Статьи

Цитати і способи цитування

  1. способи цитування
  2. Основні вимоги до цитування
  3. Потрібна допомога в навчанні?

Цитати є дослівні витяги з висловлювань третіх осіб або текстів. Цитати це один з видів прямої мови в російській мові.

Цитування ми можемо застосовувати в науково-дослідних роботах і творах з метою підкріпити достовірність власної думки шляхом посилання на більш авторитетні джерела, що робить лінгвістичну роботу науково обґрунтованої, підкреслює її оригінальність.

Завдяки цитування, автор має можливість показати всю повноту і широту виконаної роботи або проведених досліджень.

У російській мові цитування початок застосовуватися в 1820 році і до цих пір успішно використовується.

способи цитування

У російській мові існують три основні способи цитування.

1) Цитата застосовується як пряма мова. При такому способі цитування, розділові знаки слід розставляти так само, як і в пропозиціях з прямою мовою.

Наприклад: Юлій Цезар казав: «Краще померти відразу, ніж все життя провести в очікуванні смерті». Або ж інший варіант: «Краще померти відразу, ніж все життя провести в очікуванні смерті», - так говорив Юлій Цезар.

2) Ввести цитату можна і шляхом непрямої мови із застосуванням союзу «що». Цитата в таких випадках також береться в лапки і пишеться з малої літери.

Наприклад: Ф. Раневська говорила, що «самотність це стан, про який нікому розповісти».

3) Для введення цитати в текст можуть бути використані спеціальні вступне слово: як говорив, за словами, як писав, як вважав, або ж без них вступне слово замінюються знаками пунктуації або лапками.

Наприклад: Як говорив Горацій, «Гнів це короткочасне безумство».

Або ж: Л. Бетховен «не знав інших ознак людського переваги, крім доброти».

4) Цитування віршів не вимагає допоміжних знаків пунктуації, зокрема, лапок. Досить вказати автора і назву вірша, який слід писати з нового рядка. наприклад:

О.Грибоєдов. "Горе від розуму"

Що може надати мені Москва?

Сьогодні бал, а завтра два.

Основні вимоги до цитування

1. Цитований текст повинен обов'язково міститися в лапки і бути тотожним свого першоджерела. Лексична та граматична форма повинна повністю відповідати оригіналу.

2. Категорично забороняється об'єднувати в одній цитаті уривки, які були взяті з різних цитованих джерел. Кожен уривок повинен оформлятися у вигляді окремої цитати.

3. Якщо вираз цитується в повному обсязі, а в скороченому або незакінченому вигляді (цитата вирвана окремої фразою з контексту), замість пропущених пропозицій або слів слід ставити крапки, взяті в дужки. При скороченні цитати, важливо стежити за логічною завершеністю вираження.

4. У російській мові забороняється вводити цитування, яке займає більше 30% від загального обсягу тексту. Надмірне цитування не тільки робить ваш текст шаблонним, а й порушує можливість його легкого сприйняття.

5. Неприпустимо цитувати авторів, чиї тексти позначені знаком захисту авторських прав - ©. Переважно це стосується наукових робіт та дослідницьких статей. В такому випадку допустимо варіант видозміни тексту (передачі сенсу фрагмента своїми словами) з необов'язковою посиланням на першоджерело

Потрібна допомога в навчанні?


Цитати є дослівні витяги з висловлювань третіх осіб або текстів

Попередня тема: Пропозиції з непрямою мовою: правила і приклади
Наступна тема: & nbsp & nbsp & nbsp Роль мови в житті суспільства: поява, функції мови, розвиток

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача