Статьи

Чому не працює інтернет на комп'ютері через кабель і що робити

Років 15-20 тому ніхто і уявити собі не міг, яку важливу роль в нашому житті буде грати «всесвітня павутина». Багато хто, напевно, ще взагалі не знали, що це таке. А сьогодні, якщо на комп'ютері не працює інтернет, то це стає справжньою проблемою. Деякі люди навіть не уявляють своє життя без нього.

У цій статті ми постараємося відповісти на всі питання і розповісти про всі причини, чому комп'ютер не підключається до інтернету через кабель. Нехай вас не дивують деякі здавалося б простацькі ситуації. Ми вирішили розповісти про них, тому що це реальні випадки з практики нашого комп'ютерного сервісу, і вони ставили в тупик наших клієнтів.

Отже, давайте починати. Рекомендуємо вам прочитати все від початку і до кінця, тоді ви напевно зможете знайти рішення і своєї проблеми.

зміст:

Перевірте підключення internet кабелю

Так-так, хочемо ми почати саме з цього. Адже часто найпростіше може виявитися вирішенням проблеми.

Не полінуйтеся і перевірте, чи надійно підключений шнур живлення до вашого комп'ютера. Увіткнути його слід до гнізда (Ethernet) на материнській платі. Одного разу один з нашив клієнтів намагався встромити шнур просто в якийсь отвір на задній стінці системника, і при цьому дивувався, чому це у нього комп'ютер не бачить інтернет кабель. =)

Років 15-20 тому ніхто і уявити собі не міг, яку важливу роль в нашому житті буде грати «всесвітня павутина»

Не лінуйтеся перевірити, чи все підключено

Якщо використовуєте маршрутизатор, то провід з internet слід підключити до гнізда Wan, а комп'ютер з роутером з'єднується патч-кордом, підключеним до роз'єму LAN. Детальніше про це можете почитати в нашій окремій статті про те, як самостійно підключити роутер wifi до комп'ютера .

Проблеми з кабелем або мережевою картою

Значить підключення проводу перевірили, а як і раніше немає інтернету на комп'ютері - що робити далі? Тепер потрібно переконатися в тому, що ваш ПК взагалі бачить мережеве підключення. Якщо все нормально, то повинен горіти або блимати індикатор біля роз'єму на материнській платі (або відповідний індикатор на роутері).

Якщо ПК підключення не бачить, то на екрані на «Панелі задач» ви побачите ось такий промовистий значок.

Якщо ПК підключення не бачить, то на екрані на «Панелі задач» ви побачите ось такий промовистий значок

Проблеми зі з'єднанням

У цьому випадку можливо наступний розвиток подій:

  • Несправна мережева карта комп'ютера - потрібно або встановити в системник іншу «мережевої», або увіткнути шнур в інший комп і подивитися, чи буде контакт там.
  • Проблеми з проводом - перевірте, чи немає на ньому пошкоджень або переломів. Можливо несправний сам коннектор RJ-45, тоді вам може стати в нагоді наш відеоурок, як обжати виту пару самостійно .

Якщо ніяких видимих ​​пошкоджень не виявили, то потрібно зателефонувати вашому провайдеру і уточнити у нього, чи немає якихось проблем з його боку. Буває, що стався обрив лінії, або вийшло з ладу мережеве обладнання, тому інтернет кабель комп'ютер і не бачить.

Індикатор блимає, а все одно не працює

Буває і так, що індикатор на материнській платі блимає, тобто сигнал начебто є, а значок на екрані все одно перекреслений. В цьому випадку потрібно встановити мережевий драйвер або перевстановити, якщо з ним виникли якісь проблеми.

В цьому випадку потрібно встановити мережевий драйвер або перевстановити, якщо з ним виникли якісь проблеми

Забули встановити драйвер?

Така ситуація може статися, якщо ви, наприклад, тільки що переустановили Windows. Поки ви не встановити необхідний мережевий драйвер, інтернет на комп'ютері по кабелю працювати не буде.

з'єднання відключено

Драйвер встановлений, а комп'ютер все одно не вдалося підключитися до інтернету? Перевірте, чи не відключено чи мережеве підключення. Для цього відкрийте «Панель управління» - «Центр управління мережами і загальним доступом». Якщо у вас так, як на картинці.

Відключили і забули?

Клацніть по з'єднанню правою кнопкою миші і у вікні, виберіть «Включити».

Необхідно налаштувати Internet з'єднання

Далеко не всі провайдери використовують автоматичну роздачу ip-адрес і dns-серверів. Тобто не завжди можна просто увіткнути кабель і все тут же запрацює. Найчастіше потрібно налаштувати з'єднання з провайдером (PPPOE, PPTP, L2TP), вказавши свої логін і пароль для підключення. Який саме протокол використовується у вас і як саме його налаштувати краще з'ясувати у свого провайдера.

Також деякі компанії вимагають вручну прописати виділений вам ip-адреса і необхідні dns-сервери (найчастіше вони вказані в договорі з провайдером). Для цього відкрийте «Панель управління» - «Центр управління мережами і загальним доступом». Далі натисніть правою кнопкою по своєму мережевому підключенню і виберіть «Властивості». Знайдіть там «Протокол інтернету версії 4» і знову натисніть «Властивості». Вкажіть необхідні адреси вручну і натисніть «ОК».

Вкажіть необхідні адреси вручну і натисніть «ОК»

Ручна настройка IP адреси

А іноді буває навпаки, коли встановлені «ручні» настройки, а потрібно «автоматичні». Повторимося - потрібно знати, який тип підключення і протокол використовує ваш провайдер.

Проблеми з роутером

Якщо ви використовуєте wifi маршрутизатор, а вже від нього кабель йде і підключається до комп'ютера, то можлива ситуація, коли збилися налаштування роутера. Поки ви їх не відновите, комп'ютер не підключиться до інтернету. Але можна витягнути шнур з роутера і увіткнути його безпосередньо в системний блок.

Також не варто виключати ситуацію, коли ваш роутер зовсім зламався, наприклад, від ураження електричним струмом чи «від старості». Як правило, їх уже не ремонтують, а відразу купують новий.

При необхідності в нашій компанії ви завжди можете замовити настройку wifi роутерів будь-яких моделей для будь-яких провайдерів Москви.

Закінчилися гроші на рахунку

Таке теж часто трапляється і здавалося б, що інтернет підключений, але не працює все одно. У деяких провайдерів в цьому випадку з'являється відповідне повідомлення. Якщо у вас такого повідомлення немає, то зайдіть в особистий кабінет абонента і подивіться стан рахунку там. Або зателефонуйте в техпідтримку.

Віруси блокують доступ

Якщо ви регулярно читаєте наші статті, то напевно помітили, що ми часто згадуємо комп'ютерні віруси, як одну з причин багатьох проблем. І це неспроста.

Комп'ютерні віруси - це справжня проблема і біда, які доставляють дуже багато неприємностей. Не будемо вам зайвий раз говорити про те, наскільки важливо, щоб на компі був встановлений антивірус. Якщо у вас його немає, то встановлюйте і сканувати вашу систему.

Помилково налаштований проксі-сервер

Вже не знаємо, яким чином люди примудряються накрутити ці настройки, тому що випадково це зробити практично нереально. Але часто комп'ютери не підключаються до інтернету саме з цієї причини. Не будемо вдаватися в подробиці і просто скажемо, що для звичайного домашнього підключення internet ніяких проксі-серверів налаштовувати не треба. Найчастіше вони використовуються в офісах і на підприємствах.

Оскільки браузер Internet Explorer є майже на кожному ПК, то будемо показувати на його прикладі. Змінивши настройки в ньому, вони будуть діяти і на інші браузери теж. Або можете пошукати аналогічні налаштування в Опері, Мозіль, Гугл Хром або іншій програмі.

Відкрийте браузер і в правому верхньому куті знайдіть значок у вигляді шестерінки. Натисніть на нього і виберіть «Властивості браузера».

Натисніть на нього і виберіть «Властивості браузера»

«Властивості браузера»

Перейдіть на вкладку «Підключення» і натисніть «Налаштування мережі». Повинно бути встановлено «Автоматичне визначення параметрів».

перевірте налаштування

Сподіваємося, що наша стаття-інструкція допомогла вам розібратися, чому на комп'ютері не працює інтернет через кабель. Якщо ви так і не вирішили свою проблему і причину не знайшли, то пишіть в коментарях, будемо разом розбиратися.

Ще більше цікавої та корисної інформації

Коментарі (25)

Залишити коментар

Забули встановити драйвер?
Відключили і забули?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача