Статьи

Домашня мережа через роутер

  1. Створення робочої групи для домашньої мережі
  2. Створення спільного доступу до файлів і принтерів
  3. Доступ до папок і файлів

При наявності в будинку декількох комп'ютерів або інших гаджетів (планшетів, телефонів, ноутбуків), які мають можливість виходу в інтернет, виникає питання як створити домашню мережу через роутер з можливістю передачі даних між усіма пристроями.

Для підключення всіх пристроїв між собою необхідний роутер, який буде точкою зв'язку. Якщо ви не знаєте який роутер вибрати для дому , Можете прочитати в одній зі статей мого блогу. Зв'язок між необхідним обладнанням може бути організована як по провідному з'єднанню, так і по бездротовому, на сучасних роутерах можна використовувати обидва види підключення.

Для того щоб створити домашню мережу через wifi роутер, необхідно враховувати, що бездротова точка доступу повинна знаходитися в центрі даної мережі і при підключенні всіх пристроїв утворювати собою так звану «зірку». Wifi маршрутизатор по кабелю, наданим провайдером, підключається до інтернет і автоматично роздає його на всі підключені до нього пристрої.

Існує також можливість роздати wifi з ноутбука і тим самим обійтися без роутера. Однак такий спосіб більш трудомісткий.

Бездротова точка для підключення має порт «WAN» (Wide area network), що означає підключення до глобальної мережі. А інші пристрої, що підключаються по кабелю, входять в локальну / домашню і відповідно підключаються по дроту в будь-який роз'єм має позначення «LAN» (Local area network). На більшості маршрутизаторів кількість даних портів чотири, що відповідно дозволяє підключити чотири комп'ютери по провідній схемі. Якщо ж необхідно розширити кількість «LAN» портів (бувають випадки, коли чотирьох мало), то можливе застосування мережевих комутаторів. Використовуючи модель мережевого комутатора на 8 портів, ви збільшите кількість пристроїв, що підключаються на 6 штук, так як один порт на роутері і один порт на комутаторі будуть зайняті підключенням між собою.

Крім дротову мережу для створення приватної мережі може використовуватися всім відома бездротова, для позначення зазвичай застосовується поєднання «WLAN».

Якщо у вас досить велика площа квартири, то при підключенні пристроїв по вай фай може відбуватися роз'єднання пов'язане з дуже слабким сигналом у віддалених частинах приміщення. В цьому випадку пропоную скористатися повторителями або використовувати додатковий роутер для збільшення радіусу дії сигналу

Вибравши тип підключення, виходячи з можливостей ваших пристроїв і особистих уподобань, організовується так звана домашня мережа через роутер, що дозволяє вам організувати передачу даних. Однак для того, щоб все гармонійно працювало потрібно зробити ще деякі налаштування. Нижче буде описано, як створити домашню мережу через wifi роутер на комп'ютерах і ноутбуках. Про підключення планшетів і мобільних пристроїв на базі Android можна прочитати в іншій статті .

Створення робочої групи для домашньої мережі

Для початку нам необхідно створити робочу групу в яку будуть входити всі комп'ютери нашої мережі. Для цього переходимо за наступним шляхом:

Пуск> Панель управління> Система і безпека> Система

Пуск> Панель управління> Система і безпека> Система

Натискаємо на «додаткові параметри системи» в стовпці зліва, відкриється вікно «Властивості системи». Стандартна назва вашої робочої групи буде WORKGROUP, однак ви можете змінити його клікнувши на кнопку «Змінити».

Стандартна назва вашої робочої групи буде WORKGROUP, однак ви можете змінити його клікнувши на кнопку «Змінити»

Ті ж дії проводимо на всіх комп'ютерах які будуть підключені до точки доступу.

Створення спільного доступу до файлів і принтерів

Якщо не провести ці дії, то щоб ви не расшарівать - доступ до цих даних буде не доступний. Для цього вам варто перейти за наступним шляхом:

Пуск> Панель управління> Мережа та інтернет> Центр управління мережами і загальним доступом

Далі в розділі зліва вибираємо «змінити додаткові параметри спільного доступу".

На екрані відобразиться кілька профілів. У кожному профілі необхідно відкрити загальний доступ, а також відключити захист паролем.

Коли ви створюєте домашню мережу через wifi роутер обов'язково на всіх комп'ютерах виробити однакові зміни.

Доступ до папок і файлів

Якщо ми хочемо мати можливість працювати з файлам користувача іншого комп'ютера, нам необхідно, розшарити потрібні папки.

На тій папці, для якої хочемо відкрити загальний доступ натискаємо правою кнопкою миші і в спливаючому меню вибираємо Загальний доступ> Домашня група

На тій папці, для якої хочемо відкрити загальний доступ натискаємо правою кнопкою миші і в спливаючому меню вибираємо Загальний доступ> Домашня група

Після таких нескладних дій папка буде відкрита всім користувачам робочої групи.

Хотілося б відзначити ще один момент, якщо у вас не виходить підключитися до жодного комп'ютера, обов'язково перевірте налаштування стандартного і вбудованого в антивірус брендмауера. Трапляється так, що антивірус може впливати на роботу інтернету і різних підключень.

Якщо домашня мережа через wifi роутер створена коректно, то після входу ви побачите комп'ютери, що знаходяться в вашій групі і відповідно розшарені папки і файли.

Ось власне і вся інформація про те, як створити домашню мережу через вайфай роутер, але якщо ви не впоралися з налаштуванням самостійно, то залишайте свої запитання в коментарях і я постараюся на них відповісти.

Якщо Вам сподобалася ця стаття, то підписуйтесь на нові і скористайтеся, будь ласка, кнопочками:

СХОЖІ СТАТТІ

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача