Статьи

Чому пищить комп'ютер? комп'ютер пищить і не включається? |

Стаціонарний комп'ютер складається з декількох основних вузлів, які забезпечують нормальну роботу комп'ютера в цілому: блок живлення, процесор, материнська плата, відеокарта, жорсткий диск і периферійні пристрої (клавіатура, миша і монітор). Вихід з ладу одного з компонентів комп'ютера призводить до неможливості роботи всього комп'ютера або до появи збоїв в його роботі. Діагностувати який з вузлів відмовив в домашніх умовах проблематично, проте розробники комп'ютерів подбали про те, щоб спростити пошук несправності. Для цього в системний блок встановлюється невеликий динамік, який видає певну послідовність сигналів при виникненні несправностей.

На початковому етапі після включення комп'ютера відбувається самодіагностика всіх компонентів ПК і підключених до нього пристроїв. Якщо діагностику все вузли пройшли успішно, то видається один короткий сигнал. На деяких комп'ютерах може звучати два коротких сигналу: один відразу після включення комп'ютера (перед початком самодіагностики) і другий - через деякий час, що означає, що всі пристрої працюю нормально.

Ви почули повторюється короткий сигнал, який може свідчити про помилку оперативної пам'яті. Перше, що слід зробити - це перезавантажити комп'ютер за допомогою кнопки Reset. Якщо сигнал повторюється, то вимкніть комп'ютер і перевірте установку модулів пам'яті в роз'ємах материнської плати. Після чого включіть комп'ютер.

Два коротких сигналу:

Два коротких сигналу зазвичай сигналізують про те, що відсутня підключення одного з пристроїв (дисковода, жорсткого диска і т.п.). Якщо ви виконували установку або перепідключення жорстких дисків, то перевірте правильність їх підключення. Ще при такій помилці на екрані зазвичай пропонується скористатися програмою CMOS Utility, використовуючи яку можна виправити записані в її пам'яті дані про підключених пристроях.

Три довгих сигналу:

Три довгих сигналу говорить про те, що не вдалося запустити клавіатуру. Перевірте її підключення, витягнувши і заново вставивши штекер в роз'єм. Після цього перезавантажте комп'ютер.

Один довгий один короткий сигнал:

Один довгий і один короткий сигнал комп'ютера сповіщають про проблеми оперативної пам'яті і її ініціалізації. Слід перевірити правильність установки модулів пам'яті, також можна спробувати поставити планку пам'яті в інший кінець.

Один довгий і два коротких сигналу:

Один довгий і два коротких сигналу говорить про помилку в роботі відеокарти. При цьому на монітор взагалі не виводиться зображення. Слід перевірити, чи підключений кабель монітора до системного блоку.

Один довгий і три коротких сигналу:

Один довгий і три коротких сигналу можуть сигналізувати про несправності відеокарти або контролера клавіатури. В цьому випадку слід перевірити всі роз'єми підключення клавіатури і монітора до системного блоку. Також можна спробувати підключити свідомо справну клавіатуру і перезавантажити комп'ютер. Таким чином, ви можете виключити клавіатуру з числа несправних пристроїв.

Один довгий і кілька коротких сигналів:

Один довгий і кілька (дев'ять) коротких сигналів сигналізують про проблему читання даних з BIOS. В цьому випадку слід спробувати перезавантажити комп'ютер. Якщо не допомогло, перевірте батарейку на материнській платі, вона могла просто-напросто розрядитися.

Один довгий сигнал:

Довгий сигнал, постійно повторюваний говорить про несправності підсистеми пам'яті. Спочатку зробіть перезавантаження комп'ютера, і якщо сигнал присутній - вимкніть комп'ютер. Переконайтеся, що модулі оперативної пам'яті встановлено правильно. При наступному включенні комп'ютера зайдіть в BIOS і скиньте настройки. Можливо, пам'ять не підтримує високі частоти системної шини. Також можливо, що модуль пам'яті несправний. Спробуйте його переставити в інший слот, а якщо планок кілька - по черзі вставляйте в один і той же слот по одній планці. Таким чином, ви зможете знайти несправний модуль, якщо при установці всіх інших система завантажується стабільно. Також спробуйте встановлювати планки в сусідні роз'єми, якщо установка всіх планок в один слот викликає поява звукових сигналів, можливо, що сам роз'єм материнської плати несправний.

Безперервний довгий сигнал:

Безперервний довгий сигнал, постійно повторювані короткий сигнал або відсутність взагалі будь-якого сигналу - говорить про несправності блоку живлення. В цьому випадку необхідно проводити його діагностику в сервісному центрі або замінити блок живлення .

Багато сучасні комп'ютери взагалі можуть не видавати сигналів. Це може бути пов'язано з відсутністю динаміка в системному блоці. А ноутбуки і зовсім можуть використовувати світлову індикацію несправностей (миготіння CapsLock або NumLock). Також деякі комп'ютери можуть видавати і інші звукові сигнали, які більш повно розкривають причину несправності, але при виявленні серйозної несправності звуковий сигнал залишається незмінним.

Подивіться інше:

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача