Статьи

CINEMA 4D Prime

 1. Корисна інформація Авторизаційної лист компанії Maxon, яке засвідчує статус компанії "Архітект Дизайн"...
 2. Легкість у використанні
 3. Ця програма працює так, як потрібно ВАМ.
 4. Редагуйте зображення безпосередньо в CINEMA 4D
 5. обмін файлами
 6. Візуалізація для композітінга
 7. моделювання
 8. В хорошій формі
 9. Робота з UV
 10. система матеріалів
 11. 3D живопис
 12. Проеціровщік
 13. таймлайн
 14. анімація
 15. F-криві
 16. нелінійна анімація
 17. підтримка аудіо
 18. частинки
 19. Да буде світло
 20. оклюзія оточення
 21. Візуалізація
 22. XPresso - графічний редактор виразів
 23. Власні скрипти і плагіни
 24. Особливості CINEMA 4D Prime
 25. скульптинг
 26. моделювання
 27. анімація
 28. Візуалізація
 29. Робочий процес
 30. інтерфейс

Корисна інформація

Авторизаційної лист компанії Maxon, яке засвідчує статус компанії "Архітект Дизайн" (ТОВ "Джазл")

10 переваг роботи з нами.

Про продукт CINEMA 4D Prime

CINEMA 4D Prime - тут починається професійна 3D-графіка

Завантажити пробну версію Cinema 4D Завантажити пробну версію Cinema 4D!

Відома своєю легкістю у використанні, швидкістю роботи і професійними результатами, програма CINEMA 4D Prime є ідеальним вибором для всіх художників комп'ютерної графіки, які бажають додати 3D-графіку в свій арсенал.

Інтерфейс програми CINEMA 4D Prime розроблений, щоб полегшити вам доступ в чудовий яскравий світ 3D-графіки. Сюди також включені керівництва користувача, які полегшують і прискорюють знайомство з програмою CINEMA 4D. Інтерфейс програми відомий своєю інтуїтивністю. З CINEMA 4D Prime ви можете почати створювати чудові тривимірні зображення буквально через кілька годин після знайомства з цим додатком.

Використання CINEMA 4D Prime разом з існуючими додатками для створення двомірної графіки відкриває безліч нових можливостей для дизайну. Наприклад, за допомогою таких опцій імпорту, як Illustrator або EPS, можна легко перетворити двомірне зображення в тривимірне. Крім того, можна легко поєднувати зображення або відео з тривимірними об'єктами завдяки широким можливостям імпорту для таких форматів зображень, як QuickTime, jpeg, After Effects, Photoshop і багатьох інших.

CINEMA 4D Prime володіє потужними інструментами, які дозволяють створювати зображення або анімації для будь-якої сфери діяльності. Що б ви не побажали створити - тривимірний логотип, ілюстрацію, будівлю, космічний корабель або все, що тільки зможете придумати - ви можете повністю покластися на програму CINEMA 4D Prime.

CINEMA 4D Prime - це єдиний інструмент, який для цього буде потрібно. Однак якщо вам коли-небудь знадобляться додаткові поліпшені інструменти, ви завжди зможете оновити свою версію програми до будь-якої з більш потужних версій CINEMA 4D. Версія Prime є економічним рішенням для 3D-графіки, яке, тим не менш, надає винятковий набір потужних інструментів для створення професійних тривимірних зображень.

Легкість у використанні

Будучи 3D-художником, ви знаєте, що швидкий і легкий робочий процес є ключем до своєчасного виконання роботи і випередження конкурентів. Як новачки, так і професіонали оцінять високий рівень розробки робочого процесу, що дозволяє легко освоїти професійне 3D-додаток. Ви можете розраховувати на швидку безкоштовну технічну підтримку фахівців компанії MAXON по телефону або по електронній пошті.

Ця програма працює так, як потрібно ВАМ.

Повністю настроюється інтерфейс програми CINEMA 4D дозволяє зручно розмістити під рукою всі інструменти. Ви можете швидко перебудувати компоновку, панелі і навіть меню програми відповідно до ваших особистих робочим процесом або конкретними завданнями. Ви також можете легко перемикатися між різними компонуваннями і меню за допомогою одного кліка. Всі інструменти повністю інтегровані і можуть бути додані і доступні в будь-який з компоновок. Крім того, програма CINEMA 4D доступна на декількох мовах. CINEMA 4D може говорити і на вашій мові.

Редагуйте зображення безпосередньо в CINEMA 4D

Як часто вам доводилося використовувати зовнішній редактор, щоб внести в готове зображення невеликі зміни, наприклад, налаштувати контраст, яскравість або насиченість? Тепер ви зможете вносити ці зміни безпосередньо в програмі CINEMA 4D, використовуючи можливості корекції зображення нового інструменту Фільтр.

Або ж ви можете повернутися на кілька кроків назад і скоригувати освітлення або інші елементи сцени і заново отрендеріть зображення. Нові можливості корекції зображення допомагають заощадити багато часу, усуваючи необхідність повторного рендеринга зображення, оскільки цей фільтр виконує дану операцію буквально за кілька секунд.

обмін файлами

Як людина не самотня в цьому світі, так і програма MAXON CINEMA 4D не є єдиною. У реальному світі 3D-художники не працюють в абсолютному вакуумі, тому CINEMA 4D включає в себе підтримку основних форматів файлів, використовуваних в даній галузі.

Візуалізація для композітінга

Програма CINEMA 4D створює проходи візуалізації в будь-якому бажаному форматі (в послідовності зображень, роликах AVI або QuickTime), а також створює файл проекту, який автоматично зводить все послідовності разом в належний формат. В залежності від програми, що використовується для композітінга зображень, можуть бути експортовані такі додаткові дані, як 3D-камери, 3D-освітлення або опорні об'єкти.

Підтримувані додатки перераховані в списку нижче.

3D Formats2D Image and AnimationFormats(R / W)

3D Studio .3ds (R / W)
Biovision .bvh (R)
Collada .dae (R / W)
DEM (R)
DXF (R / W)
DWG (R)
Direct 3D .x (W)
FBX (R / W)
LightWave 3D .lws .lwo (R)
STL (R / W)
VRML2 .wrl (R / W)
Wavefront .obj (R / W)
TIFF
BodyPaint 3D
Photoshop PSD
Targa TGA
HDRI
DPX
Open EXR
BMP
PICT
IFF
JPEG
RLA
RPF
PNG
QuickTime (if available)
AVI (Windows only)

3D Formats 2D Image and Animation Formats (R / W) After Effects (3D)
Final Cut (2D, Mac only)
Combustion (3D)
Shake (2D)
Motion (3D, Mac only)
Fusion (2D, Windows only)
Illustrator (R / W)
EPS (R)

моделювання

Першим кроком в більшості тривимірних проектів є створення об'єктів, які використовуються в сцені. Всі основні вихідні форми надаються в MAXON CINEMA 4D як примітиви, параметри яких, такі як розмір, закруглення, орієнтація і інші змінюються з легкістю. Параметричні об'єкти можуть бути використані такими, якими вони є або ж їх можна перетворити в полігони для того, що б вони могли послужити в якості основи для створення більш складних об'єктів. Цілий ряд деформаторов і об'єктів-геніратор можуть бути використані разом з іншими об'єктами. Їх можливість нелінійного побудови дозволяє з легкістю змінювати параметри в міру створення сцени.

Сплайни можуть бути використані для видавлювання, лофт, обертання і Свіп змінити динамічно в режимі живого часу і навіть анімуємо.

В хорошій формі

При створенні більш складних об'єктів стає необхідний великий інструментарій програми CINEMA 4D для полігонального моделювання. Інструменти для роботи з полігонами дозволяють спостерігати ефект ваших дій в режимі реального часу. Так, наприклад, результати операції видавлювання або створення фаски можуть динамічно оновлюватися. Інструмент «Ніж» застосовується з N-гонами і дозволяє легко створювати в об'єктах отвори, різати площиною і по шляху. А за допомогою інструменту «Зшити» можна без праці закривати дірки між об'єктами. Інструменти «Кисть» і «Магніт» призначені для нанесення деформації на складні об'єкти. CINEMA 4D також дозволяє працювати з N-гонами - полігонами з необмеженим числом ребер. Це допомагає досягти набагато чистішою топології навіть для самих складних моделей.

Незалежно від того, створюєте ви реалістичні або фантастичні сцени, потужний інструментарій моделювання CINEMA 4D зможе втілити будь-які ваші ідеї.

Робота з UV

MAXON CINEMA 4D відрізняється цілим арсеналом функцій по редагуванню UV-розгортки, що дозволяють правильно пов'язати моделі з їх матеріалами. UV-координати необхідні для правильного і якісного малювання текстур в 3D. Через те, що більшість тривимірних моделей мають специфічний тривимірний рельєф, самі по собі такі стандартні способи проектування, як сферичне або плоске накладення, ніколи не дозволять перенести текстуру на об'єкт без спотворень. Перед накладенням текстур кожна модель повинна бути співвіднесена з вирівняними під неї UV-координатами.

Незалежно від того, налаштовуєте ви UV-координати для ігрової моделі в низькій роздільній здатності або для matte painting в високому, CINEMA 4D надає UV-інструменти, на які можна покластися, коли результат UV-накладення не такий гарний, як створена модель.

система матеріалів

Кожен 3D-художник знає - опрацьована система матеріалів є ключем до створення реалістичних і переконливих тривимірних зображень. Ви можете створювати штучні або природні поверхні - система матеріалів MAXON CINEMA 4D забезпечить приголомшливий рівень контролю над параметрами ваших 3D-об'єктів.

Основою для більшості каналів є текстура або шейдер. Для роботи з текстурами CINEMA 4D підтримує найбільш популярні формати зображень, включаючи файли в форматі PSD з шарами, а також відео у форматі QuickTime і AVI.

Численні двомірні і тривимірні об'ємні шейдери дозволяють з легкістю створювати характеристики тієї або іншої поверхні і імітувати скло, дерево, метал і майже будь-яку іншу поверхню. За допомогою шейдеров Фільтр і Шар можна легко комбінувати зображення, шейдери і ефекти фільтра.

3D живопис

MAXON CINEMA 4D має великим набором інструментів для контролю над Вашими текстурами разом з шарами, фільтрами і підтримкою графічного планшета. Все оптимізований для роботи в трьох вимірах.

У CINEMA 4D Ви можете малювати одним штрихом на десятці каналів. Кисть може так визначати цілий матеріал, а не тільки окремий колір. У доповненні ексклюзивна технологія CINEMA 4D RayBrush дозволяє спостерігати за результатом малювання в живу вже на прорахованому зображенні.

Інструмент проекційна розфарбування в CINEMA 4D дозволяє малювати без спотворень. Цей простий в управлінні інструмент дає Вам можливість малювати по швах UV, також як і по декількох об'єктах в сцені. Можна впоратися навіть з дуже складними координатами UV за допомогою повного набору інструментів їх обробки. CINEMA 4D включає в себе три автоматичних алгоритму розгортки координат UV, такі як, наприклад, система проектування Оптимально (куб).

Проеціровщік

Інструмент «Проеціровщік» в CINEMA 4D дозволяє скористатися всією потужністю системи для створення так званих «matte painting», ексклюзивно розробленої компанією MAXON для Sony Pictures Imageworks і використовуваної в численних фільмах-блокбастерах.

Цифрова технологія matte painting зберігає в собі магію кіно. За допомогою техніки «Проектування камери» деталізоване зображення накладається на просту геометрію, створюючи оточення, в якому може вільно рухатися 3D-камера. «Проеціровщік» - це революція в процесі створення цифрових декорацій: він дозволяє легко підготувати вихідний малюнок і ще легше - виправити маску при необхідності.

За допомогою програми Adobe Photoshop або вбудованих в CINEMA 4D інструментів для малювання можна без зусиль редагувати масштабні цифрові маски і маніпулювати ними, створюючи тривалі вільні прольоти камери. Парите ви над містом на повітряній кулі, проноситься через річкові пороги, злітаєте зі скель або просто хочете розширити базовий набір декорацій - щоразу ви будете вражені можливостями «Проеціровщіка» і швидкістю його роботи.

таймлайн

Вікно таймлайна забезпечує ще більший контроль, дозволяючи створювати окремі треки для кожного аніміруемого параметра і надаючи такі опції, як шари, що дозволяють організувати і регулювати видимість об'єктів, треків і ключових кадрів. До того ж ви можете відкрити до чотирьох вікон таймлайна, щоб відобразити різні об'єкти або треки. Головні треки забезпечують просте управління всіма ключовими кадрами об'єкта або сцени, а інструмент ділянки допомагає зрушувати або масштабувати будь-яку ділянку вашої анімації. Налаштування дотичній і мініатюрні криві дозволяють швидко скоригувати інтерполяцію між ключовими кадрами.

анімація

Перенесіть ваші сцени в четвертий вимір за допомогою MAXON CINEMA 4D. Ключові кадри можна створити практично для будь-якого параметра об'єкта, матеріалу або тега, просто клацнувши на гурток анімації поруч з його назвою. Щоб зробити процес створення ключових кадрів ще простіше, ви можете включити автоматичне створення ключів для всіх або для вибраних параметрів. Інструмент Power Slider дозволяє швидко визначити ключові кадри поточного стану в кожному кадрі і змінити існуючі ключові кадри, не залишаючи стандартної компоновки.

F-криві

Використовуйте режим F-кривих для більш точного налаштування інтерполяції ключових кадрів або просто для того, щоб переглянути анімацію. Ви можете редагувати одразу декілька кривих і скористатися зручною функцією «знімок», яка дозволяє в процесі корекції анімації переглянути попередній варіант кривої.

нелінійна анімація

Використовуючи нелінійну анімацію, можна легко створювати, компонувати і зацикливать окремі руху з сотнями ключових кадрів, об'єднаних в складні ієрархії. Ви також можете легко зробити начерк анімації за допомогою заготовок рухів або доопрацювати базові анімації, накладаючи додаткові ключові кадри або руху.

підтримка аудіо

Якщо ваші твори необхідно синхронізувати з аудіо, то ви можете імпортувати звук і переглянути його хвильову діаграму прямо в таймлайне. А краще включіть відтворення і слухайте аудіо, керуючи бегунком часу. Для ідеальної синхронізації приєднайте звуки до обраного об'єкта і додайте до сцени настройки мікрофона об'ємного звуку. Аудіо можна прорахувати окремо для кожного мікрофона з урахуванням ефекту Доплера, а потім об'єднати все для отримання справжнього об'ємного звуку.

Якщо час має для вас важливе значення, інтуїтивний процес анімації в CINEMA 4D допоможе впоратися із завданням в найкоротші терміни.

частинки

CINEMA 4D пропонує також зручну систему частинок. Будь-який об'єкт, будь то геометрія або джерело світла, може використовуватися в якості частки. До часток можна застосовувати різні ефекти, наприклад, гравітацію, турбулентність, вітер і багато інших, створюючи з їх допомогою приголомшливі анімації.

Да буде світло

Як фотографія з поганим освітленням, так і 3D-сцена без відповідного світла навряд чи виправдає очікування клієнтів або колег. CINEMA 4D пропонує повний набір перевірених інструментів, які дадуть вашій сцені можливість затьмарити конкурентів. Різні методи розрахунку світла і тіней становлять основу для неймовірно функціональної системи освітлення. Безліч додаткових параметрів дозволяють регулювати колір, яскравість, ослаблення освітлення та інші властивості. Ви можете змінювати щільність і колір тіні для кожного джерела світла і створювати видимі або об'ємні джерела світла з шумами в світловому конусі. Маса налаштувань дозволяє створити велику кількість різних ефектів, що імітують відблиски на об'єктиві. Ви можете навіть експериментувати з реалістичністю, включаючи або вимикаючи вплив ефектів окремих джерел світла на обраний об'єкт.

Крім того, поверхневому джерела світла можна надати будь-яку форму, щоб створити для вашої сцени найкраще висвітлення. Налаштування джерел світла включають в себе такі параметри, як контраст, відблиски на об'єктиві, колір тіні, об'ємне світло, шум і багато інших.

оклюзія оточення

Оклюзія оточення (перекриття розсіяного світла прилеглими поверхнями) - це метод, що дозволяє швидко прорахувати реалістичні тіні в кутах або між розташованими поруч об'єктами. Оклюзія оточення може бути реалізована в двох видах: або як шейдер в матеріалі, або як метод, застосований відразу до всієї сцені. Також її можна «запекти» в текстуру.

Візуалізація

Коли терміни вже підтискають, приємно знати, що ви можете покластися на видатну систему рендеринга в CINEMA 4D, що дозволяє отримати чудовий результат за мінімальний час. CINEMA 4D підтримує багатопроцесорні системи, технологію HyperThreading і багатоядерні процесори - вона вичавлює з вашого комп'ютера всю міць до останньої краплі.

Використовуйте технологію багатопрохідного рендеринга в CINEMA 4D, щоб отримати абсолютний контроль над прораховувати сценами. Ви можете легко отрендеріть колір, тіні, відображення та інші ефекти в окремі файли, щоб згодом доопрацювати їх за допомогою улюбленої програми композітінга. Численні альфа-канали об'єктів дозволяють легко комбінувати елементи з іншими 2D і 3D-ресурсами. А завдяки можливості експорту прямо в програми Adobe Photoshop , Adobe After Effects , Final Cut Pro, Combustion, Shake, Fusion і Motion ваші багатопрохідні шари будуть готові до роботи в одну мить. CINEMA 4D також підтримує рендеринг з 16- і 32-бітної глибиною кольору для зображень з розширеним динамічним діапазоном в форматах DPX, HDRI або OpenEXR.

XPresso - графічний редактор виразів

Побудуйте масштабні зв'язку і додайте щільне взаємодія з вашою тривимірною сценою з допомогою XPresso - візуального редактора виразів, принцип якого базується на роботі з вузлами. Вираз - це взаємозв'язок між об'єктами в 3D-сцені, яка часто включає окремі математичні перетворення, наприклад, використання обертання одного об'єкта для зміни позиції іншого. Зазвичай такі типи взаємозв'язків вимагають програмування, але XPresso дозволяє створювати їх просто методом перетягування.

XPresso - це інструмент, інтуїтівно зрозумілій інтерфейс которого дозволяє художникам створюваті взаємозв'язку между практично будь-Якими параметрами об'єктів, матеріалів або ефектів. Зв'язки можна Зберегти в XГруппах, щоб пізніше використовуват у Власний проектах або Передат іншім користувач. Змінні в ваших висловлюваннях можуть бути прив'язані до бігунка в менеджері атрибутів, дозволяючи створювати анімації або працювати з 3D-сценою тільки за допомогою створених вами елементів управління.

Наділяючи властивості сцени візуальним інтерфейсом, XPresso надає повний контроль над 3D-сценою і кардинально покращує ефективність роботи. Зустрітися з XPresso в пакеті CINEMA 4D і відкрийте для себе міць анімації, заснованої на зв'язках.

Власні скрипти і плагіни

Якщо вам недостатньо функціональності CINEMA 4D, щоб вирішити конкретну задачу, то ви можете розширити цю функціональність самостійно.

CINEMA 4D пропонує програмістам три опції, що дозволяють створювати власні функції. COFFEE - власну мову програмування CINEMA 4D, який є частиною пакета CINEMA 4D з 1990-х років; Останнім додавання: Python - стандартна мова програмування, що використовується в багатьох програмних додатках; C ++ SDK, який пропонує найвищий рівень продуктивності і найбільш гнучкий доступ до програмних функцій.

Особливості CINEMA 4D Prime

Проста у вивченні і управлінні, стабільність, швидкість і передові технології.

Ці слова небеспрічінно згадуються при виході кожної нової версії. І цю традицію ми продовжуємо в новій версії. Адже кожного разу саме цим якостям довіряють наші клієнти вже протягом багатьох років, ці якості роблять все більше зацікавлених людей задоволеними клієнтами компанії MAXON і тим самим користувачами CINEMA 4D.

скульптинг

Органічне моделювання? Дуже просто! Ліпіть, видавлюйте, скоблите, ріжте поверхню моделі або ж застосовуйте хитромудрі функції симетрії. Штампами і масками ви пропрацюєте деталі з високою точністю. Організовуйте роботу спеціальними шарами, які можна включати і вимикати, і до яких можна застосовувати різну інтенсивність. Результати можна використовувати в якості звичайної геометрії або ж запікати в карти нормалей або оклюзії оточення.

моделювання

Завдяки новим в CINEMA 4D R20 робочої поверхні і допоміжним лініях з'явилося ще більше контролю і стало ще простіше орієнтуватися при моделюванні. Крім того, ці функції є чудовими допоміжними засобами при технічному конструюванні. Виділення «Raycast», можливе шляхом затиснення правої кнопки мишки, полегшить виділення об'єктів.

анімація

Нововведення полегшують роботу зі звуком, форма хвилі якого тепер може бути показана і в вікні редагування F-кривих. Для оптимального огляду буде показуватися тільки та частина анімаційних шляхів, яка знаходиться в рамках поточного анімаційного перегляду.

Візуалізація

Нововведення і доповнення в матеріалах дозволяють створювати ще більш реалістичні зображення. Новий шейдер «Дерево» облагороджує меблі або паркет сцени в лічені секунди. Доповнення пост-ефектів виводять на новий рівень гнучкості, коли потрібна обробка та оптимізація прорахованих зображень. Також менеджер зображень в CINEMA R20 придбав дещо нове: окремі зображення можна поєднати в стерео-зображення, а окремі кадри піддати корекції. Нова панель інструментів прискорює роботу.

Робочий процес

CINEMA 4D володіє провідними інструментами для обміну даних з іншими програмами і продовжує їх розвивати. Грунтуючись на результатах опитування користувачів, ми поліпшили взаємодію CINEMA 4D з тими програмами, які для вас виявилися найбільш важливими. Тепер стало ще простіше використовувати CINEMA 4D в зв'язці з Adobe After Effects , Adobe Photoshop або Nuke!

інтерфейс

CINEMA 4D відчувається ще більш гнучкою ніж раніше. Пріскорте робочий процес с помощью командіровку поиска функцій, включіть Нові елементи композіції у виде камери и оптіміруйте композіцію скоріставшісь Золотий перетин, сіткою або діагоналямі. Покращений вьюпорте OpenGL тепер показує м'які тіні, а фокусна піпетка камери поможет точніше налаштуваті Глибина різкості. Кроме цього, Арабською інтерфейс спрощує использование CINEMA 4D тепер и користувач розмовляють цією мовою.

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача