Статьи

Дослідник стверджує, що вбудований в Opera VPN - це всього лише проксі

В кінці минулого тижня розробники браузера Opera розповіли, що відтепер їх продукт буде оснащуватися не тільки вбудованим блокувальником реклами, але також вбудованим VPN . Поки всі раділи цій звістці, польський дослідник Міхал Шпачек (Michal Špacek) уважно вивчив вихідні коди і запевняє, що насправді, нова опція, це зовсім не VPN.

вбудованим VPN

Увага польського PHP розробника привернула рядок у вікні налаштувань Opera. На сторінці конфігурації VPN написано: «Захищений проксі надано компанією SurfEasy Inc.» (Secure proxy provided by SurfEasy Inc.). Використання слова «проксі» в даному контексті насторожило Шпачек, і він вирішив розібратися, як саме функціонує новий VPN Opera.

Докладний підсумок своїх досліджень Шпачек опублікував на GitHub , Ознайомитися з ним може будь-хто. Дослідник пише:

«Цей" VPN "Opera, по суті, просто переконфігурувати HTTP / S проксі, який захищає тільки трафік між Opera і проксі, не більше того. Це не VPN. В налаштуваннях вони самі називають цю функцію "захищеним проксі" (а також іменують її VPN, звичайно) ».

Шпачек вважає, що така підміна понять може створити у користувачів відчуття помилкової безпеки, тоді як насправді браузер захистить тільки HTTP і HTTPS трафік, а для використання інших протоколів все ж варто потурбуватися справжнім VPN.

Розробники браузера підтверджують правоту дослідника. команда Opera пише в офіційному блозі:

«Ми називаємо наш VPN" браузерні VPN ". Під капотом у цього рішення - захищені проксі, що працюють в різних куточках світу, через які проходить весь трафік браузера, в зашифрованому належним чином вигляді. [Наше рішення] не працює з трафіком інших додатків, як системні VPN, але, врешті-решт, це лише браузерні VPN ».

Також варто сказати, що Шпачек, а також інші розробники і дослідники вже помітили , Що Opera розкриває реальний IP-адресу користувача, навіть якщо той включив функцію VPN. Справа в відому проблему з WebRTC, яка зачіпає і інші браузери. Фактично, щоб убезпечити себе, потрібно відключити WebRTC. В Opera, наприклад, це можна здійснити за допомогою аддона WebRTC Leak Prevent , Втім користувачі офіційних форумів повідомляють , Що навіть цей захід допомагає не до кінця. Аддон приховує локальний IP-адресу, залишаючи публічний видимим.

Фото: Opera

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.