Статьи

Чим дорожать користувачі мобільних пристроїв?

Москва, 22 серпня 2013 р Міжнародна антивірусна компанія ESET підвела підсумки опитування власників мобільних пристроїв. В опитуванні, яке проходило в офіційних спільнотах ESET Russia на сайтах Однокласники, Вконтакте і Facebook, взяли участь понад 2000 користувачів.

Хоча сучасні мобільні пристрої дозволяють зберігати найрізноманітніші дані, найбільш цінною інформацією для користувачів як і раніше залишається список контактів - за даними опитування, їм дорожать 56% користувачів.

Ще для 20% опитаних найбільшу цінність представляють особисті SMS, фотографії та відеоролики, збережені на мобільному пристрої. Ще 9% користувачів найбільше бояться втратити свою електронну бібліотеку або музичну колекцію. Даними, необхідними для здійснення мобільних інтернет-платежів дорожать 6%.

Рейтинг замикають відповідальні співробітники, які бояться втратити доступ до пошти (5%) або допустити витік конфіденційної робочої інформації (4%). Втім, з поширенням практики використання особистих пристроїв в робочих цілях (т.зв. концепція BYOD, bring your own device), число стурбованих захистом ділових даних користувачів неминуче збільшиться.

Що примітно, список телефонних контактів виявився найціннішою інформацією для користувачів всіх трьох соціальних мереж, однак в Facebook його відзначили більше 70% опитаних, тоді як у Вконтакте - лише 44%.

Крім того, користувачі Вконтакте частіше за інших опитаних роблять покупки за допомогою мобільного пристрою - даними, необхідними для мобільного онлайн-банкінгу, дорожать 9% користувачів цієї соціальної мережі (а в Facebook і Одноклассниках лише близько 4%).

Крім того, найменше число користувачів Facebook ставить на перше місце свої електронні книги і музичні файли (3%), тоді як учасники Однокласників і Вконтакте до такого контенту відносяться набагато турботливіше (8% і 12% відповідно).

При цьому всі опитані в схожій ступеня сентиментальні - друге місце з мінімальними відмінностями всюди займають особисті фотографії і листування (від 18% в Фейсбуці і 19% в Одноклассниках до 26% у Вконтакте).

***

Компанія ESET настійно рекомендує власникам мобільних пристроїв використовувати спеціалізовані програми і хмарні сервіси для зберігання списку контактів - судячи з підсумків опитування, ця можливість стане в нагоді мінімум 56% користувачів. Також не варто забувати про резервне копіювання іншої цінної інформації, що зберігається на мобільному пристрої.

Ще одним рівнем захисту особистих даних є використання мобільного антивіруса - такого, як новий ESET NOD32 Mobile Security для Android. Він перешкоджає зараженню смартфона або планшета шкідливими програмами, блокує доступ до небезпечних сайтів і захищає користувача від розкрадання персональної інформації (включаючи логіни і паролі при здійсненні банківських операцій).

Крім того, при втраті або крадіжці мобільного пристрою, компонент захисту від крадіжки визначить його місце розташування по GPS. За допомогою SMS-команд компонент дозволить заблокувати свій пристрій, видалити на ньому всю персональну інформацію і навіть активувати на зниклому смартфоні сигнал-сирену для його оперативного виявлення.

Опитування користувачів проводився в офіційних спільнотах ESET Russia на сайтах Однокласники ( odnoklassniki.ru/nod32 ), Вконтакте ( vk.com/nod32 ) І Facebook ( facebook.com/ESETNOD32Russia ), А також в співтоваристві ESET Club ( club.esetnod32.ru ) В липні-серпні 2013 року. В опитуванні взяли участь понад 2000 користувачів.

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача