Статьи

Cute Cut: огляд редактора відео або як рекдатіровать відео на iPad

Чи не намагаючись себе якимось чином виправдати, відразу зізнаюся - я ненормальна людина. Я фотографую і обробляю фотографії виключно на iPhone, граю музику на iPad (а до його появи теж робив це на iPhone), іноді пишу тексти на iPad і багато іншого роблю на планшеті / смартфоні. Цей матеріал, як і всі попередні, не є присвяченим техніці Apple, все сказане стосується і Android, наприклад. І, якщо говорити про фото - Android вже цілком може замінити iPhone, так як камери в смартфонах хороші, а потрібний софт (Snapseed, Photoshop mobile і ін.) Вже випущений. Сьогодні я розповім про додаток для серйозного монтажу відео прямо на мобільному пристрої.

Щоб уникнути коментарів "Яким задротом потрібно бути, щоб займатися монтажем на планшеті" я ще раз повторю - саме такий задрот і крапка. Тепер до теми замітки. Для iOS є кілька відмінних відеоредакторів, починаючи від простих, як iMovie , Закінчуючи іменитим Pinnacle Studio . Я буду говорити саме про просунутому додатку, так що iMovie ставимо в сторону. Pinnacle, відразу після виходу деякий час був доступний безкоштовно, але у мене тоді не було iPad і, відповідно, зараз я змушений віддати за нього 13 доларів. Чи не забагато, за хороший відеоредактор, на самому справи, тим більше, якщо він потрібен вам не "для подивитися", а для будь-яких проектів. Але заощадити можна, причому більш, ніж в два рази. В Appstore є додаток Cute CUT, яке доступне безкоштовно для iPhone і iPad. Безкоштовна версія має функціональністю аналогічної платної версії, яка обійдеться вам в 6 доларів. Але в фрі-версії ролики мають обмеження по довжині до 30 секунд, а на відрендерених відео буде видно логотп додатки. Природно, якщо функціональність вас влаштує, ви придбаєте додаток, адже негоже на готовому відео бачити лівий логотип. У перших версіях додаток було нестабільним і часто вилітало, але станом на момент написання цієї замітки, проблем з коректною роботою Cute CUT немає.

Що ж можна робити в Cute CUT? Просто з'єднувати окремі відеоролики і додавати в них аудіо можна практично в будь-якому редакторі, нам же потрібен хороший таймлайн, куди можна додати багато всього: відео, аудіо, текст, картинки і ін. Наприклад, якщо мені потрібно буде змонтувати який-небудь ролик для кеддра, я не буду розглядати додатки, в яких не можна додати свій логотип. Перед тим, як я коротко розкажу про функціональність цього редактора, зауважу, на відміну від Pinnacle, в Cute CUT ви зможете отрендеріть відео з максимальною роздільною здатністю до 720p. Упевнений, більшості цього вистачить, але я повинен згадати про це. Додаток досить регулярно оновлюється, думаю, в одному з апдейтів обов'язково з'явиться підтримка 1080p.

При старті ви побачите полку з вашими проектами. Тут є один приклад, але, я не зовсім розумію, навіщо розробник помістив його сюди. Додаток серйозне і в ньому багато чого можна зробити, а в прикладі показується просто слайдшоу. Тут можна створити новий проект і редагувати вже існуючі.

Вибравши проект ви потрапите у вікно з таймлайн і превью. Мені дуже подобається реалізація цього вікна, так як можна в один дотик змінювати розмір однієї частини, щодо іншої. Наприклад, під час активної роботи з доріжками, ви робите великим праву частину, при перегляді будь-якого моменту - ліву, щоб не упустити дрібних недоліків.

У таймлайн можна додати багато доріжок, я обмежився 13-ма, далі було просто лінь додавати, бо в реальному житті стільки не знадобиться. Кожна доріжка може містити один тип контенту: малюнок, відео, фото, текст, музика або голос.

Кожна доріжка може містити один тип контенту: малюнок, відео, фото, текст, музика або голос

Малюнок можна зробити прямо в додатку, для цього є багато інструментів. Функціональності вистачить, щоб сфабрикувати заставку, плашку або графічне додаток і навіть зробити їх такими, щоб виглядало приємно. Наприклад, якщо ви хочете зробити простеньку заставку з текстом, я б для початку зробив градієнт підкладки. За замовчуванням їх немає, але є інструмент, в якому ви вибираєте два кольори, між якими і буде зроблений перехід.

За замовчуванням їх немає, але є інструмент, в якому ви вибираєте два кольори, між якими і буде зроблений перехід

На малюнок можна додати зображення з фотоплівки, можна намалювати рамку, вставити принт, додати текст, зробити малюнок від руки і інше.

На малюнок можна додати зображення з фотоплівки, можна намалювати рамку, вставити принт, додати текст, зробити малюнок від руки і інше

Після створення картинки, її можна оживити. Наприклад, на початку вона буде вилітати зліва, потім повільно переміщатися і збільшуватися, а в кінці відлітати вправо. Для цього додаються переходи і ви звичайними переміщеннями картинки вказуєте, де вона буде перебувати на початку переходу і де в кінці. Двома пальцями картинка зумміруется і крутиться.

Але для тексту прямо на відео краще використовувати спеціальну доріжку. Наприклад, якщо ви взяли інтерв'ю і хочете написати пару слів про людину прямо під час розмови, можете вибрати відповідний шрифт, колір і накласти текст спеціальної доріжкою прямо поверх відео.

З додаванням відео на доріжку все гранично просто, є можливість вибрати файл з галереї, зняти на вбудовану камеру або використовувати File Sharing
З додаванням відео на доріжку все гранично просто, є можливість вибрати файл з галереї, зняти на вбудовану камеру або використовувати File Sharing. Те ж можна зробити і з аудіо, тільки замість галереї тут бібліотека iTunes, а також присутні встановлені звукові ефекти (оплески, крики, дзвінки ...) і кілька треків. При додаванні картинки, можна додати її прозорість, наприклад, щоб розмістити логотип в одному з кутів.

Буквально кілька слів про роботу з таймлайн
Буквально кілька слів про роботу з таймлайн. Збільшити масштаб можна звичайним щипком, переміщати можна як курсор, так і всі доріжки, просто потягнувши за вільне місце на екрані. Для переміщення певних відео по доріжці, потрібно утримати пальцем на цьому відео, для роботи з конкретним фрагментом, по ньому потрібно тапнуть два рази. А коли все готово, відео можна зберегти в HD-якості і відправити на Youtube, наприклад.

На словах важко описати все, що можна зробити в Cute CUT, тому я і не особливо намагаюся це зробити. Основні можливості тепер вам відомі, а зрозуміти, наскільки багато своїх ідей ви зможете реалізувати в додатку, ви зможете тільки після установки. За моїми особистими відчуттями, я міг би змонтувати презентацію, інтерв'ю або який-небудь огляд додатки в Cute CUT і ви б не здогадалися, що це зроблено не в Premiere.

Cute CUT в AppStore

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Що ж можна робити в Cute CUT?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.