Статьи

Домашній FTP-сервер - Ігроманія

 1. Домашній FTP-сервер У наші дні проблема передачі і обміну великими даними через інтернет стоїть особливо...
 2. FileZilla Server
 3. * * *
 4. Домашній FTP-сервер
 5. Golden FTP Server
 6. FileZilla Server
 7. * * *
 8. Домашній FTP-сервер
 9. Golden FTP Server
 10. FileZilla Server
 11. * * *

Домашній FTP-сервер

У наші дні проблема передачі і обміну великими даними через інтернет стоїть особливо гостро. Пропускна здатність більшості сучасних поштових служб, як правило, не перевищує 10-30 Мб вхідного / вихідного трафіку в одному листі. Відправка цінної інформації по ICQ - справа дуже ризикована: з'єднання може обірватися в будь-яку секунду, так як коннект залежить не тільки від швидкості передачі даних один одному, а й від роботи центрального ICQ-сервера.

Величезні файлові сховища рівня Rapidshare працюють на комерційній основі: для любителів халяви встановлюється ліміт на скачування файлів. Скажімо, якщо ви завантажили на «Рапіді» будь-який файл задарма, то наступний пакет даних зможете отримати приблизно через годину. Що ж стосується файлообмінних мереж, то тут теж все не так райдужно, як хотілося б: скачувати, припустимо, демоверсію очікуваної гри, а тут - раз! - і більшість сідерів (користувачі, які роздають той чи інший файл) пішло в офлайн. А якщо у вас модем налаштований в режимі роутера, то з файлообмінниками і зовсім незручно працювати.

Що ж робити, якщо потрібно передати цінну інформацію друзям, знайомим чи колегам? А якщо ви створюєте моди, то як викласти свою розробку в Мережу, не вдаючись до послуг платних сервісів? У цьому вам допоможуть спеціальні програми з категорії FTP-серверів - це компактні утиліти, що дозволяють перетворити домашній комп'ютер на повноцінний файлове сховище, розмір якого обмежується лише обсягом вашого жорсткого диска. FTP-серверів в інтернеті дуже багато, однак по-справжньому хороших - одиниці. Сьогодні розповімо вам про двох кращих, на наш погляд, FTP-серверах: Golden FTP Server і FileZilla Server.

Golden FTP Server

Почнемо нашу розповідь про FTP-серверах з маленькою утиліти під назвою Golden FTP Server. Мінімум налаштувань, швидкість розгортання FTP-сервера, підтримка російської мови, моніторинг активності користувачів, відсутність функцій обмеження доступу до каталогів і установки швидкісного ліміту на скачування файлів - ось відмінні риси даної програми.

Мінімум налаштувань, швидкість розгортання FTP-сервера, підтримка російської мови, моніторинг активності користувачів, відсутність функцій обмеження доступу до каталогів і установки швидкісного ліміту на скачування файлів - ось відмінні риси даної програми

Golden FTP Server - ідеальне рішення для миттєвого розгортання файлового сховища.

GFS відмінно підійде для користувачів, що бажають оперативно запустити FTP-станцію і дозволити доступ до нього всім бажаючим. Наприклад, на базі GFS можна зробити велике файлове сховище для сайту, в якому щодня публікуються десятки, а то і сотні важких файлів (саундтреки, демоверсії, відеоролики).

Крім стандартного Golden FTP-сервера існує версія PRO з розширеними можливостями. Високий рівень варіант можна використовувати протягом 30 днів, але потім доведеться або купити повну версію ($ 29 на офіційному сайті www.goldenftpserver.com), або видалити утиліту з вінчестера. Далі мова піде виключно про безкоштовної версії FTP-сервера, тому що її можливостей з лишком вистачить для потреб простого інтернетчика.

Інтерфейс Golden FTP Server досить своєрідний. У лівій частині програми розташувалася компактна панель інструментів, на яку винесені чотири найнеобхідніші кнопки - Відкриті папки, З'єднання, Налаштування, Про програму. У правій частині програми розташовується поле, інформація в ньому змінюється в залежності від натискання однієї з чотирьох кнопок на інструментальній панелі.

Розгортання FTP-сервера проходить буквально в пару кліків - натискаєте на кнопку Відкриті папки, тиснете на кнопку Додати в поле навпроти, вказуєте в віконці, що з'явилося каталог, до якого хочете відкрити доступ, і програма автоматично згенерує локальну посилання на каталог.

Якщо ви хочете, щоб на запущений вами сервер могли заглянути не тільки мережеві, а й інтернет-користувачі, виконайте наступні дії. Насамперед підключіть у провайдера послугу Анонсований IP-адреса для отримання персонального адреси своєї станції в інтернеті. Активуйте, виберіть пункт меню Пуск / Виконати і у вікні надрукуйте команду cmd. У командному рядку наберіть ipconfig. Потім відшукайте в вікні командного рядка пункт IP-адреса і скопіюйте значення даного параметра в буфер обміну. З цього моменту в розшарений папку вашого диска можна потрапити через інтернет за посиланням ftp: // ваш IP-адресу.

FileZilla Server

Незважаючи на простоту і зручність Golden FTP, найбільшою популярністю у інтернетчиків користується програма FileZilla Server. Основна її відмінність від Golden FTP в великому числі додаткових налаштувань для адміністрування файлового сховища.

Основна її відмінність від Golden FTP в великому числі додаткових налаштувань для адміністрування файлового сховища

Заглянути на обраний FTP-сервер можна з будь-якого інтернет-браузера.

Інтерфейс FileZilla Server в порівнянні з GFS досить суворий. Після запуску ви побачите, що більшу частину робочої області програми займають поля (спеціальні логи), в яких відображається інформація про стан з'єднання, підключених користувачів до сервера і безліч інших атрибутів. У верхній частині додатка розташовано каскадні меню, а також панель інструментів з безліччю кнопок для контролю над сервером.

Заглянувши в меню Edit і якшо по кнопці Settings, ви побачите вікно налаштувань сервера, що складається з двох областей: в лівій знаходиться список груп налаштувань, в праву ж завантажуються параметри окремих налаштувань, які ви вибрали.

Розглянемо вміст основних блоків. У групі General Settings містяться базові настройки FTP-станції - номер порту для підключення (Listen of these ports), максимальне число користувачів, здатних під'єднатися до сервера одночасно (Max. Numbers of users, для зняття ліміту на кількість підключень пропишіть в цьому полі значення 0 ), настройки тайм-аутів (Timeout settings).

Блок Welcome Message містить всього лише одне поле - Custom welcome message для введення тексту привітання, який буде відображатися при успішному з'єднанні користувача з сервером. У цьому полі ви можете вписати абсолютно будь-який текст. У групі IP Binds знаходиться поле Bind the server to the following IP addresses для прив'язки вашого FTP-шника до певних IP-адресами (це необхідно зробити, якщо ви хочете, щоб ваш сервер був доступний через інтернет).

У категорії IP Filter знаходяться бан-списки за обраними вами IP-адресами. Якщо вам хтось докучає (навмисне перевантажує сервер, намагається зламати FTP-станцію), просто-напросто внесіть IP кривдника в одне з полів даної групи. У блоці Speed Limits ви можете встановити обмеження на швидкість завантаження контенту з вашого сервера і закачування файлів на вашу машину. При цьому можна не просто позначити ліміти, а й призначити власні правила гри, наприклад, встановити певний швидкісний ліміт на кожен день тижня: адже в робочі дні FTP-станції куди менш завантажені, ніж у вихідні. Тому розумно знизити навантаження на сервер у вихідні, наклавши певні обмеження, і, навпаки, зняти обмеження швидкості в будні дні.

FileZilla Server - один з найшвидших і надійних FTP-серверів, до того ж абсолютно безкоштовний.

У категорії Filetransfer compressions містяться параметри, що визначають рівень стиснення вихідних / вхідних пакетів. Ви можете пограти з коректуванням атрибутів і подивитися, як це позначиться на роботі сервера. Однак особливо радіти не варто - чим сильніше стиск, тим менше ймовірність, що ваші файли зможуть завантажити користувачі з поганим коннектом. Незважаючи на те, що ми розповіли лише про основні блоках налаштувань сервера, для створення найпростішого сервера інші вам, швидше за все, не знадобляться.

Отже, сервер налаштований і захищений. Саме час запустити його - відкрити доступ до ряду директорій, розташованих на вашому жорсткому диску. Причому зробити це в FileZilla Server не так вже й легко, для початку необхідно створити групи користувачів і лише після цього відкривати для них доступ до сховища. З одного боку, це не дуже зручно - створюй акаунти, під кожен з них відкривай доступ до певних каталогів і налаштовуй параметри ... Довго, важко і якось незвично. Але тільки на перший раз. Одного разу розібравшись, ви зможете дуже швидко, буквально за 5-10 хвилин, розгорнути на будь-якому комп'ютері величезну FTP-станцію з підвищеним захистом, багаторівневою системою доступу і багатьма іншими корисними функціями. Так що гра варта свічок.

Для створення нових груп виберіть пункт меню Edit users або Edit Groups, на панелі в лівій частині вікна (Users або Groups, в залежності від того, в який пункт меню ви перейшли) клікніть по пункту Shared folders і натисніть кнопку Add в полі Users / Groups. У вікні, надрукувати довільне ім'я користувача або групи і натисніть Ok. Група створена - можна приступати до расшаріваніє папок.

В поле Shared Folders натисніть на кнопку Add, щоб додати в список нову директорію, після чого відзначте прапорцями необхідні пункти в полях Files і Directories (права на читання, запис, видалення контенту). Закінчивши настройку облікового запису, натисніть кнопку Ok, щоб вийти з редактора груп і зберегти зміни. Ось, в принципі, і все, FTP-сервер готовий до роботи.

* * *

Тепер ви знаєте, як відкрити доступ до будь-якого файлу на вашому диску для будь-якого користувача Мережі. Тільки не забувайте, що чим більше користувачів одночасно скачують інформацію з вашого комп'ютера, тим нижче швидкість у кожного з них. Адже загальний пропускної канал заздалегідь визначений вашим оператором зв'язку і рідко перевищує 1 Мбіт / с.

За допомогою домашніх FTP-серверів дуже зручно обмінюватися демки ігор з друзями і запускати в Мережу свої моди - коли їх завантажить 100-200 чоловік, сервер можна виключати, далі ваші творіння самі розлетяться по Світовій павутині: хтось викладе їх на платних серверах, заллє на що вимагають реєстрації мод-портали.

Домашній FTP-сервер

У наші дні проблема передачі і обміну великими даними через інтернет стоїть особливо гостро. Пропускна здатність більшості сучасних поштових служб, як правило, не перевищує 10-30 Мб вхідного / вихідного трафіку в одному листі. Відправка цінної інформації по ICQ - справа дуже ризикована: з'єднання може обірватися в будь-яку секунду, так як коннект залежить не тільки від швидкості передачі даних один одному, а й від роботи центрального ICQ-сервера.

Величезні файлові сховища рівня Rapidshare працюють на комерційній основі: для любителів халяви встановлюється ліміт на скачування файлів. Скажімо, якщо ви завантажили на «Рапіді» будь-який файл задарма, то наступний пакет даних зможете отримати приблизно через годину. Що ж стосується файлообмінних мереж, то тут теж все не так райдужно, як хотілося б: скачувати, припустимо, демоверсію очікуваної гри, а тут - раз! - і більшість сідерів (користувачі, які роздають той чи інший файл) пішло в офлайн. А якщо у вас модем налаштований в режимі роутера, то з файлообмінниками і зовсім незручно працювати.

Що ж робити, якщо потрібно передати цінну інформацію друзям, знайомим чи колегам? А якщо ви створюєте моди, то як викласти свою розробку в Мережу, не вдаючись до послуг платних сервісів? У цьому вам допоможуть спеціальні програми з категорії FTP-серверів - це компактні утиліти, що дозволяють перетворити домашній комп'ютер на повноцінний файлове сховище, розмір якого обмежується лише обсягом вашого жорсткого диска. FTP-серверів в інтернеті дуже багато, однак по-справжньому хороших - одиниці. Сьогодні розповімо вам про двох кращих, на наш погляд, FTP-серверах: Golden FTP Server і FileZilla Server.

Golden FTP Server

Почнемо нашу розповідь про FTP-серверах з маленькою утиліти під назвою Golden FTP Server. Мінімум налаштувань, швидкість розгортання FTP-сервера, підтримка російської мови, моніторинг активності користувачів, відсутність функцій обмеження доступу до каталогів і установки швидкісного ліміту на скачування файлів - ось відмінні риси даної програми.

Мінімум налаштувань, швидкість розгортання FTP-сервера, підтримка російської мови, моніторинг активності користувачів, відсутність функцій обмеження доступу до каталогів і установки швидкісного ліміту на скачування файлів - ось відмінні риси даної програми

Golden FTP Server - ідеальне рішення для миттєвого розгортання файлового сховища.

GFS відмінно підійде для користувачів, що бажають оперативно запустити FTP-станцію і дозволити доступ до нього всім бажаючим. Наприклад, на базі GFS можна зробити велике файлове сховище для сайту, в якому щодня публікуються десятки, а то і сотні важких файлів (саундтреки, демоверсії, відеоролики).

Крім стандартного Golden FTP-сервера існує версія PRO з розширеними можливостями. Високий рівень варіант можна використовувати протягом 30 днів, але потім доведеться або купити повну версію ($ 29 на офіційному сайті www.goldenftpserver.com), або видалити утиліту з вінчестера. Далі мова піде виключно про безкоштовної версії FTP-сервера, тому що її можливостей з лишком вистачить для потреб простого інтернетчика.

Інтерфейс Golden FTP Server досить своєрідний. У лівій частині програми розташувалася компактна панель інструментів, на яку винесені чотири найнеобхідніші кнопки - Відкриті папки, З'єднання, Налаштування, Про програму. У правій частині програми розташовується поле, інформація в ньому змінюється в залежності від натискання однієї з чотирьох кнопок на інструментальній панелі.

Розгортання FTP-сервера проходить буквально в пару кліків - натискаєте на кнопку Відкриті папки, тиснете на кнопку Додати в поле навпроти, вказуєте в віконці, що з'явилося каталог, до якого хочете відкрити доступ, і програма автоматично згенерує локальну посилання на каталог.

Якщо ви хочете, щоб на запущений вами сервер могли заглянути не тільки мережеві, а й інтернет-користувачі, виконайте наступні дії. Насамперед підключіть у провайдера послугу Анонсований IP-адреса для отримання персонального адреси своєї станції в інтернеті. Активуйте, виберіть пункт меню Пуск / Виконати і у вікні надрукуйте команду cmd. У командному рядку наберіть ipconfig. Потім відшукайте в вікні командного рядка пункт IP-адреса і скопіюйте значення даного параметра в буфер обміну. З цього моменту в розшарений папку вашого диска можна потрапити через інтернет за посиланням ftp: // ваш IP-адресу.

FileZilla Server

Незважаючи на простоту і зручність Golden FTP, найбільшою популярністю у інтернетчиків користується програма FileZilla Server. Основна її відмінність від Golden FTP в великому числі додаткових налаштувань для адміністрування файлового сховища.

Основна її відмінність від Golden FTP в великому числі додаткових налаштувань для адміністрування файлового сховища

Заглянути на обраний FTP-сервер можна з будь-якого інтернет-браузера.

Інтерфейс FileZilla Server в порівнянні з GFS досить суворий. Після запуску ви побачите, що більшу частину робочої області програми займають поля (спеціальні логи), в яких відображається інформація про стан з'єднання, підключених користувачів до сервера і безліч інших атрибутів. У верхній частині додатка розташовано каскадні меню, а також панель інструментів з безліччю кнопок для контролю над сервером.

Заглянувши в меню Edit і якшо по кнопці Settings, ви побачите вікно налаштувань сервера, що складається з двох областей: в лівій знаходиться список груп налаштувань, в праву ж завантажуються параметри окремих налаштувань, які ви вибрали.

Розглянемо вміст основних блоків. У групі General Settings містяться базові настройки FTP-станції - номер порту для підключення (Listen of these ports), максимальне число користувачів, здатних під'єднатися до сервера одночасно (Max. Numbers of users, для зняття ліміту на кількість підключень пропишіть в цьому полі значення 0 ), настройки тайм-аутів (Timeout settings).

Блок Welcome Message містить всього лише одне поле - Custom welcome message для введення тексту привітання, який буде відображатися при успішному з'єднанні користувача з сервером. У цьому полі ви можете вписати абсолютно будь-який текст. У групі IP Binds знаходиться поле Bind the server to the following IP addresses для прив'язки вашого FTP-шника до певних IP-адресами (це необхідно зробити, якщо ви хочете, щоб ваш сервер був доступний через інтернет).

У категорії IP Filter знаходяться бан-списки за обраними вами IP-адресами. Якщо вам хтось докучає (навмисне перевантажує сервер, намагається зламати FTP-станцію), просто-напросто внесіть IP кривдника в одне з полів даної групи. У блоці Speed Limits ви можете встановити обмеження на швидкість завантаження контенту з вашого сервера і закачування файлів на вашу машину. При цьому можна не просто позначити ліміти, а й призначити власні правила гри, наприклад, встановити певний швидкісний ліміт на кожен день тижня: адже в робочі дні FTP-станції куди менш завантажені, ніж у вихідні. Тому розумно знизити навантаження на сервер у вихідні, наклавши певні обмеження, і, навпаки, зняти обмеження швидкості в будні дні.

FileZilla Server - один з найшвидших і надійних FTP-серверів, до того ж абсолютно безкоштовний.

У категорії Filetransfer compressions містяться параметри, що визначають рівень стиснення вихідних / вхідних пакетів. Ви можете пограти з коректуванням атрибутів і подивитися, як це позначиться на роботі сервера. Однак особливо радіти не варто - чим сильніше стиск, тим менше ймовірність, що ваші файли зможуть завантажити користувачі з поганим коннектом. Незважаючи на те, що ми розповіли лише про основні блоках налаштувань сервера, для створення найпростішого сервера інші вам, швидше за все, не знадобляться.

Отже, сервер налаштований і захищений. Саме час запустити його - відкрити доступ до ряду директорій, розташованих на вашому жорсткому диску. Причому зробити це в FileZilla Server не так вже й легко, для початку необхідно створити групи користувачів і лише після цього відкривати для них доступ до сховища. З одного боку, це не дуже зручно - створюй акаунти, під кожен з них відкривай доступ до певних каталогів і налаштовуй параметри ... Довго, важко і якось незвично. Але тільки на перший раз. Одного разу розібравшись, ви зможете дуже швидко, буквально за 5-10 хвилин, розгорнути на будь-якому комп'ютері величезну FTP-станцію з підвищеним захистом, багаторівневою системою доступу і багатьма іншими корисними функціями. Так що гра варта свічок.

Для створення нових груп виберіть пункт меню Edit users або Edit Groups, на панелі в лівій частині вікна (Users або Groups, в залежності від того, в який пункт меню ви перейшли) клікніть по пункту Shared folders і натисніть кнопку Add в полі Users / Groups. У вікні, надрукувати довільне ім'я користувача або групи і натисніть Ok. Група створена - можна приступати до расшаріваніє папок.

В поле Shared Folders натисніть на кнопку Add, щоб додати в список нову директорію, після чого відзначте прапорцями необхідні пункти в полях Files і Directories (права на читання, запис, видалення контенту). Закінчивши настройку облікового запису, натисніть кнопку Ok, щоб вийти з редактора груп і зберегти зміни. Ось, в принципі, і все, FTP-сервер готовий до роботи.

* * *

Тепер ви знаєте, як відкрити доступ до будь-якого файлу на вашому диску для будь-якого користувача Мережі. Тільки не забувайте, що чим більше користувачів одночасно скачують інформацію з вашого комп'ютера, тим нижче швидкість у кожного з них. Адже загальний пропускної канал заздалегідь визначений вашим оператором зв'язку і рідко перевищує 1 Мбіт / с.

За допомогою домашніх FTP-серверів дуже зручно обмінюватися демки ігор з друзями і запускати в Мережу свої моди - коли їх завантажить 100-200 чоловік, сервер можна виключати, далі ваші творіння самі розлетяться по Світовій павутині: хтось викладе їх на платних серверах, заллє на що вимагають реєстрації мод-портали.

Домашній FTP-сервер

У наші дні проблема передачі і обміну великими даними через інтернет стоїть особливо гостро. Пропускна здатність більшості сучасних поштових служб, як правило, не перевищує 10-30 Мб вхідного / вихідного трафіку в одному листі. Відправка цінної інформації по ICQ - справа дуже ризикована: з'єднання може обірватися в будь-яку секунду, так як коннект залежить не тільки від швидкості передачі даних один одному, а й від роботи центрального ICQ-сервера.

Величезні файлові сховища рівня Rapidshare працюють на комерційній основі: для любителів халяви встановлюється ліміт на скачування файлів. Скажімо, якщо ви завантажили на «Рапіді» будь-який файл задарма, то наступний пакет даних зможете отримати приблизно через годину. Що ж стосується файлообмінних мереж, то тут теж все не так райдужно, як хотілося б: скачувати, припустимо, демоверсію очікуваної гри, а тут - раз! - і більшість сідерів (користувачі, які роздають той чи інший файл) пішло в офлайн. А якщо у вас модем налаштований в режимі роутера, то з файлообмінниками і зовсім незручно працювати.

Що ж робити, якщо потрібно передати цінну інформацію друзям, знайомим чи колегам? А якщо ви створюєте моди, то як викласти свою розробку в Мережу, не вдаючись до послуг платних сервісів? У цьому вам допоможуть спеціальні програми з категорії FTP-серверів - це компактні утиліти, що дозволяють перетворити домашній комп'ютер на повноцінний файлове сховище, розмір якого обмежується лише обсягом вашого жорсткого диска. FTP-серверів в інтернеті дуже багато, однак по-справжньому хороших - одиниці. Сьогодні розповімо вам про двох кращих, на наш погляд, FTP-серверах: Golden FTP Server і FileZilla Server.

Golden FTP Server

Почнемо нашу розповідь про FTP-серверах з маленькою утиліти під назвою Golden FTP Server. Мінімум налаштувань, швидкість розгортання FTP-сервера, підтримка російської мови, моніторинг активності користувачів, відсутність функцій обмеження доступу до каталогів і установки швидкісного ліміту на скачування файлів - ось відмінні риси даної програми.

Мінімум налаштувань, швидкість розгортання FTP-сервера, підтримка російської мови, моніторинг активності користувачів, відсутність функцій обмеження доступу до каталогів і установки швидкісного ліміту на скачування файлів - ось відмінні риси даної програми

Golden FTP Server - ідеальне рішення для миттєвого розгортання файлового сховища.

GFS відмінно підійде для користувачів, що бажають оперативно запустити FTP-станцію і дозволити доступ до нього всім бажаючим. Наприклад, на базі GFS можна зробити велике файлове сховище для сайту, в якому щодня публікуються десятки, а то і сотні важких файлів (саундтреки, демоверсії, відеоролики).

Крім стандартного Golden FTP-сервера існує версія PRO з розширеними можливостями. Високий рівень варіант можна використовувати протягом 30 днів, але потім доведеться або купити повну версію ($ 29 на офіційному сайті www.goldenftpserver.com), або видалити утиліту з вінчестера. Далі мова піде виключно про безкоштовної версії FTP-сервера, тому що її можливостей з лишком вистачить для потреб простого інтернетчика.

Інтерфейс Golden FTP Server досить своєрідний. У лівій частині програми розташувалася компактна панель інструментів, на яку винесені чотири найнеобхідніші кнопки - Відкриті папки, З'єднання, Налаштування, Про програму. У правій частині програми розташовується поле, інформація в ньому змінюється в залежності від натискання однієї з чотирьох кнопок на інструментальній панелі.

Розгортання FTP-сервера проходить буквально в пару кліків - натискаєте на кнопку Відкриті папки, тиснете на кнопку Додати в поле навпроти, вказуєте в віконці, що з'явилося каталог, до якого хочете відкрити доступ, і програма автоматично згенерує локальну посилання на каталог.

Якщо ви хочете, щоб на запущений вами сервер могли заглянути не тільки мережеві, а й інтернет-користувачі, виконайте наступні дії. Насамперед підключіть у провайдера послугу Анонсований IP-адреса для отримання персонального адреси своєї станції в інтернеті. Активуйте, виберіть пункт меню Пуск / Виконати і у вікні надрукуйте команду cmd. У командному рядку наберіть ipconfig. Потім відшукайте в вікні командного рядка пункт IP-адреса і скопіюйте значення даного параметра в буфер обміну. З цього моменту в розшарений папку вашого диска можна потрапити через інтернет за посиланням ftp: // ваш IP-адресу.

FileZilla Server

Незважаючи на простоту і зручність Golden FTP, найбільшою популярністю у інтернетчиків користується програма FileZilla Server. Основна її відмінність від Golden FTP в великому числі додаткових налаштувань для адміністрування файлового сховища.

Основна її відмінність від Golden FTP в великому числі додаткових налаштувань для адміністрування файлового сховища

Заглянути на обраний FTP-сервер можна з будь-якого інтернет-браузера.

Інтерфейс FileZilla Server в порівнянні з GFS досить суворий. Після запуску ви побачите, що більшу частину робочої області програми займають поля (спеціальні логи), в яких відображається інформація про стан з'єднання, підключених користувачів до сервера і безліч інших атрибутів. У верхній частині додатка розташовано каскадні меню, а також панель інструментів з безліччю кнопок для контролю над сервером.

Заглянувши в меню Edit і якшо по кнопці Settings, ви побачите вікно налаштувань сервера, що складається з двох областей: в лівій знаходиться список груп налаштувань, в праву ж завантажуються параметри окремих налаштувань, які ви вибрали.

Розглянемо вміст основних блоків. У групі General Settings містяться базові настройки FTP-станції - номер порту для підключення (Listen of these ports), максимальне число користувачів, здатних під'єднатися до сервера одночасно (Max. Numbers of users, для зняття ліміту на кількість підключень пропишіть в цьому полі значення 0 ), настройки тайм-аутів (Timeout settings).

Блок Welcome Message містить всього лише одне поле - Custom welcome message для введення тексту привітання, який буде відображатися при успішному з'єднанні користувача з сервером. У цьому полі ви можете вписати абсолютно будь-який текст. У групі IP Binds знаходиться поле Bind the server to the following IP addresses для прив'язки вашого FTP-шника до певних IP-адресами (це необхідно зробити, якщо ви хочете, щоб ваш сервер був доступний через інтернет).

У категорії IP Filter знаходяться бан-списки за обраними вами IP-адресами. Якщо вам хтось докучає (навмисне перевантажує сервер, намагається зламати FTP-станцію), просто-напросто внесіть IP кривдника в одне з полів даної групи. У блоці Speed Limits ви можете встановити обмеження на швидкість завантаження контенту з вашого сервера і закачування файлів на вашу машину. При цьому можна не просто позначити ліміти, а й призначити власні правила гри, наприклад, встановити певний швидкісний ліміт на кожен день тижня: адже в робочі дні FTP-станції куди менш завантажені, ніж у вихідні. Тому розумно знизити навантаження на сервер у вихідні, наклавши певні обмеження, і, навпаки, зняти обмеження швидкості в будні дні.

FileZilla Server - один з найшвидших і надійних FTP-серверів, до того ж абсолютно безкоштовний.

У категорії Filetransfer compressions містяться параметри, що визначають рівень стиснення вихідних / вхідних пакетів. Ви можете пограти з коректуванням атрибутів і подивитися, як це позначиться на роботі сервера. Однак особливо радіти не варто - чим сильніше стиск, тим менше ймовірність, що ваші файли зможуть завантажити користувачі з поганим коннектом. Незважаючи на те, що ми розповіли лише про основні блоках налаштувань сервера, для створення найпростішого сервера інші вам, швидше за все, не знадобляться.

Отже, сервер налаштований і захищений. Саме час запустити його - відкрити доступ до ряду директорій, розташованих на вашому жорсткому диску. Причому зробити це в FileZilla Server не так вже й легко, для початку необхідно створити групи користувачів і лише після цього відкривати для них доступ до сховища. З одного боку, це не дуже зручно - створюй акаунти, під кожен з них відкривай доступ до певних каталогів і налаштовуй параметри ... Довго, важко і якось незвично. Але тільки на перший раз. Одного разу розібравшись, ви зможете дуже швидко, буквально за 5-10 хвилин, розгорнути на будь-якому комп'ютері величезну FTP-станцію з підвищеним захистом, багаторівневою системою доступу і багатьма іншими корисними функціями. Так що гра варта свічок.

Для створення нових груп виберіть пункт меню Edit users або Edit Groups, на панелі в лівій частині вікна (Users або Groups, в залежності від того, в який пункт меню ви перейшли) клікніть по пункту Shared folders і натисніть кнопку Add в полі Users / Groups. У вікні, надрукувати довільне ім'я користувача або групи і натисніть Ok. Група створена - можна приступати до расшаріваніє папок.

В поле Shared Folders натисніть на кнопку Add, щоб додати в список нову директорію, після чого відзначте прапорцями необхідні пункти в полях Files і Directories (права на читання, запис, видалення контенту). Закінчивши настройку облікового запису, натисніть кнопку Ok, щоб вийти з редактора груп і зберегти зміни. Ось, в принципі, і все, FTP-сервер готовий до роботи.

* * *

Тепер ви знаєте, як відкрити доступ до будь-якого файлу на вашому диску для будь-якого користувача Мережі. Тільки не забувайте, що чим більше користувачів одночасно скачують інформацію з вашого комп'ютера, тим нижче швидкість у кожного з них. Адже загальний пропускної канал заздалегідь визначений вашим оператором зв'язку і рідко перевищує 1 Мбіт / с.

За допомогою домашніх FTP-серверів дуже зручно обмінюватися демки ігор з друзями і запускати в Мережу свої моди - коли їх завантажить 100-200 чоловік, сервер можна виключати, далі ваші творіння самі розлетяться по Світовій павутині: хтось викладе їх на платних серверах, заллє на що вимагають реєстрації мод-портали.

Що ж робити, якщо потрібно передати цінну інформацію друзям, знайомим чи колегам?
А якщо ви створюєте моди, то як викласти свою розробку в Мережу, не вдаючись до послуг платних сервісів?
Що ж робити, якщо потрібно передати цінну інформацію друзям, знайомим чи колегам?
А якщо ви створюєте моди, то як викласти свою розробку в Мережу, не вдаючись до послуг платних сервісів?
Що ж робити, якщо потрібно передати цінну інформацію друзям, знайомим чи колегам?
А якщо ви створюєте моди, то як викласти свою розробку в Мережу, не вдаючись до послуг платних сервісів?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача