Статьи

Чому пищить комп'ютер? комп'ютер пищить і не включається? |

Стаціонарний комп'ютер складається з декількох основних вузлів, які забезпечують нормальну роботу комп'ютера в цілому: блок живлення, процесор, материнська плата, відеокарта, жорсткий диск і периферійні пристрої (клавіатура, миша і монітор). Вихід з ладу одного з компонентів комп'ютера призводить до неможливості роботи всього комп'ютера або до появи збоїв в його роботі. Діагностувати який з вузлів відмовив в домашніх умовах проблематично, проте розробники комп'ютерів подбали про те, щоб спростити пошук несправності. Для цього в системний блок встановлюється невеликий динамік, який видає певну послідовність сигналів при виникненні несправностей.

На початковому етапі після включення комп'ютера відбувається самодіагностика всіх компонентів ПК і підключених до нього пристроїв. Якщо діагностику все вузли пройшли успішно, то видається один короткий сигнал. На деяких комп'ютерах може звучати два коротких сигналу: один відразу після включення комп'ютера (перед початком самодіагностики) і другий - через деякий час, що означає, що всі пристрої працюю нормально.

Ви почули повторюється короткий сигнал, який може свідчити про помилку оперативної пам'яті. Перше, що слід зробити - це перезавантажити комп'ютер за допомогою кнопки Reset. Якщо сигнал повторюється, то вимкніть комп'ютер і перевірте установку модулів пам'яті в роз'ємах материнської плати. Після чого включіть комп'ютер.

Два коротких сигналу:

Два коротких сигналу зазвичай сигналізують про те, що відсутня підключення одного з пристроїв (дисковода, жорсткого диска і т.п.). Якщо ви виконували установку або перепідключення жорстких дисків, то перевірте правильність їх підключення. Ще при такій помилці на екрані зазвичай пропонується скористатися програмою CMOS Utility, використовуючи яку можна виправити записані в її пам'яті дані про підключених пристроях.

Три довгих сигналу:

Три довгих сигналу говорить про те, що не вдалося запустити клавіатуру. Перевірте її підключення, витягнувши і заново вставивши штекер в роз'єм. Після цього перезавантажте комп'ютер.

Один довгий один короткий сигнал:

Один довгий і один короткий сигнал комп'ютера сповіщають про проблеми оперативної пам'яті і її ініціалізації. Слід перевірити правильність установки модулів пам'яті, також можна спробувати поставити планку пам'яті в інший кінець.

Один довгий і два коротких сигналу:

Один довгий і два коротких сигналу говорить про помилку в роботі відеокарти. При цьому на монітор взагалі не виводиться зображення. Слід перевірити, чи підключений кабель монітора до системного блоку.

Один довгий і три коротких сигналу:

Один довгий і три коротких сигналу можуть сигналізувати про несправності відеокарти або контролера клавіатури. В цьому випадку слід перевірити всі роз'єми підключення клавіатури і монітора до системного блоку. Також можна спробувати підключити свідомо справну клавіатуру і перезавантажити комп'ютер. Таким чином, ви можете виключити клавіатуру з числа несправних пристроїв.

Один довгий і кілька коротких сигналів:

Один довгий і кілька (дев'ять) коротких сигналів сигналізують про проблему читання даних з BIOS. В цьому випадку слід спробувати перезавантажити комп'ютер. Якщо не допомогло, перевірте батарейку на материнській платі, вона могла просто-напросто розрядитися.

Один довгий сигнал:

Довгий сигнал, постійно повторюваний говорить про несправності підсистеми пам'яті. Спочатку зробіть перезавантаження комп'ютера, і якщо сигнал присутній - вимкніть комп'ютер. Переконайтеся, що модулі оперативної пам'яті встановлено правильно. При наступному включенні комп'ютера зайдіть в BIOS і скиньте настройки. Можливо, пам'ять не підтримує високі частоти системної шини. Також можливо, що модуль пам'яті несправний. Спробуйте його переставити в інший слот, а якщо планок кілька - по черзі вставляйте в один і той же слот по одній планці. Таким чином, ви зможете знайти несправний модуль, якщо при установці всіх інших система завантажується стабільно. Також спробуйте встановлювати планки в сусідні роз'єми, якщо установка всіх планок в один слот викликає поява звукових сигналів, можливо, що сам роз'єм материнської плати несправний.

Безперервний довгий сигнал:

Безперервний довгий сигнал, постійно повторювані короткий сигнал або відсутність взагалі будь-якого сигналу - говорить про несправності блоку живлення. В цьому випадку необхідно проводити його діагностику в сервісному центрі або замінити блок живлення .

Багато сучасні комп'ютери взагалі можуть не видавати сигналів. Це може бути пов'язано з відсутністю динаміка в системному блоці. А ноутбуки і зовсім можуть використовувати світлову індикацію несправностей (миготіння CapsLock або NumLock). Також деякі комп'ютери можуть видавати і інші звукові сигнали, які більш повно розкривають причину несправності, але при виявленні серйозної несправності звуковий сигнал залишається незмінним.

Подивіться інше:

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.