Статьи

Diamond Foundry: як стартапер почав вирощувати алмази в лабораторії (і створив «Cartier» для мілленіалов)

  1. Алмази замість сонячних батарей
  2. Три роки і 30 інженерів
  3. «Безконфліктні» камені
  4. Міліметр в місяць

Вчені почали вирощувати штучні алмази в лабораторіях кілька десятиліть тому. Але тільки в 2013 році підприємцю Мартіну Рошайсену прийшло в голову використовувати цю технологію для створення ювелірних виробів. Так з'явилася компанія Diamond Foundry. Вона привернула венчурні інвестиції на суму $ 100 млн і планує зайняти гідне місце в алмазної галузі, з оборотом в $ 13 млрд. У стартапі зараз трудяться 100 працівників: частина працює в лабораторії в Кремнієвій долині, інші - в дизайн-студії, розташованої в діловому центрі Лос -Анджелесі. У 2016 році загальний обсяг вирощених компанією алмазів склав 10 тисяч карат, а її виручка подвоюється з кожним роком. Але спочатку їм довелося вкласти десятки мільйонів, щоб отримати перший алмаз. Мартін Рошайсен розповів Inc., як його бізнес допомагає вирішити проблему з дитячим і рабською працею, і чому стильні прикраси Diamond Foundry подобаються мілленіалам.

Алмази замість сонячних батарей

У 2010 році я пішов з Nanosolar, компанії з виробництва сонячних батарей. У нас була відмінна технологія, але конкуруюча з нею китайська виявилася дешевшою. У Nanosolar ми зібрали приголомшливу команду інженерів, в тому числі Джеремі Шольца, - він став співзасновником Diamond Foundry і сьогодні є нашим технічним директором.

Більше 10 років я спостерігав за розвитком науки в галузі вирощування штучних алмазів. У 2012-му предметом мого інтересу стали технологічні нововведення, що дозволяють синтезувати вже не алмазний порошок, а діаманти ювелірної якості і відповідного розміру. Тепер дорогоцінні камені можна було вирощувати за тижні, а не за роки, як раніше.

Алмази набагато більш вигідний бізнес, ніж продаж сонячних батарей. Вартість виробництва та ж, а прибуток набагато вище. Наші технологи були цілком здатні створити плазмовий реактор для виробництва ювелірних діамантів, і ми вирішили займатися і виробництвом каменів, і створенням ювелірних прикрас, а продукцію - продавати без посередників. Ми найняли провідного професіонала в області виробництва штучних алмазів з 30-річним досвідом роботи в урядовій лабораторії і надали в його розпорядження команду технологів.

Три роки і 30 інженерів

Ми думали, що технологічна частина бізнесу виявиться найпростішої. Але нам потрібно 30 інженерів, три роки і десятки тисяч пробних моделей плазмових реакторів, щоб все нарешті запрацювало як треба. Нам довелося вкласти в стартап десятки мільйонів доларів, перш ніж ми отримали свій перший алмаз.

Плазмовий реактор - наше секретна зброя. Він працює з тим же типом кристалів, з яких складаються природні алмази. В основі технології лежить особливий метод хімічного осадження з газової середовища, що дозволяє вирощувати алмазну грати атом за атомом (плазма в реакторі аналогічна тій, що є присутнім у зовнішній частині сонячного ядра). Реактор - дуже складна система (складається з 350 деталей), і навіть найменша помилка може призвести до повного провалу.

«Безконфліктні» камені

Виробництвом діамантів управляють дуже багаті компанії. Наприклад, ювелірний дім Cartier півтора століття створює діамантові прикраси для королівських сімей Європи. Ми хотіли створити новий «Cartier» для тих, хто цінує відкритість і прозорість.

Більше половини алмазів видобуваються в Конго, Сьєрра-Леоне та інших країнах зі збройними конфліктами. Пам'ятайте вийшов в 2006 році фільм «Кривавий алмаз»? З тих пір нічого принципово не змінилося. Картина розповідає про те, як працює цей жорстокий бізнес: використовується рабська і дитячу працю. Після цього фільму люди задумалися про походження своїх прикрас. Вони хочуть точно знати, що екологія планети і люди не страждають в процесі їх виробництва.

Алмази з хорошим, «безконфліктним» походженням користуються величезним попитом. Але упевнитися в їх чистому походження досить складно: перш ніж потрапити до кінцевого покупця, камені проходять через десятки посередників. Алмаз можуть добути десь в Африці, а потім багато разів перепродати, перш ніж він потрапить на біржу. Звідти (пройшовши ще через кілька рук) він потрапляє до Індії на обробку. Огранений камінь надсилають назад на оптову біржу - і до цього моменту встановити його початкове походження стає вже практично неможливо.

У нашій лабораторії алмаз можна виростити за два-три тижні. Ми фактично створюємо новий ринок покупців - вони ні за що не куплять діамантове прикраса, якщо не будуть впевнені у відповідності його виробництва етичним нормам. Мілленіали - наші основні клієнти. У своєму бізнесі ми дотримуємося певних цінностей, і їм це подобається.

Вчені почали вирощувати штучні алмази в лабораторіях кілька десятиліть тому

Фото: www.facebook.com/diamondfoundry/

Міліметр в місяць

Довівши технологію до досконалості, ми переключилися на питання дизайну і продажів. Ми почали співпрацю з ювелірними майстрами і продаж створених ними прикрас онлайн. Але швидко зрозуміли, що нам вигідніше тримати власну команду майстрів. В кінці 2016- го ми познайомилися з Ванессою Стоуфенмахер, і незабаром придбали її лос-анджелеську компанію Vrai & Oro. До того моменту ця швидкозростаюча компанія вже завоювала величезну популярність у соцмережах. Разом з Ванессою до нас перейшла і її команда (20 осіб).

Вартість наших алмазів приблизно порівнянна з вартістю природних. Ціни на них то злітають, то падають, але вартість прикраси в основному залежить від розміру, ограновування і чистоти каменю. 2,15-каратний діамант ограновування "троянда" (з 24-ма трикутними гранями) на нашому сайті коштує $ 15 тисяч, а 1,2-каратний камінь круглого ограновування - $ 3 300. Кожна нова партія розпродається за лічені дні.

У наших планах - вирощувати більші камені і продавати їх за ціною трохи нижче ринкової. У лабораторних умовах алмази ростуть зі швидкістю міліметра на місяць. Виростити великий камінь не так просто: по-перше, в процесі він може тріснути, а по-друге, для цього потрібно більше матеріалу і більший реактор. Сьогодні ми вирощуємо алмази вагою 15 карат (для порівняння: починали ми з каменів в 3 карата).

Якщо споживач налаштований скептично, ми допомагаємо йому розібратися, що до чого. Якщо запитати людину, чи купить він штучно вирощений діамант, відповідь швидше за все буде негативним. Але це все одно що в 1990 році запитати людину, чи купить він електромобіль (в ті роки ця технологія використовувалася хіба що для гольф-мобілів). Коли люди бачать в магазині якість наших діамантів, все їх сумніви випаровуються. Синтетичні діаманти - це найкраще, що є сьогодні на ринку. Вони як органічна їжа: якісно, ​​етично і без шкоди для планети.

Читайте нас в Facebook , Twitter і ВКонтакте .

Пам'ятайте вийшов в 2006 році фільм «Кривавий алмаз»?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача