Статьи

Доступ в Інтернет: трафік, тарифи, провайдери | Інформаційно-довідковий портал Білорусі - interfax.by

Доступ в Інтернет потроху, але дешевшає, а безлімітних тарифів ADSL стає все більше. кореспондент порталу www.interfax.by вирішив з'ясувати, які ж пропозиції білоруських операторів найвигідніші.

Підключення за безлімітним тарифом - це найпростіший спосіб доступу в Інтернет. Не треба вираховувати, скільки гігабайт трафіку було завантажено і скільки доведеться доплачувати в разі перевитрати. Особливо це зручно, якщо комп'ютером крім дорослих користуються діти - їм деколи дуже складно пояснити, що таке трафік. Маленькі бешкетники можуть в азарті скачати нову іграшку або ненавмисно запустити оновлення операційної системи, яке буде займати не одну сотню мегабайт.

Зручний такий спосіб роботи з клієнтом і для провайдера, оскільки позбавляє від змісту білінгової системи - а це людські і "залізні" ресурси. Безлімітні тарифи вже стали стандартом де-факто у всьому світі, а відмінності між ними полягають лише в сумі оплати і швидкості доступу.

Не тільки в ціні

Переважна більшість користувачів, в першу чергу, цікавить тільки одне: скільки йому доведеться платити в місяць. І здавалося б, що чим дешевше, тим краще. А насправді важливі не тільки розміри щомісячних платежів, а й те, наскільки оперативно діє служба технічної підтримки, стабільна робота провайдера, які додаткові послуги надаються, які є способи оплати. Часто провайдери призводять лише мінімальні платежі, а насправді користувачам додатково доводиться оплачувати підключення, щомісячне обслуговування телефонної лінії і купувати обладнання. Все це необхідно дізнатися перед тим, як визначатися з тим оператором, який буде надавати послугу доступу в Інтернет на протязі наступних років. Адже якщо вам щось не сподобається, процес розірвання договору, зняття обладнання провайдера з АТС і повторна процедура оформлення відносин з новим оператором може зайняти приблизно місяць, протягом якого, швидше за все, доведеться користуватися комутованим доступом (dial-up) або ж " заюзать "GPRS / EDGE надається операторами зв'язку.

Тариф тарифу ворожнечу

Список провайдерів, що надають доступ в Інтернет, великий, але далеко не у всіх є безлімітні тарифи. Часто провайдери пропонують або денної "анлім", або нічний. Тобто у випадку з денним безлімітним тарифом з ранку до вечора трафік підраховувати не буде. А після настання години Х почне "крутитися" лічильник. Тому краще вибирати з цілодобових тарифних планів - в цьому випадку все ясно і прозоро. Є щомісячна абонентська плата і певна швидкість, яка завжди буде нижче, ніж в тарифах з урахуванням трафіку. У підсумку з усього різноманіття тарифних планів найцікавішими виявилися пропозиції восьми провайдерів: вони оптимальні як за вартістю, так і за швидкістю з'єднання.

byfly "Домосед"

Тарифний план "Домосед" - це щомісячна абонентська плата Br60 000 за необмежений трафік і підключення на швидкості 256 Кбіт / сек. Швидкість, на перший погляд, невелика, але це найвигідніша пропозиція на ринку - дешевше, мабуть, годі й шукати. Якщо потрібно ще більша швидкість з'єднання, то можна розглядати ще два тарифних плани: "Домосед плюс" -512 Кбіт / сек за Br120 000, а також "Домосед XXL", при якому швидкість підключення становить 1024 Кбіт / сек і абонентська плата дорівнює Br150 000 .

Серед безперечних достоїнств підключення до byfly - відсутність плати за трасування лінії і щомісячного збору за обслуговування, швидке підключення (якщо є місце на АТС, то це рідко займає більше трьох днів). Це позначилися державні коріння: byfly - це торгова марка РУП "Белтелеком". Ще один приємний бонус: зараз при підключенні абсолютно безкоштовно дають у тимчасове користування модем.

Недоліки цього оператора в тому, що дуже слабо розвинені внутрішні ресурси, доступ до яких можна отримати тільки через нове підключення, а це дуже незручно. Додзвонитися в службу технічної підтримки за цілодобовим номером 123 нескладно - максимальний час очікування не перевищує 15 хвилин. Але оператори там рідко можуть дати відповідь на складне питання. Вони переадресовують його технічним фахівцям, які працюють вже не цілодобово, а строго певний час. Тобто якщо збій в роботі сервісу стався в п'ятницю ввечері, то проблема, що вимагає участі техніка, в кращому випадку вирішиться в понеділок.

З оплатою послуг byfly ніяких проблем не виникне. Знаючи номер договору зробити це можна в численних банкоматах, інфокіосках і відділеннях банку, на пошті, а також придбавши скретч-карти.

Шпаркi Дамавiк "мастхев"

Назва тарифного плану "мастхев" в точності відповідає вільному перекладу цієї фрази: "Треба мати". Адже ні в кого з провайдерів немає можливості працювати на швидкості 1 024 Кбіт / сек за таку низьку абонентську плату - всього Br79 500. Це майже в два рази вигідніше тарифу byfly "Домосед XXL". Однак у цієї пропозиції є один, але дуже спірний момент. Якщо трафік перевищить 15 Гб, то швидкість автоматично знизиться до 64 Кбіт / сек. Втім, це компенсується розвинутою структурою внутрішніх ресурсів компанії. Тобто викачувати щось об'ємне не потрібно - фільми, серіали, музику, ігри можна знайти на серверах "Атлант Телеком". 1 Гб внутрішнього трафіку при цьому варто Br1000.

Вартість підключення до тарифного плану "мастхев" становить Br25 000, при виїзді фахівця вже Br63 720. Якщо є бажання, то в компанії можна відразу ж придбати рекомендований модем ZyXel Prestige 660R і ADSL-спліттер - обидва пристрої обійдуться в Br219 250.

Список пунктів, в яких можна оплатити послуги "Шпаркi Дамавiк", найширший з усіх. Це можна зробити на пошті, а також в переважній більшості банків, що працюють в Білорусі. Крім того, до оплати приймаються електронні "гроші" Easy Pay.

SML day

Третє цікава пропозиція - це пакет SML day за Br89 000 в місяць. Доступ в Інтернет здійснюється на швидкості 512 Кбіт / сек. Цей тарифний план відноситься до погодинним. Тобто необмежений трафік надається з 6 ранку і до 21.00, а також у вихідні та святкові дні. Однак щодня у користувача є можливість безкоштовно користуватися 100 Мб трафіку - вони нараховуються щовечора. І якщо розумно витрачати ці 100 Мб (з урахуванням того, що більшість людей лягає спати до 24 годин, зробити це зовсім нескладно), то в тарифі SML day можна спокійно вкладатися в абонентську плату.

Підключення до SML day обійдеться в Br21 000. А в разі якщо знадобиться виїзд фахівця, то доведеться розщедритися на кругленьку суму - Br103 000. Модем для підключення доведеться купувати самостійно.

Оплатити послуги провайдера можна на пошті, в пунктах РУП "Белтелеком", в "Беларусбанк", "Белагропромбанк", "Бєлвнєшекономбанк", "Приорбанк", "БПС-Банку" і Мінськом Транзитному Банку, а також скориставшись системами електронних платежів Easy Pay, WebMoney і Webpay.

У хвості

За великим рахунком, три перерахованих вище тарифні плани є найсильнішими. Це видно в порівнянні з рештою. Так, провайдер IP Tel пропонує підключення до тарифу "Перчик" за Br65 000 в місяць при швидкості 192 Кбіт / сек. Однак цей план програє тому ж "домосіди", в якому абонентська плата нижче, а швидкість вище. У компанії Networks Systems можна підключити Інтернет на скорості128 Кбіт / сек, але щомісяця платити при цьому несопоставимую суму Br268 000. Плюс ще й за підключення доведеться заплатити Br25 000. Не особливо цікаво і пропозиція провайдера Anitex - щомісячна абонентська плата за тариф ADSL UNLIMITED становить Br84 000 р. А швидкість на ньому в два рази нижче, ніж на SML day, - 256 Кбіт / сек.

Ще у провайдерів IP Tel, Anitex і Networks Systems погано розвинена система оплати послуг. Зробити це можна від сили в чотирьох-п'яти банках.

Найдорожчий безлімітний Інтернет у телекомунікаційній компанії "Соло". У тарифі "анлім" на симетричних швидкостях 256 Кбіт / сек передбачена "абонентка" в розмірі Br443 800. І це при тому, що ще доведеться щомісяця платити за обслуговування телефонної лінії Br16 000 (у інших провайдерів ця сума вже включена в платежі), а підключення до мережі варто Br55 000. Втім, навіть якщо знизити швидкість вихідного трафіку до 128 Кбіт / сек, то розмір абонентської плати все одно буде дуже високим - Br161 280.

Останній в списку провайдерів - це оператор кабельного телебачення "Космос ТВ". У цій компанії відразу кілька безлімітних тарифів, і одні з найцікавіших - це "Потік Старт" з найнижчою "абонентської" Br49 900 і невисокою швидкістю 128 Кбіт / сек, а також "Потік Серфер" - швидкість в ньому обмежена 300 Кбіт / сек , а щомісячна абонентська плата становить Br107 000. Причому, аналогічно ТП "мастхев", тут обмежений сумарний місячний трафік. Якщо він перевищить 11 Гб в першому випадку і 12 Гб - в другому, швидкість автоматично знизиться до 32 Кбіт / сек. Якщо останній момент бентежить, то можна вибрати тарифний план "Поток-128" зі швидкістю 128 Кбіт / сек і платою Br100 000 в місяць.

Підключення до ресурсів "Космос ТВ" в першу чергу буде цікаво абонентам кабельного телебачення. Їм буде набагато простіше здійснювати платежі, які приймаються майже у всіх банках. За підключення Інтернету доведеться заплатити Br53 300, в якості бонуса абонентам у тимчасове користування буде надано кабельний модем.

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача