Статьи

Creative Suite 3: краще, швидше, надійніше

 1. У третій версії Adobe пропонує кращий набір інструментів для створення публікацій в будь-яких сучасних...
 2. можливості
 3. InDesign
 4. Illustrator
 5. Photoshop
 6. Acrobat
 7. перспективи
 8. висновки
 9. Системні вимоги
 10. Photoshop Online Edition
 11. скромні помічники
 12. ExtendScript
 13. Перейти і заощадити!
У третій версії Adobe пропонує кращий набір інструментів для створення публікацій в будь-яких сучасних інформаційних середовищах.

Колись давним-давно на ринку ПО для додрукарської підготовки був вибір - тепер на ньому безроздільно панує Adobe Systems. Компанія з ринковою капіталізацією понад 25 млрд дол. Стала єдиним, а тому незаперечним законодавцем мод. Вихід нової версії її базового активу - набору програм Creative Suite - завжди значна подія. Цікаво, що фондовий ринок практично не відреагував на вихід третьої версії (короткий і слабкий спекулятивне зростання котирувань акцій - не береться до уваги), а як буде з ринком додрукарської підготовки?

Незважаючи на фактичний монополізм Adobe, графічне ПЗ продовжує залишатися ринком покупців, що не дозволяє розробнику спочивати на лаврах. Спільнота фахівців з дизайну і верстці - чуйний організм, думка якого формується виключно на професійній основі, що зводить до мінімуму ефекти від проведення масованих і дорогих PR-акцій. З ростом порядкових номерів виходять версій (у деяких вже 13-а) розробникам доводиться прикладати все більше зусиль для утримання до них інтересу, особливо це стосується «старожилів». Багато сил витрачається на розвиток альтернативних напрямків. У нинішній версії тенденція посилилася, що особливо помітно на прикладі Photoshop, якому давно не вистачало цікавих знахідок.

продуктовий ряд

В рамках реструктуризації продуктового ряду, зажадав після придбання Macromedia, Adobe представила 4 базових варіанти CS3: орієнтований на додрукарської підготовки (Design), веб-дизайн (Web), роботу з відео (Production Premium) і Master Collection - найбільш повну колекцію, що включає в себе ПО з усіх варіантів. Перші два мають звичайну (Standard) і розширену (Premium) версії. Це дозволяє оптимально витрачати ресурси в залежності від завдань: якщо рамки робочого процесу щодо вузькі, досить мати версію Standard; якщо ж передбачається широка взаємодія з іншими середовищами (перенесення в Мережу, публікація в PDF і т. п.), підійде Premium.

Design Standard - типовий набір додатків для підготовки до друку (InDesign, Illustrator, Photoshop, Acrobat Professional).

В Premium додані Flash і Dreamweaver. Photoshop Standard замінений Extended-редакцією, можливості якої виходять за традиційні рамки додрукарської підготовки. Версія корисна видавництвам, які мають представництво в Інтернеті, і дизайнерам, що створює анімовані банери і т. П.

Таким чином, в Creative Suite 3 відбулися істотні зміни: Adobe згорнула роботи по просуванню Golive, замінивши його популярним Dreamweaver. Що стосується ImageReady, то сталося давно очікуване - пакет повністю розчинився в Photoshop, спростивши життя творцям GIF-банерів.

У мінімальний набір ПО Web Standard для веб-дизайну входять Flash, Dreamweaver, Contribute (адміністрування контента сайту) і Fireworks (веб-орієнтований растровий редактор) - бюджетний варіант для займаються веб-дизайном. Premium-версія пакету доповнена Illustrator, Photoshop і Acrobat, що робить його необхідним інструментом професійних веб-студій, надаючи необхідну гнучкість на всіх стадіях робочого процесу, а не тільки при супроводі сайту. У порівнянні з попередньою версією, втрати колекції невеликі: вилучили FlashPaper - утиліту для спрощеного створення SWF-файлів з офісних додатків.

можливості

Основні зміни в Creative Suite 3:

 1. Глобальні поліпшення і уніфікація інтерфейсу.
 2. Розширення функціональності традиційних інструментів.
 3. Подальша інтеграція продуктів і технологій Macromedia і Adobe (в першу чергу - Flash і PDF).
 4. Розвиток напряму підготовки публікацій для електронних середовищ.
 5. Удосконалення системи розробки скриптів.
 6. Адаптація до платформи Mac OS на процесорах Intel.

Найпомітніше нововведення, що торкнулося всіх без винятку складових Creative Suite, - зміни в інтерфейсі. Розробники прагнули зняти протиріччя між безперервним зростанням функціональності ПО і обмеженнями існуючого способу доступу до основних інструментів. Якщо раніше зміни були локальними (наприклад, в InDesign CS2 пропонувалося приклеювати палітри до краю екрану з горизонтальним розташуванням підписів), тепер зроблений комплекс заходів.

Меню стало повністю настроюється: невикористовувані елементи ховаються; а активно використовуються можна забарвити в різні кольори (спосіб запозичений з Photoshop, де здавна застосовувався для Actions). Настройки залишаються дійсними а найпрогресивніший крок - взаємодія з численними палітрами. На вибір кілька способів їх відображення: тільки мініатюрами (найкомпактніший), мініатюрами із підписами і традиційний повнорозмірний. Примітно, що розгорнуті вкладки згортаються автоматично - вам нічого робити не доведеться. Робоча область екрану при цьому змінюється так, щоб прихованих ділянок не залишалося, а розгорнуті палітри самостійно відновлюють розміри.

Експериментальна технологія Adobe Labs - це конгломерат бази знань (Knowhow, в чомусь конкурує з добре відомою довідкою Help) і різноманітних ресурсів спільноти користувачів продуктів Adobe, які розміщені в Мережі для публічного онлайн-доступу - Kuler. У Knowhow в стислій формі зібрані описи всіх інструментів, дані клавіатурні скорочення. Крім спрощеного доступу до документації, можна оперативно отримувати відповіді від побратимів по цеху. Мета нововведення: допомогти початківцям освоїти всі можливості програми, а фахівцям - швидко знайти вирішення питань, не пов'язаних з повсякденним, добре вивченим колом завдань.

Розділ Kuler служить безкоштовної бібліотекою готових рішень (поки в ній зібрані лише додаткові колірні схеми від Adobe). Для зручності є фільтрація за кількома критеріями - рейтинг, популярність та ін. Розширення - за рахунок безкоштовних скриптів, об'єктів (Symbols) і т. П., Але вже зараз можна оформити підписку на отримання цікавлять тем.

Зростанням функціональності похвалитися кожен пакет з Creative Suite, хоча величина «добавки» різна. Докладний огляд основних програм - теми інших статей цього і наступних номерів Adobe Magazine, а для самих нетерплячих наведемо короткий список поліпшень.

InDesign

Потужний старт, викликаний вступом в боротьбу з QuarkXpress, привів до того, що вже попередня версія багато в чому перегравала давнього монополіста. У нинішній темпи розвитку збереглися: форматування таблиць на основі стилів, градієнтна прозорість, нові динамічні ефекти з арсеналу Photoshop, підтримка змінних даних, що ковзають колонтитулів. Доступні швидка вставка декількох зображень, висновок публікації через XHTML для розміщення в Мережі, розширено список властивостей у стилів графічних фреймів. На особливу увагу заслуговує поява гнучких і потужних функцій пошуку / заміни тексту, в т. Ч. На основі регулярних виразів (відомі як RegEx і GREP). Істотно поліпшена підтримка скриптинга, а для InDesign вона актуальна як ні для якого іншого ПО з лінійки. Адже автоматизація - запорука майбутніх ринкових перемог програми на професійному ринку.

Illustrator

Потужні кроки векторного ветерана - значно вдосконалений механізм роботи з кривими, гнучке зміна колірної гами всього макета. До не настільки помітним нововведенням віднесемо продуману роботу з колірними зразками, пошук компліментарних квітів різними методами і створення декількох власного набору квітів в межах одного документа. Нарешті, в 13-й (!) Версії Illustrator з'явилося те, що давно було в CorelDRAW, - проста і зручна робота з базовими точками кривих. Чому так пізно? Відповідь знають у відділі маркетингу ...

Photoshop

Тенденція очевидна: шліфування старих функцій. Нововведення у метра растрової графіки не відрізняються різноманітністю, серед найцікавіших - додаткові налаштування для отримання форми краю області виділення складної форми. Комбінація наявних інструментів реально скоротить тимчасові витрати. Цікаві неруйнівні художні фільтри; функція створення виділеної області на основі квітів, розташованих на певній відстані від точки вибору початкового кольору.

Extended-редакція орієнтована на розширення кола потенційних споживачів за рахунок включення нетрадиційних можливостей і розрахована, головним чином, на вчених, медиків, фахівців в області архітектурного моделювання, в меншій мірі - на аніматорів. Надає інтеграцію з 3D і анімаційної графікою, дозволяючи проводити рендеринг безпосередньо в Photoshop, обробляти відеопослідовності і експортувати результати в форматах QuickTime, MPEG-4 і Adobe Flash Video.

Acrobat

Об'єднує сімейство продуктів (Elements - для корпоративного ринку, від 100 ліцензій, Standard - тільки для Windows і Professional), по функціоналу стоїть осібно.

Professional-редакція, яка входить в CS3, - потужний центр управління виводу готових публікацій для будь-якого середовища. Нинішня версія з'явилася півроку тому і збагатилася інструментами автоматизації робочого процесу: від перевірки надходять PDF на базі квитків JDF до створення власного набору правил перевірки технологічних помилок. Найяскравіші нововведення - внесення змін до документа на останній стадії (в т. Ч. Колірного простору окремого об'єкта і підключення зовнішнього файлу зображення), що давно було мрією препресс-інженерів, а також автоматичне виправлення помилок (fixups) в процесі додрукарської перевірки.

З метою безпеки вбудовані сценарії JavaScript відключаються, перехід по посиланнях блокується.

PDF починає відчувати конкуренцію з розробленим Microsoft і вбудованим в Vista і Office 2007 форматом XPS, по функціоналу дуже близьким до PDF (єдина різниця - не підтримує вбудовування виконуваних файлів, що зроблено з метою безпеки). Однак Adobe досягла успіху в тому, щоб закріпити PDF як юридичний стандарт. Його прийняття як стандарту ISO - питання практично вирішене.

Останнім часом чітко помітний дрейф в офісну і інженерно-технічну сторони. Крім традиційних варіантів, розробляється 3D-редакція, яка відображає зміни в Adobe. Mac OS X версії Acrobat працюють тільки на системах з порядковим номером не нижче 10.4.

перспективи

Коли мова йде про 13-х версіях ПО, важко очікувати справжніх одкровень. Більшість функцій давно реалізовані, швидкісні показники на межі, розробка нових версій більше нагадує шліфування готової деталі, а не виточку з болванки. Особливо це помітно по Photoshop, який зараз в традиційному напрямку досяг стелі. Подальший прогрес - за рахунок розвитку нових напрямків, які для більшості наших читачів не такі цікаві.

З Illustrator ситуація інша: через тривалого простою (згадайте 8-ю версію) і підвищеної складності в порівнянні з обробкою тільки растрової графіки, запасу цікавих, але поки не реалізованих можливостей вистачить на кілька версій. InDesign ж - наймолодший продукт, тому в доступній для огляду перспективі пильну увагу до нього забезпечено. По всій видимості, саме він стане основним двигуном Creative Suite в майбутньому.

висновки

Кожен пакет з набору прагне до «самодостатності», але кумулятивний ефект від лінійки Creative Suite продовжує відігравати вагому роль у додрукарської підготовці. Прозору взаємодію продуктів на базі універсального формату PDF - стрижень, на якому кріпляться технологічні ланцюжки професійного рівня.

Рішення про покупку Crеative Suite 3 залежить від того, наскільки затребувані вами його нововведення. Для деяких оптимально придбати якийсь один продукт (тут найбільші шанси у InDesign). Але є категорія користувачів, для якої питання про перехід на CS3 - справа практично вирішена. Власники комп'ютерів Apple Power Mac на базі процесорів Intel нарешті отримають набір основних робочих програм у форматі Universal binary.

Продукти можна купувати окремо, але пакет обійдеться істотно дешевше. Зрозуміло, є знижки на поновлення. Це не безкоштовно, але оновлення доцільно хоча б тому, що в кожному пакеті з набору відбулися істотні зміни. CS3 - черговий і значний крок вперед.

Про автора: Михайло Борисов ( [email protected] ), Пише для Publish корисні поради та огляди ПО.

Системні вимоги

Windows: Pentium III або 4
384 Мбайт пам'яті для кожного основного додатка;
1 Гбайт пам'яті для роботи з цілою колекцією;
2 або 5 Гбайт на жорсткому диску (для Standard і Premium відповідно).

Macintosh: PowerPC G4 або G5, Intel Core Duo
Mac OS X v.10.4.3, Java Runtime Environment 1.4.1
384 Мбайт пам'яті для кожного основного додатка;
1 Гбайт пам'яті для роботи з цілою колекцією;
3 або 5,5 Гбайт на жорсткому диску (для Standard і Premium відповідно).

Рекомендовані роздрібні ціни на коробкові версії (ліцензії TLP) колекцій в Росії, дол .:
CS3 Design Standard - 1877 (1620); CS3 Design Premium - 2817 (2382); CS3 Web Standard - 1564 (1350); CS3 Web Premium - 2504 (2118); CS3 Production Premium - 2660; CS3 Master Collection - 3913 (останні дві очікуються в червні, після виходу відеопродуктів).

Photoshop Online Edition

До осені повинна з'явитися онлайнова версія Photoshop, орієнтована на потреби соціальних мереж і сайтів з обміну медійним контентом, що поєднує функції Photoshop і онлайнового сервісу Adobe Remix для редагування відеороликів. Робота буде безкоштовною, доходи планується отримувати від показу реклами. Партнером Adobe по запуску Remix виступає фотослужба Photobucket, котра нещодавно запустила свій відеосервіс. Adobe планує випустити онлайнові версії та інших програмних продуктів, а також гібридні рішення.

скромні помічники

У будь-яку версію Creative Suite 3 обов'язково входять програми-помічники Bridge, Version Cue, Device Central, Stock Photos і Connect. Так усувається дублювання деяких функцій, що існувала в колишній версії Creative Suite.

Bridge - гнучкий менеджер графічних ресурсів. Забезпечує попередній перегляд вмісту і допоміжної інформації (EXIF, IPTC), має потужний механізм пошуку. На нього покладені і деякі глобальні функції: наскрізна синхронізація налаштувань кольорокорекції, надання через скрипти управління всіма додатками, що входять в колекцію. Bridge дозволяє з публікації InDesign відкрити пов'язаний EPS в Illustrator, при необхідності (наприклад, якщо він містить повернену чи зі зміненим розміром графіком) викликати Photoshop, внести зміни, зберегти файли і знову повернутися в InDesign.

Version Cue - серверне рішення для синхронізації процесів в складі робочих груп, підтримує обмін коментарями, відстежує всі внесені в документи зміни, дозволяє в будь-який момент повернутися до попередніх станів.

Device Central - інструмент для тестування контенту, в т. Ч. Графіки, відео і Flash перед переведенням в формати мобільних пристроїв.

Stock Photos і Connect - платні сервіси. Перший - онлайновий магазин з торгівлі зображеннями (головним чином з банків Getty Images, Jupiter і Corbis). Другий (раніше відомий як Macromedia Breeze) призначений для організації аудіо / відео-конференцій, обміну миттєвими повідомленнями, спільної роботи через постійно діючі віртуальні офіси, доступ до яких організований через стандартні інтерфейси Web-браузерів і Flash Player.

ExtendScript

Хороші новини для автоматизують допечатниє процеси в середовищі Creative Suite: на зміну примітивному Script Editor прийшов повноцінний редактор з підсвічуванням синтаксису, автозаповненням конструкцій, докладної інтерактивна довідка, закладками, підсвічуванням дужок - всім, що просто необхідно при вирішенні серйозних завдань. На жаль, деякі функції ще не реалізовані (наприклад, watched expressions), але і без них нинішня версія ExtendScript - значний крок вперед.

Перейти і заощадити!

Значно розширені можливості переходу (upsell) на колекції CS3 з окремих продуктів і оновлення (upgrade) попередніх версій CS.

Значно розширені можливості переходу (upsell) на колекції CS3 з окремих продуктів і оновлення (upgrade) попередніх версій CS

Чому так пізно?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача