Charge, або ж ця технологія в смартфоні не реалізована. В Mi A1 її якраз немає, так що ... Коротше, китайці щось намудрували. Можливо, вони і хотіли пустити пил в очі, оголосивши, що тепер Xiaomi Mi A1 підтримує швидку зарядку, але не вийшло.

Не можу сказати, що я ллю сльози з цього приводу. Дві години для батареї на 3000 мАч - цілком нормальний термін. І зарядка в комплекті теж нормальна - на ті самі 2 А. Могли адже економії заради і на 1 А покласти, благо смартфон не те щоб дуже дорогий. До слова, два дня для Xiaomi Mi A1 - цілком реальне час автономної роботи. Навіть якщо користуватися досить активно, з Інтернетом і музикою.

Про чохлах для Xiaomi Mi A1

З огляду на негативний досвід з першим примірником смартфона, другий вирішив убезпечити по максимуму. По-перше, став ховати апарат від дочки. По-друге, купив чохол. На той момент - кінець жовтня - підшукати нормальну «книжку» для Mi A1 було непросто. Тому шукав довго, тижнів зо два, і в підсумку узяв щось ось таке ціною близько 700 рублів. Не можу сказати, що воно дуже вже зручне. На відміну від фірмових «книжок» для тих же смартфонів Samsung, цей чохол не розблокує екран при розкритті.

І все ж чохол для моделі обов'язковий - якщо, звичайно, ви небайдужі до подряпин і сколів. Ще один доказ цього - вм'ятина, яку я «заробив», знявши чохол для установки карти пам'яті.

Ще один доказ цього - вм'ятина, яку я «заробив», знявши чохол для установки карти пам'яті

Смартфон вислизнув з рук (а він дійсно слизький) і впав з висоти в п'ять-сім сантиметрів на корпус ноутбука. Так вмятинка і з'явилася. Якщо носити смартфон без чохла в кишені зі всякими різними предметами, то вся рамка навколо корпусу з часом покриється такими артефактами.

Так купувати Xiaomi Mi A1 чи ні?

Як бачите, про екран, камерах і інших подібних моментах я нічого не сказав - все це докладно описано в огляді. Тоді мені все сподобалося, і додати зараз просто нема чого. В процесі експлуатації вилізли моменти, пов'язані а) з софтом і б) з корпусом. Про них, власне, і хотілося розповісти.

В іншому Xiaomi Mi A1 - смартфон дуже гідний. Особливо з огляду на ціну. Зараз Xiaomi Mi A1 можна купити за 14 990 - причому прикольну червону версію , Яка на той момент ще не пропонувалася. Правда, мова йде про варіант з 32 Гбайт вбудованої пам'яті, а не з 64 Гбайт (у мене якраз такий, з 64). Але не думаю, що це серйозний достаток - флешки адже підтримуються, а пам'ять у Mi A1 спочатку нічим не забита, все ж Android тут «голий».

Але не думаю, що це серйозний достаток - флешки адже підтримуються, а пам'ять у Mi A1 спочатку нічим не забита, все ж Android тут «голий»

Так що так, розглядати Xiaomi Mi A1 в якості варіанту для покупки можна навіть сьогодні, коли смартфон вже не зовсім новий, а скоріше рухається до кінця свого життєвого циклу (в Мережі вже є чутки про Xiaomi Mi A2). Глюки з софтом рано чи пізно виправлять - ну або ви взагалі з ними не зіткнетеся, як, наприклад, я. Проблеми з корпусом - якщо ви взагалі вважаєте їх проблемами - лікуються за допомогою чохлів.

Відсутність NFC, правда, нічим не лікується, але ідеального адже нічого на світі не буває, правда? Ось і Mi A1 не зовсім ідеальний. Але все ж Xiaomi вдалося досить близько підібратися до цього поняття. Ближче, ніж в разі багатьох інших її смартфонів - як більш дешевих, так і більш дорогих.

Здавалося б, куди вже простіше?
Так купувати Xiaomi Mi A1 чи ні?
Відсутність NFC, правда, нічим не лікується, але ідеального адже нічого на світі не буває, правда?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача