Статьи

Додаток AutoCAD VBA і особливості роботи з ним

Visual Basic for Applications (VBA) - це мова програмування, вбудований в багато додатки, включаючи офісні програми, САПР, графічні редактори і багато інших. VBA є спрощеною версією мови Visual Basic, має схожий з ним синтаксис. Середовище програмування VBA зазвичай вбудована в саму програму, тому користувач може відразу починати писати програми або завантажувати готові програми для роботи.

Середовище програмування VBA зазвичай вбудована в саму програму, тому користувач може відразу починати писати програми або завантажувати готові програми для роботи

При розробці мови VBA його автори орієнтувалися на звичайних користувачів, а не на професійних програмістів, тому створювати програми на VBA досить просто і швидко.

З переваг мови VBA можна відзначити легкість його освоєння і простоту використання, універсальність (вивчивши VBA для AutoCAD користувач без праці вивчить, наприклад, VBA для Microsoft Word або Excel). Головний недолік мови VBA - проблеми з зворотну сумісність різних версій.

В AutoCAD також є вбудована підтримка мови VBA, для цього служить окремий модуль AutoCAD VBA Enabler. За допомогою програм на VBA можна звертатися до всіх об'єктів AutoCAD, примітивам креслення, спілкуватися між AutoCAD і сторонніми додатками і багато іншого. Іншими словами, за допомогою мови VBA можна створювати програми будь-якої складності, які дозволять розширити функціональність системи, автоматизувати рутинні операції і багато іншого.

Важливою відмінністю VBA для AutoCAD від VBA для інших програм є те, що в ньому програми зберігаються не всередині файлів, а в зовнішніх файлах з розширенням DVB.

В останніх версіях AutoCAD модуль VBA Enabler не входить в дистрибутив і не встановлюється разом з самим AutoCAD. Щоб отримати можливість працювати з VBA в AutoCAD, вам необхідно завантажити та встановити AutoCAD VBA Enabler зі спеціальною сторінки в інтернеті

Щоб отримати можливість працювати з VBA в AutoCAD, вам необхідно завантажити та встановити AutoCAD VBA Enabler зі спеціальною   сторінки   в інтернеті

Важливим є те, що при виборі модуля VBA Enabler потрібно звернути увагу на версію AutoCAD і його розрядність. Наприклад, модуль VBA для AutoCAD 2018 32-x не працюватиме в середовищі AutoCAD 2018 64-x.

Після завантаження, розпакування і установки модуля AutoCAD VBA Enabler в програмі AutoCAD з'явиться можливість працювати з додатками на мові VBA.

Вікно редактора VBA (VBA IDE) запускається командою VBAIDE.

Вікно редактора VBA (VBA IDE) запускається командою VBAIDE

Воно стандартне для мови VBA і нічим не відрізняється від VBA в інших програмах.

Зверніть увагу, що двійковий формат файлів проектів VBA в AutoCAD не сумісний з форматом проектів Visual Basic. Однак, в VBA для AutoCAD можна імпортувати форми, модулі і класи, що зберігаються в файлах форматів FRM, BAS і CLS відповідно.

Список команд, призначених для роботи з програмами VBA:

  • VBALOAD служить для завантаження проекту VBA
  • VBAUNLOAD вивантажує проект з AutoCAD
  • VBARUN служить для запуску макросу з командного рядка
  • VBAIDE відкриває вікно редактора VBA, в якому можна писати, запускати і налагоджувати програми
  • VBAMAN відкриває менеджер VBA
  • VBASTMT виконує команду VBA в командному рядку.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача