Статьи

День вчителя 2018 у Україні - що думають батьки про свято

  1. Що думають і як готуються до свята вчителів батьки сучасних школярів
  2. День вчителя: історія і традиції
  3. Дні батьків перед Днем вчителя
  4. Діти і День Вчителя
  5. АВТОР:
  6. Орфографічна помилка в тексті:

4 жовтня 2018, 16:07 Переглядів:

Що думають і як готуються до свята вчителів батьки сучасних школярів

4 жовтня 2018, 16:07 Переглядів:   Що думають і як готуються до свята вчителів батьки сучасних школярів   Фото: pixabay

Фото: pixabay.com.

Щороку в першу неділю жовтня в Україні відзначають День вчителя . Цього року свято припадає на 7-е жовтня. Так вже вийшло, що привітання з Днем вчителя для батьків і мам часто перетворюється в цілий процес, в ході якого їм належить вивчити з дитиною сценарій свята, а то й самому взяти участь в його написанні, придумати сценки, танці, вірші, а саме дійство традиційно має закінчитися колективним "жертвопринесенням" (тобто, подарунком для вчителя).

Ми поговорили з батьками, які беруть участь у шкільному житті своїх дітей, і задали їм низку питань, пов'язаних з цим днем. Нашим співрозмовникам за 30, всі вони - батьки дітей до 10 років.

День вчителя: історія і традиції

Офіційно "День вчителя" в Україні називається Днем працівників освіти. Він був введений 11 вересня 1994 року указом президента Леоніда Кучми. Таким чином Україна відправила в минуле Постанова президії Верховної Ради Радянського союзу "Про святкові і пам'ятні дати", яке закріпило святкування Дня вчителя ще в 1980-му. На відміну від Росії, де пам'ятною датою закріплено 5 жовтня, в Україні свято має плаваючу дату і завжди припадає на вихідний.

Цей день закріплений і на світовому рівні. У 1994 році В семірний день вчителів був заснований ЮНЕСКО. Дата 5 жовтня було обрано організацією не випадково - в цей день ще в 1966-му році був прийнятий перший документ, який визначав умови праці працівників освіти, рекомендація "Про становище вчителів". Мета пам'ятного дня - привернути увагу до ролі і положення вчителів в суспільстві.

Конкретного порядку святкування в офіційних документах немає. Тому підхід до заходу змінюється в залежності від школи. Наш співрозмовник Іван, батько 8-річної Ірини, відповідаючи на питання про проведення свята нарікає, мовляв, від святкового настрою нікуди не подітися!

"Підготовка - збір грошей на тортики / квіти. Я, в принципі, просто здаю гроші, а як воно там далі розподіляється, я особливо не вникаю. А як не скласти? Порахують жаднюкою / жлобом / ніщебродом і ставлення до дитини погіршиться", - каже Іван.

Зі схожим фаталізмом до питання відноситься і батько 10-річної Марини Юрій, він упевнений - все вже вирішили за нас!

"Зазвичай несли квіти вчительці. Як буде в цьому році - незрозуміло, бо все вирішує керівництво школи", - говорить Юрій.

Співрозмовниці поставилися до питання з б про льшим натхненням. Леся, мама 10-річного Сергія, розповідає, що в їхній школі День вчителя - важливе свято.

"Кожен клас готує привітання у вигляді самодіяльності, виробів, концертних номерів і т.д. Вітають цілий день: вранці, на перервах, іноді після уроків. Матеріальні подарунки строго заборонені, крім квітів і дитячих виробів", - розповідає Леся.

Віра, мама 9-річної Кіри розповідає, що в їх київській школі немає конкретних традицій, свято для неї і дитини - можливість подякувати вчителя за працю.

"Традицій немає. Є бажання проявити повагу і сказати слова подяки нашим педагогам. Наше життя складається з соціуму, спілкування з людьми. І школа в житті наших дітей займає величезну нішу. Учитель - це друга мама. Учитель проводить з дитиною більшу частину його часом. дає йому не тільки знання, а й вчить бути Людиною з великої літери ", - говорить Віра.

Дні батьків перед Днем вчителя

Для багатьох поколінь шкіл День вчителя такий же закономірний свято, як і перше вересня. І нерідко можна почути, що роль батьків у його організації більш значима, ніж роль дітей. Ми опитали наших співрозмовників, що потрібно від них і їх дітей для проведення свята.

"Придумати і втілити творчі ідеї: написати вірш, зробити листівку своїми руками, підготувати концертний номер і т.п." , - розповідає мама 10-річного Сергія Леся.

У школі ж, де вчиться дочка Юрія, 10-річна Марина, батьків до організації свята не приваблюють зовсім.

"Батьки нічого не організовують. Та й не повинні", - коротко відповідає Юрій.

Але для Івана і його дочки Ірини початок жовтня - складний час, коли доводиться йти на конфлікт з собою заради загального блага.

"Носити квіти / подарунки вчителям, робити вигляд, що це" велике свято ". Дитина повинна постаратися театрально показати всім своїм виглядом, що йому не все одно, а його слова сповнені щирості та поваги. Хоча, за фактом, просто спосіб прогуляти половину уроку ", - говорить Іван.

Матеріальна складова свята змінюється в залежності від школи. У навчальному закладі, де навчається донька Юрія, витрати обмежуються покупкою букета. У деяких школах все ж купують подарунок, але колективний.

"В минулому році навчалися в іншій школі, там батьки збирали гроші і дарували класному керівнику і школі якийсь корисний (для навчального процесу) подарунок. Особисті подарунки не приймалися", - розповідає мама Сергія Леся.

"Для мене, як батька, це просто трохи більша сума" добровільного внеску ". У нас же безкоштовну освіту, так? Для мене не затратно, але для деяких учнів це невеликий, але удар по сімейному бюджету. Причому, знайомі вчаться в більш престижною школі, так там суми внесків на порядок вище і подарунки дорожче. Другий "Новий рік" для вчителя ", - говорить Іван.

Діти і День Вчителя

Ми проаналізували дані Google і з'ясували, що пошуковий запит з піснями лідирує в зв'язці з "днем вчителя": навіть сценарії і поздоровлення не так цікавлять потенційних організаторів, як музична складова. Але як би батькам подобалося або не подобалося брати участь в святі, а пісні на день вчителя в будь-якому випадку будуть співати учні. Ми поцікавилися, як ставляться діти до свята, і знайшли чергову двоїстість.

"Моя дитина розуміє, що вчителям в святковий день буде приємно увагу і вдячність учнів. Як будь-якій людині в його свято. Він розповідає про підготовку до Дня вчителя з хвилюванням і без будь-якої неприязні", - розповідає Леся про ставлення сина Сергія до свята.

Співрозмовниця Віра також зазначає, що її дочка Кіра відноситься до заходів з інтересом, пояснюючи це правильним вихованням.

"Дитина відноситься так, як навчили ставитися. Моя дитина плакат малював до повернення вчителя після хвороби. Що говорити тоді про радість і бажанні привітати зі святом улюбленого викладача!

В цьому році багато розмов щодо цього свята. Не розумію, до чого ці розмови? Адже День Вчителя - це такий же професійне свято, як і День бухгалтера або День туризму. Людина будь-якої професії гідний поваги і привітання ", - говорить Віра.

А ось Юрій не помічає серед сучасних дітей ентузіазму з приводу свята.

"З нерозумінням (відносяться діти до свята. - Ред.). Залишилася радянська традиція зведення вчителя в абсолют, до якої сучасні діти не мають ніякого відношення. Свята немає. День вчителя повинні святкувати вчителя, а не учні та їхні батьки. Пацієнти ж таки не святкують День медика, і покупці не святкують День працівника торгівлі ", - говорить Юрій.

Іван вважає, що діти будуть радіти будь-якого свята, адже це не нудно.

"Для дітей це свято, і уроків менше. Вони ж діти. Традиція ця роками не змінюється. Минуло 15 років, як я закінчив школу, а це" свято "відзначають так само, немов Совок спеціально воскресає з мертвих для подібних подій - стабільність ж . Якби мене поставили на чолі Департаменту з декомунізації, то в першу чергу я б викорінив традицію відзначати "День вчителя". Професійне свято перетворили на фарс. Також збільшилися суми внесків на подарунки - інфляція. Цікава деталь: "Дзвінок - для вчителя", "День вчителя - для вчителя" А що ж дітям? Чому немає "Дня учня?" Є ж День студента з його "шарою". Їй богу, краще б Хелловін відзначали замість "Дня вчителя" - ось це справжнє свято для дітей ", - каже Іван.

Вийшло так, що опитані нами мами відносяться до Дня вчителя краще, ніж батьки. Це цілком вписується і в статистику. Згідно з опитуванням GfK, який ми публікували ще рік тому, жінки цінують вчителів більше , Ніж чоловіки.

Цього року день вчителя відзначатимуть 440 тисяч вчителів. Популярність цієї професії падає: згідно зі статистикою, в минулому році із загального числа вчителів відсоток молодих фахівців (до 30 років) - був найменшим, всього 11%, в той же час, вчителів пенсійного віку - 15,7%.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "" Як для хворих День медика "- сучасні батьки діляться думкою про День Учителя". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Ігор Рец

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

А як не скласти?
У нас же безкоштовну освіту, так?
Не розумію, до чого ці розмови?
Цікава деталь: "Дзвінок - для вчителя", "День вчителя - для вчителя" А що ж дітям?
Чому немає "Дня учня?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.