Статьи

День медика в Україні - Порошенко про реформи в медицині

Президент зазначив, що за експертними даними, одна гривня, вкладена в профілактику, зберігає десять гривень, витрачених на лікування. Президент зазначив, що за експертними даними, одна гривня, вкладена в профілактику, зберігає десять гривень, витрачених на лікування

День медика в Україні відзначається цього року 17 Червня / фото УНІАН

Президент України Петро Порошенко під час урочистого заходу до Дня медичного працівника привітав медиків і підкреслив важливість реформ в наданні медичної допомоги на первинну ланку.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.

«За рік нам багато чого вдалося зробити. Підкреслюю, що це не косметичні реформи, косметичні ремонти, а дуже важлива закладка нових фундаментальних паростків нової системи охорони здоров'я », - звернувся Порошенко до медиків.

Читайте також Лікарів планують використовувати в політичних маніпуляціях - МОЗ

Президент нагадав, що в минулому році прийняті закони, змістовно і фінансово змінюють всю застарілу архітектуру системи - закони про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, про автономізацію закладів охорони здоров'я тощо

Також президент зазначив, що триматиме на контролі проведення кампанії з вибору пацієнтом лікаря і підписання декларації, яка триває з квітня.

За словами Порошенка, згідно з поданими йому доповідей, понад 8 млн громадян підписали декларації з терапевтами, педіатрами або сімейними лікарями, також укладені 149 договорів з установами первинної допомоги - комунальними некомерційними підприємствами, які вже з 1 липня почнуть отримувати фінансування за новою моделлю.

«Хтось може запитати, а чому така прискіпливість до первинній ланці, відповім: це перший контакт лікаря з пацієнтом або з усією родиною. Лікар, який бачить людину, сім'ю, в яких умовах вони працюють, в яких умовах вони живуть, пропонує оптимальні методи профілактики і лікування. За експертними даними, гривня, вкладена в профілактику, рятує десять гривень, витрачених », - особливо підкреслив глава держави.

Також Порошенко заявив, що до кінця року мають запрацювати близько 500 амбулаторій нового типу.

Крім цього, президент нагадав, що зараз запроваджено амбітний проект "Сільська медицина". "Я поставив чітку мету - для третини населення України, які проживають в сільській місцевості, ми повинні забезпечити як якісну і доступну медичну послугу, так і професійну високоспеціалізовану консультацію", - написав президент у Twitter.

Варто відзначити, що День медика в Україні відзначається в третю неділю червня. Таким чином, в 2018 році свято припадає на 17 червня.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача