Статьи

Диспетчер завантаження Windows 7: як прибрати, як увійти і налаштувати, інструкція з скріншот і відео

 1. Що таке диспетчер завантаження Windows
 2. Як відключити вибір зайвих операційних систем при завантаженні Windows 7
 3. Відключення вибору операційних систем через «Конфігурацію системи»
 4. Відключення вибору операційних систем через командний рядок
 5. Відео: як прибрати вибір варіантів завантаження ОС Windows 7

Що таке диспетчер завантаження? В основному, з ним стикаються не найдосвідченіші користувачі системи Windows, які вперше вирішили перевстановити свою операційну систему без особливих наочних інструкцій. Така установка відбувається з натхнення і спливаючих підказок. Останні, в свою чергу, не завжди відрізняються простим в розумінні мовою, потмоу і з'являються деякі проблеми.

Що таке диспетчер завантаження Windows

Диспетчер завантаження - це перший екран вітання в Windows. Він дозволяє вибрати, яку саме ОС (операційну систему) з встановлених на пристрої варто завантажувати при запуску. Він не з'являється, якщо вибір очевидний і складається з тільки одного пункту.

Він не з'являється, якщо вибір очевидний і складається з тільки одного пункту

Диспетчер завантаження системи Windows являє собою чорний екран зі світло-сірим текстом

Як відключити вибір зайвих операційних систем при завантаженні Windows 7

Запропоновані варіанти можуть бути різними, так як на один комп'ютер можна інсталювати не одну операційну систему, тобто поставити кілька ОС.

Грубо віддалена ОС все одно залишає слід на ПК, а це значить, диспетчер завантаження сприймає її як окремий варіант для подальшого завантаження вашого девайса.

Повне видалення операційної системи при перевстановлення Windows може забезпечити тільки форматування розділу жорсткого диска, на якому вона встановлена.

Отже, вам нададуть чорний несмачний екран, який змушує вас чекати завантаження красивою Windows. Виправити ситуацію не так складно, як здається. Є кілька варіантів рішення, на будь-який смак.

Відключення вибору операційних систем через «Конфігурацію системи»

 1. Відкриваємо меню «Пуск» і в полі пошуку програми вводимо msconfig. Після чого вибираємо програму, яку знайшла система Windows.

  Через пошук msconfig в меню «Пуск» викликаємо конфігурацію системи

 2. У вікні, яке відкрилося, переходимо у вкладку «Завантаження». У ній бачимо скільки і які ОС розпізнає ДЗ (диспетчер завантаження) Windows.
 3. Кількома мишкою по пункту «Поточна операційна система». Кількома на кнопку «Використовувати за замовчуванням». Ця дія призводить до автовибором вашої ОС серед інших, переводить її в перший рядок в диспетчері.

  У конфігурації системи призначаємо поточну ОС завантажується за замовчуванням

 4. Якщо в інших системах немає необхідності, вони є помилкою або ви просто не хочете протягом 30 секунд спостерігати екран ДЗ, інші ОС необхідно видалити з конфігурації. Вибираємо зайву систему в списку і натискаємо кнопку «Видалити».

  Видаляємо зайві операційні системи з диспетчера завантаження і підтверджуємо видалення кнопкою ОК

 5. Після всіх дій по оптимізації завантаження просто підтверджуємо зміни кнопкою OK.

Відключення вибору операційних систем через командний рядок

Є ще один варіант очищення диспетчера завантажень, на цей раз через термінал командного рядка:

 1. Спочатку відкриваємо командний рядок: «Пуск» - «Всі програми» - «Службові» - «Командний рядок».
 2. У який з'явився терміналі вводимо послідовно дві команди:
  • bcdedit.exe / default {current} (робить завантажену зараз систему обраній за замовчуванням);

  • bcdedit.exe / delete {ntldr} / f (видаляє файли інших завантажувальних систем, після чого диспетчер завантаження не може до них звернутися).

   exe / delete {ntldr} / f (видаляє файли інших завантажувальних систем, після чого диспетчер завантаження не може до них звернутися)

   Запуск команд в командному рядку для видалення зайвих ОС з диспетчера завантаження

 3. Виробляємо перезавантаження пристрою і насолоджуємося відсутністю чорного екрану.

Відео: як прибрати вибір варіантів завантаження ОС Windows 7

Як налаштувати диспетчер завантаження в Windows 7 через інтерфейс властивостей комп'ютера

Для тих хто не дуже любить забивати команди і шукати служби серед їх великої кількості в системі Windows, а також для тих, у кого не функціонує клавіатура на даний момент, є дуже простий спосіб налаштування диспетчера завантаження декількома кліками мишки.

 1. Для початку відкриваємо властивості «Комп'ютера» через контекстне меню. Для цього клацаємо ПКМ (правою кнопкою миші) по відповідному ярлику на робочому столі або в меню «Пуск».

  Через контекстне меню відкриваємо властивості комп'ютера

 2. Відкривається вікно властивостей «Комп'ютера», натискаємо по пункту «Додаткові параметри системи».

  У властивостях вибираємо «Додаткові параметри системи»

 3. Відкриється ще одне вікно з п'ятьма вкладками. Нас цікавить вкладка «Додатково».
 4. У блоці «Завантаження і відновлення системи, налагоджувальна інформація» клацаємо на кнопку «Параметри».

  Вибираємо «Параметри» в блоці «Завантаження і відновлення»

 5. Ще одне вікно налаштувань дозволить нам вибрати ОС за замовчуванням, включити або вимкнути вибір операційних систем. Тобто знята галочка з цього пункту дозволить обходити службу диспетчера завантажень і відразу ж приступати до роботи ОС, яка обрана за замовчуванням. А також можна вибрати тривалість роботи диспетчера завантажень перед автовибором ОС.

  Налаштовуємо параметри диспетчера завантаження Windows

Якщо ви все зробите правильно, то ваша операційна система відтепер буде завантажуватися безпосередньо, швидко і без жодних затримок.

Розбирання способи вирішення проблем, пов'язаних з диспетчером завантаження Windows, допоможуть прискорити завантаження і зберегти ваш час. Інструкції та команди підходять не тільки для ОС Windows 7. У версіях 8 і 8.1 вони застосовуються з успіхом. Якщо раптом вирішите поставити нову ОС - не забувайте форматувати системний диск перед установкою Windows.

Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача