Статьи

Домашня бездротова мережа | Конфігурація та налаштування | Як налаштувати роутер | MediaPure.Ru

 1. Як можна використовувати wi-fi роутер Сьогодні в багатьох сім'ях вже давно є парочка комп'ютерів...
 2. Підготовка до налаштування wi-fi роутера
 3. Як відбувається IP адресація між пристроями:
 4. Загальний алгоритм настройки роутера
 5. Статичні і динамічні IP адреси
 6. Як скинути настройки роутера
 7. Налаштування зв'язку з роутером на комп'ютері
 8. Налаштування роутера за допомогою майстра
 9. Налаштування роутера вручну (на прикладі роутера Asus)
 10. Як дізнатися MAC-адресу комп'ютера
 11. Налаштування параметрів Wi-Fi вручну

Як можна використовувати wi-fi роутер

Сьогодні в багатьох сім'ях вже давно є парочка комп'ютерів або ноутбуків, а іноді і те, і інше. Плюс до всього цього ще й розумні телефони, а може і планшет. Ну і, звичайно ж, центом розваг кожного члена сім'ї - це великий телевізор . До якогось моменту все зазвичай йде нормально, поки всі домашні користуються своїми девайсами, але потім з'являється бажання чогось більшого.

Для цього необхідна домашня бездротова мережа. Вона допомагає позбутися від зайвих проводів, бути більш мобільними, звичайно ж, робить доступним для всіх весь медіа контент, накопичений членами сім'ї.
Така домашня бездротова мережа організовується за допомогою wi-fi роутера, який роздає сигнал на багато пристроїв, що підтримують бездротове з'єднання. Або ж можна приєднатися до роздачі за допомогою мережевих кабелів, але для цього потрібно буде прописувати IP адреси для кожного підключеного пристрою.

Для більшого комфорту доступу контенту, користуються NAS сервером. Це може бути як окремий системний блок з кількома HDD дисками, так і готове коробкове рішення. Такий домашній сервер дозволяє підключати по бездротовій мережі будь-який пристрій і переглядати HD-відео, музику, грати в ігри і багато іншого, а найголовніше зберігати все це на своїх дисках. Підключається домашній сервер також до wi-fi роутера.

Для доступу до NAS сервера необхідно встановити спеціальні програми на ваші мобільні пристрої, які забезпечують доступ до всієї вашої домашньої мережі, а на комп'ютері і ноутбуці ви можете отримати доступ до мультимедіа контенту і без них. В даний час будь-який смартфон або планшет на операційній системі iOS (Apple) або Android (Google) може відкривати файли з домашнього NAS за допомогою файлового менеджера. Головне, щоб він мав можливість (або навіть правильніше буде сказати функціональністю) доступу до пристроїв у локальній мережі. Наприклад, на своєму планшеті я використовую файловий менеджер ES провідник , За допомогою якого легко отримую доступ до будь-якого пристрою в мережі з расшаренним контентом.

Наприклад, компанія Microsoft давно запропонувала користувачам своїх операційних систем оболонку Windows Media Center з інтеграцією в ОС, починаючи з спеціального видання Windows XP. Дана можливість сучасних ОС Windows дозволяє відтворювати HD-відео з ПК на вашій приставці XBOX 360, минаючи домашній NAS сервер, так як його функцію виконує комп'ютер. Не кажучи вже про популярних смарт телевізорах з підтримкою DLNA технології ( Samsung Allshare , Домашній медіа-сервер і т.п.), за допомогою якої мультимедіа контент з ПК доступний для відтворення на телевізорі.

Отже, вистачить теорії і для початку налаштування бездротової домашньої мережі необхідно подбати про налаштування wi-fi роутера. До речі сказати, все перераховане можна налаштувати завдяки інструкціям на цьому сайті, користуйтеся пошуком або картою сайту.

Як налаштувати wi-fi роутер

Як налаштувати wi-fi роутер

Повірте, налаштовувати wi-fi роутер набагато простіше, ніж ви думаєте.

Припустимо, ви підключені до інтернету у себе вдома: мережевий кабель проведено у вашій квартирі і підключений до комп'ютера. Перед вами стоїть завдання, отримати одночасний бездротовий доступ до Інтернету з інших пристроїв (ноутбук, смартфон або планшет). Для цього і потрібен бездротовий маршрутизатор, який частіше називають wi-fi роутер.

Відкрийте інструкція до wi-fi роутера (Quick Start - Швидкий старт) для отримання загальної картини, перш ніж я розповім про те, як налаштувати wi-fi роутер.

Роутер нам необхідний, щоб всі пристрої в мережі отримували свій мережеву адресу (IP-адреса) з домашньої підмережі, так як при використанні некоректно введеного IP обмін даними буде неприпустимий. Роутер якраз і організовує ту саму невелику підмережа (домашня бездротова мережа), роздаючи всім пристроям IP. А інтернет-провайдер, в свою чергу, виділяє кожному абоненту тільки один IP-адреса, який ми і використовуємо під маршрутизатор.

Наша домашня бездротова мережа буде на основі технології Wi-Fi. Ті IP-адреси, які роздаватиме wi-fi роутер будуть іншими, несумісними з адресами, прийнятими в мережі провайдера. З'єднання мережі провайдера і домашньої локальної бездротової мережі буде забезпечувати роутер, передаючи інтернет на пристрої з wi-fi підключенням будинку.

Щоб уникнути зайвих питань, відразу скажу, що інші типи мережевих пристроїв: хаб (мережевий концентратор), свитч (комутатор) або точка доступу, неможливо використовувати для цієї мети.

Сучасні wi-fi роутери мають ряд інших корисних функцій:

 • захист домашньої мережі
 • вбудовані FТР-клієнти
 • USВ-порти (для підключення жорстких дисків, флешок і принтерів) і т.д.

Увага!

Інструкція по налаштуванню роутерів для будинку не має індивідуальний характер. Налаштування різних моделей бездротових маршрутизаторів приблизно однакова. Варто лише зазначити, що у кожного виробника (моделі) присутні свої нюанси настройки.

Підготовка до налаштування wi-fi роутера

Налаштування роутера виконується проводовим підключенням всіх пристроїв. Припустимо, що у вас підключення по виділеній лінії (Ethernet, кручена пара), тобто в квартиру проведено мережевий кабель з роз'ємом RJ45. Беремо бездротової wi-fi роутер і підключаємо до порту з назвою WAN (або Internet), розташованому на його задній панелі інтернет-кабель провайдера (Ethernet).

Далі, до одного з LАN портів роутера підключіть мережевим кабелем комп'ютер, за допомогою якого ви будете виконувати настройку (коли вона завершиться, його можна буде від'єднати).

Схеми підключення роутера для настройки може бути наступною:

1. За участю класичного wi-fi роутера (підключення до інтернет кручений парою (Ethernet))

2. За участю wi-fi роутера з функціональністю DSL модему (підключення до інтернет телефонним кабелем)

Як пристрій для настройки може виступати ПК або ноутбук. Використання тієї чи іншої схеми буде залежати від типу вашого підключення, який надає інтернет-провайдер.

Як відбувається IP адресація між пристроями:

 • WAN порт на wi-fi роутер - підключення інтернет-кабелю провайдера. IP призначає провайдер (або він в договорі, або присвоюється автоматично)
 • LAN порти на wi-fi роутер - IP адреси, пристроїв підключеним до цих портів, призначаються автоматично або вручну (в момент настройки до нього підключений ПК) Інтервал IP адрес 192.168.1.1 - 192.168.1.xx, де xx від 2 до 254)
 • LAN порт мережевої карти ПК - до нього підключений кабель від LAN порту Wi-Fi роутера. IP призначаються автоматично або вручну (відповідно до адресами, налаштованими на роутері).

Ми розібралися з підключенням роутера до ПК. Тепер увімкніть комп'ютер, але не включаючи роутер в розетку.

Тепер трохи загальної інформації, перш ніж приступити до деталей:

Загальний алгоритм настройки роутера

2 способи настройки wi-fi роутера

 1. Автоматичний. За допомогою спеціальної програми-майстра, яка знаходиться на диску з програмним забезпеченням, що додається в комплекті з бездротовим маршрутизатором. Вам необхідно лише вставити диск з ПО в оптичний привід комп'ютера.
 2. Ручний. Використовуючи веб-інтерфейс роутера. Налаштування проводиться через браузер ПК.

Перший спосіб найпростіший: майстер настройки роутера попросить ввести необхідні дані (в кращому випадку буває досить вибрати зі списку вашого інтернет-провайдера) та програма сама налаштує бездротове підключення. Вам необхідно звернутися до керівництва користувача, щоб з'ясувати, коли слід включати харчування бездротового маршрутизатора - до запуску програми налаштування або після, так як це важливо для коректної роботи програми-налагоджувальника.

Звичайно, може вийти так, що ваш провайдер відсутня в списку пропонованих програмою. У подібних ситуаціях доводиться вручну налаштовувати роутер через його веб-інтерфейс. На цій процедурі я зупинюся більш детально і опишу 3 основні кроки налаштування маршрутизатора:

 1. настройка зв'язку між комп'ютером, підключеним до LAN-порту роутера, і самим роутером для отримання доступу до його веб-інтерфейсу
 2. налаштування підключення до інтернету (параметра WAN - порту), використовуючи дані від провайдера
 3. настройка бездротової мережі, що включає в себе установки параметрів безпеки (пароль, вибір методу шифрування і т.п.), а також фізичних параметрів, таких як сила сигналу і вибір бездротових каналів

Це звичайно не всі, опціонально можна налаштувати і інші пара метри, пов'язані із захистом і
додатковими функціями, але останні залежать від моделі роутера.

Статичні і динамічні IP адреси

Інформація про те, який тип IP адреси ви отримали від провайдера, дуже важлива при налаштуванні роутера. якщо
ваш комп'ютер, який перебував раніше на дротове підключення мав певний IP-адреса (зазвичай прописаний в договорі), то ваш IP-адреса - статичний.

Якщо про IP нічого не згадується, а, припустимо, є тільки логін і пароль, то роутер буде отримувати
його автоматично. Таким чином ваш IP-адреса - динамічний.

Як скинути настройки роутера

Як скинути настройки роутера

Скинути налаштування роутера (повернути настройки маршрутизатора до заводських значень) необхідно, коли виникають проблеми під час налаштування, ви заплуталися або щось пішло не так. Для таких випадків на корпусі wi-fi роутера є спеціальна кнопка - RESET. В який момент на неї натискати і скільки утримувати, сказано в керівництві користувача, або орієнтуйтеся на зміну поведінки індикаторів в сторону роутера, які підкажуть якщо скидання вдався.

Хочу звернути вашу увагу, що це єдиний спосіб поміняти забутий пароль на роутер.

На цьому теоретична підготовка до налаштування закінчена. Далі я докладно розповім про кожного з 3 кроків.

Налаштування зв'язку з роутером на комп'ютері

Для початку встановимо зв'язок між роутером і комп'ютером, підключеним за вищевказаною схемою.

А. Якщо на роутері за замовчуванням включений DHCP-сервер, який автоматично роздає IP-адреси підключеним
пристроїв, переконайтеся, що і на комп'ютері включено автоматичне отримання мережевої адреси. Для цього виконайте такі дії.

1. Клацніть по значку комп'ютера в області завдань (трей), натисніть «Центр управління мережами і загальним доступом»

і у вікні, виберіть «Підключення по локальній мережі».

2. У вікні стану підключення по локальній мережі натисніть на «Властивості».

3. Після цього в наступному вікні виберіть «Протокол інтернету версії 4 (TCP / IPv4)» і клацніть на кнопці «Властивості».

4. У вікні «Властивості: Протокол Інтернету версії 4 (TCP / IPv4)» на вкладці «Загальні» перемикачі повинні
бути в положенні «Отримати IP-адресу автоматично» і «Отримати DNS-сервера автоматично». Якщо це не так, встановіть їх в потрібне положення і закрийте всі вікна клацанням по «Ок».

Б. Якщо роутера за замовчуванням присвоєно статичний IP-адресу, виконайте наступні дії.

1. Знайдіть в керівництві користувача роутера його IP-адреса за замовчуванням (частенько, його вказують на наклейці, розташованій на дні пристрою). Повторіть пункти 1-3, наведені вище.

2. У вікні «Властивості: Протокол Інтернету версії 4 (TCP / IPv4)» на вкладці «Загальні» встановіть перемикачі в положення «Використовувати наступний IP-адреса» і «Використовувати наступні DNS-сервера». Якщо це не так, встановіть їх в потрібне положення і закрийте всі вікна клацанням по «Ок».

3. В поле «IP-адреса:" введіть IР-адреса, останнім (після крапки) число якого більше відповідного числа в IP-адресу роутера. Наприклад, якщо за замовчуванням роутера призначена адреса 192.168.1.1, можна ввести 192.168.1.2.

4. У полі «Маска підмережі:» введіть значення 255.255.255.0, а в поле «Основний шлюз:» і «DNS-сервер:» - IP-адреса wi-fi роутера.

Закрийте всі вікна клацанням по кнопці «ОК». Тепер все готово для настройки роутера.

Налаштування роутера за допомогою майстра

У цій процедурі немає нічого хитрого. Вставте компакт-диск із програмним забезпеченням з комплекту Wi-Fi роутера. Запустіть майстер установки, прийнявши ліцензійну угоду при запиті.

Натискайте далі до запиту про дані бездротового підключення. Введіть у відповідних полях SSID бездротової мережі (ім'я вашої мережі, яке буде відображатися при пошуку) і пароль, або залиште запропоновані, їх можна буде змінити пізніше.

Налаштування підключення до інтернету wi-fi роутер визначить автоматично. Якщо у вашому типі підключення використовується Логін і пароль, то ви їх можете ввести пізніше, в веб-інтерфейсі, ну і в будь-якому іншому випадку їм можна скористатися, якщо після автоматичної настройки інтернет не з'явився. Тільки не забудьте записати Логін і пароль для доступу до веб-інтерфейсу маршрутизатора (в тому випадку, якщо роутер їх генерує сам, у вікні майстра установки).

В самому кінці настройки роутера ви автоматично перейдете до його веб-інтерфейсу для налаштування підключення до інтернету вручну.

Увага!

Якщо ви все зробили по інструкції майстра установки і не отримали повідомлень про помилку, але, на жаль,
зв'язку з інтернет не отримали, можливі 2 варіанти вирішення проблеми:

 1. Як я писав вище, необхідно ввести додаткові настройки підключення в веб-інтерфейсі.
 2. Можливий варіант, що провайдер дозволяє доступ до своєї мережі тільки пристроїв з певним MAC-адрес - індивідуальним номером пристрою. Працює це таким чином: обладнання провайдера запам'ятовує MAC - адреса клієнтського пристрою при першому підключенні до мережі і надалі відкриває доступ лише йому. У відомостях про налаштування підключення ця інформація може бути відсутнім. Щоб усунути цю проблему, в роутерах передбачена спеціальна функція клонування і ручного введення MAC-адреси, про яку я розсаджені трохи пізніше.

Налаштування роутера вручну (на прикладі роутера Asus)

Якщо налаштувати з'єднання за допомогою майстра не вдається або необхідно налаштувати будь-які параметри, які не передбачені в майстра установки роутера, то можна зробити налаштування вручну через веб-інтерфейс.
Відкрийте будь-який браузер і наберіть в адресному рядку IP-адреса роутера:

Введіть ім'я та пароль у вікні в відповідні поля (їх значення за замовчуванням вказані в керівництві користувача роутера) для доступу до веб-інтерфейсу. Майте на увазі, що після установки з'єднання рекомендується змінити ім'я і пароль з міркувань безпеки.

У розділі ЛВС інтерфейсу роутера виберіть закладку «DHCP-сервер» і поставте галочку в полі «Включити DHCP - сервер» - «Yes». Тим самим ви дасте можливість роутера роздавати IP підключаються до нього пристроїв автоматично.

Тим самим ви дасте можливість роутера роздавати IP підключаються до нього пристроїв автоматично

У розділі WAN в закладці «Інтернет-з'єднання» виберіть тип підключення до інтернету.
Який саме тип підключення до інтернету слід вибрати, подивіться в документах, виданих вам провайдером або скористайтеся статтею: «Як визначити тип підключення до інтернету» .

Який саме тип підключення до інтернету слід вибрати, подивіться в документах, виданих вам провайдером або скористайтеся статтею:  «Як визначити тип підключення до інтернету»

Найпоширеніші варіанти підключення до інтернету

 1. З динамічним IP (Автоматичний IP або DHCP)
 2. Зі статичною IP-адресою (Конфігурація вручну поле Налаштування IP-адреси WAN, маску, шлюз ...)

Будемо розглядати 2-ий варіант, зі статичним IP адресою. Як тільки ви його виберіть стануть активними поля для введення параметрів статичного підключення - «Налаштування IP-адреси WAN», які необхідно заповнити згідно з даними, отриманими від інтернет-провайдера.

Натисніть «No» і послідовно заповніть всі поля.

Варто відзначити, що в цьому випадку IР-адреса та інші мережеві параметри фіксовані, їх слід вводити в точності так, як зазначено у провайдера.
У разі вибору параметра з динамічним IP-адресою, або PPPoE або L2TP, то настройка спрощується і всі параметри підключення роутер отримає від провайдера автоматично. Тільки для двох останніх типів підключення необхідно вказати ім'я та па роль, які видає провайдер (або в окремих випадках «Ім'я служби»).

Завершіть налаштування, натиснувши кнопку «Застосувати» або «Зберегти».

У деяких випадках провайдер прив'язує користувача до MAC-адресу (фізичній адресою) його комп'ютера, щоб ніхто інший не міг підключитися замість нього. В цьому випадку, спроба доступу в інтернет за допомогою роутера стане неможливою.

Щоб уникнути цього, MAC-адресу зовнішнього інтерфейсу маршрутизатора слід змінити так, щоб він збігався з MAC-адресою, до якого прив'язав вас провайдер (зазвичай це адреса мережевого інтерфейсу вашого комп'ютера).

Ця операція називається клонуванням MAC-адреси, правда, ця функція в веб-інтерфейсі роутера не завжди має однойменну назву.
Щоб клонувати MAC-адресу вашого комп'ютера, який був підключений кабелем до інтернету до установки роутера, впишіть його в поле MAC розділу «Спеціальні вимоги постачальника послуг Інтернету» в розділі WAN, закладка Інтернет-з'єднання.

Щоб клонувати MAC-адресу вашого комп'ютера, який був підключений кабелем до інтернету до установки роутера, впишіть його в поле MAC розділу «Спеціальні вимоги постачальника послуг Інтернету» в розділі WAN, закладка Інтернет-з'єднання

Збережіть налаштування, натиснувши кнопку «Застосувати».

Як дізнатися MAC-адресу комп'ютера

Щоб дізнатися MAC-адресу комп'ютера і ввести його при налаштуванні підключення до інтернету на роутері,
виконайте наступне:

1. Клацніть по значку комп'ютера в області завдань (трей), натисніть «Центр управління мережами і загальним доступом»

Клацніть по значку комп'ютера в області завдань (трей), натисніть «Центр управління мережами і загальним доступом»

і у вікні, виберіть «Підключення по локальній мережі».

і у вікні, виберіть «Підключення по локальній мережі»

2. Натисніть на кнопку «Відомості», щоб побачити MAC-адресу.

Натисніть на кнопку «Відомості», щоб побачити MAC-адресу

MAC-адресу буде розташований в полі «Фізична адреса».

MAC-адресу буде розташований в полі «Фізична адреса»

Налаштування параметрів Wi-Fi вручну

Якщо ви все зробили правильно і вказали коректні параметри підключення, то після перезавантаження роутера ви отримаєте доступ в інтернет з комп'ютера, на якому виконували настройки. Відкрийте браузер і наберіть
адреса будь-якого веб-сайту, наприклад MediaPure.Ru . Сторінка сайту відкрилася, отже, можна приступати
до налаштування бездротової мережі (wi-fi).

У меню веб-інтерфейсу роутера виберіть розділ «Бездротова», закладка «Загальні».

У меню веб-інтерфейсу роутера виберіть розділ «Бездротова», закладка «Загальні»

Зверніть увагу, що деякі роутери підтримує роботу бездротової мережі відразу в двох діапазонах (5 ГГц і 2,4 ГГц). Налаштуйте бездротову мережу в більш затребуваний діапазоні 2,4 ГГц.

Налаштуйте бездротову мережу в більш затребуваний діапазоні 2,4 ГГц

Вкажіть режим роботи бездротової мережі. Кращий варіант - універсальна настройка, що забезпечує сумісність як з новими, так і старими версіями стандарту Wi-Fi. Вона має назву «Змішаний» або «Auto» (автоматичний режим).

Вона має назву «Змішаний» або «Auto» (автоматичний режим)

Вкажіть SSID мережі (Ім'я мережі, яке буде відображатися при скануванні) в однойменному полі. Виберіть варіант захисту в поле «Метод перевірки автентичності», рекомендую WPA2-Personal, чому, читайте в рубриці Wi-Fi. Вкажіть пароль (або ключ) в поле «Попередній ключ WPA». Даний ключ і ім'я мережі (SSID) будуть потрібні для настройки доступу на ваших бездротових пристроях, тому рекомендується зберегти їх в файл або записати де-небудь, зберігаючи в надійному місці.

Рекомендується приховати SSID, щоб ваша домашня бездротова мережа не була видна ззовні, але ви все одно зможете підключитися до неї, так як SSID вам вже відомий. Для збереження налаштувань натисніть на кнопку «Застосувати» або «Зберегти». До слова, бездротова мережа в діапазоні 5 ГГц налаштовується аналогічно.

Увага! Будьте обережні при оновленні прошивки роутера. Необхідність в ній обумовлюється некоректною роботою роутера і неполадками зв'язку. Уважно вивчіть розділ керівництва користувача про оновлення програмного забезпечення роутера і суворо дотримуйтесь рекомендацій. Оновлення прошивки роутера - крайній засіб, не варто вдаватися до нього без крайньої необхідності, так як при початковій настройці бездротової мережі такої потреби немає.

Питання настройки wi-fi мережі також детально висвітлено в статті: Як налаштувати wi-fi роутер або wi-fi точку доступу .

PS Буду дуже вдячний, якщо ви вкажете на ті моменти, які необхідно розібрати докладніше.

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача