Статьи

Цікавий проект: в Харкові відкрили спецшколу для помічників депутатів

Відбір. З 80 хлопців і дівчат, які пройдуть навчання, 20 зможуть потрапити в команду депутатів. Фото: city.kharkov.ua

Цікавий проект: в Харкові відкрили спецшколу для помічників депутатів Максим Іванов https://cdn.segodnya.ua/img/article/10124/24_main_new.1492032303.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/10124/24_tn .1492032303.jpg 2017-04-13T05: 49: 13 + 03: 00 Харків Учні будуть мотати на вус поради народних обранців, які розкажуть, як стати хорошим помічником і приносити користь городянам

У Харкові молодих людей безкоштовно навчать навичкам, якими повинен володіти помічник депутата. Для цього відкрили спецшколу, де протягом шести тижнів 80 хлопців і дівчат будуть брати участь в майстер-класах та практичних заняттях. Учні будуть мотати на вус поради народних обранців, які розкажуть, як стати хорошим помічником і приносити користь городянам. "Сегодня" дізналася про унікальний для Харкова проект і з'ясувала, чи може такий досвід стати початком політичної кар'єри.

Як розповіли нам організатори проекту, для Харкова це новий досвід, мовляв, в Харкові є школи депутатів, а ось їх помічників ніколи не готували. "Самі депутати скаржаться, що в місті є багато молодих ініціативних хлопців, які прагнуть стати помічниками, але у них часто немає належної кваліфікації, щоб допомагати ефективно", - розповіла координатор "Школи помічника депутата" Ксенія Іванова.

З 170 охочих пройти курс навчання відібрали трохи більше половини. Вибирали по мотиваційним листами, в яких кандидати доводили, поки що лише на словах, чому саме вони повинні допомагати депутатам. Тепер двічі на тиждень слухачі будуть збиратися на майстер-класи та практикуми. Перший вид занять - теоретичний, на них учасникам проекту розкажуть і покажуть, як працюють органи місцевого самоврядування, як складати документацію, а лекції читатимуть міські обранці. Наприклад, в понеділок досвідом ділилася заступник мера Світлана Горбунова-Рубан. А ось на практикумах слухачі будуть освоювати тайм-менеджмент, ораторську майстерність і вчитися спілкуватися з електоратом. "Ми плануємо, що після закінчення школи 20 кращих хлопців залишать свої резюме, і депутати зможуть прийняти їх в свої команди. Але навіть якщо у когось не вийде стати помічником після школи, отримані знання їм напевно стануть в нагоді в майбутньому", - упевнена Ксенія Іванова.

Хтось із слухачів, цілком ймовірно, виявиться в команді депутата міськради Максима Мусєєва, який цінує кваліфікованих фахівців, здатних без праці розбиратися в особливостях і проблемах соціальної сфери і комунального господарства. "Це не та людина, яка носить за тобою портфель і подає плащ. Помічник - це виконавець, який працює з документами і людьми, організовує роботу і складає графік. Якщо людина прийде до приймальної зі скаргою на поточну дах, помічник повинен розуміти, які у нього є інструменти: в яку інстанцію звернутися, який бюджет, які статті витрат, як проконтролювати і добитися результату. Для цього необхідно розуміти, як влаштована система ", - говорить Мусєєв.

Ось тільки офіційна оплата за допомогу не передбачена, мова йде про суспільну навантаженні, але депутат самостійно може віддячити помічника, виходячи з власних можливостей. Заробити, допомагаючи депутату, можна, увійшовши в штат команди народних обранців, що засідають у Верховній Раді. Правда, таких шкіл, які дали б зелене світло в Раду, в Харкові поки немає. У найближчі місяці філія в нашому місті планує відкрити столична "Школа помічника народного депутата", однак навчання тут обійдеться вже в 2500 грн, а лекції читатимуть політики вищого ешелону.

Як розповіла нам організатор школи Катерина Полтавець , Після курсу з 30 лекцій слухачі зможуть пройти конкурсний відбір, за підсумками якого кращі з них відправляться на стажування до Верховної Ради або Київську міськраду, а потім зможуть працевлаштуватися. За три роки роботу помічника депутата отримали 200 випускників. "Конкурс проходить в три етапи, що включають складання резюме, творче завдання та тести на основі проведених лекцій", - пояснює Полтавець. Також там звертають увагу і на риси характеру. Особливо цінують чіпкість, наполегливість, ініціативність. "Політика - така річ, в якій слабкість проявляти не можна, навіть в одній команді помічників народного депутата є серйозна конкуренція ", - говорить Полтавець.

Показовий приклад - команда нардепа Олександра Кірша, в яку входять чотири основних помічника і 30 неоплачуваних. З деякими з них політик працював ще в Харкові і під час передвиборної кампанії, інші приєдналися вже після отримання мандата. Хвалебних відгуків про роботу своїх помічників Кірш не шкодує, запевняючи, що без них багато чого б не зміг зробити. Праця оплачуваних помічників обходиться держбюджету в 52 000 грн, але робота їх, судячи з усього, не з простих.

"Вони організовують зустрічі з виборцями, моніторять громадську думку в онлайн-режимі. Я маю можливість з їх допомогою" порадитися "з народом, адже вони стежать за публікаціями і настроями людей в Facebook", - говорить Кірш.

Команда звільняє нардепа і від рутини: складання пояснювальних записок, порівняльних таблиць і інших бюрократичних тонкощів при роботі над законопроектами. "Головне в помічниках, на мою думку, - здатність до навчання і моторність, уміння орієнтуватися в політиці. Важливо, щоб люди знали політичну систему, хворі місця, знали, що необхідно округу і людям", - поділився з "Сегодня" Кірш.

Робота асистента нардепа - один з найдієвіших способів підготуватися до самостійної політичної кар'єри. За інформацією "Школи помічника народного депутата", 73 помічника нардепів 7-го скликання стали народними обранцями чинного складу парламенту.

ШКОЛА ЛІДЕРІВ У ГУБЕРНАТОРА

Почати політичну кар'єру можна не тільки в школі помічника депутата. У Харкові запустили вже другий сезон проекту "Школа лідерства глави Харківської ОДА", де учасники отримають знання з основ лідерства, комунікативного менеджменту та ораторського мистецтва. Стажуватися слухачі будуть в департаментах і управліннях ХОДА, там же вони займуться розробкою і презентацією власних проектів.

"Новинкою другого сезону проекту став молодіжний табір, запланований на літо. Протягом декількох днів учасники отримають можливість попрацювати в командах, поспілкуватися із запрошеними представниками бізнес-сектору та органів держвлади", - повідомили організатори.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача