Статьи

День вчителя 2018 у Україні - що думають батьки про свято

  1. Що думають і як готуються до свята вчителів батьки сучасних школярів
  2. День вчителя: історія і традиції
  3. Дні батьків перед Днем вчителя
  4. Діти і День Вчителя
  5. АВТОР:
  6. Орфографічна помилка в тексті:

4 жовтня 2018, 16:07 Переглядів:

Що думають і як готуються до свята вчителів батьки сучасних школярів

4 жовтня 2018, 16:07 Переглядів:   Що думають і як готуються до свята вчителів батьки сучасних школярів   Фото: pixabay

Фото: pixabay.com.

Щороку в першу неділю жовтня в Україні відзначають День вчителя . Цього року свято припадає на 7-е жовтня. Так вже вийшло, що привітання з Днем вчителя для батьків і мам часто перетворюється в цілий процес, в ході якого їм належить вивчити з дитиною сценарій свята, а то й самому взяти участь в його написанні, придумати сценки, танці, вірші, а саме дійство традиційно має закінчитися колективним "жертвопринесенням" (тобто, подарунком для вчителя).

Ми поговорили з батьками, які беруть участь у шкільному житті своїх дітей, і задали їм низку питань, пов'язаних з цим днем. Нашим співрозмовникам за 30, всі вони - батьки дітей до 10 років.

День вчителя: історія і традиції

Офіційно "День вчителя" в Україні називається Днем працівників освіти. Він був введений 11 вересня 1994 року указом президента Леоніда Кучми. Таким чином Україна відправила в минуле Постанова президії Верховної Ради Радянського союзу "Про святкові і пам'ятні дати", яке закріпило святкування Дня вчителя ще в 1980-му. На відміну від Росії, де пам'ятною датою закріплено 5 жовтня, в Україні свято має плаваючу дату і завжди припадає на вихідний.

Цей день закріплений і на світовому рівні. У 1994 році В семірний день вчителів був заснований ЮНЕСКО. Дата 5 жовтня було обрано організацією не випадково - в цей день ще в 1966-му році був прийнятий перший документ, який визначав умови праці працівників освіти, рекомендація "Про становище вчителів". Мета пам'ятного дня - привернути увагу до ролі і положення вчителів в суспільстві.

Конкретного порядку святкування в офіційних документах немає. Тому підхід до заходу змінюється в залежності від школи. Наш співрозмовник Іван, батько 8-річної Ірини, відповідаючи на питання про проведення свята нарікає, мовляв, від святкового настрою нікуди не подітися!

"Підготовка - збір грошей на тортики / квіти. Я, в принципі, просто здаю гроші, а як воно там далі розподіляється, я особливо не вникаю. А як не скласти? Порахують жаднюкою / жлобом / ніщебродом і ставлення до дитини погіршиться", - каже Іван.

Зі схожим фаталізмом до питання відноситься і батько 10-річної Марини Юрій, він упевнений - все вже вирішили за нас!

"Зазвичай несли квіти вчительці. Як буде в цьому році - незрозуміло, бо все вирішує керівництво школи", - говорить Юрій.

Співрозмовниці поставилися до питання з б про льшим натхненням. Леся, мама 10-річного Сергія, розповідає, що в їхній школі День вчителя - важливе свято.

"Кожен клас готує привітання у вигляді самодіяльності, виробів, концертних номерів і т.д. Вітають цілий день: вранці, на перервах, іноді після уроків. Матеріальні подарунки строго заборонені, крім квітів і дитячих виробів", - розповідає Леся.

Віра, мама 9-річної Кіри розповідає, що в їх київській школі немає конкретних традицій, свято для неї і дитини - можливість подякувати вчителя за працю.

"Традицій немає. Є бажання проявити повагу і сказати слова подяки нашим педагогам. Наше життя складається з соціуму, спілкування з людьми. І школа в житті наших дітей займає величезну нішу. Учитель - це друга мама. Учитель проводить з дитиною більшу частину його часом. дає йому не тільки знання, а й вчить бути Людиною з великої літери ", - говорить Віра.

Дні батьків перед Днем вчителя

Для багатьох поколінь шкіл День вчителя такий же закономірний свято, як і перше вересня. І нерідко можна почути, що роль батьків у його організації більш значима, ніж роль дітей. Ми опитали наших співрозмовників, що потрібно від них і їх дітей для проведення свята.

"Придумати і втілити творчі ідеї: написати вірш, зробити листівку своїми руками, підготувати концертний номер і т.п." , - розповідає мама 10-річного Сергія Леся.

У школі ж, де вчиться дочка Юрія, 10-річна Марина, батьків до організації свята не приваблюють зовсім.

"Батьки нічого не організовують. Та й не повинні", - коротко відповідає Юрій.

Але для Івана і його дочки Ірини початок жовтня - складний час, коли доводиться йти на конфлікт з собою заради загального блага.

"Носити квіти / подарунки вчителям, робити вигляд, що це" велике свято ". Дитина повинна постаратися театрально показати всім своїм виглядом, що йому не все одно, а його слова сповнені щирості та поваги. Хоча, за фактом, просто спосіб прогуляти половину уроку ", - говорить Іван.

Матеріальна складова свята змінюється в залежності від школи. У навчальному закладі, де навчається донька Юрія, витрати обмежуються покупкою букета. У деяких школах все ж купують подарунок, але колективний.

"В минулому році навчалися в іншій школі, там батьки збирали гроші і дарували класному керівнику і школі якийсь корисний (для навчального процесу) подарунок. Особисті подарунки не приймалися", - розповідає мама Сергія Леся.

"Для мене, як батька, це просто трохи більша сума" добровільного внеску ". У нас же безкоштовну освіту, так? Для мене не затратно, але для деяких учнів це невеликий, але удар по сімейному бюджету. Причому, знайомі вчаться в більш престижною школі, так там суми внесків на порядок вище і подарунки дорожче. Другий "Новий рік" для вчителя ", - говорить Іван.

Діти і День Вчителя

Ми проаналізували дані Google і з'ясували, що пошуковий запит з піснями лідирує в зв'язці з "днем вчителя": навіть сценарії і поздоровлення не так цікавлять потенційних організаторів, як музична складова. Але як би батькам подобалося або не подобалося брати участь в святі, а пісні на день вчителя в будь-якому випадку будуть співати учні. Ми поцікавилися, як ставляться діти до свята, і знайшли чергову двоїстість.

"Моя дитина розуміє, що вчителям в святковий день буде приємно увагу і вдячність учнів. Як будь-якій людині в його свято. Він розповідає про підготовку до Дня вчителя з хвилюванням і без будь-якої неприязні", - розповідає Леся про ставлення сина Сергія до свята.

Співрозмовниця Віра також зазначає, що її дочка Кіра відноситься до заходів з інтересом, пояснюючи це правильним вихованням.

"Дитина відноситься так, як навчили ставитися. Моя дитина плакат малював до повернення вчителя після хвороби. Що говорити тоді про радість і бажанні привітати зі святом улюбленого викладача!

В цьому році багато розмов щодо цього свята. Не розумію, до чого ці розмови? Адже День Вчителя - це такий же професійне свято, як і День бухгалтера або День туризму. Людина будь-якої професії гідний поваги і привітання ", - говорить Віра.

А ось Юрій не помічає серед сучасних дітей ентузіазму з приводу свята.

"З нерозумінням (відносяться діти до свята. - Ред.). Залишилася радянська традиція зведення вчителя в абсолют, до якої сучасні діти не мають ніякого відношення. Свята немає. День вчителя повинні святкувати вчителя, а не учні та їхні батьки. Пацієнти ж таки не святкують День медика, і покупці не святкують День працівника торгівлі ", - говорить Юрій.

Іван вважає, що діти будуть радіти будь-якого свята, адже це не нудно.

"Для дітей це свято, і уроків менше. Вони ж діти. Традиція ця роками не змінюється. Минуло 15 років, як я закінчив школу, а це" свято "відзначають так само, немов Совок спеціально воскресає з мертвих для подібних подій - стабільність ж . Якби мене поставили на чолі Департаменту з декомунізації, то в першу чергу я б викорінив традицію відзначати "День вчителя". Професійне свято перетворили на фарс. Також збільшилися суми внесків на подарунки - інфляція. Цікава деталь: "Дзвінок - для вчителя", "День вчителя - для вчителя" А що ж дітям? Чому немає "Дня учня?" Є ж День студента з його "шарою". Їй богу, краще б Хелловін відзначали замість "Дня вчителя" - ось це справжнє свято для дітей ", - каже Іван.

Вийшло так, що опитані нами мами відносяться до Дня вчителя краще, ніж батьки. Це цілком вписується і в статистику. Згідно з опитуванням GfK, який ми публікували ще рік тому, жінки цінують вчителів більше , Ніж чоловіки.

Цього року день вчителя відзначатимуть 440 тисяч вчителів. Популярність цієї професії падає: згідно зі статистикою, в минулому році із загального числа вчителів відсоток молодих фахівців (до 30 років) - був найменшим, всього 11%, в той же час, вчителів пенсійного віку - 15,7%.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "" Як для хворих День медика "- сучасні батьки діляться думкою про День Учителя". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Ігор Рец

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

А як не скласти?
У нас же безкоштовну освіту, так?
Не розумію, до чого ці розмови?
Цікава деталь: "Дзвінок - для вчителя", "День вчителя - для вчителя" А що ж дітям?
Чому немає "Дня учня?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача