Статьи

Цікавий проект: в Харкові відкрили спецшколу для помічників депутатів

Відбір. З 80 хлопців і дівчат, які пройдуть навчання, 20 зможуть потрапити в команду депутатів. Фото: city.kharkov.ua

Цікавий проект: в Харкові відкрили спецшколу для помічників депутатів Максим Іванов https://cdn.segodnya.ua/img/article/10124/24_main_new.1492032303.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/10124/24_tn .1492032303.jpg 2017-04-13T05: 49: 13 + 03: 00 Харків Учні будуть мотати на вус поради народних обранців, які розкажуть, як стати хорошим помічником і приносити користь городянам

У Харкові молодих людей безкоштовно навчать навичкам, якими повинен володіти помічник депутата. Для цього відкрили спецшколу, де протягом шести тижнів 80 хлопців і дівчат будуть брати участь в майстер-класах та практичних заняттях. Учні будуть мотати на вус поради народних обранців, які розкажуть, як стати хорошим помічником і приносити користь городянам. "Сегодня" дізналася про унікальний для Харкова проект і з'ясувала, чи може такий досвід стати початком політичної кар'єри.

Як розповіли нам організатори проекту, для Харкова це новий досвід, мовляв, в Харкові є школи депутатів, а ось їх помічників ніколи не готували. "Самі депутати скаржаться, що в місті є багато молодих ініціативних хлопців, які прагнуть стати помічниками, але у них часто немає належної кваліфікації, щоб допомагати ефективно", - розповіла координатор "Школи помічника депутата" Ксенія Іванова.

З 170 охочих пройти курс навчання відібрали трохи більше половини. Вибирали по мотиваційним листами, в яких кандидати доводили, поки що лише на словах, чому саме вони повинні допомагати депутатам. Тепер двічі на тиждень слухачі будуть збиратися на майстер-класи та практикуми. Перший вид занять - теоретичний, на них учасникам проекту розкажуть і покажуть, як працюють органи місцевого самоврядування, як складати документацію, а лекції читатимуть міські обранці. Наприклад, в понеділок досвідом ділилася заступник мера Світлана Горбунова-Рубан. А ось на практикумах слухачі будуть освоювати тайм-менеджмент, ораторську майстерність і вчитися спілкуватися з електоратом. "Ми плануємо, що після закінчення школи 20 кращих хлопців залишать свої резюме, і депутати зможуть прийняти їх в свої команди. Але навіть якщо у когось не вийде стати помічником після школи, отримані знання їм напевно стануть в нагоді в майбутньому", - упевнена Ксенія Іванова.

Хтось із слухачів, цілком ймовірно, виявиться в команді депутата міськради Максима Мусєєва, який цінує кваліфікованих фахівців, здатних без праці розбиратися в особливостях і проблемах соціальної сфери і комунального господарства. "Це не та людина, яка носить за тобою портфель і подає плащ. Помічник - це виконавець, який працює з документами і людьми, організовує роботу і складає графік. Якщо людина прийде до приймальної зі скаргою на поточну дах, помічник повинен розуміти, які у нього є інструменти: в яку інстанцію звернутися, який бюджет, які статті витрат, як проконтролювати і добитися результату. Для цього необхідно розуміти, як влаштована система ", - говорить Мусєєв.

Ось тільки офіційна оплата за допомогу не передбачена, мова йде про суспільну навантаженні, але депутат самостійно може віддячити помічника, виходячи з власних можливостей. Заробити, допомагаючи депутату, можна, увійшовши в штат команди народних обранців, що засідають у Верховній Раді. Правда, таких шкіл, які дали б зелене світло в Раду, в Харкові поки немає. У найближчі місяці філія в нашому місті планує відкрити столична "Школа помічника народного депутата", однак навчання тут обійдеться вже в 2500 грн, а лекції читатимуть політики вищого ешелону.

Як розповіла нам організатор школи Катерина Полтавець , Після курсу з 30 лекцій слухачі зможуть пройти конкурсний відбір, за підсумками якого кращі з них відправляться на стажування до Верховної Ради або Київську міськраду, а потім зможуть працевлаштуватися. За три роки роботу помічника депутата отримали 200 випускників. "Конкурс проходить в три етапи, що включають складання резюме, творче завдання та тести на основі проведених лекцій", - пояснює Полтавець. Також там звертають увагу і на риси характеру. Особливо цінують чіпкість, наполегливість, ініціативність. "Політика - така річ, в якій слабкість проявляти не можна, навіть в одній команді помічників народного депутата є серйозна конкуренція ", - говорить Полтавець.

Показовий приклад - команда нардепа Олександра Кірша, в яку входять чотири основних помічника і 30 неоплачуваних. З деякими з них політик працював ще в Харкові і під час передвиборної кампанії, інші приєдналися вже після отримання мандата. Хвалебних відгуків про роботу своїх помічників Кірш не шкодує, запевняючи, що без них багато чого б не зміг зробити. Праця оплачуваних помічників обходиться держбюджету в 52 000 грн, але робота їх, судячи з усього, не з простих.

"Вони організовують зустрічі з виборцями, моніторять громадську думку в онлайн-режимі. Я маю можливість з їх допомогою" порадитися "з народом, адже вони стежать за публікаціями і настроями людей в Facebook", - говорить Кірш.

Команда звільняє нардепа і від рутини: складання пояснювальних записок, порівняльних таблиць і інших бюрократичних тонкощів при роботі над законопроектами. "Головне в помічниках, на мою думку, - здатність до навчання і моторність, уміння орієнтуватися в політиці. Важливо, щоб люди знали політичну систему, хворі місця, знали, що необхідно округу і людям", - поділився з "Сегодня" Кірш.

Робота асистента нардепа - один з найдієвіших способів підготуватися до самостійної політичної кар'єри. За інформацією "Школи помічника народного депутата", 73 помічника нардепів 7-го скликання стали народними обранцями чинного складу парламенту.

ШКОЛА ЛІДЕРІВ У ГУБЕРНАТОРА

Почати політичну кар'єру можна не тільки в школі помічника депутата. У Харкові запустили вже другий сезон проекту "Школа лідерства глави Харківської ОДА", де учасники отримають знання з основ лідерства, комунікативного менеджменту та ораторського мистецтва. Стажуватися слухачі будуть в департаментах і управліннях ХОДА, там же вони займуться розробкою і презентацією власних проектів.

"Новинкою другого сезону проекту став молодіжний табір, запланований на літо. Протягом декількох днів учасники отримають можливість попрацювати в командах, поспілкуватися із запрошеними представниками бізнес-сектору та органів держвлади", - повідомили організатори.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.