Статьи

Дизайн дитячої для хлопчика і дівчинки разом: кімната, фото, інтер'єр

 1. Особливості проживання разом хлопчика і дівчинки
 2. Ідеї ​​для інтер'єру: зонування і оформлення
 3. Колірна гамма для спільної спальні
 4. червоний
 5. помаранчевий
 6. жовтий
 7. зелений
 8. білий
 9. підбираємо меблі
 10. освітлення
 11. Декорування
 12. Ідеї ​​для дизайну дитячої кімнати: відео

Кожній дитині рано чи пізно виділяють свою особливу кімнату, в якій він може спати, вчитися, грати, мріяти. І дуже часто, особливо в малогабаритних квартирах, хлопчикові і дівчинці доводиться жити разом в одній кімнаті. Батькам таких дітей необхідно знати, як правильно розділити між ними це простір, адже дитяча кімната повинна стати затишним, веселим, казковим куточком для дітей, піднімати їм настрій і стимулювати їх розвиток. Тому важливо грамотно скласти дизайн такої кімнати.

Особливості проживання разом хлопчика і дівчинки

Сьогодні відомо, що дитяча кімната накладає свій відбиток на все подальше життя дитини. Тому наскільки йому там буде добре і комфортно, настільки добре у нього все буде в майбутньому.

Проживання різностатевих дітей в одній кімнаті дозволить їм навчитися ділити простір і знаходити спільну мову між собою, розвине міцні відносини між ними в майбутньому. Крім того, діти завжди зможуть разом весело проводити час, грати один з одним, їм не буде самотньо в такій кімнаті. Спільна дитяча кімната буде розвивати в них хороші комунікативні якості і сприяти їх гармонійному соціальному розвитку в майбутньому. Дитячу кімнату для двох дівчат облаштувати набагато легше, однак в цьому випадку треба врахувати інтереси кожної з них, і щоб потім простіше було продумати зонування спальні.

Дизайн прямокутної дитячої кімнати

Ідеї ​​для інтер'єру: зонування і оформлення

Дитяча кімната є однією з найскладніших кімнат в будинку при творі ремонту та оформлення дизайну.

У цій кімнаті має бути враховано все до дрібниць. Повинні бути підібрані якісні, екологічно чисті матеріали, правильно організоване освітлення, продуманий дизайн. Ще складніше це стає при оформленні спільної кімнати брата і сестри.

В першу чергу, спільна дитяча кімната повинна бути максимально габаритної, щоб дітям не було тісно і було досить простору для їх життя і розвитку.

При роботі над інтер'єром кімнати потрібно врахувати інтереси кожної дитини. Якщо простору і засобів для ремонту досить, інтер'єр кімнати для хлопчика і дівчинки бажано розділити на дві функціональні зони, і таким чином, надати кожному свій окремий "куточок". Особливо це стосується кімнати тих дітей, які погано уживаються один з одним. Для раззонірованія кімнати можна використовувати декоративні ширми, міні-перегородки, меблі. Відокремити зону проживання сестри від брата можна балдахіном, що буде виглядати дуже ефектно. Завдяки такому плануванні дитячої кімнати можна розділити території дітей, що живуть в одній кімнаті і оформити кожну зону у відповідному дизайні. Розмежувати кімнату можна також за видами діяльності, таких як - сон, навчання, гри.

Розмежувати кімнату можна також за видами діяльності, таких як - сон, навчання, гри

У дитячій кімнаті можна зонувати ігровий простір для дітей. Ідеї, втілені в інтер'єр цієї зони, можуть бути найрізноманітнішими і творчими, тут батьки можуть проявити себе по максимуму. Цю зону для двох дітей можна зробити спільної, якщо кімната не відрізняється великими габаритами, або розмежувати окремо для кожної дитини.

Цю зону для двох дітей можна зробити спільної, якщо кімната не відрізняється великими габаритами, або розмежувати окремо для кожної дитини

У цю область кімнати Ви також можете шведську стінку і різноманітні спортивні комплекси з канатами, драбинами, стійками зі снарядами. Для дівчинки можна виділити окремий простір, в якому можна розмістити будиночки для ляльок.

Для маленьких дітей можна також спланувати загальний інтер'єр кімнати в дусі їх улюблених мультфільмів, а також, наприклад, в стилі чарівного замку, диких джунглів або будиночка на дереві.

Це буде стимулювати дитячу уяву і розвивати в них творчі задатки. Участь дітей в плануванні й оформленні кімнати в певному стилі зробить дитячу кімнату ще більш цікавою і бажаною для дітей. Особливу увагу при оформленні дитячої кімнати потрібно приділити безпеці. У цій кімнаті проживають діти, і тому нічого не повинно загрожувати їхньому здоров'ю і життю.

Для дитячої кімнати потрібно використовувати міцні екологічно чисті, дорогі оздоблювальні матеріали.

З підлогових покриттів в дитячій кімнаті краще використовувати паркет, ламінат , Укладені на синтепонові підкладку. Ідеально для дитячої кімнати використання покриттів з кори коркового дуба, яке є екологічним, гіпоалергенним матеріалом, не схильним до механічних пошкоджень.

Ідеально для дитячої кімнати використання покриттів з кори коркового дуба, яке є екологічним, гіпоалергенним матеріалом, не схильним до механічних пошкоджень

Стіни в дитячій кімнаті можна обробити фарбою або шпалерами. При фарбуванні стін можна використовувати водоемульсійну акрилову фарбу, яка не має запаху, досить екологічна і легко миється. При поклейке шпалер можна використовувати екологічно чисті текстильні шпалери , Фрізеліновие, паперові шпалери, що випускаються під фарбування. Також можна використовувати фарбування шпалер. Фарба для шпалер під фарбування досить різноманітна.

Шпалери для підліткової кімнати хлопчика не повинні бути з порушеним повітрообміном (наприклад, вінілові або шпалери, що миються), а також масляні і алкідні фарби.

Для обробки стелі можна використовувати гіпсокартон, полімерні матеріали для натяжних стель.

Колірна гамма для спільної спальні

Найчастіше інтер'єр дитячої кімнати оформляється в яскраві, живі, але нережущіе очі кольору, для підняття настрою дітям. У такі кольори зазвичай оформляються кімнати, де проживають маленькі діти.

Дуже популярними є яскраві насичені відтінки жовтого, оранжевого, зеленого.

червоний

Помірне використання червоних відтінків в інтер'єрі дитячої кімнати сприяє підвищенню активності дітей, покращує їх працездатність і активність. Краще не створювати надлишок червоного кольору в кімнаті, оскільки це негативно впливає на психіку дітей, і може зробити їх агресивними.

помаранчевий

Помаранчевий відтінок дуже часто використовується в дитячих кімнатах. Він сприятливо впливає на психіку, викликає енергійність і творчу активність у дітей. Але цей колір повинен використовуватися в інтер'єрі так само, як і червоний, в помірних кількостях, щоб не тиснути на психіку дитини.

оформлення дитячої на мансарді : Ідеї дизайну з фото.

жовтий

Не менш популярний в оформленні інтер'єру жовтий колір. Він підвищує настрій і сприяє розумовій роботі, сприяє поліпшенню уваги і розвитку інтуїції. Діти, що живуть в кімнаті з таким відтінком зазвичай життєрадісні.

зелений

Для надмірно неспокійних дітей краще відмовитися від яскравих відтінків червоного, помаранчевого, жовтого і використовувати в інтер'єрі зелений колір.

Зелені відтінки розслаблюють і заспокоюють, позитивно впливають на роботу серця, нормалізують тиск, поліпшують зір. Те ж саме стосується блакитних відтінків, але їх використовувати краще в ігровій зоні, оскільки вони сприяють розсіюванню уваги і можуть негативно позначитися на навчанні дітей.

Те ж саме стосується блакитних відтінків, але їх використовувати краще в ігровій зоні, оскільки вони сприяють розсіюванню уваги і можуть негативно позначитися на навчанні дітей

білий

Але найкраще дитячу кімнату оформити в універсальні м'які світлі відтінки, наприклад, білий або бежевий. Причому така забарвлення ідеально підійде як для хлопчиків, так і для дівчаток. При фарбуванні стін у нейтральні відтінки, можна оформляти внутрішню обстановку в насичених, яскравих кольорах. Це не буде робити кімнату надто яскравою, помітною і строкатою. Нейтральні відтінки особливо підійдуть для оформлення кімнати для дівчинки - підлітка .

Дитячу кімнату можна оформити як в загальному кольорі, так і окремо по різним функціональним зонам.

Кольорову гаму інтер'єру можна урізноманітнити кількома відтінками. Для оформлення кімнати двійнят можна також використовувати комбінацію кольорів, наприклад, синього і червоного, блакитного і рожевого, фіолетового і персикового. Комбінація відтінків візуально розділить кімнату на дві зони - зону хлопчика і зону дівчинки.

При виборі відтінків для дитячої кімнати потрібно враховувати такі особливості:

 • Не варто використовувати коричневий і темно-ліловий колір, тому що вони гнітюче впливають на дитячу психіку.
 • Не використовувати в якості основних темно-фіолетові і темно-сині відтінки, оскільки вони можуть провокувати почуття самотності у дітей, забирати їх в світ фантазій, розсіювати увагу, викликають тужливість.
 • Яскраві кольори використовувати в помірних кількостях і не допускати їхнього надлишку.
 • Величезна кількість сірого або чорного відтінків в інтер'єрі вкрай небажано, він може сприяти печалі і самотності.
 • Бажано додатково використовувати універсальний білий або бежевий колір.

Бажано додатково використовувати універсальний білий або бежевий колір

підбираємо меблі

Організація спального місця займає центральне місце при оформленні дизайну в дитячій кімнаті.

При виборі дитячого ліжка потрібно врахувати такі якості як безпеку зручність, функціональність. Вона повинна підходити за розміром, на ній має бути присутній якісний ортопедичний матрац.

Вона повинна підходити за розміром, на ній має бути присутній якісний ортопедичний матрац

Для різностатевих дітей можна також використовувати двоярусну ліжко. Вона забезпечить можливість закритого простору, до того ж таке ліжко дуже цікава дітям, які завжди з цікавістю ставляться до різного роду незвичайних речей, піднімає їм настрій.

У габаритну кімнату можна на замовлення зробити два ліжка, які розташовуються на висоті другого ярусу. Це зробить дизайн дитячої кімнати неабияким, до того ж дуже сподобається дітям, які люблять все незвичайне. Простір під ліжками можна буде раціонально використовувати під інші зони.

Для облаштування ігрової зони можна використовувати різноманітні ігрові меблеві конструкції. Вони можуть бути надувними, дерев'яними, пластиковими, і нагадувати собою замок принцеси, корабель, будиночок на дереві. Особливо діти люблять меблі з антресолями і додатковими рівнями.

Дуже популярна установка спортивного куточка в ігрову зону.

Установка шведської стінки внесе оригінальність в дизайн дитячої кімнати і подарує радість дітям, а також стимулюватиме їх займатися фізкультурними заняттями і тримати себе в тонусі.

Для підготовки уроків і навчання обов'язкова установка в кімнату письмового столу. Бажано, щоб кожна дитина мала свій окремий стіл, якщо вони мають однаковий вік. Це усуне багато конфлікти і суперечки серед них, і дозволить їм ретельно готувати домашні завдання. Письмовий стіл повинен відповідати віку дитини, на ньому не повинно бути гострих кутів.

У дитячій кімнаті можна також поставити шафи для одягу, комоди, різні стелажі і полиці для розташування дитячих іграшок, підробок, навчальних книг.

Величезні дзеркала, скляні столики, кришталеві люстри, крихкий декор бажано виключити з дитячої кімнати, оскільки можуть бути потенційно небезпечними для дітей.

Також, краще не захаращувати дитячу кімнату великою кількістю килимів і м'яких іграшок. Вони накопичують в собі величезну кількість сміття, пилу і пилових кліщів, що небезпечно для здоров'я дітей.

освітлення

Затишок в дитячу кімнату може принести правильно організоване освітлення. При установці освітлення в дитячій кімнаті необхідно керуватися, в першу чергу, такими принципами як зручність і безпеку.

Бажано, щоб дитяча кімната була розташована в східному або південно-східному напрямку. Це створює природний світловий режим, і буде сприятливо впливати на нервову систему дітей.

Продумати схему освітлення потрібно заздалегідь, перед ремонтом. У дитячій кімнаті необхідно встановити три види освітлення:

 • Загальна;
 • Направлене (на робочу і ігрову зони);
 • Нічне.

При включенні спрямованого освітлення, загальне освітлення теж завжди має бути включено, а також для запобігання додаткове навантаження на очі дітей.

При оформленні светодизайна дитячої кімнати ідеальним варіантом буде використання одного центрального світильника і декількох додаткових в різних частинах кімнати, забезпечуючи таким чином м'яке і рівномірне поширення світла.

При встановленні освітлення в дитячій кімнаті потрібно враховувати кілька правил:

 • Освітлення повинне бути не дуже яскравим, але і не дуже слабким.
 • Освітлювані поверхні меблів і предметів не повинні створювати сильного небажаного блиску.
 • Різкий контраст між світлом і тінню дуже сильно стомлює очі, тому повинен бути усунутий.

Організація освітлення простору повинна бути комфортною та функціональною. З різноманіття освітлювальних приладів найбільш сприятливий потік світла забезпечує центральний світильник, зроблений з матового скла. Він повинен не повинен бути громіздким, без вигадливих конструкцій, щоб діти його випадково не розбили під час ігор. Світильники з кришталю або ажурного скла можуть виробляти додаткове навантаження на зір дітей, тому їх краще виключити. Світильник повинен забезпечувати рівномірне поширення світла, гарну передачу кольору.

Використання плоского плафона, що створює розсіяне світло, буде ідеальним варіантом. Додатково можна використовувати настінні, стельові галогенні точкові світильники. Вони безпечні для дітей і досить стильно виглядають. Вони особливо підійдуть, якщо в дитячій кімнаті будуть встановлені підвісні стелі. Від використання ламп денного світла краще відмовитися, так як вони швидко викликають дратівливість і стомлюваність.

Але якщо вони все ж встановлено, потрібно пам'ятати, що не можна в одному приміщенні використовувати лампи денного світла і лампи розжарювання. Також, бажано встановити невеликий світильник біля ліжка. У цьому місці можна встановити світильник з регульованим освітленням, для того щоб діти не боялися засинати в темряві.

Обов'язкова установка лампи на письмовий стіл дітей, щоб вони могли робити уроки без напруги для очей.

Спочатку письмовий стіл бажано наблизити до вікна, щоб забезпечити потрапляння природного денного світла на його поверхню. Але, оскільки в зимові годинник дуже швидко на вулиці темніє потрібно правильно встановити настільну лампу. Тут є кілька правил:

 1. Лампа повинна бути встановлена ​​в лівому передньому кутку.
 2. Повинна поширювати рівне і м'яке світіння.
 3. Її потужність повинна бути в діапазоні 60-100 Вт.
 4. Лампа не повинна бути встановлена ​​так, щоб прямі промені потрапляли в очі дитині. Бажано, якщо на ній буде абажур.

У декоративних цілях можна зробити підсвічування ніш, картин, карнизів.

Декорування

Для декорування спільної дитячої кімнати можна використовувати різні килими, подушки підходять під дизайн кімнати. Для дітей невеликого віку особливо необхідна наявність різноманітних іграшок: пластмасових, пластикових, м'яких плюшевих. Надати завершеного вигляду дитячій кімнаті допоможуть правильно вибрані штори. Штори повинні бути підібрані в єдиному стилі дитячої кімнати, повинні бути хорошої якості і легкі в догляді.

Бажано, щоб вони не затемнювали кімнату, тому що діти мають потребу в гарному освітленні. В даному випадку буде зручна комбінація з тюлю і щільних штор.

Також, добре підійдуть для дитячої кімнати римські штори або жалюзі. Матеріал для штор повинен бути екологічно чистим, не повинен сильно припадати пилом. Ідеально підійде бавовна, лляна тканина.

Дизайн ванни кімнати в хрущовці Дизайн ванни кімнати в хрущовці .

Каталоги керамічної плитки російського виробництва представлені тут .

Дизайн маленької вузької кімнати з фото: https://trendsdesign.ru/home/kitchen/osobennosti-proektirovaniya.html

Ідеї ​​для дизайну дитячої кімнати: відео

висновки

Організувати спільну кімнату для хлопчика і дівчинки досить неважко. Бажано, щоб діти взяли в цьому креативному проекті активну участь, адже тільки вони можуть знати в якій кімнаті їм буде добре і комфортно.

Також читайте: "Дитяча кімната для дівчинки підлітка" і " Дизайн дитячої для різностатевих дітей "

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача