Статьи

Цитати і способи цитування

  1. способи цитування
  2. Основні вимоги до цитування
  3. Потрібна допомога в навчанні?

Цитати є дослівні витяги з висловлювань третіх осіб або текстів. Цитати це один з видів прямої мови в російській мові.

Цитування ми можемо застосовувати в науково-дослідних роботах і творах з метою підкріпити достовірність власної думки шляхом посилання на більш авторитетні джерела, що робить лінгвістичну роботу науково обґрунтованої, підкреслює її оригінальність.

Завдяки цитування, автор має можливість показати всю повноту і широту виконаної роботи або проведених досліджень.

У російській мові цитування початок застосовуватися в 1820 році і до цих пір успішно використовується.

способи цитування

У російській мові існують три основні способи цитування.

1) Цитата застосовується як пряма мова. При такому способі цитування, розділові знаки слід розставляти так само, як і в пропозиціях з прямою мовою.

Наприклад: Юлій Цезар казав: «Краще померти відразу, ніж все життя провести в очікуванні смерті». Або ж інший варіант: «Краще померти відразу, ніж все життя провести в очікуванні смерті», - так говорив Юлій Цезар.

2) Ввести цитату можна і шляхом непрямої мови із застосуванням союзу «що». Цитата в таких випадках також береться в лапки і пишеться з малої літери.

Наприклад: Ф. Раневська говорила, що «самотність це стан, про який нікому розповісти».

3) Для введення цитати в текст можуть бути використані спеціальні вступне слово: як говорив, за словами, як писав, як вважав, або ж без них вступне слово замінюються знаками пунктуації або лапками.

Наприклад: Як говорив Горацій, «Гнів це короткочасне безумство».

Або ж: Л. Бетховен «не знав інших ознак людського переваги, крім доброти».

4) Цитування віршів не вимагає допоміжних знаків пунктуації, зокрема, лапок. Досить вказати автора і назву вірша, який слід писати з нового рядка. наприклад:

О.Грибоєдов. "Горе від розуму"

Що може надати мені Москва?

Сьогодні бал, а завтра два.

Основні вимоги до цитування

1. Цитований текст повинен обов'язково міститися в лапки і бути тотожним свого першоджерела. Лексична та граматична форма повинна повністю відповідати оригіналу.

2. Категорично забороняється об'єднувати в одній цитаті уривки, які були взяті з різних цитованих джерел. Кожен уривок повинен оформлятися у вигляді окремої цитати.

3. Якщо вираз цитується в повному обсязі, а в скороченому або незакінченому вигляді (цитата вирвана окремої фразою з контексту), замість пропущених пропозицій або слів слід ставити крапки, взяті в дужки. При скороченні цитати, важливо стежити за логічною завершеністю вираження.

4. У російській мові забороняється вводити цитування, яке займає більше 30% від загального обсягу тексту. Надмірне цитування не тільки робить ваш текст шаблонним, а й порушує можливість його легкого сприйняття.

5. Неприпустимо цитувати авторів, чиї тексти позначені знаком захисту авторських прав - ©. Переважно це стосується наукових робіт та дослідницьких статей. В такому випадку допустимо варіант видозміни тексту (передачі сенсу фрагмента своїми словами) з необов'язковою посиланням на першоджерело

Потрібна допомога в навчанні?


Цитати є дослівні витяги з висловлювань третіх осіб або текстів

Попередня тема: Пропозиції з непрямою мовою: правила і приклади
Наступна тема: & nbsp & nbsp & nbsp Роль мови в житті суспільства: поява, функції мови, розвиток

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.