Статьи

Дитина боїться темряви, ніж допомогти?

Ніна, здрастуйте! У дитини страх темряви, зокрема коридору, там взагалі бути не любить. Він великий і порожній, якщо наприклад м'ячик в коридор покотився, не піде ні за що. Або вимикаємо світло в кімнаті і граємо зі світиться іграшкою, дочка каже «мама мені страшно, боюсь, включи світло», хоча я поруч. Заходимо лягати спати в спальню, де темно, вона говорить «мені страшно». Останній місяць стала прокидатися в своїй кімнаті і плакати вранці, не часто але буває, раніше такого не було. Дівчинка 2,2года, розвинена дуже добре, відмінно говорить, висловлює емоції. Я не знаю як їй пояснити, що не варто боятися, я поруч і немає ні чого страшного, ми і світло вимкнули, намагалися її відвернути новою іграшкою лазерною указкою, не допомогло. Що порадьте?

Доброго дня! Хочу вас заспокоїти, страх темряви в 2,2 року - НОРМАЛЬНИЙ вікове явище в житті дитини. Тому не варто панікувати, не потрібно намагатися позбутися від цього страху будь-якими способами. Але знати про те, як правильно себе вести з дитиною, потрібно, щоб не створювати психологічної проблеми.

По-перше, поставтеся з розумінням до почуттів дитини. Страх реальний, дитині страшно перебувати в темній кімнаті або коридорі. Повірте йому. Прийміть це всерйоз. Це дуже важливо.

По-друге, надайте дитині підтримку. Обійміть дитину, коли їй страшно, візьміть за руку, погладьте по голові, побудьте поряд. Можна сказати: "Я розумію, тобі страшно йти в коридор за м'ячиком. Давай сходимо разом". Або: "Я представляю, як тобі страшно перебувати в темній кімнаті, давай включимо світло і подивимося, що в ній".

По-третє, поговоріть з дитиною про його страх, про почуття, що переповнюють його маленьке сердечко. Наприклад. "Я розумію, тобі страшно йти в коридор. А чого саме ти боїшся? Кого боїшся?" Дитина може відповісти що завгодно: "Мені страшно. Там баба-яга. Там темно." Підтримайте діалог: "А як виглядає баба-яга, а де вона живе, коли світло? А може баба-яга сама чогось боїться?" і т.д. по ситуації. Розмовляючи з дитиною про страх, ви показуєте, що серйозно ставитеся до проблем малюка і готові обговорювати їх. Можливо в діалозі, дитина сама знайде спосіб впоратися зі страхом.
Пам'ятайте, коли батьки заперечують страх дитини, словами "Нічого страшного немає, або нічого там боятися, або ти все вигадуєш", вони не тільки не зменшують почуття страху, але залишають дитину одну зі своїми переживаннями. Дитина починає думати, що з ним щось не так, раз він боїться. Або батьки його не розуміють, і йому нема до кого звернутися зі своєю проблемою. А це служить добрим ґрунтом для розвитку тривожності, невпевненості, для виникнення патологічних страхів.

Отже, щоб допомогти дитині впоратися зі страхом, марно його заперечувати, треба прийняти його почуття, і надавати підтримку до тих пір, поки це необхідно малюкові. З віком, у міру пізнання навколишнього світу, страх почне відступати. І темний коридор перестане лякати своєю жахливою невідомістю.
Так само рекомендую до прочитання мою статтю про дитячі страхи. Думаю вона буде вельми корисною для вас. Стаття доступна по посиланню https://www.b17.ru/article/20314/

З повагою, Ніна Лівенцова.

Що порадьте?
А чого саме ти боїшся?
Кого боїшся?
Quot; Підтримайте діалог: "А як виглядає баба-яга, а де вона живе, коли світло?
А може баба-яга сама чогось боїться?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача